Swary pokonwentowe

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Przecież ja dobrze znam się np. z dbj, organizatorem Manewrów w Muszynie, i choć nie widzieliśmy się jakiś czas, to zawsze mieliśmy dobre stosunki. Byłem ich głównym przeciwnikiem na pierwszych edycjach imprez w Muszynie, więc przypisywanie mi zamiaru obrażania takiej osoby jak dbj jest po prostu idiotyczne. Jak bym miał zliczać, to w sumie chyba nawet więcej czasu spędziłem nad planszą z dbj niż kolega Zulu, chociaż mieszkam dużo dalej od niego niż kolega Zulu. I to zasłanianie się przez Ciebie, że Ty bronisz kolegów jest wyjątkowo podłe, bo w rzeczywistości chodziło Ci jedynie o zaatakowanie mnie personalnie (nie pierwszy raz już), a nie o bronienie kogokolwiek. Ale każdy pretekst jest dobry jak mawiają.

PS. Nie zamierzam nic tutaj kasować. Na pewno zaś nie zrobię tego bez konsultacji z Komisją Porządkową. Za to pozwolę sobie wydzielić tę część dyskusji w oddzielny topik, bo dwie osoby dały mi już na PW znać, że chciały coś napisać, ale po tym jak widzą, że tutaj znów się wadzą, odechciewa im się.
Ostatnio zmieniony piątek, 5 października 2007, 13:40 przez Raleen, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10507
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2070 times
Been thanked: 2806 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Proszę o odpowiedź na proste pytanie. Czy to tak dużo?


No i na drugie:
co miałeś na myśli pisząc o imprezach organizowanych w szkołach, na uniwersytetach oraz w salkach domów kultury?
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

Karel W.F.M. Doorman pisze:Proszę o odpowiedź na proste pytanie. Czy to tak dużo?


No i na drugie:
co miałeś na myśli pisząc o imprezach organizowanych w szkołach, na uniwersytetach oraz w salkach domów kultury?
Czy odpowiedź "0" na pierwsze pytanie, oraz "wszystkie, które w takich obiektach zorganizowano" na drugie kończy sprawę? :D
Ostatnio zmieniony piątek, 5 października 2007, 13:53 przez wujaw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

We wspomnianych rodzajach miejsc organizowanych jest wiele imprez, proszę zapoznać się trochę z imprezami organizowanymi dla gier innych niż historyczne, z konwentami fantasy, gdzie gry planszowe też bywają itd. Jest tego sporo. Jest sporo witryn o tym w sieci, wystarczy zajrzeć. Poszerza horyzonty. W sumie w Polsce takich imprez jest co najmniej kilkadziesiąt, a w przeszłości zdarzało się, że na niektóre tego rodzaju imprezy gry wojenne, historyczne były zapraszane, więc związek z naszym hobby jest jak najbardziej.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10507
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2070 times
Been thanked: 2806 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Raleen pisze:We wspomnianych rodzajach miejsc organizowanych jest wiele imprez, proszę zapoznać się trochę z imprezami organizowanymi dla gier innych niż historyczne, z konwentami fantasy, gdzie gry planszowe też bywają itd. Jest tego sporo. Jest sporo witryn o tym w sieci, wystarczy zajrzeć. Poszerza horyzonty. W sumie w Polsce takich imprez jest co najmniej kilkadziesiąt, a w przeszłości zdarzało się, że na niektóre tego rodzaju imprezy gry wojenne, historyczne były zapraszane, więc związek z naszym hobby jest jak najbardziej.
Zamiast kierować mnie do sieci i używać epitetów w stylu "to jest podłe" oraz proponować poszerzenie horyzontów powiedz, o jakie imprezy z płatnymi noclegami, organizowane w szkołach, salkach w domach kultury, a zwłaszcza na uczelniach ci chodziło.
Czyżby uczelni w Polsce organizujących imprezy z wargamingiem bądź fantasy było multum? Że już o szkołach nie wspomnę?

Re Wujaw:

Oczywiście, jeśli napisze, że zapłacił ZERO za wejście na manewry w Muszynie i Lublinie, to mi wystarczy.
Będzie to informacja, że jednak nie chodziło mu o Manewry Strategów Galicyjskie, Lubelskie i Przemyskie i że pisał tak sobie, żeby pokazaź, że Konwent jest lepszy od imprez nieistniejących (czyli że właściwie tak mu się powiedziało).

A co do kumplowania:
Rozumiem, Debeja nie chciałeś urazić.
A Gładkiego i Pzfna też nie?

PS:
Jeśli chodzi o komisję porządkową, to czekam, aż mnie usuną.
Proszę, strzelajcie Towarzysze!!!
Niech żyje Kontrrewolucja!!!
:D
Awatar użytkownika
Nataniel
Caporal-Fourrier
Posty: 83
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdansk Osowa
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Karel W.F.M. Doorman pisze:powiedz, o jakie imprezy z płatnymi noclegami, organizowane w szkołach, salkach w domach kultury, a zwłaszcza na uczelniach ci chodziło.
Czyżby uczelni w Polsce organizujących imprezy z wargamingiem bądź fantasy było multum? Że już o szkołach nie wspomnę?
http://informator.rpg.pl/index.php?w=k1 - tu masz liste konwentow (glownie milosnikow fantastyki) w Polsce z tego roku. 90% z nich jest organizowana w szkolach, na uczelniach, w domach kultury, itp. 90% z nich jest platna (od kilku do kilkudziesieciu złotych). Nie organizuja ich uczelnie, tylko sa organizowane NA uczelniach (szkolach, domach kultury). Nie jestem zwykle fanem RK, ale robisz tu jakas chora pyskowke i cos Ci sie przywidzialo.
- Artur Nataniel Jedlinski ---
artur @ jedlinski.pl, GG #27211
- www.Gry-Planszowe.pl ----
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

Karel W.F.M. Doorman pisze: Czyżby uczelni w Polsce organizujących imprezy z wargamingiem bądź fantasy było multum? Że już o szkołach nie wspomnę?
zy.
Będzie to informacja, że jednak nie chodziło mu o Manewry Strategów Galicyjskie, Lubelskie i Przemyskie i że pisał tak sobie, żeby pokazaź, że Konwent jest lepszy od imprez nieistniejących (czyli że właściwie tak mu się powiedziało).
Imprez dotyczących gier SF-F jest w Polsce sporo, myślę że jest tak około jednej dużej na miesiąc, plus masa lokalnych. Większość odbywa się w szkołach.

Konwenty płatne istnieją, płaciłem za wstęp np na Pyrkon, Krakon, Polcon i wiele innych.

Nie mam zamiaru nikogo usuwać ani zgłaszać do usunięcia, chociaż bardzo szanując Twoją osobę, uważam tą dyskusję za naprawdę bezpodstawną i bardzo niskiego lotu i piszę to z przykrością.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Karel W.F.M. Doorman pisze:A co do kumplowania:
Rozumiem, Debeja nie chciałeś urazić.
A Gładkiego i Pzfna też nie?

Na pewno chciałem. Cały dzień siedzę i uporczywie rozmyślam jak tylko kogo urazić. Po prostu kosmos :lol:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10507
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2070 times
Been thanked: 2806 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Nataniel pisze:NA uczelniach (szkolach, domach kultury). Nie jestem zwykle fanem RK, ale robisz tu jakas chora pyskowke i cos Ci sie przywidzialo.
Za mało wiesz o sprawie, żeby aż tyle mówić.

Rysiu pisał wyraźnie o imprezach wargamingowych, a nie o fantasy.
Poczytaj od początku.
Wcześniej (w zeszłym roku), po pyskówie z Gładkim krytykował manewry w Lublinie jako, ekhm. nie pluralistyczne.

Nadal czekam na odpowiedź na postawione pytania.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10507
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2070 times
Been thanked: 2806 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Raleen pisze:
Karel W.F.M. Doorman pisze:A co do kumplowania:
Rozumiem, Debeja nie chciałeś urazić.
A Gładkiego i Pzfna też nie?

Na pewno chciałem. Cały dzień siedzę i uporczywie rozmyślam jak tylko kogo urazić. Po prostu kosmos :lol:
Ależ Rysiek ja nie jestem ktokolwiek.
Teraz dopiero mi przyłożyłeś.
Awatar użytkownika
maly_kapral
Capitaine
Posty: 830
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2007, 14:22
Lokalizacja: Kościan pod Poznaniem

Post autor: maly_kapral »

pax, pax między chrześcijany...
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10507
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2070 times
Been thanked: 2806 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Drogi Kapralu.
Ja wywołałem raban, więc ja go skończę.
Nie jestem L. Miller.

Wystarczy prosta odpowiedź na proste pytanie, bym sie upewnił, że nie chodziło Rysiowi o ludzi, których nie lubi i których źle potraktował.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10507
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2070 times
Been thanked: 2806 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Powiem tak:

powszechnie wiadomo, że za Rysiem nie przepadam, zresztą kilka razy zrobił mi przykrość.

Jego wypowiedx była wieloznaczna - równie dobrze mogła dotyczyć jak i nie dotyczyć moich kolegów, których Rysio też zresztą za bardzo nie lubi, co jest powszechnie znane.

Żeby jednak nie było:

przepraszam za słowa, odszczekując psim głosem (jak to czynię na forum Galicyjskiej)

Na przyszłość radziłbym jednak być precyzyjnym - okropnie nie lubię wieloznaczności.
Sam tekst zinterpretuje każdy sobie.
Awatar użytkownika
Witold Janik
Namiestnik
Posty: 333
Rejestracja: środa, 27 grudnia 2006, 17:21
Lokalizacja: Raszyn 1809
Has thanked: 305 times
Been thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: Witold Janik »

... i dało się słyszeć gromkie "Hau hau!", i nie był to ani pies Dorna, ani sam Kurski - bulterier PiSu, i nastała cisza między narodami...

Amen.
Awatar użytkownika
maly_kapral
Capitaine
Posty: 830
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2007, 14:22
Lokalizacja: Kościan pod Poznaniem

Post autor: maly_kapral »

Panowie... jest nas tak mało w Polsce, że powinniśmy się nauczyć wybaczać sobie....
Zablokowany

Wróć do „Konwenty”