XIV Konwent Krakowski (14-16 kwietnia 2023)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: XIV Konwent Krakowski (14-16 kwietnia 2023)

Post autor: Namek »

Friedricha też chętnie zagram gdyby była okazja. Do połowy tygodnia zobaczę jak tam szanse na rozgrywkę w piątek bo też bym musiał sobie nocleg wcześniej załatwić.

Co do soboty to Time of Wars planowo zaczynamy o 10:00
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XIV Konwent Krakowski (14-16 kwietnia 2023)

Post autor: Samuel »

Dzięki za wiadomości,
ja - osobiście - pewnie niestety będę bardziej zajęty osobami, które trzeba wprowadzić w świat growy - chociaż mam nadzieję, że może w sobotę wieczór czy niedzielę znajdę trochę czasu na rozgrywkę "niedydaktyczną" :) Piszcie, jeśli ktoś jeszcze by się wybierał, no i jeżeli macie jakikolwiek pytania. Wszystkiego Dobrego na Wielkanoc!
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: XIV Konwent Krakowski (14-16 kwietnia 2023)

Post autor: Namek »

Aha gdyby ktoś był zainteresowany czymś z mojego wątku handlowego, to piszcie, mogę zabrać na konwent: viewtopic.php?f=119&t=11341
Topolożek
Carabinier
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2022, 21:02
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: XIV Konwent Krakowski (14-16 kwietnia 2023)

Post autor: Topolożek »

Jakby był ktoś chętny na testy, to mogę pokazać Lwy Północy. Mogę wytłumaczyć zasady na miejscu, ale przydatne byłoby również testowanie instrukcji, którą mogę wysłać na maila.
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: XIV Konwent Krakowski (14-16 kwietnia 2023)

Post autor: Monthion »

Mnie niestety nie będzie. Mógłbym być tylko w piątek po południu a to trochę takie lizanie cukierka przez szybę, więc sobie odpuszczę. Udanych rozgrywek Wam życzę i proszę o bogatą relację fotograficzno-reporterską ;)
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: XIV Konwent Krakowski (14-16 kwietnia 2023)

Post autor: Namek »

BartZ pisze: sobota, 8 kwietnia 2023, 10:22 Hej! Zamierzam być obecny w piątek i w sobotę po południu. Ze sobą wezmę Twilight Struggle i Friedrich’a. Chętnie dołączę też do innej rozgrywki jeśli będą miejsca - np. HIS/Maria po przypomnieniu sobie zasad // cokolwiek innego po wdrożeniu w zasady przez współgraczy ;)
Cześć u nas pojawiła się awaryjna sytuacja i chyba jeden gracz by nam odpadł z Time of Wars :/ czy byłbyś zainteresowany tym tytułem? Planowaliśmy wystartować o 10:00

Jeśli nie to szukalibyśmy kogokolwiek do rozgrywki aby był komplet graczy.
BartZ
Chasseur
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 7 kwietnia 2023, 17:19
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: XIV Konwent Krakowski (14-16 kwietnia 2023)

Post autor: BartZ »

Namek pisze: piątek, 14 kwietnia 2023, 23:12
BartZ pisze: sobota, 8 kwietnia 2023, 10:22 Hej! Zamierzam być obecny w piątek i w sobotę po południu. Ze sobą wezmę Twilight Struggle i Friedrich’a. Chętnie dołączę też do innej rozgrywki jeśli będą miejsca - np. HIS/Maria po przypomnieniu sobie zasad // cokolwiek innego po wdrożeniu w zasady przez współgraczy ;)
Cześć u nas pojawiła się awaryjna sytuacja i chyba jeden gracz by nam odpadł z Time of Wars :/ czy byłbyś zainteresowany tym tytułem ? Planowaliśmy wystartować o 10:00

jeśli nie to szukalibyśmy kogokolwiek do rozgrywki aby był komplet graczy
Ok do zobaczenia o 10.
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: XIV Konwent Krakowski (14-16 kwietnia 2023)

Post autor: Namek »

BartZ pisze: sobota, 15 kwietnia 2023, 06:37
Namek pisze: piątek, 14 kwietnia 2023, 23:12
BartZ pisze: sobota, 8 kwietnia 2023, 10:22 Hej! Zamierzam być obecny w piątek i w sobotę po południu. Ze sobą wezmę Twilight Struggle i Friedrich’a. Chętnie dołączę też do innej rozgrywki jeśli będą miejsca - np. HIS/Maria po przypomnieniu sobie zasad // cokolwiek innego po wdrożeniu w zasady przez współgraczy ;)
Cześć u nas pojawiła się awaryjna sytuacja i chyba jeden gracz by nam odpadł z Time of Wars :/ czy byłbyś zainteresowany tym tytułem ? Planowaliśmy wystartować o 10:00

jeśli nie to szukalibyśmy kogokolwiek do rozgrywki aby był komplet graczy
Ok do zobaczenia o 10.
Ok to super !
ojciec Vaader
Enfant de troupe
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 15 kwietnia 2023, 08:39

Re: XIV Konwent Krakowski (14-16 kwietnia 2023)

Post autor: ojciec Vaader »

Czesc,

Uslyszalem o Waszym konwencie i bylbym pierwszy raz na takim zjezdzie. Mozna przyjechac bez konkretnych planow grania, po prostu zobaczyc w co grywacie i poznac ludzi?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: XIV Konwent Krakowski (14-16 kwietnia 2023)

Post autor: Raleen »

Pewnie już grają więc wpadaj i postaraj się dołączyć do jakichś rozgrywek. Nie ma problemu, żeby wpaść bez planów, poznać ludzi, zagrać itd.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Arshenik
Carabinier
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 29 lutego 2016, 12:09
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: XIV Konwent Krakowski (14-16 kwietnia 2023)

Post autor: Arshenik »

Dzieki wielkie za rozgrywkę w Time of Wars. Mimo, że gra okazała się kompletną porażką (przy naszych szczerych chęciach instrukcja jest tak koszmarna i pełna błędów, że po 8h z radością powitalem zwycięstwo Rzeczpospolitej w drugiej turze), to wspaniali wspolgracze sprawili że było to dobre 8h. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: XIV Konwent Krakowski (14-16 kwietnia 2023)

Post autor: Raleen »

Widzę znajome twarze :)
Cieszę się, że przetestowaliście tę grę, bo u nas też przymierzali się, ale chyba trochę balonik pękł.
Ciekaw jestem dalszych relacji w co tam jeszcze udało Wam się zagrać.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: XIV Konwent Krakowski (14-16 kwietnia 2023)

Post autor: Magnum-KR »

Byłem tylko w sobotę, więc już mogę podziękować Organizatorowi, choć konwent jeszcze się nie zakończył ;-) Dziękuję też współgraczom.
Jak pisał już powyżej Arshenik - graliśmy w 5 w Time of Wars: Namek, Arshenik, Dajmiech, BartZ i ja. Rozstawialiśmy grę i graliśmy 10.00-18.30, z krótką przerwa na lunch.
W tym czasie udało nam się zagrać 2 tury z przewidzianych scenariuszem 7... Owszem, wszyscy graliśmy po raz pierwszy ale przeczytaliśmy instrukcje przed konwentem, wszyscy jesteśmy też doświadczeni w planszówkach i "łapiemy" szybko koncepty reguł. Jednak tutaj był co 5 minut stop, by wertować przepisy, nie móc nic znaleźć albo w 2 miejscach znajdować przeczące sobie wyjaśnienia i wtedy wspólnie dyskutować jakie przyjmiemy rozwiązanie. Po 20 minutach gra mogła znowu na 5 minut ruszać...
Wrażenia? Cóż, w dobrym towarzystwie czas upłynął szybko, dobrze się bawiłem, dużo się pośmialiśmy. Jednak gra - sorry, ale jeśli nie mam kadzić lecz powiedzieć szczerze jakie były moje osobiste odczucia to by opisać jednym słowem: "koszmar". Wiem, to brutalne. Ale naprawdę staram się podchodzić z dużą dozą dobrych chęci do gier zanurzających nas w złotych latach Rzeczypospolitej, staram się promować polskich autorów (zarówno Namek jak i ja kupiliśmy własny egzemplarz tej gry choć to 350 zł). Naprawdę mi więc przykro pisać to co piszę... Amicus Plato, sed magis amica veritas.
W grze jest wiele ciekawych pomysłów, naprawdę miodnych, ciekawy okres historyczny, różne perełki. Ale instrukcja jest absolutnie do wyrzucenia i do napisania ponownie. Przydałoby się też przed wydaniem gry (czyli na to już za późno) poprosić kogoś o przetestowanie gry choć raz (tak, tak, wiem o wywiadzie z Pędrakiem na YouTube, gdzie mówi o 40 playtesterach ale ja mam na myśli tak na serio...). Tak tylko jeden przykład - po co na mapie nazywać miejscowość Turku, a w kartach odnoszących się do tej miejscowości pisać: "Abo". Na mapie Viipuri - to w kartach będzie opisywane jako Vyborg, itp., itd.
Nie mówię tej grze "nigdy więcej", bo naprawdę ma potencjał i wiele przemiodnych elementów ale nie zagram w nią więcej dopóki nie będzie nowej instrukcji albo autor nie będzie jednym z graczy by na bieżąco wyjaśniać wątpliwości. Czyli na pudełku opis powinien być "Gra dla 4 graczy+Autor"... ;-)
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 856
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 260 times
Kontakt:

Re: XIV Konwent Krakowski (14-16 kwietnia 2023)

Post autor: dbj »

Magnum-KR pisze: niedziela, 16 kwietnia 2023, 11:31 W tym czasie udało nam się zagrać 2 tury z przewidzianych scenariuszem 7... Owszem, wszyscy graliśmy po raz pierwszy ale przeczytaliśmy instrukcje przed konwentem, wszyscy jesteśmy też doświadczeni w planszówkach i "łapiemy" szybko koncepty reguł. Jednak tutaj był co 5 minut stop, by wertować przepisy, nie móc nic znaleźć albo w 2 miejscach znajdować przeczące sobie wyjaśnienia i wtedy wspólnie dyskutować jakie przyjmiemy rozwiązanie. Po 20 minutach gra mogła znowu na 5 minut ruszać...
Wrażenia? Cóż, w dobrym towarzystwie czas upłynął szybko, dobrze się bawiłem, dużo się pośmialiśmy.
Zapytam, czy zapoznaliście się z wyjaśnieniami autora na bgg?

Cieszę się, że konwent się odbył. Miałem wielką chęć być w tym czasie w Krakowie ale niestety nie udało się. Cóż może następnym razem.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XIV Konwent Krakowski (14-16 kwietnia 2023)

Post autor: Samuel »

Jako organizator konwentu chcę przede wszystkim gorąco podziękować wszystkim uczestnikom, Graczom wytrawnym i mniej wytrawnym, tym spoza grodu Kraka, jak i Krakusom :)
Na podsumowanie przyjdzie czas w relacji, którą mam nadzieję wysmażyć, teraz na gorąco kilka uwag organizacyjnych.
Frekwencja była podwójnym zaskoczeniem.
Po pierwsze, szacując na podstawie deklaracji przyjazdu, obawiałem się, że frekwencja będzie marniutka, tymczasem była największa z dotychczasowych: 54 uczestników na liście! Przy czym rzeczywiście: Gości spoza Krakowa naliczyłem się 9, reszta to (mniej lub bardziej stali) mieszkańcy Królewsko-Stołecznego Miasta.
Po drugie, wydawało mi się zawsze, że marna niedzielna frekwencja to efekt raczej wczesnych powrotów do domów, tymczasem - mimo dominacji elementu miejscowego - efekt jeszcze się pogłębił: 18 osób w piątek, 48 w sobotę, 9 w niedzielę. Statystykę robię na użytek Gospodarzy, ale daje mi ona sporo do myślenia - zważywszy, że niedziela generuje nieproporcjonalnie dużą część kosztów. Ciekaw jestem, czy w wypadku "Strategosa" proporcje frekwencji między kolejnymi dniami weekendu wyglądają podobnie, czy to raczej krakowska specyfika?
To rozważanie na użytek przyszłych konwentów. Zgodnie z postulatami, które do mnie docierały, myślę o przeniesieniu terminu na jesień, konkretnie jeden z weekendów 17-19 lub 24-26 listopada. Jeśli ktoś coś wie na temat potencjalnych imprez kolidujących, będę wdzięczny za informację. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”