V Strategos (12-14 kwietnia 2019)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Trampon
Adjudant-Major
Posty: 293
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 18:05
Lokalizacja: blisko fabryki traktorów
Been thanked: 1 time

Re: V Strategos (12-14 kwietnia 2019)

Post autor: Trampon »

My bedziemy jednak o. 10.30
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: V Strategos (12-14 kwietnia 2019)

Post autor: Raleen »

Piąta edycja konwentu za nami. Myślę, że wypadła udanie, chociaż jak to zwykle bywa, kilka osób z przyczyn losowych nie dotarło. Dziękuję wszystkim, którzy przybyli i grali, a także przyglądali się i komentowali. Najbardziej cieszę się, że pojawiło się trochę nowych osób, zupełnie wcześniej niebywających na konwentach. W końcu między innymi po to tą imprezę robimy. Szczególne podziękowania dla Kristo i tych, którzy pomogli mi od strony organizacyjnej. Niedługo na portalu pojawi się relacja.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: V Strategos (12-14 kwietnia 2019)

Post autor: RAJ »

Kilka zdjęć z grami ze Strategosa.
https://www.gamesfanatic.pl/2019/04/15/ ... rategos-v/
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Lehto
Adjudant
Posty: 208
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: V Strategos (12-14 kwietnia 2019)

Post autor: Lehto »

To ja dziękuję za możliwość i okazję do zagrania w gry wojenne. Mam nadzieję, że Strategos będzie się odbywał regularnie.

... no i zwycięstwo nad krzyżowcami pod Doryleum - bezcenne :-)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: V Strategos (12-14 kwietnia 2019)

Post autor: Silver »

Dzięki dla rywali za rozgrywkę dla wytrwałych i na razie za niedokończone ale zapisane i do kontynuacji Assyrian wars - kiedy i gdzie to zakończyć).
Zadowolony jestem z bitwy przy Flying color i liczę na kolejne.
Udało mi się też zebrać chętnych do Warrior knights i niech nam (nie) żyje nowy król.
Awatar użytkownika
Kristo.kk
Adjoint
Posty: 705
Rejestracja: poniedziałek, 14 lipca 2008, 18:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 84 times

Re: V Strategos (12-14 kwietnia 2019)

Post autor: Kristo.kk »

Cześć
W mojej ocenie Strategos był owocny. Rozegrałem cztery partie w Napoleon’s Triumph. Liczyłem na jedną a tu taka niespodzianka.
Panowie dzięki za grę.
Raleen taka pomoc to przyjemność. Polecam się na przyszłość.
Awatar użytkownika
Trampon
Adjudant-Major
Posty: 293
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 18:05
Lokalizacja: blisko fabryki traktorów
Been thanked: 1 time

Re: V Strategos (12-14 kwietnia 2019)

Post autor: Trampon »

Nasza tegoroczna obecność na Strategosie przeszła pod znakiem powstrzymywania - ja dwukrotnie miałem okazję powstrzymać barbarzyńców w "Pandemic Upadek Rzymu" a syn powstrzymywał bolszewików w "Orle i Gwieździe". Żałuję że nie miałem okazji dograć "Age of Discocery".
Dziękuję współgraczom i organizatorom.
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: V Strategos (12-14 kwietnia 2019)

Post autor: Raleen »

Jeśli chodzi o moje rozgrywki, to z mojej strony podziękowania zwłaszcza dla Dziejopisa Wawela, który dzielnie walczył pod Ostrołęką. Najpierw zagraliśmy scenariusz szkoleniowy, a potem, w zasadzie z marszu, scenariusz "Odwrót Łubieńskiego". Bardzo się cieszę także, że kolegom udało się zagrać w "Ostrołękę 1807" i "Iganie 1831". Za to dzięki Kristo odświeżyłem sobie również "Napoleon's Triumph". Zagrałem też (bardziej szkoleniowo) w "Orła i Gwiazdę" i "2 de Mayo" oraz pobaraszkowałem nieco na stoisku Rebela w piątek.

Jeszcze jedno ogłoszenie z mojej strony: ktoś zostawił parasol, taki dość duży. W każdym razie znaleźliśmy w niedzielę w sali 519. Gdyby ktoś się do niego poczuwał, proszę o kontakt.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Maedhros
Sergent-Major
Posty: 169
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times

Re: V Strategos (12-14 kwietnia 2019)

Post autor: Maedhros »

Dzięki za przyjemnie spędzony czas. Assyrian Wars jak zwykle pełne nieoczekiwanych zawijasów fabularnych :)
Awatar użytkownika
Maciej94
Sergent
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2018, 21:54
Has thanked: 67 times
Been thanked: 69 times

Re: V Strategos (12-14 kwietnia 2019)

Post autor: Maciej94 »

Również dziękuję bardzo za świetnie rozgrywki.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: V Strategos (12-14 kwietnia 2019)

Post autor: Raleen »

Relacja z imprezy na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=123
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Re: V Strategos (12-14 kwietnia 2019)

Post autor: Aldarus »

Podziękowania dla wszystkich współgraczy, a szczególne dla Raleena jako organizatora imprezy.

Udało się zagrać w Cataclysm - to być może najlepsza gra przedstawiająca całą II WŚ, ale czy dobra ? W sumie nadal nie znam odpowiedzi na to pytanie, choć w zgodnej opinii współgraczy parę rzeczy należałoby poprawić.

Udana partia w Time of Crissis - gra potwierdziła swoją wartość. Najczęściej powtarzanym zwrotem była parafraza słów Obeliksa, Ci barbarzyńcy są moi ! Czekamy na dodatek.

Pandemic upadek Rzymu, tym razem wcale upadkiem się nie zakończył, choć niewiele brakowało (w kolejnym ruchu skończyłaby się talia).

7 Cudów Świata - jak zwykle szybka i udana partia.

Empires Age of Discovery - czyli odkrywanie Ameryki w stosunkowo szybkiej i ciekawej euro. Pomimo kompletnej klęski (ostatnie miejsce) grało się bardzo przyjemnie.

Na konwencie było parę osób ze znacznie młodszego pokolenia i poczynali sobie dzielnie (w tym dwaj moi synowie), więc nasze hobby ma przyszłość. :)
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 856
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 260 times
Kontakt:

Re: V Strategos (12-14 kwietnia 2019)

Post autor: dbj »

Możecie zdradzić jaki scenariusz z Flying Colors był rozgrywany i jak się zakończył?
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: V Strategos (12-14 kwietnia 2019)

Post autor: Silver »

Pierwszy ze scenariuszy czyli Minorca.
Pierwsze, wysunięte okręty angielskie próbowały halsując śmiało wgryźć się w szyk francuzów i choć 2 razy mniej liczne to zadały spore straty (Francuzi pudłowali niemiłosiernie).
Trochę za późno dalsze okręty angielskie postawiły pełne żagle i nie dotarły na czas.
W bitwie niestety nie dało się zachować szyków liniowych i przekształciła się prawie w bitwę szyku rojów i przez to czas gry znacznie wydłużył się.
Nie było spektakularnych podpaleń okrętów ale admirałowie odnosili liczne rany.
Pierwszy zatopiony został okręt angielski a tak w sumie to Anglicy ponieśli większe straty lecz po obu stronach na koniec zostało około 25% całkowicie sprawnych okrętów.
Wydaje mi się że w tym systemie za mocno daje się w kość żaglom i szybko okręty stają się niesterowalne.
A nawet zrezygnowaliśmy z narodowych modyfikatorów gdzie np. Francuzi mają dodatki do strzelania w żagle.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: V Strategos (12-14 kwietnia 2019)

Post autor: Raleen »

Więcej zdjęć ze Strategosa...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”