II Strategos (18-20 listopada 2016)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Kristo.kk
Adjoint
Posty: 705
Rejestracja: poniedziałek, 14 lipca 2008, 18:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 84 times

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Kristo.kk »

Wielkie dzięki.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Raleen »

Mają być jeszcze harcerze, zwłaszcza w sobotę-niedzielę.

Postaram się byście Panowie zebrali ekipę do HIS.

Do heksówek dodam też mam jednego chętnego, ale jak to często bywa, też ma swoją ulubioną heksówkę (niezbyt trudną), co nie znaczy, że nie jest elastyczny.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Herman »

Ło matulu próbuje godziny otwarcia znaleźć, ale nie mam czasu na przebijanie się przez cały temat (Rysiek może warto to dać w pierwszym poście, to znacznie ułatwia sprawę). Jak wyglądają godziny grania w sobotę?

My pewnie będziemy w 5 osób i zagramy w Quartermastera 1914.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Silver »

Zdaje się że na sobotę lub niedzielę jest 2 chętnych na Smutę (Szary i Petru)? W razie czego ja mogę tą grę przynieść i mam 1 chętnego na tą rozgrywkę – mniej chętnego na HISa. Jest całkowicie przetłumaczona i karty są po polsku.
Jeszcze raz chciałbym zrewidować co najchętniej mógłbym dodatkowo przynieść: Britannia, Caesar Great battles of Julius Caesar, Commands Color Epic, Conflict of Heroes (Guadalcanal, Price of Honour, Awakening the bear), Crown of roses, Democracy under siege, Espana 1936, Fires of Midway, Italia, Iron&Oak, Kutuzov, Onward Christian Soldiers, Orzeł i Gwiazda, Rebel Raiders on the high seas, Sword of Rome, Warrior knights. Ewentualnie gdy ktoś dobrze zna następujące gry to: Eagles of the empire Eylau, Fire in the sky, Kircholm, Holy roman empire lub 1805 Sea of glory).
Jeśli nie wyjdą wieloosobowe rozgrywki to może odniosę się do tych chętnych co tu wpisywali swe typy i właściwie do Bambrough – w razie czego zainteresowany byłbym najbardziej The Caucasus Campaign oraz Ardennes 44 ale niestety nie grałem w te gry a jedynie znam przepisy do France 1940 (a to gra tego typu).
Ktoś oprócz Kristo w ogóle będzie w piątek?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Raleen »

Herman pisze:Ło matulu próbuje godziny otwarcia znaleźć, ale nie mam czasu na przebijanie się przez cały temat (Rysiek może warto to dać w pierwszym poście, to znacznie ułatwia sprawę). Jak wyglądają godziny grania w sobotę?

My pewnie będziemy w 5 osób i zagramy w Quartermastera 1914.
Godziny otwarcia standardowo:

Piątek: 16-23
Sobota: 10-23
Niedziela: 10-22
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Raleen »

Składam Wam rozgrywki w HIS i VQ. Powinno się udać, ale jutro do wieczora się okaże, tzn. chętni mają się zdeklarować.

Na dziś dzień tak to wygląda:

Do HIS: RAJ, Vidocq + Brown Jenkins i Mikolaj (?) i Ernest von Lauenburg (?) i jeszcze jeden gracz

Do VQ: Pablo, Radek (?), Czmielon, Jednorożec, Cisza (?), Kostyr

To jeszcze nie koniec naszej ławki rezerwowych, w każdym razie piszę, żebyście widzieli, że działam. Jeszcze jest paru graczy, którzy sądzę, że w braku innych propozycji się skuszą i składy się dopełnią.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Raleen »

Zapowiedź imprezy na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=118
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Szary
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Szary »

Ostatnio miałem wypadek, dzisiaj rozmawiałem też z lekarzem i niestety jest nieco gorzej niż oczekiwałem.

Nie dam rady się niestety pojawić.
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 518
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 197 times
Been thanked: 123 times

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Potwierdzam HIS!
Czy ktoś byłby chętny w piątek lub sobotę po HISie wziąć udział w teście mojej gry o Rozbiciu dzielnicowym? (na 4 osoby)
Ostrzegam że jest w fazie mocno prototypowej
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Raleen »

Ja po organizatorskim rozpoznaniu telefonicznym wiem już trochę więcej.

Dwie rozgrywki wieloosobowe, szykowane już:

HIS: RAJ, Vidocq, Brown Jenkins, Ernest von Lauenburg (potwierdził, że będzie), Mikolaj (tutaj myślę, że możemy przyjąć, że będzie) i jeszcze jeden gracz

VQ: Pablo, Radek (jutro ma się zadeklarować), Czmielon, Jednorożec, Kostyr + przydałby się jeszcze jeden gracz

Cisza woli grać w "Ostrołękę", więc odpada z VQ.

Smuta pewnie się rozejdzie z tego co widzę, chyba że znany jej wielbiciel Silver przyjdzie z odsieczą, ale są też inne gry...

Ogólnie jest paru wolnych strzelców, dręczonych przez choroby (jak Szary wyżej) albo rodziny, którzy szczerze mi mówili, że jest spora szansa iż się pojawią, ale nie są w 100 procentach pewni, więc nie chcą się deklarować. Tak że jak ktoś będzie szukał chętnych do pogrania w coś na miejscu bardziej spontanicznie, pewnie znajdzie.

Jutro kolejne wieści.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: ghostdog »

Chciałem przyjść, poznać Was osobiście ale niestety choroba mnie zmogła.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: RAJ »

Będę także w niedzielę, więc chętnie zbiorę ekipę na QG:1914, QG: VoD oraz znajdę chętnego na Pacific Fury Gualdacanal.
Ostatnio zmieniony środa, 16 listopada 2016, 17:40 przez RAJ, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Silver »

Smuta chyba rzeczywiście się rozejdzie po kościach bo kolega z którym miałem przyjść raczej nie będzie.
Czy jest miejsce przy HIS bo VQ to chyba zbyt przekombinowane?
Chyba coraz bardziej skłaniam się do rozgrywek 2 osobowych i póki co nie jestem na nic umówiony na piątek, sobotę i niedzielę?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Raleen »

Jest miejsce przy HIS jeszcze, bo ten nieznany mi kolega Brown Jenkinsa jest póki co mocno niepewne czy będzie. HIS w sobotę.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Petru Rares »

Niestety, pomór padł na pretendentów do carskiego prestołu, więc wychodzi na to, że Smuty nie będzie. Będę za to ja :D w sobotę od pewnie 14 z minutami do końca i w niedzielę od 10.00 do oporu, więc jak da rade to i do 23.00. Zagram zatem chetnie w jakąś grę ze swojej kolekcji https://boardgamegeek.com/collection/us ... dgame&ff=1, ewentualnie w coś w stylu For the People, The US Civil War lub inną CDG.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”