IX Strategos (2-3 marca 2024)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: Raleen »

„Aurea Mediocritas” na IX Strategosie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=118
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
wis
Enfant de troupe
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 29 lutego 2024, 12:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: wis »

Cześć!

Wraz z ekipą Strategos Games pojawię się po raz pierwszy na STRATEGOSie :) . Zapraszamy na ogrywanie naszych gier, w tym tych, nad którymi pracujemy:

Glory: Droga do Chwały - rycerze walczący o chwałę na turniejach.
Batalia - szybka karcianka pojedynkowa i nie tylko. Jeśli zbierze się skład, zrobimy turniej.
Navy: Academy - symulacje bitew morskich w warunkach sztabowych.
Chaos Rift - walka sił chaosu z broniącymi się królestwami.
Flick Quest - drużyna bohaterów staje do walki ze złem. Kooperacja z mechaniką pstrykania.
Niespodzianka - coś nowego :).

Rozpiętość czasowa - od 15min do 2 godzin, przedział wiekowy od 10 lat - ktoś się pytał, czy przychodzić z młodzieżą :).

Do zobaczenia na imprezie!
Michal111
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2024, 15:40
Been thanked: 3 times

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: Michal111 »

Zauważyłem, że większość uczestników (i gier) jest zorientowana na sam początek, czyli sobotnie przedpołudnie. Czy z doświadczenia wynika, że w niedzielę też można zacząć/dołączyć do jakiegoś stolika?

Zachęcam do zgłaszania się do rozgrywki w Struggle of Empires - alternatywnie sobota od 14 albo niedziela od 12.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: Raleen »

Michal111 pisze: czwartek, 29 lutego 2024, 17:26 Zauważyłem, że większość uczestników (i gier) jest zorientowana na sam początek, czyli sobotnie przedpołudnie. Czy z doświadczenia wynika, że w niedzielę też można zacząć/dołączyć do jakiegoś stolika?
Można się po prostu umówić na kolejną rozgrywkę. Większość tych sobotnich zapewne w sobotę się zakończy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: Raleen »

„Bitwa nad Wkrą 1920” na IX Strategosie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=118
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10581
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2103 times
Been thanked: 2831 times

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Ja przepraszam najmocniej, ale mnie nie będzie na Strategosie. Jestem nieco chory i boję się rozłożyć. Pracy za mnie nikt nie zrobi, a praca na choro, z gorączką to rzeź.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: Raleen »

Karel W.F.M. Doorman pisze: piątek, 1 marca 2024, 14:10 Ja przepraszam najmocniej, ale mnie nie będzie na Strategosie. Jestem nieco chory i boję się rozłożyć. Pracy za mnie nikt nie zrobi, a praca na choro, z gorączką to rzeź.
Nie ukrywam, że to dla mnie dość zaskakująca wiadomość. Bardzo żałuję, że Cię nie będzie, z kilku powodów. W takim razie postaram się przynajmniej wziąć ze sobą egzemplarz "Bitwy nad Wkrą 1920", gdyby ktoś chciał rzucić okiem na żywo jak gra wygląda (a może i zagrać).

Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Ci zdrowia. W końcu to najważniejsze, jak mawiają.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10581
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2103 times
Been thanked: 2831 times

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Pracuję sam i w razie W nikt mnie nie zastąpi. Po prostu nie mogę się wyłożyć, bo nikt mi nie pomoże i nikt mi nie zapłaci. I tak straciłem 2 tygodnie na covid, bo nie byłem w stanie prawie nic zrobić.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: Aldarus »

-laszlo- Fan39 gegitor

Rozumiem, że start HIS-a jutro o godzinie 10 Wam pasuje ?
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Cesarz
Caporal
Posty: 73
Rejestracja: sobota, 25 stycznia 2020, 21:19
Has thanked: 39 times
Been thanked: 45 times

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: Cesarz »

W sobotę w godz. 10-13 będę wolny, więc mogę rozegrać krótszą partyjkę w np. "Zimną Wojnę", "Iganie" albo coś podobnego. Z kolei w niedzielę mogę być od około południa i szukam współgracza do gry, może ktoś skusi się na np. "Ostrołękę" albo "Bzurę" czy "Wojny Napoleońskie" Dragona :)
"Stu marnych żołnierzy znaczy mniej niż dwudziestu wyborowych, zjedzą zaś oni pięć razy więcej"

Maksyma generała Bonapartego, o której (na swoje nieszczęście) zapomniał cesarz Napoleon I
gegitor
Chasseur
Posty: 13
Rejestracja: środa, 4 października 2017, 15:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: gegitor »

Aldarus pisze: piątek, 1 marca 2024, 15:46 -laszlo- Fan39 gegitor

Rozumiem, że start HIS-a jutro o godzinie 10 Wam pasuje ?
Jasne. Mam dość daleko i mogę mieć mały poślizg, więc wtedy zacznijcie wyjaśnianie zasad beze mnie, jeśli będzie trzeba.
Tylko niech przez to nie skończę jako papież :-)
Fan39
Caporal
Posty: 62
Rejestracja: piątek, 7 października 2011, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: Fan39 »

Aldarus pisze: piątek, 1 marca 2024, 15:46 -laszlo- Fan39 gegitor

Rozumiem, że start HIS-a jutro o godzinie 10 Wam pasuje ?
Mi pasuje, powinienem zdążyć
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: Raleen »

Niewiele godzin już zostało do rozpoczęcia imprezy. Kilka uwag organizacyjnych (po części jestem zobligowany do ich podania przez Bibliotekę):

1. Picie napojów wszelakich i jedzenie nie powinno się odbywać w sali, gdzie gramy.
2. Palenie powinno odbywać się przed wejściem A, gdzie jest wydzielona strefa do tego, nie zaś przed wejściem C.
3. Prosimy w miarę sprawnie kończyć rozgrywki, gdy dany dzień konwentu będzie dobiegał końca, tak żeby wyrobić się w założonym czasie trwania imprezy.
4. Dystrybutory z gorącą i zimną wodą są na terenie Biblioteki, w tym jeden na dole przy wejściu C. Niezależnie od tego będziemy mieli czajnik.
5. Stołówka studencka i bufet, ze smacznymi i przystępnymi cenowo obiadami, znajduje się w budynku Wydziału Leśnego, około 200 metrów od Biblioteki.
6. Osobom zmotoryzowanym, które nie zdołają zaparkować pod Biblioteką, polecamy tzw. niestrzeżony parking SGGW przy ul. Nowoursynowskiej, znajdujący się niedaleko Biblioteki.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
kazpex
Tambour
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 30 stycznia 2010, 16:54
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: kazpex »

Jakby ktoś miał ochotę zagrać w coś „lżejszego” to będę miał ze sobą „Sherwood” - https://boardgamegeek.com/boardgame/352996/sherwood
Awatar użytkownika
Cesarz
Caporal
Posty: 73
Rejestracja: sobota, 25 stycznia 2020, 21:19
Has thanked: 39 times
Been thanked: 45 times

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: Cesarz »

gegitor pisze: piątek, 1 marca 2024, 16:46
Aldarus pisze: piątek, 1 marca 2024, 15:46 -laszlo- Fan39 gegitor

Rozumiem, że start HIS-a jutro o godzinie 10 Wam pasuje ?
Jasne. Mam dość daleko i mogę mieć mały poślizg, więc wtedy zacznijcie wyjaśnianie zasad beze mnie, jeśli będzie trzeba.
Tylko niech przez to nie skończę jako papież :-)
Oj tam, gra papieżem może być fajna, chyba że będziesz miał słabe karty, bo ze wszystkich graczy papież dostaje najnniej kart, ale za to ma dwie domowe :D.
Największa frajda jest wtedy gdy możesz spopielić jakieś heretyka :), mi w jednej rozgrywce udało się spalić na stosie 3 heretyków. Ważne też, jest grając papieżem, wiedzieć kiedy skończyć bić się z żabojadem o Florencję, a skupić się na budowaniu naw Bazyliki św. Piotra (i zdobywając punkty zwycięstwa), raz w ten sposób prawie wygrałem papą, ale bodajże herbaciarz miał kartę, którą mógł mi zabrać Genuę :cry:.
"Stu marnych żołnierzy znaczy mniej niż dwudziestu wyborowych, zjedzą zaś oni pięć razy więcej"

Maksyma generała Bonapartego, o której (na swoje nieszczęście) zapomniał cesarz Napoleon I
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”