Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 20:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: XIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna 12-14.08.20
PostNapisane: czwartek, 28 lipca 2016, 14:51 
Colonel en second

Po porozumieniu zarezerwowałem ostatni 3-osobowy pokój w willi "Jodełka" dla Raubrittera, Kapitana Bomby i JB. Więcej (względnie) bliskich lokalizacji na booking.com nie widzę, ale jest jeszcze parę wymagających nieco dalszego marszu. Oferty znikają jedna po drugiej (jeszcze wczoraj wieczór była jedna więcej). No więc radzę się pośpieszyć pozostałym Kolegom - może też Debej rzeczywiście znajdzie coś poza tą ofertą (ja np. w zeszłym roku wynajmowałem pokój w sanatorium "Revita"). Generalnie byłoby szkoda, gdyby część graczy nie przyjechała z racji nie znalezienia noclegu.

PostNapisane: czwartek, 28 lipca 2016, 16:13 
Adjudant

W ten weekend sprawdzę dostępność bazy noclegowej I umieszczę na forum wszytskie adresy, w których są jescze wolne miejsca na weekend 12-14 sierpnia.

PostNapisane: poniedziałek, 1 sierpnia 2016, 14:32 
Adjudant

Parę adresów, w których są jeszcze wolne miejsca

Dom Wczasowy SZCZYT
ul. Zielona 32
33-370 Muszyna
tel.: (18) 471 41 32
e-mail: biuro@szczyt.com
www: http://www.szczyt.com
ilość miejsc: możliwość rezerwacji tyko w przypadku większej ilości osób np. 4-6 os.
Cena: 40 zł od osoby za noc możliwość wyżywienia
Odległość: 1,7 km, 22 min na piechotę

Ośrodek Rehabilitacji Szkolenia i Wypoczynku PZN im. kpt. Jana Silhana NESTOR
ul. Lipowa 4
33-370 Muszyna
tel.: (18) 471 40 29,602 288 215
e-mail: pzn.nestor@vp.pl www: http://www.pznnestor.wix.com/pznmuszyna ilość miejsc: dwa pokoje 2 os.
Cena: 58 zł od osoby za noc, możliwość wyżywienia
Odległość: 1,8 km, 23 min na piechotę

Wynajem pokoi gościnnych Wołodyjówka
ul. Ogrodowa 119
33-370 Muszyna
tel.: 795 268 296
e-mail: wolodyjowka@gmail.com ilość miejsc: dwa pokoje 2-4 os.
Cena:
Odległość: 850 m, 11 min na piechotę

Wynajem pokoi gościnnych BARTUŚ
ul. Ogrodowa 28C
33-370 Muszyna
tel.: 505 791 998
e-mail: maria.gawecka@op.pl
www: http://www.pokoje-muszyna.cba.pl
ilość miejsc: 1 pokój 2 os.
Cena: 35 zł od osoby za noc
Odległość: 400 m, 5 min na piechotę

PostNapisane: poniedziałek, 1 sierpnia 2016, 14:50 
Adjudant

ewentualnie takie apartamenty

Apartamenty SŁODKI ZAKĄTEK
ul. Kity 13
33-370 Muszyna
tel.: 502 479 942
e-mail: barnimpex@wp.pl
www: www.apartamenty.slodki-zakatek.pl
ilość miejsc: apartament 4-os. cena 200 zł , apartament 6-os. cena 250 zł
Odległość: 140 m, 2 min na piechotę

PostNapisane: poniedziałek, 1 sierpnia 2016, 16:19 
Adjudant

Mocno zastanawiam się nad przyjazdem do Muszyny. Tylko jak na razie nie wiem co będzie "grane" ;), jedynie Samuel rzucił garścią propozycji. W Grę o Tron chętnie zagram, tak samo mogę poznać Krecie Wojny, zawsze też jestem chętny na dłuższe wieloosobówki typu HIS, VQ. Ze swojej strony "pod ręką" z gier historycznych mam jedynie Orła i Gwiazdę, którego jeśli ktoś byłby chętny na rozgrywkę mogę zabrać.

Przy okazji też mam pytanie czy może wybiera się ktoś ze Śląska lub Krakowa kto by miał wolne miejsce w aucie? Z tego co się orientowałem to dojazd komunikacją z mojej lokalizacji wiąże się z ilomaś tam przesiadkami :).

PostNapisane: poniedziałek, 1 sierpnia 2016, 17:41 
Colonel Général

Ja już wiem, że będę. Zanosiło się na to, że XIII edycja imprezy okaże się dla mnie pod tym względem pechowa, ale jednak nie.

Poza "Ostrołęką 26 maja 1831" chętnie zagram w coś jeszcze.

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

PostNapisane: poniedziałek, 1 sierpnia 2016, 19:14 
Colonel en second

Namku, bardzo bym Cię namawiał na przyjazd, choć niestety sam też dojeżdżam autobusem, więc w tym zakresie pomóc nie mogę. Ale atmosfera w Muszynie jest nieporównywalna z innymi konwentami (no, prawda, nie znam Brańszczyka, który niestety pechowo przypada w trudnym dla mnie do wyjazdu okresie) - to takie "wczasy z grami", górami w tle etc. Ja przyjeżdżam już 11-go i wyjeżdżam 15-go, więc też jest to trochę dłuższe niż "przeciętne" konwenty.
Ja sam się zastanawiam nad HISem o tyle, że mój 13-letni Bratanek, jako fan "Wspaniałego Stulecia", bardzo mnie o tą grę męczy - ale z drugiej strony wątpię, żeby udało się, nawet wliczając jego jako nowicjusza, zebrać szóstkę. Raczej więc celuję z tą grą na Kraków, albo manewry październikowe, albo jedno z naszych "waniliowych" spotkań.
Na razie nie wychodzę z dalszymi propozycjami tytułów, wolałbym poczekać na deklaracje innych uczestników, no i sam nie wiem, w jakim stopniu nie będę się jednak zajmował młodzieżą. Ale warto, żebyśmy zdeklarowali, co kto przywozi, żeby uniknąć dublowania albo braku jakiegoś szczególnie pożądanego tytułu. Do tych ostatnich wliczam od jakiegoś czasu "Churchilla", grę może raczej dobrą niż wyśmienitą, ale trudną do zastąpienia czymkolwiek przy nieparzystej liczbie osób. Ponieważ własnego "Churchilla" nie nabędę zapewne przed wiosną przyszłego roku, jest to powtarzająca się prośba z mojej strony do innych uczestników. ;)

PostNapisane: poniedziałek, 1 sierpnia 2016, 22:02 
Général de Division Commandant de place

Samuel napisał(a):
Namku, bardzo bym Cię namawiał na przyjazd, choć niestety sam też dojeżdżam autobusem, więc w tym zakresie pomóc nie mogę. Ale atmosfera w Muszynie jest nieporównywalna z innymi konwentami (no, prawda, nie znam Brańszczyka, który niestety pechowo przypada w trudnym dla mnie do wyjazdu okresie) - to takie "wczasy z grami", górami w tle etc. Ja przyjeżdżam już 11-go i wyjeżdżam 15-go, więc też jest to trochę dłuższe niż "przeciętne" konwenty.
Ja sam się zastanawiam nad HISem o tyle, że mój 13-letni Bratanek, jako fan "Wspaniałego Stulecia", bardzo mnie o tą grę męczy - ale z drugiej strony wątpię, żeby udało się, nawet wliczając jego jako nowicjusza, zebrać szóstkę. Raczej więc celuję z tą grą na Kraków, albo manewry październikowe, albo jedno z naszych "waniliowych" spotkań.
Na razie nie wychodzę z dalszymi propozycjami tytułów, wolałbym poczekać na deklaracje innych uczestników, no i sam nie wiem, w jakim stopniu nie będę się jednak zajmował młodzieżą. Ale warto, żebyśmy zdeklarowali, co kto przywozi, żeby uniknąć dublowania albo braku jakiegoś szczególnie pożądanego tytułu. Do tych ostatnich wliczam od jakiegoś czasu "Churchilla", grę może raczej dobrą niż wyśmienitą, ale trudną do zastąpienia czymkolwiek przy nieparzystej liczbie osób. Ponieważ własnego "Churchilla" nie nabędę zapewne przed wiosną przyszłego roku, jest to powtarzająca się prośba z mojej strony do innych uczestników. ;)

Myślałem że Wspaniałe stulecie to tylko taki serial dla nowoczesnych gospodyń domowych, a zwłaszcza nie dla dorastających chłopaków. Co oni widzą w tym pokazie mody i perypetii haremowych?

PostNapisane: poniedziałek, 1 sierpnia 2016, 22:27 
Colonel en second

leliwa napisał(a):
Myślałem że Wspaniałe stulecie to tylko taki serial dla nowoczesnych gospodyń domowych, a zwłaszcza nie dla dorastających chłopaków. Co oni widzą w tym pokazie mody i perypetii haremowych?

A ja myślę, że jest to jedna z wielu kwestii w których ośmielam się nie zgadzać z Szanownym Kolegą. Aczkolwiek ewentualną dyskusję proponowałbym przenieść do wątku "filmy, seriale" lub "o wychowaniu młodocianych graczy" ;)

PostNapisane: wtorek, 2 sierpnia 2016, 00:17 
Padpałkownik

Zasadniczo powinienem być i grać. Tradycyjnie stawiam na tytuły wieloosobowe, choć pewnie od Here I Stand, Churchilla oraz COIN-ów rad bym wreszcie trochę odpocząć. Niemniej, jak będzie trzeba, to i do tego usiądę. Sukcesorami czy Struggle of Empires też nie pogardzę. Mam też nadzieję, że ktoś weźmie Manewra, bo to bardzo dobra gra :-) A, i jeszcze ze świata gier dwuosobowych - ostatnio na powrót zapałałem sympatią do Ścieżek Chwały oraz Pursuit of Glory, więc wstępnie deklaruję, że zapewne też bym nie pogardził.

Czy coś byś przeciw miała?

PostNapisane: wtorek, 2 sierpnia 2016, 08:03 
Colonel Général

Z wieloosobówek, ja jeśli już najprędzej bym się skusił na "Virgin Queen", tak że jeśli ktoś rozważa co zabrać, to podsuwam.

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

PostNapisane: wtorek, 2 sierpnia 2016, 09:21 
Sergent

Namek napisał(a):
Przy okazji też mam pytanie czy może wybiera się ktoś ze Śląska lub Krakowa kto by miał wolne miejsce w aucie? Z tego co się orientowałem to dojazd komunikacją z mojej lokalizacji wiąże się z ilomaś tam przesiadkami :).

Jeśli się uda załatwić nocleg to będę jechał z Krakowa w piątek popołudniu i wracał pewnie w niedzielę, mogę Cię zabrać.

w ustach smak pieroga

PostNapisane: wtorek, 2 sierpnia 2016, 15:02 
Tambour

Będziecie grać w gry figurkowe? Jakaś prezentacja systemu? Przyjechałbym z synem jeżeli można.

PostNapisane: wtorek, 2 sierpnia 2016, 15:38 
General

Raczej tylko planszówki; w Muszynie jak żyję figurek (czytaj: bitewniaków) nie widziałem...Zresztą tak naprawdę łatwiej wymienić większe konwenty na których bitewniaki historyczne są - Pola Chwały i Grenadier.

PostNapisane: wtorek, 2 sierpnia 2016, 17:43 
Colonel Général

Tak jak pisał Profes, konwent w Muszynie jest "czysto" planszówkowy. Figurki są na Polach Chwały w Niepołomicach (pod koniec września) i na Grenadierze w Warszawie (połowa maja). Był plan zrobienia jeszcze jednego eventu z figurkami w Warszawie, ale nie wypalił.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]