Pionek - Gliwice

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Pionek - Gliwice

Post autor: ozy »

Jedna z najlepszych imprez planszówkowych w Polsce. Nie wiem czy o niej wiecie, więc skrobnę co nieco, bo w ten weekend wydarzy się kolejny raz.

http://www.pionekwmdk.blogspot.com/
http://www.gamesfanatic.pl/2010/06/07/p ... cji-pelen/

Konwent cykliczny, w gliwickim MDK, to już 14 edycja. Organizowany dla graczy od graczy, oparty na wolontariacie i dużej pracy fanów gier planszowych, którzy licznie pomagają w organizowaniu imprezy. Przyjeżdżają nawet ludzie z Wawy i Pomorza, klimat jest mistrzowski. Dużo miejsca do gry, czasami można trafić na coś wojennego, ale cały czas jest tego mało (np. na ostatnim zagrałem w Richarda Colubii, testowałem PoH itp.).

Ja się tam jak zawsze pojawię, powinien też wpaść Voldemort. Będziemy testować nasz krzyżacki prototyp, więc jakby kto był chętny, to zapraszam do gry.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: ozy »

Na najbliższym Pionku:

http://www.pionekwmdk.blogspot.com/

będę z Teutonami.

Jakby kto miał po drodze to zapraszam serdecznie do testowania. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
cadrach
Capitaine
Posty: 874
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 10:30
Lokalizacja: Puszcza Piska
Has thanked: 82 times
Been thanked: 139 times
Kontakt:

Re: Pionek - Gliwice

Post autor: cadrach »

Byłem kiedyś krótko na Pionku przy okazji organizowanego w sali obok turnieju go. Widziałem dużo planszówek, ale mało wojennych. Następny Pionek będzie 14 i 15 grudnia. Czy ktoś z bywalców forum się tam wybiera? Od czasu kiedy przeprowadziłem się do Katowic i straciłem częstszy kontakt ze starymi przyjaciółmi, jeszcze rzadziej gram. W razie czego jeśli ktoś z was chciałby zagrać w jakąś długą grę (nawet dwudniową), w którą w normalnych warunkach grać się nie da, to jestem chętny, o ile zawczasu poznałbym zasady itd. Tam będzie można chyba zostawić planszę na noc w razie czego, także warto skorzystać z okazji. Ja ze swej strony proponuję starocie, bo tylko je mam: Grunwald, Wiedeń, Waterloo, Tannenberg albo Ardeny Dragona. Dla was to pewnie stare kotlety, ale mimo wszystko każda z tych gier jest ciekawa. Mam też Samuraia GMT (który moim zdaniem blado wypada przy świętej trójcy Dragona, ale gdyby ktoś chciał zagrać, to wezmę) oraz Polis. Mam też deskę do go i kamienie...

Mimo wszystko chętnie poznałbym coś nowego. Od czytania waszego forum człowiekowi może zakręcić się w głowie od tych wszystkich gier. Jestem właśnie na tym etapie.
no school, no work, no problem
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Pionek - Gliwice

Post autor: Khamul »

cadrach pisze:Byłem kiedyś krótko na Pionku przy okazji organizowanego w sali obok turnieju go. Widziałem dużo planszówek, ale mało wojennych. Następny Pionek będzie 14 i 15 grudnia. Czy ktoś z bywalców forum się tam wybiera? Od czasu kiedy przeprowadziłem się do Katowic i straciłem częstszy kontakt ze starymi przyjaciółmi, jeszcze rzadziej gram. W razie czego jeśli ktoś z was chciałby zagrać w jakąś długą grę (nawet dwudniową), w którą w normalnych warunkach grać się nie da, to jestem chętny, o ile zawczasu poznałbym zasady itd. Tam będzie można chyba zostawić planszę na noc w razie czego, także warto skorzystać z okazji. Ja ze swej strony proponuję starocie, bo tylko je mam: Grunwald, Wiedeń, Waterloo, Tannenberg albo Ardeny Dragona. Dla was to pewnie stare kotlety, ale mimo wszystko każda z tych gier jest ciekawa. Mam też Samuraia GMT (który moim zdaniem blado wypada przy świętej trójcy Dragona, ale gdyby ktoś chciał zagrać, to wezmę) oraz Polis. Mam też deskę do go i kamienie...

Mimo wszystko chętnie poznałbym coś nowego. Od czytania waszego forum człowiekowi może zakręcić się w głowie od tych wszystkich gier. Jestem właśnie na tym etapie.
16 listopada w Będzinie od 8mej gramy w Hannibala Barkasa, a później może w cos z Musket & Pike GMT. Będzin jest 25 minut drogi z Katowic autobusem (np. 807, albo trochę dłuzej 40, 61, 27, ale bliżej miejsca rozgrywek) albo pociągiem chyba z 13 minut na samo miejsce...
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
cadrach
Capitaine
Posty: 874
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 10:30
Lokalizacja: Puszcza Piska
Has thanked: 82 times
Been thanked: 139 times
Kontakt:

Re: Pionek - Gliwice

Post autor: cadrach »

Nie wiem, czy dam radę przyjechać, ponieważ to już niebawem i chyba mam jakieś inne plany, ale dziękuję za informację. Na pewno chętnie bym zagrał, tym bardziej że dojazd to nie problem. Spróbuję przyjechać.

W każdym razie na Pionka też bym się wybrał, o ile będą tam jacyś stratedzy.
no school, no work, no problem
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Pionek - Gliwice

Post autor: Khamul »

cadrach pisze:W każdym razie na Pionka też bym się wybrał, o ile będą tam jacyś stratedzy.
Od nas na Pionka jeździ jedna osoba, też się miałem wybrać, ale dowiedziałem się, że nie ma sensu, bo tam głównie samo euro i heksów nie uświadczysz, tak że sobie odpuściłem. Lepiej się wybrać do Krakowa na konwent w połowie grudnia.
cadrach pisze:Nie wiem, czy dam radę przyjechać, ponieważ to już niebawem i chyba mam jakieś inne plany, ale dziękuję za informację. Na pewno chętnie bym zagrał, tym bardziej że dojazd to nie problem. Spróbuję przyjechać.
Jak nie teraz, to może innym razem, spotykamy się ostatnio średnio raz w miesiącu. W co gramy, można zobaczyć w galerii.
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”