[Dragon] Tannenberg 1914. Rozgrywka Admiralska (3)

PBEM, CB, ACTS, VASSAL i in.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10383
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2025 times
Been thanked: 2755 times

Re: [Dragon] Tannenberg 1914. Rozgrywka Admiralska (3)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Raleen pisze: środa, 23 grudnia 2020, 22:11 To znaczy uważasz, że źle zagrałeś na początku i te jednostki w większości były do uratowania, czy to było raczej nieuniknione?
Michał zagrał na początku podobnie do mnie. Po prostu rzucił się na tych podchodzących od Modlina. Różnica była taka, że on miał w 1 etapie inicjatywę grając Rosjanami i zajął Mławę, co mi utrudniło marsz. W obecnej grze on znowu miał inicjatywę w 1 etapie i Niemcy zajęli Mławę. Poza tym inaczej wyglądałaby gra, gdybym 2 Armie puścił w stronę Mławy.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10383
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2025 times
Been thanked: 2755 times

Re: [Dragon] Tannenberg 1914. Rozgrywka Admiralska (3)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Raleen pisze: środa, 23 grudnia 2020, 22:11 To znaczy uważasz, że źle zagrałeś na początku i te jednostki w większości były do uratowania, czy to było raczej nieuniknione?
Nie, zrobiłem tyle co się dało i jeszcze wytargałem co się dało. Co ciekawe 1. Korpus rosyjski nadgryzł niemiecką 2 DP z I KA w takim stopniu, że Michał do tego momentu nie dał rady ich odwrócić na awers. Natomiast ostatnia walka korpusu zakończyła się unicestwieniem tylko dlatego, że po wygranym boju spotkaniowym musiałem się cofnąć. Za mapę.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Gracz_82
Adjudant
Posty: 212
Rejestracja: sobota, 11 lutego 2017, 20:52
Been thanked: 57 times

Re: [Dragon] Tannenberg 1914. Rozgrywka Admiralska (3)

Post autor: Gracz_82 »

Hey, jeszcze się rozgrywka nie zakończyła, a warunki zwycięstwa bardzo wyśrubowane - zobaczymy ile szczęście wojenne a ile przeciwnik pomoże.
Co do możliwości ofensywnych Rosjan mam nieco odmienne zdanie, 2 armia pomimo strat powinna mimo to ostrożnie stwarzać nacisk na Olsztyn, nawet pomimo utraty I Korpusu. Nie daje to Niemcom możliwości koncentracji sił na jednym kierunku i możliwości szybkiego przerzutu sił. Recepta na wygraną z "Dragona" może być nieskuteczna.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10383
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2025 times
Been thanked: 2755 times

Re: [Dragon] Tannenberg 1914. Rozgrywka Admiralska (3)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Gracz_82 pisze: czwartek, 24 grudnia 2020, 21:13 Nie daje to Niemcom możliwości koncentracji sił na jednym kierunku i możliwości szybkiego przerzutu sił. Recepta na wygraną z "Dragona" może być nieskuteczna.
Z drugiej strony gdy grałeś Rosjanami Jenerał Samsonow zajął Ostródę punktowaną 1 PZ, zaś u mnie Giżycko punktowane 3 PZ. Czyli za 3 Twoje etapy mam tyle samo PZ w jednym etapie.
Ostatnio zmieniony sobota, 26 grudnia 2020, 21:42 przez Karel W.F.M. Doorman, łącznie zmieniany 1 raz.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Gracz_82
Adjudant
Posty: 212
Rejestracja: sobota, 11 lutego 2017, 20:52
Been thanked: 57 times

Re: [Dragon] Tannenberg 1914. Rozgrywka Admiralska (3)

Post autor: Gracz_82 »

Witam
Fakt, utraty Boyen nie wkalkulowałem. W tym rejonie uwikłane są w walki 1 korpus, trzy dywizje i dwie brygady + załoga twierdzy, wydaje mi się że siły te były by niewystarczające w zatrzymaniu Ekscelencji Samsonowa (nawet bez I Korpusu) atakującego z kierunku Mławy.
Kolejny przypadek by może po raz kolejny zagrać i obalić "Dragonowski Mit" i wyskrobać coś na forum.
Dlatego lubię te gry heehe.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10383
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2025 times
Been thanked: 2755 times

Re: [Dragon] Tannenberg 1914. Rozgrywka Admiralska (3)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Gracz_82 pisze: sobota, 26 grudnia 2020, 08:34 Witam
Fakt, utraty Boyen nie wkalkulowałem. W tym rejonie uwikłane są w walki 1 korpus, trzy dywizje i dwie brygady + załoga twierdzy, wydaje mi się że siły te były by niewystarczające w zatrzymaniu Ekscelencji Samsonowa (nawet bez I Korpusu) atakującego z kierunku Mławy.
Kolejny przypadek by może po raz kolejny zagrać i obalić "Dragonowski Mit" i wyskrobać coś na forum.
Dlatego lubię te gry heehe.
Ja i tak miałem proponować kolejny rewanżyk, tylko po chwili odsapunku, żeby się nie znudziło.

Inna sprawa, że blokada Boyen nie jest wcale od czapy.. Pozwolę sobie jednak nie chwalić sie co na ten temat myślę, Ekscelencjo Feldmarszałku von Hindenburg-Beneckendorff.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10383
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2025 times
Been thanked: 2755 times

Re: [Dragon] Tannenberg 1914. Rozgrywka Admiralska (3)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Stan po 24 etapie. PZ: 47 dla Rosjan (+3 Giżycko +5 niemiecka brygada -6 rosyjska brygada).
Inicjatywa: Niemcy.
Niemcy bezskutecznie próbowali odbić Boyen.
W zażartych walkach rosyjska brygada 2 Korpusu zniszczyła brygadę niemieckiego Korpusu Rezerwowego Gwardii.
Straciłem 5 Brygadę Strzelców, której nie byłem w stanie w żaden sposób ocalić.
Straciłem Gąbin, ale coraz więcej jednostek 1 Armii wyprowadzam z worka.
Stan do inicjatywy: +3 dla Niemców.

Obrazek
http://portal.strategie.net.pl/PortalIm ... 3/T22d.jpg
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [Dragon] Tannenberg 1914. Rozgrywka Admiralska (3)

Post autor: Raleen »

Rosyjska przewaga, nieznacznie, ale wzrosła. Kto wie czy nie jeden z decydujących etapów...
Gracz_82 pisze:Kolejny przypadek by może po raz kolejny zagrać i obalić "Dragonowski Mit" i wyskrobać coś na forum.
Chodzi o recenzję z czasopisma "Dragon" czy mit na temat tego, że nie da się wygrać Niemcami?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10383
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2025 times
Been thanked: 2755 times

Re: [Dragon] Tannenberg 1914. Rozgrywka Admiralska (3)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Te etapy od dawna są decydujące ;-) Widać, że nie dam się zamknąć w kotle. Poza tym jedyna szansa to szturmy na osłabione jednostki rosyjskie, które w trakcie odwrotu albo ucieczki się całkowicie sypną.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Gracz_82
Adjudant
Posty: 212
Rejestracja: sobota, 11 lutego 2017, 20:52
Been thanked: 57 times

Re: [Dragon] Tannenberg 1914. Rozgrywka Admiralska (3)

Post autor: Gracz_82 »

Hey
Uważam, że dużo lepszy efekt może dać rosyjski atak z dwóch kierunków (nawet po utracie I Korpusu). Może to nie jest jedyna recepta na wygrana, ale na minimalizacje rosyjskich zdobyczy punktowych. Oczywiście wszystko jeszcze jest do ogrania.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10383
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2025 times
Been thanked: 2755 times

Re: [Dragon] Tannenberg 1914. Rozgrywka Admiralska (3)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Stan po 25 etapie. PZ: 47 dla Rosjan (bez zmian).
Inicjatywa: Niemcy.
Niemcy odbili Boyen. Jak w poprzednim etapie mieli pecha, tak w tym sporo więcej szczęścia.
Rosyjska 40 Dywizja Piechoty (obie brygady) i brygada z 20. Korpusu znalazły się w kotle koło Wystrucia. W przyszłym etapie polegną.
Stan do inicjatywy: +2 dla Niemców.

Obrazek
http://portal.strategie.net.pl/PortalIm ... 3/T23d.jpg
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10383
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2025 times
Been thanked: 2755 times

Re: [Dragon] Tannenberg 1914. Rozgrywka Admiralska (3)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Stan po 26 etapie. PZ: 23 dla Rosjan (Rosjanie stracili trzy brygady piechoty i jedną brygadę kawalerii).
Inicjatywa: Niemcy.
Obie strony są porządnie wyczerpane. Doszło do niewielkich starć na przesmyku koło Orzysza, gdzie 3 niemieckie dywizje blokują 4 dywizje rosyjskie.
Poza tym trzy brygady piechoty zginęły w kotle koło Wystrucia, a jedna brygada kawalerii koło Wielbarka.
Wskutek zaawansowania się niemieckiej brygady 1 DKaw w stronę Narwi w następnym etapie przyjeżdżają rosyjskie posiłki specjalne.
Stan do inicjatywy: +2 dla Niemców. To oznacza, że Niemcy uzyskają 12 PZ i zostanie im do odzyskania 11 PZ czyli dwa oddziały. Teraz dopiero będą emocje.

Obrazek
http://portal.strategie.net.pl/PortalIm ... 3/T24d.jpg
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [Dragon] Tannenberg 1914. Rozgrywka Admiralska (3)

Post autor: Raleen »

Będą emocje do końca, ciężkie straty u Rosjan. I te uzupełnienia specjalne... Pamiętam, że jest jeszcze sporo PZ, gdyby udało się Niemcom w ogóle wyprzeć Rosjan z granic Prus Wschodnich, ale to musieliby całą 2 armię wyrzucić, a to chyba obecnie nierealne.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10383
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2025 times
Been thanked: 2755 times

Re: [Dragon] Tannenberg 1914. Rozgrywka Admiralska (3)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Raleen pisze: wtorek, 29 grudnia 2020, 21:06 Będą emocje do końca, ciężkie straty u Rosjan. I te uzupełnienia specjalne... Pamiętam, że jest jeszcze sporo PZ, gdyby udało się Niemcom w ogóle wyprzeć Rosjan z granic Prus Wschodnich, ale to musieliby całą 2 armię wyrzucić, a to chyba obecnie nierealne.
Niemcy, jeśli wygrają, to dzięki rosyjskim uzupełnieniom specjalnym. Widać, że Michał zaczyna zmieniać środek ciężkości. Zostawił 1 Armię, maszeruje częścią uwolnionych sił przeciwko 2 Armii.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Gracz_82
Adjudant
Posty: 212
Rejestracja: sobota, 11 lutego 2017, 20:52
Been thanked: 57 times

Re: [Dragon] Tannenberg 1914. Rozgrywka Admiralska (3)

Post autor: Gracz_82 »

Hey
79R oraz Olchowski XXVII K - dajmy chłopakom z rezerwy zatańczyć na przygranicznym parkiecie - bez nich nie ma gry hehe, zawsze 12 PZ do przodu, a ryzyko, że wejdą i nakradną chleba w Prusach minimalne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozgrywki w sieci”