IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Dajmiech
Adjudant-Major
Posty: 303
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2007, 21:50
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Dajmiech »

Samuelu - jeśli Twoja oferta jest aktualna, chętnie zagrałbym w Labirynt w piątek 17-tego marca.
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Raubritter »

Samuel pisze:Widzisz, nie starczyło Ci cierpliwości, by siąść po drugiej stronie i zobaczyć, jak frustrujące są kolejne nieudane rzuty na próby zaprowadzenia demokracji i dobrobytu, podczas gdy terroryści tanim kosztem kładą fundamenty pod kolejne rządy fundamentalistów. ;)
Starczyło, starczyło, w sumie grałem kilka razy. Amerykanami jest ciekawiej, choć wciąż niewystarczająco ciekawie :-) Niemniej, nie zamierzam się spierać - gra ma fajny klimat, rozumiem, że może się podobać. Po prostu mnie nie podchodzi.
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Silver »

Ktoś byłby chętny np. na: Conflict of Heroes: Guadalcanal, Price of Honour, Awakening the bear (do 4 osób), Crown of roses (do 4 osób), Espana 1936, Democracy under siege (do 3 osób), Fief (do 6 osób), Fire in the sky, Fires of Midway, France40, Iron&Oak, Kutuzov (do 4 osób), Normandy44, Orzeł i Gwiazda (do 4 osób), Rebel Raiders, Struggle of the empires (do 6 osób), Smuta (do 5 osób), Sword of Rome (4-5 osób), Warrior knights (3-5 osób), Wojna o pierścień - Ostatni Sojusz (do 4 osób)?
Ostatnio zmieniony środa, 15 lutego 2017, 09:15 przez Silver, łącznie zmieniany 2 razy.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Samuel »

Dajmiech pisze:Samuelu - jeśli Twoja oferta jest aktualna, chętnie zagrałbym w Labirynt w piątek 17-tego marca.
Dzięki za propozycję, na pewno chętnie zagram z Tobą w "Labirynt", ale nie wiem, czy akurat wtedy - zobaczymy, jakie jeszcze będą propozycje. My w sumie możemy się osobno umówić w Krakowie, na konwencie chciałbym dać pierwszeństwo Gościom, no i grom wieloosobowym. A propos wieloosobowych, nie widzę na razie zbyt wielu propozycji, a wygląda na to, że wśród Krakusów przynajmniej takie są oczekiwania. Może więc warto się zastanowić pod tym kątem, czy coś byśmy wybrali? Ja osobiście zdecydowaną awersję czuję tylko do NW. ;)
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Herman »

Leo pisze: Jeśli dobrze pamiętam, to z Hermanem mieliśmy też zagrać w C&R.
Bardzo chętnie zagram jeśli uda mi się wybrać do Krakowa. Pewnie w tym tygodniu będę wiedział, ale są spore szanse.
Czyli rozumiem, że w sobote byśmy mogli zasiąść do C&R?

Czarek w piątek byłbyś chętny na Days of Ire?
Master Yoda
Caporal
Posty: 53
Rejestracja: środa, 7 września 2016, 21:45

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Master Yoda »

Z mojej strony idealnie byłoby, gdybym w piątek wieczorem mógł zagrać w Commands&Colors, powiedzmy od 17. W sobotę chciałbym dosiąść się do jakiejś wieloosobówki (kiedy w nie grać, jak nie na konwencie). Problem w tym, że nie posiadam swoich C&C, a z wieloosobówek nic oprócz słynnego Assyrian Wars (które mogę przynieść, do gry potrzebowałbym jeszcze minimum 2 śmiałków). Zatem jestem zdany na łaskę kolegów. Oczywiście ktoś musiałby mi też poświęcić przed grą czas na wytłumaczenie zasad.
May The Force be with You
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: clown »

Czarek w piątek byłbyś chętny na Days of Ire?
Raczej tak, bo w piątek jeszcze mam tylko NT lub GoG w planach. Ewentualnie pisałbym się na Triumph&Tragedy w sobotę.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Leliwa »

Days of Ire to ja też.

A tak poza tym nieśmiało zapytam. The Successors?
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Leo »

Herman pisze:
Leo pisze: Jeśli dobrze pamiętam, to z Hermanem mieliśmy też zagrać w C&R.
Bardzo chętnie zagram jeśli uda mi się wybrać do Krakowa. Pewnie w tym tygodniu będę wiedział, ale są spore szanse.
Czyli rozumiem, że w sobote byśmy mogli zasiąść do C&R?

Czarek w piątek byłbyś chętny na Days of Ire?
W sobotę C&R? - jak najbardziej :)
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Namek »

Silver, w sobotę około 15:00 mógłbym się umówić na którąś z proponowanych przez Ciebie gier. A konkretniej interesował by mnie któryś z tych tytułów: Orzeł i Gwiazda, Ostatni Sojusz, ewentualnie CoH.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Silver »

Zobaczę czy będzie można z kimś się jeszcze na coś umówić i dopiero zdecyduję czy przyjechać.
Mam nadzieję, że tym razem w niedzielę nie zabraknie chętnych do konkretnych rozgrywek - choć tylko do godziny 16 można sobie poczynać?
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Namek »

Monthion mi potwierdził sobotnią rozgrywkę w OiG, tak więc już w większości czas konwentowy mam zaplanowany. Może jedynie w przerwach między głównymi rozgrywkami znajdę czas na coś szybszego ale to już wyjdzie w praniu. Oczywiście Silver jeśli by Ci to pasowało to można pomyśleć o rozgrywce w Orła na więcej osób.
Islam Gerej III
Sergent-Major
Posty: 194
Rejestracja: środa, 24 maja 2006, 17:02
Lokalizacja: Kraków - Stare Miasto
Been thanked: 4 times

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Islam Gerej III »

Czołem,

ja chętnie zagrałbym w Marię, którą ostatnio zakupiłem a jeszcze nie miałem okazji rozłożyć.
Ponadto chciałbym przynieść prototyp gry "Semper Fidelis 1918", która jest 2-osobową strategią card driven o walkach o Lwów. Może skuszę jakąś parę na 120-minutowe testy?
Saw11
Sergent
Posty: 100
Rejestracja: niedziela, 19 października 2014, 22:16
Lokalizacja: Katowice

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Saw11 »

Silver pisze:Ktoś byłby chętny np. na: Conflict of Heroes: Guadalcanal, Price of Honour, Awakening the bear (do 4 osób), Crown of roses (do 4 osób), Espana 1936, Democracy under siege (do 3 osób), Fief (do 6 osób), Fire in the sky, Fires of Midway, France40, Iron&Oak, Kutuzov (do 4 osób), Normandy44, Orzeł i Gwiazda (do 4 osób), Rebel Raiders, Struggle of the empires (do 6 osób), Smuta (do 5 osób), Sword of Rome (4-5 osób), Warrior knights (3-5 osób), Wojna o pierścień - Ostatni Sojusz (do 4 osób)?
Będę w sobotę 18 marca. Jako że ostatnio nie udało nam się zagrać we France'40 to proponuję Silverze właśnie ten tytuł :) Ewentualnie Normandy'44, bo mam drugą edycję i jeszcze nie grałem. Proponowałbym w sobotę od 10:00 (rano) siąść do gry, bo być może, że przyjadę z Rodziną do Krakowa i będę musiał ok. 20:00 wracać.

Jeśli zostanie czas to bardzo chętnie zagram w Orła i Gwiazdę, które po rozgrywce z Namkiem kupiłem i uważam za jedną z lepszych polskich gier planszowych. Może nawet zagramy w 4 osoby, co z uwagi na prawdopodobny mój wcześniejszy powrót byłoby o tyle korzystne, że moglibyście kontynuować grę beze mnie. Alternatywą dla drugiej gry mogą być gry nie wojenne: Star Wars Rebelia (FFG) lub 1846: Race for the Midwest (GMT, gra z serii 18xx - tylko na co najmniej 3 graczy).

Już się cieszę na ten Konwent :)
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Herman »

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że uda mi się wpaść.

Tak więc Leszku potwierdzam C&R w sobotę. Jeśli czas pozwoli i się wyrobimy to popołudniu/wieczorem chętnie zasiądę to jakiegoś lekkiego multi - QG1914 czy Struggle of Empires.

Może w niedzielę ktoś byłby chętny na Zimną Wojnę? Nie oszukuje się, że będzie czas na coś więcej znając życie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”