Muzeum Wojsk Lądowych

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Ulysses
Sous-lieutenant
Posty: 385
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2017, 20:39
Has thanked: 39 times
Been thanked: 154 times

Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Ulysses »

Pracuję w Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy. Mamy sale, które można (oczywiście za darmo) wykorzystać do organizacji konwentu. No i tu pojawia się pytanie ile osób byłoby zainteresowanych udziałem w takim konwencie w Bydgoszczy gdzieś pomiędzy majem a wrześniem 2022 roku. Rozumiem, że jest wiele szczegółów do dogadania. Jestem ciekawy, czy występuje w ogóle zainteresowanie dla tego typu inicjatywy. Dodam, że w MWL jest możliwość zorganizowania mniejszych spotkań graczy. Nie ma problemu by rozstawić kilka stołów w sobotę lub niedzielę.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10570
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2101 times
Been thanked: 2827 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Ja oczywiście jestem chętny. I Gracz82 na pewno będzie chętny. Zeka też pewnie chętnie by przyjechał z Turonia i Włodek Wujaw miejscowy. Kujawiaki i Pomorzaki są na miejscu. A że Was napadnie Małopolanin to i dobrze ;-) Będzie jakaś odmiana. Przy okazji poznam tych, których znam tylko z czytania ;-)
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Silver »

Może skusiłbym się a szczególnie gdyby to było spotkanie odpowiednio wcześniej zapowiedziane i przynajmniej na 2 pełne dni grania. No i by się konkretnie umówić co do gier.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Raleen »

Swego czasu zorganizowaliśmy wspólnie z kolegami z Bydgoszczy dwie edycje konwentu bydgoskiego. Dawne to czasy, ale można nawiązać do tej tradycji.

Ja wstępnie byłbym zainteresowany. Brakuje imprezy w północnej części Polski i dlatego sądzę, że taki konwent miałby szansę zaistnieć.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
jacus1944
Lieutenant
Posty: 536
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2019, 22:41
Has thanked: 145 times
Been thanked: 196 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: jacus1944 »

Ja również się dopisuję!!! Do Muszyny mam prawie 800 km, do Niepołomic prawie 700 km... tak że Bydgoszcz jest dla mnie ziemią obiecaną :-)
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 518
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 197 times
Been thanked: 123 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Byłbym zainteresowany.
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Ulysses
Sous-lieutenant
Posty: 385
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2017, 20:39
Has thanked: 39 times
Been thanked: 154 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Ulysses »

W dniach 24-26 czerwca 2022 roku Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy organizuje „I konwent wojennych gier planszowych.”
W muzeum będzie można wykorzystać kilka pomieszczeń ze stołami, co umożliwi rozłożenie nawet dużych gier.
W czasie konwentu oferujemy drobny poczęstunek (kawa, herbata, napoje, ciasteczka). Nie zapewniamy noclegów, ani wyżywienia (obiadów itd.). W pobliżu MWL znajdują się dwa hotele: Maraton (Powstańców Warszawy 13, 85-683 Bydgoszcz) i Focus (Modrzewiowa 1, 85-631 Bydgoszcz).
Wstępny harmonogram konwentu:
24 czerwca 2022 r. – godz. 12.00 - 22.00
25 czerwca 2022 r. – godz. 10.00 – 22.00
26 czerwca 2022 r. – godz. 10.00 – 22.00

Wszystkie chętne osoby proszę o elektroniczne wypełnienie załączonej karty zgłoszeniowej (kiedy wygaśnie link proszę o kontakt na priv).
- Bardzo proszę o przemyślane decyzje. Mamy ograniczoną ilość miejsc i nie chcemy sytuacji w której osoby wypełniają zgłoszenia, a potem nie pojawią się na konwencie. W przypadku wątpliwości proszę w uwagach umieścić informację, że nie ma pewności obecności na konwencie, z prośbą o wpisanie na listę zapasową. O udziale będzie decydowała kolejność zgłaszania.
- W uwagach proszę wpisać informację o chęci rozegrania gry z planszami większymi niż typowe (ok 56 cm na 86 cm).
- w czasie konwentu będzie przestrzegany reżim sanitarny związany z pandemią COVID. Oprócz tego będziemy prosić chętnych o wypełnienie nieobowiązkowego kwestionariusza COVID.
Kartę zgłoszeniową proszę wysłać na adres: naukowy@muzeumwl.pl
Osoba do kontaktu: Łukasz Nadolski.

Karta zgłoszeniowa pod linkiem:
https://we.tl/t-ZjG6HKvmlO
Ostatnio zmieniony środa, 16 marca 2022, 12:43 przez Ulysses, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10570
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2101 times
Been thanked: 2827 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Jeśli tylko da się dojechać eszelonem, to Żuawy z Rusi Czerwonej przyjadą. Samochodem samojeden jak na dzisiaj ciutkie za drogo.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Raleen »

Zapowiada się ciekawie, z mojej strony duża szansa, że się pojawię.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Ulysses
Sous-lieutenant
Posty: 385
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2017, 20:39
Has thanked: 39 times
Been thanked: 154 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Ulysses »

Zgłoszenia proszę wysyłać na naukowy@muzeumwl.pl Była literówka, już poprawiłem.
Awatar użytkownika
jacus1944
Lieutenant
Posty: 536
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2019, 22:41
Has thanked: 145 times
Been thanked: 196 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: jacus1944 »

Zgłoszenie wysłane.
Radosław Kotowski
Chui
Posty: 747
Rejestracja: środa, 31 grudnia 2014, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 214 times
Been thanked: 22 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Radosław Kotowski »

Nie pojawię się, ale inicjatywa zacna.
Jak my tu przetrwaliśmy?
Gracz_82
Adjudant
Posty: 212
Rejestracja: sobota, 11 lutego 2017, 20:52
Been thanked: 57 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Gracz_82 »

Jadę przez duże J.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10570
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2101 times
Been thanked: 2827 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Sierżant Żuawów jednak zameldował swój udział w Manewrach.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Silver »

Też wysłałem zgłoszenie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”