III Katowicki Konwent The Library of Napoleonic Battles

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
TommyGn
Sous-lieutenant
Posty: 411
Rejestracja: piątek, 29 sierpnia 2014, 12:11
Has thanked: 150 times
Been thanked: 23 times

III Katowicki Konwent The Library of Napoleonic Battles

Post autor: TommyGn »

Katowickie 3 spotkanie LNB. Ponieważ zbliża się orientacyjny termin spotkania, chciałem zapytać kiedy panom generałom pasuje? Najbliższa sobota [12] odpada, choćby dlatego, że to już natychmiast. W kolejną [19], ja osobiście mogę być zajęty, więc wolałby nie. Na razie rozmawiałem z QB, i też mu pasuje kolejna sobota 26.
Kiedy drzewa padają, i pni wycieka żywica jak krew - Janusz Reichel - Czorsztyn '91 https://www.youtube.com/watch?v=7cdP1fm4VjM
Awatar użytkownika
Jatagan
Appointé
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 1 marca 2016, 12:32

Re: III Katowicki Konwent The Library of Napoleonic Battles

Post autor: Jatagan »

Pasuje! - (jak znów czegoś nie połamię na amen to :)) będę
Sigi
Caporal
Posty: 68
Rejestracja: piątek, 22 lipca 2016, 16:54
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 1 time

Re: III Katowicki Konwent The Library of Napoleonic Battles

Post autor: Sigi »

Sobota 26-tego byłaby w sam raz :D
kolosm
Caporal
Posty: 73
Rejestracja: sobota, 5 marca 2016, 20:20
Lokalizacja: Rybnik, Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times

Re: III Katowicki Konwent The Library of Napoleonic Battles

Post autor: kolosm »

Szlag...26-27 turnieje z synem....niestety odpadam w tym terminie:/
FB1
Caporal-Fourrier
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 7 września 2017, 15:05
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: III Katowicki Konwent The Library of Napoleonic Battles

Post autor: FB1 »

Jeśli o mnie chodzi to równie dobrze możemy się umówić na następny weekend, tj. na 2 lutego. Im nas więcej, tym lepiej ;)
Saw11
Sergent
Posty: 100
Rejestracja: niedziela, 19 października 2014, 22:16
Lokalizacja: Katowice

Re: III Katowicki Konwent The Library of Napoleonic Battles

Post autor: Saw11 »

Dzięki Tomaszu, że się tym zająłeś! :) Ja ostatnio nie bardzo miałem czasu na to i dopiero powoli się odgrzebuję.

Po pierwsze, wszystkim życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku! Oby nasze konwenty odbywały się często i w takiej atmosferze jak było dotychczas :)

Jeżeli chodzi o termin III Konwentu, to osobiście preferuję termin lutowy (póki co obojętny), ale to i tak nie jest pewne, więc jeżeli większość jest za 26 stycznia to tak ustalimy. Muszę to jeszcze skonsultować z właścicielką Strefy Centralnej (czy termin jej pasuje).

Po trzecie, jako przypomnienie wrzucam informacje ogólne dotyczące spraw organizacyjnych Konwentu TLNB:

TERMIN: 26 stycznia (sobota)
START: godz. 9:00. Możemy grać do godz. ok. 21:00
MIEJSCE: Strefa Centralna instytucji Katowice Miasto Ogrodów, plac Sejmu Śląskiego 2 w Katowicach (link: Strona instytucji, wejście na wprost po schodach (I piętro).
DOJAZD/PARKING: możliwość bezpłatnego zaparkowania samochodu w bezpośrednim sąsiedztwie budynku, 10 minut piechotą od Dworca PKP / 20 minut piechotą od Dworca PKS
KOSZTY: udział jest darmowy

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony czwartek, 17 stycznia 2019, 17:19 przez Saw11, łącznie zmieniany 1 raz.
TommyGn
Sous-lieutenant
Posty: 411
Rejestracja: piątek, 29 sierpnia 2014, 12:11
Has thanked: 150 times
Been thanked: 23 times

Re: III Katowicki Konwent The Library of Napoleonic Battles

Post autor: TommyGn »

Ponieważ ferie to dopiero 2 weekend lutego. To 2 luty mi też pasuje. Ale w takim razie wg kolejności zgłoszeń, niech wypowiedzą Jatagan i Sigi.
Zostaje też druga kwestia - w co gramy? Oczywiście to zależy od ilości graczy. Ale zapewne weźmiemy na blat jakąś dużą bitwę.
Kiedy drzewa padają, i pni wycieka żywica jak krew - Janusz Reichel - Czorsztyn '91 https://www.youtube.com/watch?v=7cdP1fm4VjM
FB1
Caporal-Fourrier
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 7 września 2017, 15:05
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: III Katowicki Konwent The Library of Napoleonic Battles

Post autor: FB1 »

Ostatnio była mowa - wstępnie i bardzo ogólnie - o kampanii Waterloo z Last Gamble. Hmm taka rozgrywka 3 vs 3 to byłoby coś. Ale rozegranie kampanii podczas jednego posiedzenia chyba niestety nie jest realne ;)

To może Jena-Auerstadt albo Bitwa Narodów? Niezależne od wyboru starcia, gra 2 vs 2 (lub więcej osób) wydaje się optymalnym rozwiązaniem :)
TommyGn
Sous-lieutenant
Posty: 411
Rejestracja: piątek, 29 sierpnia 2014, 12:11
Has thanked: 150 times
Been thanked: 23 times

Re: III Katowicki Konwent The Library of Napoleonic Battles

Post autor: TommyGn »

Michał może jednak dopiero 16 lutego.
Cała kampania 1815 nawet w 6 osób, w 1 dzień to za dużo. Musielibyśmy iść na skróty. Może jak jesteśmy rozegrani dało by się zrobić Lipsk 16 - ale to minimum 6 osób, i pewnie bez walk na północ od miasta.
Dość realna może być Kaczawa 1813.
Kiedy drzewa padają, i pni wycieka żywica jak krew - Janusz Reichel - Czorsztyn '91 https://www.youtube.com/watch?v=7cdP1fm4VjM
FB1
Caporal-Fourrier
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 7 września 2017, 15:05
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: III Katowicki Konwent The Library of Napoleonic Battles

Post autor: FB1 »

TommyGn pisze:Dość realna może być Kaczawa 1813.
Jestem za!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: III Katowicki Konwent The Library of Napoleonic Battles

Post autor: Raleen »

Niezmiennie kibicuję konwentowi. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się zawitać do Was, być może na wiosnę.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Sigi
Caporal
Posty: 68
Rejestracja: piątek, 22 lipca 2016, 16:54
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 1 time

Re: III Katowicki Konwent The Library of Napoleonic Battles

Post autor: Sigi »

Dla mnie zarówno 26-ty stycznia jak i 2-gi lutego może być. Dostosuję się do większości :)

Kaczawa to bitwa zdecydowanie tylko dla dwóch graczy. Jeżeli nie dojdą alternatywne posiłki (karty), to stosunkowo mała bitwa jest i więcej osób mogłoby się nudzić.

Osobiście, to najchętniej rozegrałbym z którymś z Was bitwę pod Lutzen, z wykorzystaniem nowej tabeli ostrzału i nowej sekwencji tury.
Przetestowałem sobie tę bitwę solo z nowymi zasadami i zabawa jest świetna. Ostrzał artyleryjski w reakcji na ruch przeciwnika wymusza całkiem inne podejście do atakowania. Np. nie bardzo już opłaca się korzystanie z "wielkich" stosów, bo one są celem ostrzału obronnego w pierwszej kolejności. Kevin pisał na CSW, że ostro testują te nowe zasady i najpewniej od następnego modułu będą one już obowiązujące dla całego systemu. Warto myślę spróbować.

I na koniec jeszcze jedno:
Zapraszamy na nasz konwent również nowych graczy, którzy chcą się nauczyć systemu. Wystarczy, jak pisaliśmy już przed pierwszą edycją konwentu, choć raz przeczytać zasady (dostępne w necie), a takiego "kandydata na marszałka" nauczymy grać w trakcie imprezy :)

Raleen, kibiców też oczywiście serdecznie zapraszamy ;)
TommyGn
Sous-lieutenant
Posty: 411
Rejestracja: piątek, 29 sierpnia 2014, 12:11
Has thanked: 150 times
Been thanked: 23 times

Re: III Katowicki Konwent The Library of Napoleonic Battles

Post autor: TommyGn »

Sigi pisze: Kaczawa to bitwa zdecydowanie tylko dla dwóch graczy. Jeżeli nie dojdą alternatywne posiłki (karty), to stosunkowo mała bitwa jest i więcej osób mogłoby się nudzić.

Osobiście, to najchętniej rozegrałbym z którymś z Was bitwę pod Lutzen, z wykorzystaniem nowej tabeli ostrzału i nowej sekwencji tury.
Przetestowałem sobie tę bitwę solo z nowymi zasadami i zabawa jest świetna. Ostrzał artyleryjski w reakcji na ruch przeciwnika wymusza całkiem inne podejście do atakowania. Np. nie bardzo już opłaca się korzystanie z "wielkich" stosów, bo one są celem ostrzału obronnego w pierwszej kolejności. Kevin pisał na CSW, że ostro testują te nowe zasady i najpewniej od następnego modułu będą one już obowiązujące dla całego systemu. Warto myślę spróbować.
Wydaje mi się, że w Kaczawę można spokojnie grać w 4 osoby. Akurat Kaczawa dzieli pole bitwy na 2 części.

Tak, ostrzał obronny może poważnie zmienić dotychczasową mechanikę walki.
Kiedy drzewa padają, i pni wycieka żywica jak krew - Janusz Reichel - Czorsztyn '91 https://www.youtube.com/watch?v=7cdP1fm4VjM
Sigi
Caporal
Posty: 68
Rejestracja: piątek, 22 lipca 2016, 16:54
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 1 time

Re: III Katowicki Konwent The Library of Napoleonic Battles

Post autor: Sigi »

TommyGn pisze:
Wydaje mi się, że w Kaczawę można spokojnie grać w 4 osoby. Akurat Kaczawa dzieli pole bitwy na 2 części.
Dokładnie to Nysa Szalona dzieli pole bitwy na dwie części, ale w swojej ostatniej grze, już w drugim etapie wysłałem część korpusu Yorcka na drugą stronę rzeki, na pomoc będącemu w sporych opałach Langeronowi. Więc ten podział pola bitwy może się szybko zatrzeć. Dodatkowo Kaczawa jest rozgrywana na połówce standardowej mapy... w cztery osoby będzie raczej ciasno. No, ale co kto lubi ;) Przywiozę Kaczawę, ale sam wolałby zagrać w coś innego.
Tak na marginesie, to każdą bitwę można jakoś podzielić na kilku graczy, tylko czasem chyba nie warto.

Jeszcze raz proponuję Lutzen. Gra zaczyna się od ataku Koalicji na nieprzygotowanych Francuzów. Francuzi muszą się ostro bronić. Później, wraz z napływającymi posiłkami i przybyciem Cesarza sytuacja się odwraca i bronić musi się Koalicja. Każdy z graczy może zatem sprawdzić się w ataku i w obronie. Ciekawa bitwa dla dwóch osób na całodzienną rozgrywkę (DoB: 9 etapów, jedna mapa).
Awatar użytkownika
kloss22
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: środa, 30 marca 2016, 20:16

Re: III Katowicki Konwent The Library of Napoleonic Battles

Post autor: kloss22 »

Ehhhh mi znowu nie pasuje, w tym terminie mam sesje i jestem pewny, że 26 nie dam rady.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”