XII Konwent Krakowski (16-18 listopada 2018)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XII Konwent Krakowski (16-18 listopada 2018)

Post autor: Samuel »

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom tegojesiennej edycji konwentu. Bardzo miło było Was gościć w Krakowie - to do 2/3 składu, bo łącznie było nas 23, z tego jednak aż 15 przyjezdnych. Czyli dobra wiadomość, że tylu osobom chce się tłuc tu z daleka, w dość nieciekawą przecież pogodę, zła, że z bliska chce się mało komu. Mam nadzieję, że konwent się spodobał, i że mimo wszystko za rok uda się zorganizować kolejną, pechową, XIII edycję. Bardzo proszę Piotra Bambrough o zdjęcia (i, innych, jeśli robili), postaram się sklecić choć krótką relację. No i do zobaczenia wcześniej - w Warszawie, Przemyślu... - ważne, że nad planszą. :)
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: XII Konwent Krakowski (16-18 listopada 2018)

Post autor: Raubritter »

Michal - dzięki za organizacyjny trud. Było świetnie, więc ten wysiłek nie poszedł na marne :-)

Podziękowania również dla współuczestników i współgraczy. Co do gier, to udało mi się poznać dwie nowe, a przy tym udane: Quartermaster General Cold War oraz Mini WWII. Niech nikogo nie zmyli niepoważna nazwa tej drugiej - to naprawdę udane maleństwo z Tajwanu.

Trochę szkoda, że wiosenna edycja nie jest planowana, ale cóż, nie można mieć wszystkiego i na pewno nie można aż tyle oczekiwać od naszego zacnego Organizatora :-)
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
duc de Fort
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2012, 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: XII Konwent Krakowski (16-18 listopada 2018)

Post autor: duc de Fort »

Dziękuję także przede wszystkim Michałowi za trud zorganizowania konwentu. Ja jednak, gdyby jednak pojawiła się myśl organizacji wiosennej edycji, deklaruję już swój przyjazd. Teraz także miało być więcej desantu spoza Krakowa - niektórzy nawet przesyłali już swoje zdjęcia - widać nie przeszli ostrej selekcji Komisji Organizacyjnej ;)
Dziękuję za towarzystwo przy grach, szczególnie Leo, który podjął się wprowadzenia 3 nowych raczy w świat Pendragona. Zrobił to tak skutecznie, że zagraliśmy 2 razy. Dla mnie to pierwszy COIN, do którego na pewno będę chciał wrócić.
FortGier.pl - najlepszy sklep z wojennymi grami planszowymi
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XII Konwent Krakowski (16-18 listopada 2018)

Post autor: Samuel »

O wiośnie - późnej wiośnie, przynajmniej z miesiąc po Przemyślu - myślę raczej w koncepcji ewentualnego małopolskiego odpowiednika Agrowaru (nazwy podbierać Maciuni nie śmiem, a i rozmach byłby raczej skromniejszy...). Na razie jednak to bardzo luźne rozważania, w tej chwili przede mną zbyt wiele czynników ryzyka - pozytywnych i negatywnych - by móc uczciwie coś obiecywać, nawet opatrując warunkowym "ewentualnie".
Serdecznie dziękuję współgraczom - z długiej listy gier rozegranych (7 tytułów, 9 rozgrywek) najmilej pamiętam TYW (właściwie to remis z lekkim wskazaniem na Raubrittera, spory sukces w rozgrywce z krajowym mistrzem) oraz szybką rozgrywkę z Bratem w "Europe in Turmoil", pozytywny pierwszy kontakt z tym przedpierwszowojennym TS, choć sam TS nie jest akurat moim ulubionym tytułem. Do "Pendragona" obiecuję sobie kiedyś przysiąść, ale po przejrzeniu przynajmniej instrukcji, podobnie do "Fallen Eagles", dwie - przynajmniej wizualnie - najatrakcyjniejsze gry na konwencie. Mam nadzieję, że Bambrough ma je na zdjęciach!
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: XII Konwent Krakowski (16-18 listopada 2018)

Post autor: Leo »

Samuel pisze:Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom tegojesiennej edycji konwentu. Bardzo miło było Was gościć w Krakowie - to do 2/3 składu, bo łącznie było nas 23, z tego jednak aż 15 przyjezdnych. Czyli dobra wiadomość, że tylu osobom chce się tłuc tu z daleka, w dość nieciekawą przecież pogodę, zła, że z bliska chce się mało komu. Mam nadzieję, że konwent się spodobał, i że mimo wszystko za rok uda się zorganizować kolejną, pechową, XIII edycję. Bardzo proszę Piotra Bambrough o zdjęcia (i, innych, jeśli robili), postaram się sklecić choć krótką relację. No i do zobaczenia wcześniej - w Warszawie, Przemyślu... - ważne, że nad planszą. :)
Dla mnie nieciekawa pogoda nie jest przeszkodą, a nawet wręcz przeciwnie - przy kiepskiej aurze za oknem miło posiedzieć nad planszą :)

To był dla mnie jeden z najbardziej udanych konwentów - zagrałem w to, co chciałem, bawiłem się wyśmienicie, nic mnie nie bolało i jeszcze osiągnąłem sukces towarzyski zamawiając piwo listopadowe ;)
Bardzo dziękuję Michałowi za jego trud organizacji i gospodarzenia. To już dwunasty raz jak mu się chciało i ja to bardzo szanuję (bo mnie by się nie chciało). Wielkie dzięki za wyśmienite towarzystwo nad planszą i poza nią dla wszystkich Kolegów (szczególnie dla Konrada).
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: XII Konwent Krakowski (16-18 listopada 2018)

Post autor: Bambrough »

Relacja z imprezy na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=123
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: XII Konwent Krakowski (16-18 listopada 2018)

Post autor: clown »

Piękny raport Piotrze :!:
"Polska Rachel Simmons" :lol:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: XII Konwent Krakowski (16-18 listopada 2018)

Post autor: Leo »

Brawo Piotrze, smakowita relacja. Przeczytałem i obejrzałem z przyjemnością :D

Fajnie było, teraz trzeba jakoś przetrwać do następnego roku...
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Re: XII Konwent Krakowski (16-18 listopada 2018)

Post autor: Anomander Rake »

"Polska Rachel Simmons" :lol:
Nasza ma lepsze cycki. :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”