XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: Samuel »

hamilkar1978 pisze:Ja się zgłaszam na His-a.I przepraszam że nie oferowałem pomocy przy konwencie ale byłem pewny że mnie nie będzie.
Zapraszam (jeśli będzie nadmiar chętnych, najwyżej zorganizujemy dwie partie :lol: ). W kwestii pomocy - nie ma sprawy, mam nadzieję, że damy jakoś rady z Wally'm i może nie tylko :) Ja ze swej strony też chciałem zadeklarować zainteresowanie dwoma tytułami z Twojej listy, tj. "Wilderness War" i "Hands on the Sea" (po prostu chciałbym kiedyś je wreszcie poznać), nie pisałem nic, bo na tym konwencie - ze względu na moją na nim funkcję - szans nie widzę najmniejszych. Zresztą i poza konwentem łatwiej umówić wieloosobówki, mam jednak nadzieję, że wobec konwentowej posuchy w maju-czerwcu jakiś mini-konwent jednodniowy np. w "Wanilli" uda się uskutecznić.
Awatar użytkownika
cadrach
Capitaine
Posty: 875
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 10:30
Lokalizacja: Puszcza Piska
Has thanked: 82 times
Been thanked: 139 times
Kontakt:

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: cadrach »

Byliby jacyś chętni w sobotę na Gwiezdnego Kupca? Od rana do upadłego. Być może jest już 3, a na pewno 2 graczy (ja i Wally).
no school, no work, no problem
Arshenik
Carabinier
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 29 lutego 2016, 12:09
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: Arshenik »

Kolega (Benedetto) który przychodzi ze mną i Magnumem w piątek na T&T akurat tez szukał na sobote ludzi do Gwiezdnego Kupca wiec myślę ze sie dołączy. Dałem mu znać, mam nadzieje ze sie odezwie. Ja generalnie tez bym zagrał ale jednak wolałbym skorzystać z opcji grania w HiSa.

Wezmę trochę moich mniejwargamingowych popierdółek, moze uda sie zagrać jako filler.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: Samuel »

Co do "Gwiezdnego Kupca" dopytam się brata, bo na pewno mocno się ku temu skłaniał. "Gwiezdny Kupiec" + HIS w sobotę może okazać się w sumie dobrym rozwiązaniem. Jeśli chodzi o piątek, to w zasadzie jest już komplet na "Falling Sky". :)
Blaskowitz
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2018, 12:49

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: Blaskowitz »

Będzie nas w Krakowie dwóch, razem z bratem. Jakby ktoś szukał chętnych do Paxów, Time of Crisis czy Rising Sun to my z chęcią. ;)

Pozdrawiam,
Błażej
hamilkar1978
Caporal-Fourrier
Posty: 81
Rejestracja: wtorek, 14 marca 2017, 19:41
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: hamilkar1978 »

O której planuje się rozpoczęcie HIS-a?
...Więc kimże w końcu jesteś?
– Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro

J.W. Goethe "Faust"
Saw11
Sergent
Posty: 100
Rejestracja: niedziela, 19 października 2014, 22:16
Lokalizacja: Katowice

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: Saw11 »

Również pojawię się na Konwencie, przy czym tradycyjnie tylko jeden dzień (sobota). Od 15/16 gram w FF:GD.

Od rana do 15/16 mam wolne i szukam kogoś do gry. Najchętniej w jakąś dwuosobówkę na heksach z okresu II WŚ lub okres napoleoński (np. Jours de Gloire, OSG). Jeżeli nie będzie chętnych do dołączę się do wieloosobówki - o ile będzie jeszcze miejsce ;)
Fluffy
Tambour
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2018, 23:19

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: Fluffy »

Byliby jacyś chętni w sobotę na Gwiezdnego Kupca? Od rana do upadłego. Być może jest już 3, a na pewno 2 graczy (ja i Wally).
Witam, tu Benedetto z posta Arhsenika!
Bardzo chętnie dołączę do ekipy i zagram w Gwiezdnego Kupca, jeżeli wolno, rzecz jasna :)

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
cadrach
Capitaine
Posty: 875
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 10:30
Lokalizacja: Puszcza Piska
Has thanked: 82 times
Been thanked: 139 times
Kontakt:

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: cadrach »

Jasne. W takim razie jest nas co najmniej trzech, z bratem Samuela czterech, a mam nadzieję, że pięciu, bo dam radę namówić kogoś ze Śląska. Zagramy w wolną konkurencję czy wolicie opcję z gotowymi korporacjami?

Gdyby ktoś chciał dołączyć, przynajmniej jedno miejsce jeszcze jest.
no school, no work, no problem
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: Namek »

Czy ktoś miałby możliwość udostępnić na piątek egzemplarz Zimnej Wojny? Byłoby bardzo fajnie, bo chcielibyśmy zagrać z Khamulem a mamy problem z dostępnością :).
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: Khamul »

Plus w sumie Namek zapytajmy - czy ktoś by nas chciał w piątek przygarnąć np. do ToC?
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Santa
Sergent-Major
Posty: 164
Rejestracja: środa, 8 maja 2013, 12:45
Been thanked: 4 times

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: Santa »

Ehhh, "Gwiezdny Kupiec". Jakby ktoś chciał się skusić na partyjkę w sobotę wieczorem, to chętnie.

I serdeczne dzięki Panowie za namiary na noclegownie, z pewnością się przydadzą.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: Samuel »

Wydaje się, że w piątek będzie pewien nadmiar do "Falling Sky", więc ekipa do ToC bez problemu też się zbierze.
"Gwiezdny Kupiec" w sobotę wydaje się równie pewny jak HIS, proponowałbym natomiast na miejscu przedyskutować szczegóły, bo np. wersja podstawowa "Gwiezdnego Kupca" wydaje się mieć dość monotonny rozruch i może warto zastanowić się nad scenariuszem specjalnym (różne wyjściowe siły o różnych warunkach zwycięstwa). Ale to propozycja i do przedyskutowania raczej nie w sieci, lecz na miejscu.
Oczywiście, "Gwiezdny Kupiec" zagości na naszym konwencie w rubryce "historyczny" jako dostojny antyk ;) , ale swoją drogą szkoda, że nie zrobiono (?) jakiejś podobnej gry symulującej historyczną rywalizację imperiów handlowych (marzą mi się włoskie republiki morskie ...). Jedyne co mi przychodzi do głowy w tym kontekście to "Pax Renaissance", oczywiście wezmę i będę zachęcał. :)
No i podobnie będę zachęcał do "Purpurowego Całunu", to będzie (?) lot próbny prototypu B :P
Sam, niestety, nie mogę podejmować wiążących zobowiązań co do własnego udziału w rozgrywkach, dopóki nie będę miał informacji odnośnie terminów pojawienia się konwentowej dziatwy (rodzina, znajomi, harcerze, studenci...)
Arshenik
Carabinier
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 29 lutego 2016, 12:09
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: Arshenik »

Namek pisze:Czy ktoś miałby możliwość udostępnić na piątek egzemplarz Zimnej Wojny? Byłoby bardzo fajnie, bo chcielibyśmy zagrać z Khamulem a mamy problem z dostępnością :).
Zabiorę ze sobą.
Awatar użytkownika
cadrach
Capitaine
Posty: 875
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 10:30
Lokalizacja: Puszcza Piska
Has thanked: 82 times
Been thanked: 139 times
Kontakt:

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: cadrach »

Santa, w Gwiezdnego Kupca będziemy grali do około 15-16. Gracze są już poumawiani na gry po południu, więc nie będzie jak tego ciągnąć. Inna sprawa, że po 5-6 godzinach nad planszą i tak pojawia się myśl, że czas to pakować :-) Nie wiem jak inni gracze, ale u mnie ta myśl pojawia się mniej więcej o tej porze już przy niemal każdej planszówce... W 5-6 godzin zdołamy jednak zagrać przy obrotnej ekipie około 10-12 etapów, to całkiem sporo, więc generalnie możemy z założenia umówić się na liczenie kapitału po 10 etapie. Ja bym mimo wszystko optował za wolną konkurencją (każdy zaczyna z tym samym), ale to jest do dogadania przed grą. No chyba że umówilibyśmy się na dokończenie i kolejne 5-6 godzin w niedzielę :-)

Oczywiście gdyby byli chętni, mogę zostawić grę. Nie planuję innych rozgrywek w sobotę ze względu na owe myśli, które mnie prześladują po 5-6 godzinie :-)

Tak przy okazji: jeśli znajdzie się chętny, zabiorę ze soba i sprzedam RAF za 200 zł i The Hunters za 100 zł. Jeśliby ktoś wziął całość, dorzucę jeszcze ilustrowany podręcznik do strategii i taktyki bitew morskich z 1943 roku, komentujący na świeżo pojedynki morskie z II wś. Oczywiście z punktu widzenia wiedzy, jaką w owym czasie autor miał. Całkiem ciekawa rzecz. Zwie się to "A Layman`s Guide to Naval Strategy", autorem jest Bernard Brodie, wydane przez Oxford University Press 1943, 203 strony, tytuły rozdziałów: 1. sea power in moder war, 2. the tools of sea power, 3. command of the sea, 4. the defence of shipping, 5. land-sea operations, 6. bases, 7. must all our ships have wings?, 8. the tactics of fleet actions, 9. the men behind the guns. Twarda oprawa, stan dobry+
no school, no work, no problem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”