VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Samuel
Colonel en second
Been thanked: 2 times

Re: VIII Konwent Krakowski (21-23 października 2016)

Post autor: Samuel » wtorek, 18 października 2016, 11:05

Ja też będę ogromnie wdzięczny Kolegom za ilustrowaną relację, nie wiem, jak z mojej strony będzie to w tym roku wyglądało - nie jestem najlepszym fotografem, a już szczególnie wtedy, kiedy nie mam aparatu ;)
Kapitanie - "Pax Pamir" na pewno, a jeśli nie masz partnera do "Zdobywców Italii" na niedzielę, to też nie wykluczam mojego uśmiechu :)
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Kontakt:

Post autor: Khamul » wtorek, 18 października 2016, 13:51

leliwa pisze:Jeśli klocuszki będą w sobotę to resztę tego dnia poświęcę na jakieś mniejsze heksy z Łukaszem, o ile ciągle chce przyjechać, albo z Adamem, albo z oboma.
W niedzielę nic się nie kroi.
Adam ma z Tobą grac w Olszynkę w sobote rano :P Ja jak pisałem niby już mam cała sobotę zajęta.
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
leliwa
Général de Division Commandant de place

Post autor: leliwa » wtorek, 18 października 2016, 14:20

Khamul pisze:
leliwa pisze:Jeśli klocuszki będą w sobotę to resztę tego dnia poświęcę na jakieś mniejsze heksy z Łukaszem, o ile ciągle chce przyjechać, albo z Adamem, albo z oboma.
W niedzielę nic się nie kroi.
Adam ma z Tobą grac w Olszynkę w sobote rano :P Ja jak pisałem niby już mam cała sobotę zajęta.
Musiałem przeoczyć.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
JB
Adjudant-Major
Kontakt:

Post autor: JB » środa, 19 października 2016, 08:54

Samuel pisze:Czy istnieją jakieś wstępne przymiarki co do czasu przyjazdu ekipy warszawsko-rzeszowsko-szczecińskiej.
Ja będę ok. 19:00.
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Silver » środa, 19 października 2016, 10:41

Czy będzie ktoś w piątek od 16 lub 17?
Pytam bo nie wiem czy jest sens przyjść o tej porze, czy lepiej powłóczyć się po mieście?
Myślę o wieloosobówkach i dawałem propozycje bez reakcji, to może ktoś chętny jest na lżejsze pozycje jak np: Terraformacja marsa, Gloria mundi, Szogun, Achaja, Troyes czy El Grande?

Czy na sobotę przynieść swoje NW bo nie wiem czy 1 czy 2 ekipy zbiorą się przy tej grze – mój egzemplarz jest wyjątkowo wysłużony?
Awatar użytkownika
leliwa

Post autor: leliwa » środa, 19 października 2016, 12:15

Silver pisze:Czy będzie ktoś w piątek od 16 lub 17?
Pytam bo nie wiem czy jest sens przyjść o tej porze, czy lepiej powłóczyć się po mieście?
Myślę o wieloosobówkach i dawałem propozycje bez reakcji, to może ktoś chętny jest na lżejsze pozycje jak np: Terraformacja marsa, Gloria mundi, Szogun, Achaja, Troyes czy El Grande?

Czy na sobotę przynieść swoje NW bo nie wiem czy 1 czy 2 ekipy zbiorą się przy tej grze – mój egzemplarz jest wyjątkowo wysłużony?
Ja będę. Samuel też. Trochę wiary w ludzi. Możemy puknąć klocuszki. Po co się włóczyć gdy na dworze zimno i wiatr wieje. Lepsze grzane wino i gierka...
Samuel
Colonel en second

Post autor: Samuel » środa, 19 października 2016, 12:28

Przedłużając niejako pytanie Silvera, chciałbym zapytać, czy ktoś przyjedzie w piątek przed 16.00 (poza Leliwą, bo tu jesteśmy umówieni). Chodzi mi trochę o ewentualną pomoc przy przetransportowaniu na miejsce "kącika kawowego", no i może jakiś wspólny obiad.
A propos "kącika kawowego", półprodukty są już zakupione, przypominam, że koszt to 10 zł całość imprezy, 5 zł jednodniowy pobyt. Jak zwykle będzie wszystko odnotowane na liście, w końcu galicyjskiej biurokracji i centusiowym formalnościom musi stać się zadość (inaczej Koledzy nie mieliby poczucia, że odwiedzają królewsko-stołeczne miasto Kraków ;) ).
Ponawiam też pytanie, jakie gry przywieźć. Pewne są "Pax Pamir", "The Gothic Invasion", "Gra o Tron", "Quartermaster General". Jak najbardziej mogę dopakować 1-2 rzeczy, ale nie wiem, czy jest zapotrzebowanie w Narodzie? ;)
Awatar użytkownika
Wally
Sergent-Major
Been thanked: 3 times

Post autor: Wally » środa, 19 października 2016, 13:07

Ja będę w piątek ale ciężko mi jeszcze określić godziny. Za to w sobotę jestem cały dzień i jeśli jest jakiś wakat przy Pax Pamir lub NW to chętnie dołączę. Chyba że znajdzie się śmiałek chętny na partyjkę Napoleon against Europe?
buty pełne piasku
na zmęczonych nogach
w oczach noc bez brzasku
w ustach smak pieroga
Awatar użytkownika
leliwa

Post autor: leliwa » środa, 19 października 2016, 13:16

Samuel pisze:Przedłużając niejako pytanie Silvera, chciałbym zapytać, czy ktoś przyjedzie w piątek przed 16.00 (poza Leliwą, bo tu jesteśmy umówieni). Chodzi mi trochę o ewentualną pomoc przy przetransportowaniu na miejsce "kącika kawowego", no i może jakiś wspólny obiad.
A propos "kącika kawowego", półprodukty są już zakupione, przypominam, że koszt to 10 zł całość imprezy, 5 zł jednodniowy pobyt. Jak zwykle będzie wszystko odnotowane na liście, w końcu galicyjskiej biurokracji i centusiowym formalnościom musi stać się zadość (inaczej Koledzy nie mieliby poczucia, że odwiedzają królewsko-stołeczne miasto Kraków ;) ).
Ponawiam też pytanie, jakie gry przywieźć. Pewne są "Pax Pamir", "The Gothic Invasion", "Gra o Tron", "Quartermaster General". Jak najbardziej mogę dopakować 1-2 rzeczy, ale nie wiem, czy jest zapotrzebowanie w Narodzie? ;)
A skąd trzeba przetransportować ten kącik?
Samuel
Colonel en second

Post autor: Samuel » środa, 19 października 2016, 13:33

Co do zabieranych gier: już się zdecydowałem, a w zasadzie spakowałem: "Quartermaster General", "The Gothic Invasion", "Gra o Tron", "Pax Pamir" (dołożę na wierzch), "Krecie Wojny" (może ktoś byłby chętny, to już w zasadzie byłby test korektorski, bo w regułach nic zmieniać nie zamierzam). "W 1815", dodałem jeszcze "No Peace without Spain", bo to względnie szybkie i dość łatwo nauczyć. Choć oczywiście bardzo kostkowe. :) Jeśli miałbym coś wziąć, to mógłbym wsadzić zamiast NPwS, wszystko nadto musiałbym kogoś prosić o transport, akurat zapewne nie kogo innego jak Wally'ego ;) . Ponieważ akurat w tym momencie byłaby to rzecz skomplikowana logistycznie, proszę o wiadomość do jutra: czy ktoś byłby zainteresowany krakowską wersją "Sekigahary", HISa, "Ścieżek Chwały", UKC bądź innej z gier mojej skromnej kolekcji? :)
PS Leliwo - kącik trzeba przetransportować ode mnie z domu. Jeśli będzie winda chodzić, nie będzie problemu, żebym sam to zrobił, gorzej, jeśli się zepsuje, zniesienie ciężkiej walizki z ósmego piętra mogłoby przyśpieszyć moją operację. :) Ponadto, gdybyś przyjechał, mógłbym przygotować osobną torbę z grami i nie musiałbym fatygować Wally'ego. :)
Awatar użytkownika
leliwa

Post autor: leliwa » środa, 19 października 2016, 13:57

To chyba jakoś tak będę jechał przez Proszowice i Mistrzejowice, tak jak ostatnio do Ryśka. Potem pewnie coś zjemy w Marco Polo?
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Kontakt:

Post autor: Silver » środa, 19 października 2016, 14:48

Samuel - te wszystkie gry które spakowałeś jakoś wydają mi się za proste na takie spotkanie konwentowe (z wyjątkiem twej produkcji).
Jakoś nie chcę mi się w nie zagrać.
A jakie inne masz w swej kolekcji - jakiś link?
To już szybciej zagrałbym w CC które proponuje Leliwa.
Póki, z tych gier o których pisałem, mogę spakować choć Smutę i Kutuzova bo jest na nie odzew; przynajmniej będę miał lekko.
Awatar użytkownika
leliwa

Post autor: leliwa » środa, 19 października 2016, 17:17

Nie powiedziałbym że NPwS jest za prostą grą na konwent, podobnie jak Pax Pamir. A poza tym właśnie na konwencie gdy śpiewy i hałasy rozbrzmiewają naokoło, to trudno skupić się na czymś poważniejszym i jest to czas na proste gry. Dlatego zawsze przywożę Kolorki.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Kontakt:

Post autor: Silver » środa, 19 października 2016, 17:29

A gdzie ma się tyle czasu jak nie na konwentach by zagrać w bardziej czasochłonne gry. Umówić się na lekkie pozycje można w prawie każdym lokalu.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Has thanked: 132 times
Been thanked: 74 times
Kontakt:

Post autor: Raleen » środa, 19 października 2016, 18:01

Pewnie, że nikt nikomu tutaj niczego nie narzuci, co najwyżej można próbować delikatnej perswazji ;)
Co do TiSu to przeżyliśmy nawet raz na Polach Chwały wizytę z-cy redaktora naczelnego TiSu, tak że myślę iż organizator Konwentu Krakowskiego też jakoś da radę :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”