VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: Raleen »

Robię pierwsze przymiarki do VIII edycji imprezy. Chciałbym, aby po staremu odbywała się ona wczesną wiosną, ponieważ na jesieni mamy Pola Chwały. Nie wdając się zbytnio w szczegóły, z powodów organizacyjnych wiosna wydaje mi się lepsza.

Biorę pod uwagę głównie pierwszą połowę marca. Najbardziej pasowałby jeden z dwóch terminów:

4-5 marca 2023
11-12 marca 2023

Będę wdzięczny za wszelkie Wasze opinie i sugestie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
HEXMAGAZINE
Caporal
Posty: 68
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2022, 20:41
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: HEXMAGAZINE »

Jak na razie każdy termin dobry jak dla mnie, w sumie zbyt odległy, żeby przewidzieć, czy wkręcą nas w prawdziwą wojnę do tego czasu ;)
"Zawsze znajdą się Eskimosi, którzy wypracują dla mieszkańców Konga Belgijskiego wskazówki zachowania się w czas olbrzymich upałów"

https://www.youtube.com/@Hexmagazine
https://www.facebook.com/Heksmagazynek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: Raleen »

Większość osób, z którymi rozmawiałem była niezdecydowana, a trzeba coś postanowić, zatem ostatecznie impreza odbędzie się:

11-12 marca 2023

W międzyczasie będą jeszcze dwa spotkania klubu Strategos, co mam nadzieję lepiej pozwoli nam przygotować konwent.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: Raleen »

Zapowiedź imprezy na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=118

Impreza odbywa się w Bibliotece Głównej SGGW w Warszawie, ul. Nowoursynowska 161 (wejście C, piętro I), dniach:

11 marca (sobota) – godz. 10-22
12 marca (niedziela) – godz. 10-18

Wstęp wolny (impreza jest bezpłatna, nie trzeba się też nigdzie rejestrować).

Gramy w planszówki historyczne, wojenne i strategiczne, ale nie tylko. Będzie można zobaczyć wiele różnych planszówek. Nie trzeba być obeznanym z grami tego typu.

Zapraszamy!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
j1023
Adjudant
Posty: 231
Rejestracja: czwartek, 31 grudnia 2009, 09:47
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 120 times
Been thanked: 47 times

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: j1023 »

Miło byłoby być. Dużo czasu więc może się udać.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: Raleen »

j1023 pisze: wtorek, 10 stycznia 2023, 10:30 Miło byłoby być. Dużo czasu więc może się udać.
Zapraszam, naprawdę warto :)

Wydaje mi się, że miejsce do grania mamy znakomite, impreza jest całkowicie darmowa, czasu na granie i miejsca dużo (jesteśmy w stanie bez problemu pomieścić powyżej 100 osób, gdyby trzeba było to znacznie więcej). Konwent ma też swoją tradycję.

Tak wypadła ostatnia edycja: http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=123
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: Namek »

Jeszcze nie jestem pewien czy się uda ale chętnie odwiedziłbym konwent. Zwłaszcza jak by była szansa odpalić Time of Wars, mam swój egzemplarz ale póki co nie udało się odpalić tytułu :)
damian321
Caporal
Posty: 58
Rejestracja: niedziela, 20 października 2019, 16:36
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: damian321 »

Na Times of war będę chętny, gra jest specyficzna więc warto by było trochę opowiedzieć przed rozgrywką.
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 192 times
Been thanked: 117 times

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Jak pisałem gdzie indziej - pojawię się na pewno przynajmniej w sobotę ze "Złotym Środkiem" - viewtopic.php?f=71&t=18668
Mam nadzieję, że tym razem będą chętni.
Obecnie jestem w trakcie poprawiania instrukcji by była bardziej czytelna, mam nadzieję, że do końca przyszłego tygodnia skończę.
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
Hiena
Sous-lieutenant
Posty: 471
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2016, 00:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 109 times
Been thanked: 78 times

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: Hiena »

Ja bym z chęcią zagrał w Bomber Command lub/i Silver bayonette. Przeczytałem instrukcje ale na pierwszy raz fajnie by było zagrać z kimś doświadczonym :)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: Silver »

Czy są chętni do HISa i przygotowani nawet na całodzienną rozgrywkę jak na lutowym spotkaniu? Teraz mam już poprawione karty po polsku, ale ostatecznie też po angielsku w koszulkach. Czy zrobić większą mapę?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: Raleen »

Ja również powoli szykuję się do rozgrywek, gdyby ktoś był zainteresowany "Ostrołęką" albo "Iganiami", wraz z Kristo postaramy się zorganizować rozgrywki. Myślę także nad innymi tytułami, z nowszych gdyby ktoś chciał zobaczyć np. Kawaguchi's Gamble, mogę zabrać.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 192 times
Been thanked: 117 times

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Kristo.kk pisze: wtorek, 7 lutego 2023, 15:54 Ponownie zgłaszam się na ochotnika. :D Do gry w "Złoty Środek".
Przepraszam, że wywołuję w innym wątku, ale tu bardziej pasuje. Rozumiem, że pojawisz się na Strategosie?
Planuję przeprowadzić rozgrywkę w sobotę od ok. 10:00.
Spoza forum mam na tę chwilę jednego potwierdzonego, czyli 2 wolne miejsca (z 5).
Zasady są tutaj, postaram się do końca tygodnia je poprawić (raczej co do stylu niż treści) - viewtopic.php?p=374617#p374617
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Lehto
Adjudant
Posty: 206
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: Lehto »

Będę 12 marca. Chętnie się dołączę do HIS (będzie to moje pierwsze podejście :-))
Jakby co to wezmę ze sobą Shores of Tripoli - tak dla szybkiej rozgrywki.
Awatar użytkownika
Kristo.kk
Adjoint
Posty: 705
Rejestracja: poniedziałek, 14 lipca 2008, 18:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 84 times

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: Kristo.kk »

Sorki.
Niestety w marcu mnie nie będzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”