Kaiserschlacht 1918 3

PBEM, CB, ACTS, VASSAL i in.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10581
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2103 times
Been thanked: 2831 times

Re: Kaiserschlacht 1918 3

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Jak skończymy grę to Ci powiem, co myślę teraz. Nie wiadomo bowiem, czy nie wylosujesz i nie zagrasz Ofensywy Focha, a wtedy się dopiero zrobi.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10581
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2103 times
Been thanked: 2831 times

Re: Kaiserschlacht 1918 3

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

6 Etap. Valkyria 2-ga sekwencja.
Obrazek
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
bartek_sanok
Lieutenant
Posty: 531
Rejestracja: niedziela, 14 września 2014, 19:18
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 946 times
Been thanked: 306 times

Re: Kaiserschlacht 1918 3

Post autor: bartek_sanok »

Somma jest grą niepowtarzalną i to nie w sensie wyjątkowości czy zajebistości ale niepowtarzalności wyników działań czy zdarzeń losowych.
W kończącej się grze ze Sławkiem miałem jako Alianci szczęście z pogodą, gdyż 5 wyników na pogodę deszczową powoduje zalanie terenów nad rzeką Sommą, i ostrzał tych pól dzieli się przez pól oraz dodatkowo wydatkuje się kolejne punkty na wejście na te pola, co ograniczyło zdolności manewrowe Niemców.
Dodatkowo deszczowa pogoda uziemia lotnictwo, zatem Sławek nie mógł wykorzystać swojej przewagi w powietrzu przez 5 etapów lub sekwencji.
Jesteśmy już po 3 sekwencji przedostatniego etapu, został ostatni etap, który dziś powinniśmy skończyć.
"Czyń coś powinien, a będzie co być może"
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10581
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2103 times
Been thanked: 2831 times

Re: Kaiserschlacht 1918 3

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

6 Etap, 3-cia sekwencja.
Valkyria zahamowała rumaka.

https://www.youtube.com/watch?v=QYiCP1kxL1E

W sumie to ofensywa na miarę moich możliwości. Zakończyła się sukcesem. Do zdobycia mam jeszcze jeden żeton, jedyny dostępny dla mnie z trzema Eiserneskreuzami.

Obrazek
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10581
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2103 times
Been thanked: 2831 times

Re: Kaiserschlacht 1918 3

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

7 Etap. Koniec gry. Ententa obroniła i Arras i Amiens, aczkolwiek Brytyjczycy wyglądali kiepsko. Choć i tak lepiej niż w mojej grze. Bartek mistrzowsko rządził artylerią, ale ja korzystałem z inicjatywy i wyszukiwałem miejsca, gdzie nie wszystkie granaty brytyjskie i francuskie dolatywały.
Obrazek

Z żetonów zdobyłem 36 PZ, za to, że Francuzi nie trzymali ciągłego frontu dodatkowe 6 PZ, razem 42 PZ./ Taktyczne zwycięstwo niemieckie. Brakło mi 2 PZ do zwycięstwa operacyjnego.
Obrazek

Wielkie i serdeczne dzięki dla Bartka.

W przyszłym tygodniu dla odmiany inna wojna (II światowa) i inne rejony (walczymy o Rabaul i Guadalcanal).
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
bartek_sanok
Lieutenant
Posty: 531
Rejestracja: niedziela, 14 września 2014, 19:18
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 946 times
Been thanked: 306 times

Re: Kaiserschlacht 1918 3

Post autor: bartek_sanok »

Również dziękuję za emocjonującą grę, warto było osiwieć z emocji! ;-)
"Czyń coś powinien, a będzie co być może"
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: Kaiserschlacht 1918 3

Post autor: Raleen »

bartek_sanok pisze: czwartek, 12 października 2023, 07:18 (...) warto było osiwieć z emocji! ;-)
Aż tak? :lol:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
bartek_sanok
Lieutenant
Posty: 531
Rejestracja: niedziela, 14 września 2014, 19:18
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 946 times
Been thanked: 306 times

Re: Kaiserschlacht 1918 3

Post autor: bartek_sanok »

Raleen pisze: czwartek, 12 października 2023, 08:21
bartek_sanok pisze: czwartek, 12 października 2023, 07:18 (...) warto było osiwieć z emocji! ;-)
Aż tak? :lol:
Aż tak! ;-) :-D
Sławek był bliski pokonania mnie, gdyby nie zmienił kierunku natarcia i nie miał pecha z rzutami kostkami.
"Czyń coś powinien, a będzie co być może"
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10581
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2103 times
Been thanked: 2831 times

Re: Kaiserschlacht 1918 3

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

bartek_sanok pisze: czwartek, 12 października 2023, 08:25 Aż tak! ;-) :-D
Sławek był bliski pokonania mnie, gdyby nie zmienił kierunku natarcia i nie miał pecha z rzutami kostkami.
O! Gdzie popełniłem błąd?

Pecha z kośćmi miałem na odcinku Arras. Trzykrotnie miałem możliwość pościgu do okopów brytyjskich i trzykrotnie kostka nie skoordynowała mi natarcia.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
bartek_sanok
Lieutenant
Posty: 531
Rejestracja: niedziela, 14 września 2014, 19:18
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 946 times
Been thanked: 306 times

Re: Kaiserschlacht 1918 3

Post autor: bartek_sanok »

Nie napisałem, że popełniłeś błąd! :-) Tylko, że zmieniłeś kierunek natarcia, Twój cyrk, Twoje małpy Panie Marszałku ;-)
Uważam, że niepotrzebnie użyłeś "Valkirii" na kierunku Amiens zamiast bezpośrednio pod Arras, gdzie wtedy miałbyś 2 artylerie armijne, w tym jedną w trybie ofensywnym, oraz dodatkowe 2 artylerie korpuśne z posiłków do "Valkirii".
Dzięki temu miałbyś przewagę w artylerii na tym kierunku, niepotrzebnie też (wg. mnie oczywiście, to co pisze to nie krytyka a bardziej "co ja bym zrobił na Twoim miejscu") przesunąłeś 3 artylerie korpuśne wzdłuż Sommy zamiast w kierunku Arras bo to zamieniłoby Twoją przewagę w artylerii w miażdżącą :-)
Amiens i tak nie miałeś szans zdobyć, choćby ze względu na zalane tereny wzdłuż Sommy, co osłabiało Twój ostrzał o połowę.
Dywizje piechoty z "Valkirii" też bym użył w całości pod Arras, choćby po to aby przemielić moje coraz bardziej słabsze i coraz mniej liczne jednostki brytyjskie.
Wtedy po 3 sekwencjach "Valkrii" zostałby jeszcze 7 etap jako zapas na zdobycie Arras.
Ja gdy zobaczyłem, że zaczynasz atak wzdłuż Sommy wraz z tymi 3 artyleriami korpuśnymi to odetchnąłem z WIELKĄ ulgą bo uważałem, że nie mam szans utrzymać Arras z tymi jednostkami co miałem przeciw Twoim wojskom :-)
Te oskrzydlenie gdybyś zrobił w kierunku Arras a nie Amiens pozbawiłoby mnie jakichkolwiek szans na utrzymanie się na północy, skończyłbym w najlepszym przypadku w półokrążeniu.
Dlatego napisałem, że przez tę grę z Tobą osiwiałem, bo była to nieustanna wojna nerwów, ale gdy zrobiłeś co zrobiłeś z ofensywą "Valkiria" to odetchnąłem :-)
"Czyń coś powinien, a będzie co być może"
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10581
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2103 times
Been thanked: 2831 times

Re: Kaiserschlacht 1918 3

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Założyłem, że ani Amiens ani Arras nie jestem w stanie zdobyć. Co do Arras to było błędne założenie. Można powiedzieć, że jednak popełniłem błąd.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozgrywki w sieci”