IV Lubelskie Manewry Strategów 26-28.X.2007

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10569
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2100 times
Been thanked: 2827 times

IV Lubelskie Manewry Strategów 26-28.X.2007

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

W imieniu organizatora, Andrzeja Gladkiego Gładysza, który aktualnie przebywa poza zasięgiem netu, serdecznie zapraszam wszystkich chętnych na IV Lubelskie Manewry Strategów w Lublinie.

:arrow: miejsce: Katolicki Uniwersytet Lubelski w Lublinie, Aleje Racławickie

:arrow: czas: 26.10 od 18.00 do 28.10 godzina 16.00

:arrow: w co gramy: we wszystko, włącznie z figurkami (w zeszłym roku Zeka gral jakimiś dziwnymi potworami z Krzyśkiem ze Świdnika i grupą figurkowców, wśród których była bardzo ładna blondynka :wink: )

:arrow: nocleg: Hotel Przemysłówka, 25 złotych za noc

:arrow: koszty administracyjne - jak co roku impreza jest cakowicie darmowa - żadnych opłat na rzecz organizatora - pokrywamy wyłacznie koszty noclegu i wyżywienia we własnym zakresie, organizator najwyżej zbierze po kilka złociszy na kawę, herbatę i inne - trudno, żeby ktoś nas utrzymywał.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10569
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2100 times
Been thanked: 2827 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Ja ze swej strony zapraszam na rozgrywkę we Front Wswchodni na zasadach Tannenbergu - w tą gre nie zagracie w domu, możecie jedynie zagrać na Manewrach.
A w niedzielę, polekuśku, kampania Risorgimento 1859 wydawnictwa GMT Games - bardzo ciekawa gra operacyjna na szczeblu dywizji, symulująca II Wojnę Włoską o Wyzwolenie - to w trakcie tej wojny doszło do jednego z największych i najbardziej krwawych starć w XIX wieku - Solferino.
Obserwujacy je Szwajcar Henri Dunant był tak wstrząśnięty pobojowiskiem, że najpierw zorganizował pomoc dla rannych, a potem załozył Międzynarodowy Czerwony Krzyż.

Jednocześnie Solferino to ostatnia bitwa monarchów (francuską Armią Włoch dowodził Napoleon III, armią Królestwa Obojga Sardynii król Wiktor Emanuel II, wojskami habsburskimi Franciszek Józef I) oraz jedyna, w której cesarz Austrii i Król Węgier dowodził.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Przykleiłem temat, mam nadzieję, że są już wszystkie informacje. Jeśli czegoś brakuje to prosiłbym o uzupełnienie. Szkoda, że Gladky'ego rzadko można ostatnio uświadczyć u nas na forum (a może bywa w innych porach niż ja i stąd takie wrażenie) i to ogłoszenie jest dopiero teraz. Do konwentu nie zostało już wiele czasu. Z pewnością post od organizatora były użyteczny.

Ze swojej strony polecam wszystkim, którzy mają czas i chęci, ten konwent, zwłaszcza jeśli mają blisko do Lublina albo mają dobry dojazd, jak np. Warszawiacy. Niewykluczone, że i ja się pojawię w tym roku. Na razie wolne godziny pochłonęły Pola chwały, ale postaram się trochę czasu wygospodarować.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10569
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2100 times
Been thanked: 2827 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

W imieniu Andrzeja zapraszam. Na Waterloo zawsze znajdziesz chętnego.
Na Ostrołękę swojego pomysłu na pewno też (Debej się ostatnio dopytywał o nią).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Na Ostrołękę swojego pomysłu na pewno też (Debej się ostatnio dopytywał o nią).
Miał się zjawić na Polach chwały, zapowiadał się nawet tutaj na forum. Bardzo żałuję, że się nie wybrał.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Takeo Takagi
Shosa
Posty: 1009
Rejestracja: piątek, 17 listopada 2006, 12:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Takeo Takagi »

Się wybieram do Lublina w tym czasie, chętnie więc wpadnę na Manewry.
Ciasteczko po prostu mi się należy.
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1596
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 16 times

Post autor: Leo »

Ja też jadę!
Zabieram Here I Stand, Shifting Sands i Shoguna.
Andreas bierze Na pewno The Grat War i Onward Christian Soldiers.
Pędrak też się wybiera i też na pewno zabiera duży pakiet gier.

Fajnie Takeo, że jedziesz. Wiem, że też wybiera się Raj i Raubritter. Kto następny?
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

hmm - możliwe, ze się pojawię w ramach odtrutki ciężko pracującej mózgownicy...

Pozdrawiam
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Będę, wezmę parę gier. Liczę na dobre granie i dobre rozmawianie.
Muss ich sterben, will ich fallen
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Panowie i jak tam po konwencie? :)

Jak odeśpicie i Wam się oczka rozkleją, napiszcie jak było.

PS. Mnie niestety nie było w tym roku. Zobaczę się więc z niektórymi dopiero w Bydgoszczy i w Muszynie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1596
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 16 times

Post autor: Leo »

Impreza udana (jak zawsze), choć tym razem było zauważalnie mniej uczestników. Ale dzięki temu przynajmniej nie musieliśmy się przekrzykiwać :) . Dotarliśmy z Pędrakiem i Rajem ok. 19.00 w piątek i od razu przeszliśmy do rzeczy. Ja grałem w:
Shogun
Znałem już tę grę wcześniej i ponieważ bardzo mi się ona podoba, to starałem się zainteresować tym tytułem innych uczestników imprezy. Myślę, że odniosłem sukces, bo Shogun okazał się chyba najpopularniejszą grą tych manewrów. Stoczono 4 czy 5 rozgrywek a nad planszą przewinęło się kilkanaście grających osób. W pierwszej rozgrywce ja byłem tym, który wprowadzał w tajniki gry, później już kolejni gracze uczyli następnych. Z tego co widziałem to większości gra się podobała.
Here I Stand
W sobotę zacząłem znowu od wdrażania nowych graczy do tego zacnego tytułu. Darth zagrał Papieżem, Gładki - Habsburgami, JB - Francją, Takeo – Anglią, Błażej (nie pamiętam Nicka) – Turcją. Grało się nam bardzo przyjemnie a wszyscy byli pod wrażeniem zalet HIS-a. Wygrałem, ale w pewnym momencie Habsburg był bardzo bliski zwycięstwa. Pomimo że walczył praktycznie przeciwko wszystkim, to bił nas na każdym froncie i jeszcze dodatkowo rewelacyjnie poszły mu odkrycia w Nowym Świecie. Ale opór i konsekwencja Anglika, Turka i Francuza ostatecznie przeważyły. Gdyby gra potoczyła się jeszcze etap albo dwa to największe szanse na wygraną miał Anglik, ewentualnie Francuz. Gra zdobyła kolejnych „wyznawców”, potwierdzając, że jest jednym z najlepszych tytułów GMT.
Sword of Rome
Darth Stalin namówił nas i znowu było ciekawie. A momentami nawet dramatycznie. Błażej grał Galami, JB – Etrusko-Samnitami, Paweł – Grecją, Darth – Kartaginą a ja Rzymem. Wygrał Darth i to ze sporą przewagą. Nie dość, że strasznie zmłócił Greka, to jeszcze ratował mnie przed klęską bijąc Etrusków i Samnitów okupujących Rzym. Moja armia na początku ponosiła kompromitujące klęski i dopiero po przybyciu z pomocą kartagińskich hufców Rzymianie nauczyli się walczyć :D . Galowie mieli duże problemy – a to ze swoimi pobratymcami zza Alp, a to z armią Pyrrusa (który postanowił założyć greckie kolonie w północnej Italii). Pod koniec gry Gal odbił się od dna i zaczął nawet ładnie sobie poczynać, ale było już za późno (nie tylko zresztą dla Gala…). Ogólnie gra po raz kolejny ukazała koszmarną losowość bitew, ale przy pięciu graczach dużo zyskuje i nie jest już taka schematyczna jak wcześniej.
Napoleon’s Triumph
W niedzielę zagrałem w tę bardzo chwaloną przez Pędraka grę. Jest to symulacja bitwy pod Austerlitz. Ja grałem sprzymierzonymi, Raubritter – Francuzami. Pędrak na wytłumaczył zasady. Mówił, że są one „banalnie proste”. W ogólnym zarysie tak, ale jest bardzo dużo niuansów, bez znajomości których ciężko jest sensownie zagrać. Gra jak dla mnie była bardzo „mózgożerna” i nie zachwyciła mnie tak jak Krzyśka. Podobne zastrzeżenia miał Raubritter. Edytorsko Napoleon’s Triumph to prawdziwe dzieło sztuki, po prostu coś wspaniałego, ale podczas rozgrywki w zasadzie jej nie ogarniałem a po grze czułem się bardzo zmęczony… Na pewno dam tej pozycji jeszcze jedną szansę w przyszłości, jak będę bardziej wypoczęty.

Jeszcze raz dziękuję Gładkiemu za organizację imprezy, wszystkim moim współgraczom za mile spędzony czas i emocje (szczególne podziękowania dla Poziomki!), Pędrakowi i Rajowi za ciekawe nocne Polaków rozmowy oraz Takeo i Joasi za podwózkę do Warszawy.
Awatar użytkownika
Takeo Takagi
Shosa
Posty: 1009
Rejestracja: piątek, 17 listopada 2006, 12:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Takeo Takagi »

Leo pisze: Here I Stand
W sobotę zacząłem znowu od wdrażania nowych graczy do tego zacnego tytułu. Darth zagrał Papieżem, Gładki - Habsburgami, JB - Francją, Takeo – Anglią, Błażej (nie pamiętam Nicka) – Turcją. Grało się nam bardzo przyjemnie a wszyscy byli pod wrażeniem zalet HIS-a. Wygrałem, ale w pewnym momencie Habsburg był bardzo bliski zwycięstwa. Pomimo że walczył praktycznie przeciwko wszystkim, to bił nas na każdym froncie i jeszcze dodatkowo rewelacyjnie poszły mu odkrycia w Nowym Świecie. Ale opór i konsekwencja Anglika, Turka i Francuza ostatecznie przeważyły. Gdyby gra potoczyła się jeszcze etap albo dwa to największe szanse na wygraną miał Anglik, ewentualnie Francuz. Gra zdobyła kolejnych „wyznawców”, potwierdzając, że jest jednym z najlepszych tytułów GMT.
I przyłapałem Leszka na kłamstwie. Zarzekał się, że nie jest wcale skromny, a tu proszę - skromność wyziera z niego tak że hoho. W ogóle się nie przyznał, że grał Protestantami i że bez większych problemów wygrał całą rozgrywkę, gdy pozostałe frakcje mordowały się nawzajem :)
Leo pisze: (...) oraz Takeo i Joasi za podwózkę do Warszawy.
Ależ proszę. Dzięki Tobie mamy jeszcze paliwo w baku, a nie same opary, czego się spodziewałem :)
Ciasteczko po prostu mi się należy.
JB
Adjudant
Posty: 265
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 18:46
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: JB »

Leo pisze:Gra zdobyła kolejnych „wyznawców”, potwierdzając, że jest jednym z najlepszych tytułów GMT.
Zgadza sie. Jak tylko macie okazje w to zagrac, to sie nie wahajcie ani sekundy.
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Ponownie byłem w Lublinie graczem dochodzącym, na pół etatu. Ponieważ w piatek byłem mocno zmęczony, zagrałem późno w noc w Commands & Colors - Ancients z Raubritterem. Kartagińczycy wygrali pod Zamą, głównie za sprawą udanego ataku słoni na początku rozgrywki. Wynik końcowy pokazał jednak, że przewaga Kartaginy nie była koniec końców tak miażdżąca, jak nogi długonosych przyjaciół Afryki w pierwszych kwadransach starcia.

W sobotę i niedzielę stawialiśmy z Raubritterem pierwsze kroki w wielgachnej The Great War in Europe Deluxe. Rozegraliśmy najmniejszy scenariusz: kampanię 1918 roku na Bliskim Wschodzie. Był to dobry wybór.

Poznaliśmy zasady gry w stopniu umożliwiającym rozpoczęcie większej rozgrywki - być może w 4-osobowym gronie - na europejskim teatrze działań. Są już nawet pierwsze typy dotyczące preferowanej stron
konfliktu - Leo wskazał na carskich Rosjan, ja na dzielnych cesarsko-królewskich. Wygląda na to, że tej wojny zetrzemy się w niejednej bitwie!

Gra ma - podobnie jak Ścieżki - sporo wyjątków od zasad dot. konkretnych armii i teatrów działań, ale same zasady są niezbyt skomplikowane, wręcz proste. Poczatkowo trudności sprawiał na system braku stref kontroli w heksowej grze, ale juz po jednym-dwóch etapach ruszyliśmy śmiało do przodu. Tabela zacheca do działań ofensywnych, w pełnej kampanii z pewnością nie mniej intrygującym od samych walk będzie aspekt balansowania siłami i wysiłkiem na różnych frontach oraz zarządzania zasobami i odtwarzania zniszczonych jednostek.

W niedzielę ku mojemu zaskoczeniu wkroczył na salę młodzian w pełnym rynsztunku polskiego wrześniowego ułana, pod bronią. Niektórzy spoglądali ukradkiem na niego - prawdziwego malowanego żołnierzyka. Mundur robi wrażenie, szkoda że nie miałem aparatu.

Z dalszych obserwacji: zauważyłem że Command & Colors - Ancients poszerza grono sympatyków, poza tym spore zainteresowanie i wysokie oceny ponownie zebrała - tak jak rok temu - gra pt. Mare Nostrum.

Dziękujemy za już i prosimy o jeszcze. Do zobaczenia za rok na KUL-u!
Muss ich sterben, will ich fallen
alensztajner
Caporal
Posty: 59
Rejestracja: sobota, 21 kwietnia 2007, 19:56
Lokalizacja: Płock\Olsztyn

Post autor: alensztajner »

A ile czasu zajęło Wam rozegranie tego scenariusza na Bliskim Wschodzie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”