IX Strategos (2-3 marca 2024)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
kazpex
Tambour
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 30 stycznia 2010, 16:54
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: kazpex »

Maciej94 pisze: poniedziałek, 26 lutego 2024, 15:59 Jakaś duszyczka się zlituje nad Wschodzącym Słońcem i zagra w Empire of the Sun w Sobotę? 🥺
Ja ostatnio kupiłem EotS ale jeszcze nie przebrnąłem przez całą instrukcję. Jakby co to chętnie bym zagrał.
Awatar użytkownika
PLama80
Oberfeldwebel
Posty: 208
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2022, 19:31
Lokalizacja: Festung Thorn
Has thanked: 91 times
Been thanked: 52 times

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: PLama80 »

Silver pisze: wtorek, 20 lutego 2024, 11:19 To przypominam co skłonny jestem przynieść i wcześniej się do tego przygotować [...]
Imponująca lista muszę przyznać.Bardzo chętnie zagrałbym w:
Holland44
ale z powodów różnych dopiero w piątek będę wiedział czy się pojawię :roll:
Jeśli się pojawię to mogę przywieźć i rozegrać partyjkę, w którąś (nie wszystkie) z poniższych gier:
- Königsberg: The Soviet Attack on East Prussia, 1945 (Revolution Games) - możliwość rozgrywki 3 osobowej
- Stargard Solstice (3 Crowns);
- The Dark Summer Normandy 1944 (GMT) - możliwość rozgrywki 3 osobowej
- Enemy Action: Kharkov (Compas Games)
- Star Wars Rebelia (Fantasy Flight Games)
Fan39
Caporal
Posty: 62
Rejestracja: piątek, 7 października 2011, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: Fan39 »

Ja bym chętnie zagrał w "Königsberg: The Soviet Attack on East Prussia, 1945" (Revolution Games) - możliwość rozgrywki 3 osobowej" ale będę grał w HIS więc mało prawdopodobne, żebym znalazł czas a szkoda. Nawet skusiłbym się na SW Rebelia ;)
Michal111
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2024, 15:40
Been thanked: 3 times

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: Michal111 »

Dzień dobry Wszystkim,

Jestem nowym uczestnikiem na forum i cieszę się na możliwość uczestniczenia w konwencie. Do propozycji na weekend dodałem Struggle of Empires. Zakładam, że nie trzeba tej gry Szanownym przedstawiać. Proponuję rozgrywkę w niedzielę od 12. Liczę, że zbierze się nas przynajmniej sześciu. Oprócz mnie jest już jeden zainteresowany.
Korne
Tambour
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 16 stycznia 2020, 20:25

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: Korne »

Belisarius pisze: poniedziałek, 26 lutego 2024, 12:40 Ja powinienem być w sobotę lub (i) niedzielę. Chętny byłbym na jakieś heksy ale wolałbym się umówić. Mogę wziąć Men of iron w zasadzie wszystko od tripacku po Norman conquests. Może też być Musket and pike też mogę przynieść każda pozycje. Jakby ktoś wolał inne mogę zaproponować At any cost z GMT lub Alexandra, Hoplite z GBOH. Jestem jednak otwarty na inne propozycje.
Czesc, jesli jestes otwarty zeby przyuczyc nowicjusza to chetnie sie umowie na Men of Iron. Przykladowo sobota 11:00? Posiadam Men of Iron Arquebus i najchetniej tej czesci bym sie nauczyl jesli ją też znasz. Jesli nie, to kazda inna też będzie dobra.
Korne
Tambour
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 16 stycznia 2020, 20:25

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: Korne »

Czesc wszystkim. Czy jest jakis arkusz excel na ktorym sie umawiamy? Dotychczas niestety nie znalazlem.

Zapraszam na partyjkę gdyby ktos byl chetny umówić się na ponizsze tytuły:
East Front (Columbia Games) - 2 osobowa
Richard III (Columbia Games) - 2 os.
Friedrich - 4 os.
Quartermaster General VoD - 4 os.

Moge tez zaproponowac bitewniaka świetnego Warchest'a na 2 os.
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 518
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 197 times
Been thanked: 123 times

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Korne pisze: wtorek, 27 lutego 2024, 21:21 Czesc wszystkim. Czy jest jakis arkusz excel na ktorym sie umawiamy? Dotychczas niestety nie znalazłem
O tutaj:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... p=drivesdk
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: Raleen »

„In Fours to Heaven” na IX Strategosie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=118
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: Raleen »

Dla osób przyjeżdżających samochodem i chcących parkować pod Biblioteką Główną SGGW (gdzie będziemy grali), postaram się to zrobić tak, żeby można było wjechać na hasło STRATEGOS, aczkolwiek obsługa Biblioteki do tej pory życzyła sobie listę z numerami rejestracji samochodów uprawnionych do wjazdu oraz parkowania i taką listę także im tym razem prześlę. Osoby, które w ciągu ostatnich kilku miesięcy były w klubie Strategos, wszystkie będą na tej liście. Innych, którzy po raz pierwszy się u nas pojawią, proszę o przesłanie mi na PW numeru rejestracji samochodu.

Niezależnie od tego bywa, że w praktyce wpuszczają wszystkich, którzy mówią, że przyjeżdżają na planszówki albo spotkanie planszówkowe. Ponadto, w razie problemów, w okolicy są inne parkingi, w tym niestrzeżony parking SGGW (polecam wyszukać w Google na to hasło), który generalnie jest bezpieczny, znajduje się stosunkowo niedaleko od Biblioteki i zawsze można znaleźć tam miejsce do zaparkowania. Ogólnie polecam ten parking (opieram się tutaj na opiniach pracowników Biblioteki).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 518
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 197 times
Been thanked: 123 times

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

ThT_ pisze: sobota, 3 lutego 2024, 22:27 Hej, znajdzie się jeszcze miejsce dla dwóch nowicjuszy przy Złotym Środku?
Jako że nie odpisałeś mi na PW, spytam tutaj - czy potwierdzacie z Kolegą (sobota od rana)?
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Miku
Sergent-Major
Posty: 194
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 17:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 13 times

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: Miku »

Witam. Jako, że pojawili sie chetni do rozgrywki w Pax Renesans to chciałem przekazać, że pojawię się w sobotę okolo godziny 10 i zacznę rozstawiać grę. W razie czego zapraszam do kontaktu.
gegitor
Chasseur
Posty: 13
Rejestracja: środa, 4 października 2017, 15:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: gegitor »

Czy będzie może ktoś z młodzieżą? Zastanawiam się, czy wziąć córkę (11l) ze sobą, czy jednak by się za bardzo znudziła.
Wychowałem na Katanie, niedawno ją awansowałem do 7 Cudów - Pojedynek, więc z innymi dziećmi w każdą grę o zbliżonym poziomie trudności będzie w stanie zagrać.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: Raleen »

Powinno być dwóch kolegów z synami, ale oni w nieco bardziej wojenne gry, jeśli tak to można ująć dla tego wieku ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
mk20336
Adjoint
Posty: 787
Rejestracja: poniedziałek, 13 lutego 2017, 20:39
Has thanked: 68 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: mk20336 »

Cześć,

tym razem udało mi się tak rozplanować wyjazdy w marcu, że w sobotę dołączę na konwent - plus jeden mój kolega, grający raczej w lżejsze pozycje wojenne, ale zdecydowanie zapaleniec planszówek. Od samego rana do pewnie jakiejś 17.
Wezmę spory zestaw gier zarówno dwu- jak i wieloosobowych. Kilka wrzuciłem do excela - raczej te lżejsze, jak Time of Crisis, Total Domination czy Race to the Rhine. Dodałem też Triomphe a Marengo - grałem dużo i mam naprawdę ochotę próbować dalej. Więc myślę, że opcji będzie sporo. Zapraszam ewentualnie do dopisywania się w excelu.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: Raleen »

mk20336 pisze: czwartek, 29 lutego 2024, 08:41 Cześć,

tym razem udało mi się tak rozplanować wyjazdy w marcu, że w sobotę dołączę na konwent - plus jeden mój kolega, grający raczej w lżejsze pozycje wojenne, ale zdecydowanie zapaleniec planszówek. Od samego rana do pewnie jakiejś 17.
Wezmę spory zestaw gier zarówno dwu- jak i wieloosobowych. Kilka wrzuciłem do excela - raczej te lżejsze, jak Time of Crisis, Total Domination czy Race to the Rhine. Dodałem też Triomphe a Marengo - grałem dużo i mam naprawdę ochotę próbować dalej. Więc myślę, że opcji będzie sporo. Zapraszam ewentualnie do dopisywania się w excelu.
Fajnie, że wpadniesz i miło będzie zobaczyć Cię na żywo po latach ;). Jakoś tak wychodzi, że mieszkamy w tym samym mieście, a nie za bardzo była okazja się spotkać.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”