XIII Konwent Krakowski (15-17.11.2019)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Wally
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: środa, 4 lutego 2015, 13:26
Lokalizacja: Kraków/Szczucin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: XIII Konwent Krakowski (15-17.11.2019)

Post autor: Wally »

Czy jest ktoś chętny na Baptism by Fire, Fighting Formations albo Red Winter w piątek lub niedzielę?

A może zebrałaby się grupa na Gwiezdnego Kupca?
buty pełne piasku
na zmęczonych nogach
w oczach noc bez brzasku
w ustach smak pieroga
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: XIII Konwent Krakowski (15-17.11.2019)

Post autor: Raleen »

Mnie nie będzie, ale tak nieśmiało dorzucę, że warto by się trochę zatroszczyć podczas imprezy o nowych grach (pewnie pojedyncze dusze). Oczywiście to tylko taka luźna sugestia, zrobicie jak uważacie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Wally
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: środa, 4 lutego 2015, 13:26
Lokalizacja: Kraków/Szczucin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: XIII Konwent Krakowski (15-17.11.2019)

Post autor: Wally »

Trzeba dać napis, żeby wpuszczać tylko starych graczy.
buty pełne piasku
na zmęczonych nogach
w oczach noc bez brzasku
w ustach smak pieroga
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: XIII Konwent Krakowski (15-17.11.2019)

Post autor: Raleen »

Nie wiem co Michał na to :). Chociaż faktem jest, że opłata wejściowa obecnie będzie raczej skutecznie odstraszać zupełnych nowicjuszy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XIII Konwent Krakowski (15-17.11.2019)

Post autor: Samuel »

Nowi gracze przyjezdni to zazwyczaj osoby "wciągnięte w temat", nie różniące się specjalnie w "profilu socjologicznym" od weteranów. Nowi gracze krakowscy pewnie będą "wpadać na chwilkę", a to wiąże się z niższymi kosztami. Ja liczę w tym roku na studentów, którzy odnowili sekcję, podobno robią już listę, kto kiedy ma przyjść... no a jeśli zrealizują swoje groźby, to prawdopodobnie jestem uziemiony przy "Lwach Północy" (ex-"Krecich Wojnach"), które obiecali przetestować.
Co do "Gwiezdnego Kupca" - wspomnę Bratu o propozycji ;)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XIII Konwent Krakowski (15-17.11.2019)

Post autor: Samuel »

Czy są jakieś postulaty co do gier, które miałbym przynieść? (jak na razie obiecałem "Ścieżki Chwały"). Ze swojej strony - chętnie zagrałbym w "The Pragmatic War", tak, żeby sprawdzić, czy bliżej jej grywalnością do NPWS czy raczej do 9YW.
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: XIII Konwent Krakowski (15-17.11.2019)

Post autor: Raubritter »

Krótko mówiąc - było zacnie. Tradycyjnie sprawdziła się część merytoryczna w Domu Harcerza oraz część artystyczna w krakowskich lokalach gastronomicznych. Michale - dzięki, że Ci się jeszcze chce, a organizacyjny trud wciąż Cię nie zniechęca :-)
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: XIII Konwent Krakowski (15-17.11.2019)

Post autor: clown »

Jak się okazuje, "trzynastka" wcale nie jest pechową liczbą, a wręcz przeciwnie. Krakowska edycja manewrów jak zwykle przyciągnęła elitarne grono patologii wargamingowej oraz utalentowany młody narybek, dzielnie stawiający czoła wyjadaczom.
Serdeczne podziękowania należą się Szanownemu Organizatorowi za chęci, wiecznie dobry humor oraz niezrównane pokłady pedagogicznej cierpliwości. Myślę Michale, że w końcu doczekasz się wargamingowego Nobla, bo słusznie ci się należy. Albo jak nie Nobel, to coś skromniejszego. Jakaś donacja, pomnik, dom pielgrzyma w Krakowie?
Serdecznie dziękuję także współgraczom, uczestniczkom i uczestnikom krakowskich zmagań przy planszy. Miło widzieć stare twarze, miło widzieć twarze nowe.
Cieszy również obecność na stołach zróżnicowanych tematycznie tytułów - od krótkich przerywników (Blitzkrieg!) po kobyłki w postaci Eagles of Empire (połączone bitwy pod Ligny i Quatre Bras) z Hexasimu, czy 1914 z GMT. Poza tym klasyki: gra wojenna roku 2019 - Root, QG1914, Paths of Glory, Pursuit of Glory, Here I Stand, Guns of Gettysburg, Napoleon's Triumph, Twilight Struggle.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: XIII Konwent Krakowski (15-17.11.2019)

Post autor: Leo »

Święta, święta i po świętach... :D
Czas na konwencie zleciał mi błyskawicznie. Jak zawsze, niestety.
Tradycyjnie już nie udało mi się w nic zagrać z Naszym Zacnym Gospodarzem, ale przynajmniej ucięliśmy sobie pogawędkę. Jest szansa na spotkanie i zagranie wkrótce.
Bardzo Ci dziękuję Michale, za to, że jeszcze masz siły i chęci do organizowania tej przesympatycznej imprezy.
Wielkie dzięki dla moich współgraczy i towarzyszy w rozmowach rozmaitych. :)
Do zobaczenia :)
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: XIII Konwent Krakowski (15-17.11.2019)

Post autor: Namek »

Podziękowania za kolejny udany konwent tak dla organizatora Samuela jak i reszty uczestników. Po mojej przerwie w ubiegłym roku miło było ponownie zawitać w MDK, pograć, pogadać, spotkać znajomych z poprzednich edycji. Liczę że idea Krakowskich konwentów będzie kontynuowana :). Jeszcze raz dzięki.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XIII Konwent Krakowski (15-17.11.2019)

Post autor: Samuel »

Dziękuję bardzo wszystkim przybyłym, z daleka i bliska. Dla mnie to też był bardzo udany konwent - żadnych "zgrzytów", a i epicka partia "Pursuit of Glory" z Raubritterem to jedna z gier, które nieprędko zapomnę. Bardzo dziękuję, Michał! Bardzo dziękuje wszystkim Współgraczom! Obiecuję skrobnąć choć krótką relację, choć bliski wyjazd zagraniczny nie bardzo temu sprzyja. Proszę jednak o nadesłanie zdjęć, może się przydadzą.
No i dziękuję za tak piękne podziękowania, bardzo podtrzymują na duchu! Do zobaczenia w Krakowie za rok (circa about), a wcześniej na innych konwentach i w nie-konwentowych okazjach.
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: XIII Konwent Krakowski (15-17.11.2019)

Post autor: Raubritter »

Również dziękuję za "Pursuita". Wspaniała to była rozgrywka, nie zapomnę jej nigdy :-)
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
Dajmiech
Adjudant-Major
Posty: 303
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2007, 21:50
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: XIII Konwent Krakowski (15-17.11.2019)

Post autor: Dajmiech »

Również przyłączam się do podziękowań i wyrazów uznania dla Samuela jako organizatora, dziękuję też Namkowi za ciekawą, emocjonującą rozgrywkę w KoH.
Mogłem sobie pozwolić tylko na jednodniowy udział w konwencie, ale chętnie spędziłbym na nim więcej czasu. Świetnie, że jest i cieszy się niesłabnącą popularnością.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: XIII Konwent Krakowski (15-17.11.2019)

Post autor: Raleen »

Relacja z imprezy na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=123

Autorem relacji jest Michał „Samuel” Stachura.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 847
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: XIII Konwent Krakowski (15-17.11.2019)

Post autor: dbj »

Super, Michale, że konwent cieszy się takim powodzeniem, planowałem się pojawić chociaż w sobotę, ale ostatecznie do Krakowa dojechałm dopiero we wtorek 😕
Fajnie, że kontynuujesz prace nad swoją grą, bez względu na to jaki będzie miała tytuł 😉
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”