Muzeum Wojsk Lądowych

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Ulysses
Sous-lieutenant
Posty: 385
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2017, 20:39
Has thanked: 39 times
Been thanked: 154 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Ulysses »

Witam
Przypominam, że w dniach 23-25.06.2023 r. odbywa się w Bydgoszczy konwent wojennych gier planszowych. Poniżej załączam link do pliku umożliwiającego umawianie się na rozgrywki, jak również mapę z trasą dojazdu do Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy (ul Czerkaska 2, 85-641 Bydgoszcz). Na teren Muzeum można wjechać samochodem, by się wypakować, ale proszę potem przestawić samochód - teren na którym można zaparkować zaznaczono na czerwono. Mała uwaga: wszystkim osobom, które przesłały zgłoszenia wysłałem emaila. Jeśli nie doszedł proszę dać znać. Proszę także o kontakt osób, które są zainteresowane udziałem, a nie wysłały jeszcze zgłoszenia.


https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... ue&sd=true

Obrazek
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 518
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 197 times
Been thanked: 123 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Ulysses pisze: poniedziałek, 12 czerwca 2023, 10:32 Witam
Przypominam, że w dniach 23-25.06.2023 r. odbywa się w Bydgoszczy konwent wojennych gier planszowych. Poniżej załączam link do pliku umożliwiającego umawianie się na rozgrywki [...].

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... ue&sd=true

Obrazek
Formularz jest zabezpieczony - czy celowo?
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Ulysses
Sous-lieutenant
Posty: 385
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2017, 20:39
Has thanked: 39 times
Been thanked: 154 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Ulysses »

Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) pisze: poniedziałek, 12 czerwca 2023, 10:34
Ulysses pisze: poniedziałek, 12 czerwca 2023, 10:32 Witam
Przypominam, że w dniach 23-25.06.2023 r. odbywa się w Bydgoszczy konwent wojennych gier planszowych. Poniżej załączam link do pliku umożliwiającego umawianie się na rozgrywki [...].

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... ue&sd=true

Obrazek
Formularz jest zabezpieczony - czy celowo?
Już zdjąłem zabezpieczenie :D
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Raleen »

Mnie jednak nie będzie, wbrew wcześniejszym zapowiedziom. Wypadł mi w międzyczasie inny wyjazd i ogólnie kalendarz mi się zagęścił, tak że tym razem nie dam rady.

Życzę udanej imprezy i wielu ciekawych rozgrywek. Mam nadzieję, że podzielicie się wrażeniami.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
PLama80
Oberfeldwebel
Posty: 208
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2022, 19:31
Lokalizacja: Festung Thorn
Has thanked: 91 times
Been thanked: 52 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: PLama80 »

Mogę przywieźć i rozegrać partyjkę, w którąś (nie wszystkie) z poniższych gier:
  • Königsberg: The Soviet Attack on East Prussia, 1945 (Revolution Games) - możliwość rozgrywki 3 osobowej
  • Stargard Solstice (3 Crowns);
  • The Dark Summer Normandy 1944 (GMT) - możliwość rozgrywki 3 osobowej
  • Zealand 1985 (TiS)
  • Enemy Action: Kharkov (Compas Games)
  • Star Wars Rebelia (Fantasy Flight Games)
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2426
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 55 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Teufel »

Ja bym zagrał w Dark summer. Np w piątek? W SW Rebelię ewentualnie też. W obydwa tytuły już grałem.
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
PLama80
Oberfeldwebel
Posty: 208
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2022, 19:31
Lokalizacja: Festung Thorn
Has thanked: 91 times
Been thanked: 52 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: PLama80 »

Teufel pisze: wtorek, 13 czerwca 2023, 23:13 Ja bym zagrał w Dark summer. Np w piątek? W SW Rebelię ewentualnie też. W obydwa tytuły już grałem.
Piątek i DS nie ma sprawy. Co do niedzieli niestety nie wiem jeszcze czy będę mógł być, ale zobaczymy. Czyli piątek bookujemy?
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2426
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 55 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Teufel »

Tak, postaram się być w piątek do około 12.30 już na miejscu.
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
PLama80
Oberfeldwebel
Posty: 208
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2022, 19:31
Lokalizacja: Festung Thorn
Has thanked: 91 times
Been thanked: 52 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: PLama80 »

Teufel pisze: wtorek, 13 czerwca 2023, 23:26 Tak, postaram się być w piątek do około 12.30 już na miejscu.
Okej, wpisałem nas. Aliantami można grać we dwoje, tak więc jakby ktoś jeszcze reflektował na trzeciego gracza to zapraszam.
Ostatnio zmieniony środa, 14 czerwca 2023, 19:46 przez PLama80, łącznie zmieniany 1 raz.
Ulysses
Sous-lieutenant
Posty: 385
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2017, 20:39
Has thanked: 39 times
Been thanked: 154 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Ulysses »

PLama80 pisze: wtorek, 13 czerwca 2023, 22:40 Mogę przywieźć i rozegrać partyjkę, w którąś (nie wszystkie) z poniższych gier:
  • Königsberg: The Soviet Attack on East Prussia, 1945 (Revolution Games) - możliwość rozgrywki 3 osobowej
  • Stargard Solstice (3 Crowns);
  • The Dark Summer Normandy 1944 (GMT) - możliwość rozgrywki 3 osobowej
  • Zealand 1985 (TiS)
  • Enemy Action: Kharkov (Compas Games)
  • Star Wars Rebelia (Fantasy Flight Games)
Bardzo chętnie zagram w Zealand 1985 i Stargard Solstice - może sobota?
Awatar użytkownika
PLama80
Oberfeldwebel
Posty: 208
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2022, 19:31
Lokalizacja: Festung Thorn
Has thanked: 91 times
Been thanked: 52 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: PLama80 »

Ulysses pisze: środa, 14 czerwca 2023, 11:01 Bardzo chętnie zagram w Zealand 1985 i Stargard Solstice - może sobota?
Super! Tylko 2 raczej nie damy rady.
Ulysses
Sous-lieutenant
Posty: 385
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2017, 20:39
Has thanked: 39 times
Been thanked: 154 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Ulysses »

PLama80 pisze: środa, 14 czerwca 2023, 19:45
Ulysses pisze: środa, 14 czerwca 2023, 11:01 Bardzo chętnie zagram w Zealand 1985 i Stargard Solstice - może sobota?
Super! Tylko 2 raczej nie damy rady.
Ok. To Zealand 1985. SS jest lepsze, ale Zealand 1985 interesuje mnie zawodowo/merytorycznie ;) Wrzuciłem na listę, możesz się dopisać.
Awatar użytkownika
PLama80
Oberfeldwebel
Posty: 208
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2022, 19:31
Lokalizacja: Festung Thorn
Has thanked: 91 times
Been thanked: 52 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: PLama80 »

Ulysses pisze: środa, 14 czerwca 2023, 21:01
PLama80 pisze: środa, 14 czerwca 2023, 19:45
Ulysses pisze: środa, 14 czerwca 2023, 11:01 Bardzo chętnie zagram w Zealand 1985 i Stargard Solstice - może sobota?
Super! Tylko 2 raczej nie damy rady.
Ok. To Zealand 1985. SS jest lepsze, ale Zealand 1985 interesuje mnie zawodowo/merytorycznie ;) Wrzuciłem na listę, możesz się dopisać.
Już dopisałem. SS jest lepszy mechanicznie i bardziej dopracowany, ale Zelandia ma swój klimat.
Zimnywojak :-)
Appointé
Posty: 35
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2014, 20:20
Been thanked: 1 time

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Zimnywojak :-) »

Czołem,

wybieram się do Bydgoszczy i mimo, że jestem raczej doświadczonym graczem to będzie mój pierwszy konwent. Nie znam zatem osobiście nikogo i w związku z tym chciałbym poszukać chętnych na rozgrywkę w którąś z poniższych gier, przy czym będę w stanie przywieźć tylko jedną z nich, gdyż będę podróżował na lekko, a zatem kolejność nie jest przypadkowa, jeśli chodzi o moje preferencje:
1. FAB vol 2 Sicily (GMT) - może wydawać się dziwne, że listę otwiera najmniej popularna gra z tej serii, ale właśnie dlatego chciałbym do niej wrócić. Pozostałe FABy ogrywałem po kilka razy, zwłaszcza Bulge; Sycylię miałem okazję zagrać tylko 3 razy i dlatego chciałbym wrócić do tego tytułu.
2. Across the Bug River 1941 (Vuca) - najlepsza z trzech gier z serii, której wydawca, o ile mi wiadomo, nie nadał nazwy. W małym gronie graczy, w którym ogrywam różne wojenne tytuły niestety nie spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem, dlatego też z chęcią zmierzyłbym się z kimś.
3. Bitwa na Wkrą 1920 - zeszłorocznie wydana przez gospodarzy; zagrać w Bydgoszczy myślę, że miałoby wymiar symboliczny.
4. Traces of War - gra o kampanii 1943 i początku 1944 r. na Ukrainie wydana w tym roku przez Vuca; na razie mam za sobą, tylko rozgrywkę solo, dlatego z chęcią zmierzyłbym się kimś innym niż ze sobą.

A teraz największy szkopuł. Niestety nastawiam się na granie w piątek. W sobotę będę mógł być maksymalnie do 12:00, a później będę musiał niechętnie, ale jednak wracać do siebie. Dlatego też w sobotę nie chciałbym rozpoczynać nowej rozgrywki, a jedynie zarezerwować sobie czas na ewentualne dokończenie, którejś z gier w którą rozgrywka zaczęłaby się w piątek. Jeśli chodzi o piątek to na konwencie mogę być obecny już od 12:00.
McNab
Carabinier
Posty: 22
Rejestracja: piątek, 9 września 2016, 12:59
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: McNab »

Ostatni raz u spowiedzi.. wróć, konwencie bylem na Armagedonie w stolicy i to jeszcze na tych pierwszych, takie pytania:
1) Czy można wejść z ulicy bez zapisywania się i celem popatrzenia co się tam wyrabia czy też trzeba zapisać się na tajna listę?
2) Jest jakieś ograniczenie wiekowe? W sensie mam jednego ogranego (chociaż nie w gry wojenne, chyba, że można zaliczyć X-Winga) ośmiolatka na stanie w domu, można takiego zabrać?
3) Jeśli miałbym zagrać to może ktoś skusiłby się na coś z mojej listy, ewentualnie, może ktoś szuka jakiegoś wolnego przesuwacza żetonów, mogę(żemy) się dołączyć, moja lista alfabetycznie:
Combat Commander: Europe i Pacyfic
Commands & Colors: Ancients
Conflict of Heroes - obie trzy częsci
D-Day Dice
Great War Commander
Heroes of Normandie
The Last Hundred Yards
Melthoen
Old School Tactical - obie trzy częsci
Squad Leader - nie ASL!
Star Wars: Rebellion z dodatkie i dodatkiem fanowskim
Star Wars: X-Wing 2ed i 5 frakcji
Stronghold: 2nd edition ta od Trzewiczka
Undaunted Normandia i Afryka
Władca Areny - taki zabytek z 2012 roku

Połowę z tego nigdy nie grałem, ale jak byłby chętny to doczytam konkretny tytuł.
Może będzie ktoś z figurkowcem Flames of War? Kupiłem tego kilka kartonów i nawet nie odfoliowałem, chętnie bym podglądnął jak to chodzi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”