VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43385
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3946 times
Been thanked: 2512 times
Kontakt:

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: Raleen »

Ja mam 2 chętnych na Sukcesorów. Ojciec i syn, ten pierwszy jest doświadczonym graczem. Mam nadzieję, że moja stała ekipa też się odezwie, to zaplanujecie rozgrywki.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Jans
Sergent
Posty: 121
Rejestracja: środa, 18 października 2006, 10:57
Been thanked: 1 time

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: Jans »

Hejka,
to ja, to ja, wracam po latach z synem niekoniecznie marnotrawnym :lol: .

Chętnie zagramy w wieloosobówkę typu Sukcesorzy, HIS, Time of Wars też wygląda ciekawie. Kiedyś organizowałem rozgrywkę na Struggle of Empires, ale to już chyba nie jest grane.
Awatar użytkownika
Maciej94
Sergent
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2018, 21:54
Has thanked: 67 times
Been thanked: 69 times

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: Maciej94 »

Do Sukcesorów jeszcze będzie jedna osoba. Też egzemplarz weźmie.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: Silver »

Belisarius - ja zdecydowanie na Aleksandra bym się pisał i tylko jakieś wieloosobówki mogą trochę namieszać.
Eryk_Wiking
Caporal
Posty: 69
Rejestracja: wtorek, 23 września 2014, 07:10
Been thanked: 1 time

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: Eryk_Wiking »

Mogę pojawić się w niedzielę i chętnie dołączę do jakiejś wieloosobówki. Z tego co proponował Silver mogę zagrać w Crown of Roses, Here I Stand, Kutuzova, Napoleonic Wars, Smutę lub Sword of Rome. Oczywiście zagrałbym też w Assyrian Wars, ale wątpię, by zebrało się wystarczająco dużo wielbicieli tego arcydzieła.
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: Aldarus »

Pojawię się z młodym. Najchętniej w niedzielę, ale w razie czego możmey się dostosować (z tym że obaj planujemy pojawić się w ten sam dzień).

Ja chętnie zagram z kimś w Ostatnią Wojnę (konflikt pomiędzy UW a NATO w latach 80, skala korpus/armia, ok 4-5h) lub dołączę do rozgrywki wieloosobowej (chętnie w Smutę lub HIS-a, jeśli Silver będzie organizował).

Młody chętnie zagra w Star Wars Rebelia, Wojnę o Pierścień lub Star Trek Ascendancy (do tej ostatniej potrzeba minimum 2 dodatkowych osób). Jeżeli nie będzie chętnych na wskazane propozycje, to chętnie dołączy do Smuty lub HIS-a.

Co do wskazanych gier (OW, Rebelia, WoP, STA) to możemy przynieść grę i zapewniamy tłumaczenie przepisów. :)

Chętnych na umówienie się proszę o info przez forum.
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
PLama80
Oberfeldwebel
Posty: 208
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2022, 19:31
Lokalizacja: Festung Thorn
Has thanked: 91 times
Been thanked: 52 times

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: PLama80 »

Ja się wybieram, ale nie wiem jeszcze na 100% czy mi wszystko spasuje. Czy jak się nie zapiszę, nie umówię na rozgrywkę, to jest szansa w coś zagrać, czy czeka mnie wtedy już tylko bierna obserwacja?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43385
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3946 times
Been thanked: 2512 times
Kontakt:

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: Raleen »

Jest jak najbardziej. Natomiast spróbuj jeszcze choćby tuż przed imprezą dać znać czy będziesz.
Improwizacja też zawsze pojawia się na takich imprezach.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Lehto
Adjudant
Posty: 208
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: Lehto »

Jak napisałem będę w niedzielę. Z wieloosobówkami zrobił się lekki chaos zatem nie wiem ile osób i na co się pisze. Jeżeli się nie uda to w STA ( z tłumaczeniem zasad) chętnie zagram.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: Silver »

Mogę przyjechać któregoś z tych dni rano, zabierając dodatkowo kolegę chętnego na Sukcesorów.
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 518
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 196 times
Been thanked: 122 times

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Co do wieloosobówek ponownie zachęcam do udziału w rozgrywce w mój autorski prototyp o czasach Kazimierza Jagiellończyka (nieco w stylu HISa, ale z wyraźnym własnym charakterem).
Zasady i szczegóły są dostępne tu:
viewtopic.php?f=71&t=18668
Wciąż 3 z 5 miejsc są wolne!
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Jeyo4
Sous-lieutenant
Posty: 495
Rejestracja: niedziela, 21 sierpnia 2011, 15:14
Has thanked: 20 times
Been thanked: 52 times

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: Jeyo4 »

Nigdy nie byĺem, węc nie wiem. Będą tylko gry typowo planszowe czy figurkowe też?
gegitor
Chasseur
Posty: 13
Rejestracja: środa, 4 października 2017, 15:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: gegitor »

Planuję być w sobotę, z Imperial Struggle (grałem raz), Zimną Wojną (tu już przeciwnika mam umówionego) i ew. Cynowym Szlakiem (nie grałem, chętnie się nauczę), jeśli będą chętni.
Jeśli są chętni do którejś z pow. gier, czekam na PW. Z Cynowym Szlakiem pewnie lepiej odpisujcie w wątku, żeby było widać, ilu chętnych.
panMaks
Sergent
Posty: 130
Rejestracja: poniedziałek, 25 lutego 2019, 11:21
Lokalizacja: Warszawa/Białystok
Has thanked: 12 times
Been thanked: 13 times

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: panMaks »

Silver pisze: piątek, 3 marca 2023, 18:11 Belisarius - ja zdecydowanie na Aleksandra bym się pisał i tylko jakieś wieloosobówki mogą trochę namieszać.
Co prawda pogrywam teraz w Juliusza, ale na szybko dam radę się przesiąść, dopisałem się do listy, jeszcze nie wiem który dzień mi będzie najbardziej pasował, ale niewykluczone, że pojawię się i w sobotę i niedzielę.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43385
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3946 times
Been thanked: 2512 times
Kontakt:

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: Raleen »

Jeyo4 pisze: poniedziałek, 6 marca 2023, 08:56 Nigdy nie byĺem, węc nie wiem. Będą tylko gry typowo planszowe czy figurkowe też?
Będzie Anno 1666, formalnie planszówka, ale z figurkami, i dwaj koledzy będą testować nowy system figurkowy (to ostatnie w drodze wyjątku).

Wpadaj jak masz możliwość, będzie okazja się zobaczyć.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”