III Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna 2006

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 856
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 260 times
Kontakt:

III Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna 2006

Post autor: dbj »

Myśę, że impreza jest już znana, jak dotąd Galicyjskie Manewry odbyły się dwa razy (lipiec 2004 i 2005). Impreza jest bezpłatna, tzn. że nie pobiera się żadnych opłat za wstęp. Głównym celem imprezy jest po prostu granie i możliwość spotkania się strategów z całej Polski, wymienienie doświadczeń, dyskusje i to wszystko, co związane jest z planszowymi grami strategicznymi. Impreza trwa od piątku do niedzieli. Organizatorzy zapewniają nocleg (cena jednego noclegu zawiera się w granicach 15-25 zł), ale uczestnicy sami sobie mogą go zapewnić, nie ma obowiązku zakwaterowania. Na manewrach spotykamy się raczej w kameralnym gronie (ostatnio 20 uczestników), jednak z roku na rok graczy przybywa.

Znany jest już termin III Galicyjskich Manewrów Strategów - Muszyna 2006 i tradycyjnie odbedzie się w lipcu.
Tym razem 21-23 lipiec 2006 r.
Sala Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Muszynie
ul. Piłsudskiego 78

Ze swojej strony wszystkich serdecznie zapraszam.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10561
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2096 times
Been thanked: 2826 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Ja moge tylko potwierdzić, że bardzo warto tam zjechać.
Dla ludzi i dla miejsca.
No i żeby pograć.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Przyłączam się do zdania Auffenberga. Klimat był nawet lepszy niż w Lublinie ostatnio :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zeka

Post autor: Zeka »

NO to sobię zarezerwuję wolne dni i pojawię się
Awatar użytkownika
pablo8019
Praefectus Castorium
Posty: 577
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:44
Lokalizacja: Markuszów

Post autor: pablo8019 »

A jak to jest z noclegami? Trzeba zgłosić się wcześniej (jeśli tak, to w jaki sposób) czy też będą one rozdzielane już na miejscu? Wyżywienie, rozumiem, we własnym zakresie?
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 856
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 260 times
Kontakt:

Post autor: dbj »

W związku z tym, że lipiec to środek sezonu turystycznego w Muszynie, wszyscy, którzy chcą skorzystać z noclegów zawsze proszeni są o potwierdzenie rezerwacji, ale to w odpowiednim czasie.

Wszyscy uczetnicy, którzy chcą wziąć udział w manewrach proszeni są o zgłoszenie udziału w imprezie.
Imię i nazwisko, skąd są, kiedy przyjadą, ile dni będą i czy bedą kożystać z noclegów.
Noclegi rozdzielane są na miejscu, ale można się wcześniej umawiać, kto chce być z kim w pokoju itp. Jest też możliwośc zarezerwowania droższego, ale za to bardzie luksusowego miejsca noclegowego włącznie z hotelem czterogwiazdkowym.

Wyżywienie na własną rękę. Ostatnio zrzucaliśmy się po parę groszy już na miejscu, za co udało się kupić kawę, herbatę, cukier itp.

I zawsze jest jakaś miła niespodzianka dla uczestników.

W związku z tym, że 2006 rok się jeszce nie zaczął nie prowadzimy jeszcze zapisów. Myślę, że zapisywać się będzie można już po Armagedonie.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Jest mniej oficjalnie i "dworsko" niż w Lublinie i dalej od Warszawy, więc nie wszystkim "wielkim" :wink: chce się przyjeżdżac i jest dzięki temu ciekawiej :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Cyber Stefan
Sous-lieutenant
Posty: 368
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:40
Lokalizacja: Słobity/Toruń

Post autor: Cyber Stefan »

Ja zapewne tez przybede. Koszt transportu dla mnie niewielki tylko problem z noclegiem. W tym roku nocowalem u Zulusa w namiocie i zastamnawiam sie czy teraz tez takiego planuje. I czy mnie ewentualnie przygarnie :)
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

No cóż ja narobiłem dziedziaków to teraz mam za swoje - bedę z wami duchem a tylko przy szczęsliwym zbiegu okoliczności także ciałem

ZDrówko
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 856
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 260 times
Kontakt:

Post autor: dbj »

Tak jak mówiłem nocleg nie jes obowiązkowy i jak najbardziej mile widziane namioty. W znalezieniu miejsca pod rozbicie namiotu organizatorzy też pomagają.

Muszyna jest na tyle daleko, że jak już ktoś tu przyjedzie to żeby sobie pograć i dobrze pobawić. Prawdziwi fani.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
Cyber Stefan
Sous-lieutenant
Posty: 368
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:40
Lokalizacja: Słobity/Toruń

Post autor: Cyber Stefan »

Tak. Ja przejechalem 931 km pociagiem + 12 autobusem w jedna strone, zeby tam sie dostac... wyjechal w czwartek kolo 9 a bylem na miejscu w piatek o 7 (wina informacji pkp czyli mojej mamy, ktora mnie wblad wprowadzil i w Toruniu czekalem dluzej niz zamierzalem) Z powrotem nocowale w Toruniu czyli mooj powwrot byl chyba jeszcze dluzszy. Ale warto bylo byc na manewrach.
preclo

Post autor: preclo »

Witam wszystkich, bo to pierwszy mój post w "Rysiowym przybytku" :)

Co do III GMS to już zakreślam sobie datę w kalendarzyku, i zrobię wszystko, żeby być bo impreza jest naprawdę godna uwagi.
Będę na pewno, jeśli oczywiście:
a) dożyję - nie planuję jednak żadnych niespodzianek ;)
b) zapowiedziany na lipiec ślub kumpla na którym mam świadkować będzie w innym terminie. No tutaj nie jestem kurcze do końca pewien, ale mam nadzieję, że będzie dobrze. I z terminem i z kumplem ;)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10561
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2096 times
Been thanked: 2826 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Cyber Stefan pisze:Ja zapewne tez przybede. Koszt transportu dla mnie niewielki tylko problem z noclegiem. W tym roku nocowalem u Zulusa w namiocie i zastamnawiam sie czy teraz tez takiego planuje. I czy mnie ewentualnie przygarnie :)
No co to za pytanie?
jak mnie tylko żona z wiadomych wzgledów puści, to namiot zarezerwowany dla Czterech Muszkieterów:
Zulus, Ozy, Zeka i Stefan.

DBJ:
prosimy o mniej kamieni na polu namiotowym.
Nie zamierzamy zarabiać na handlu żwirem.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
preclo

Post autor: preclo »

preclo pisze:b) zapowiedziany na lipiec ślub kumpla na którym mam świadkować będzie w innym terminie. No tutaj nie jestem kurcze do końca pewien, ale mam nadzieję, że będzie dobrze. I z terminem i z kumplem ;)
Noo tak jak myślałem. Ślub był zapowiedziany na 22 lipca 2006 .... jednak na szczeście nastąpiła zmiana terminów i rzeczony weekend będę miał najwyraźniej wolny.

Tak więc trzeba tylko dożyć, a tymczasem już powoli zbierać fundusze na lipcowe zdobywanie Muszyny :)
Do zobaczenia Panowie.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10561
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2096 times
Been thanked: 2826 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Pasuje się już umawiać na rozgrywki.
No i serdeczna prośba, zwłaszcza do Gladky'ego :twisted: : :wink:

starajcie się nie grać w 30 gier na raz.

W Lublinie w październiku obaj ze Stefanem musieliśmy zaganiać towarzystwo nad mapę Frontu Wschodniego jak pies owieczki do zagrody.

Między innymi dlatego rozgrywka szła dość wolno.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”