VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Samuel »

clown pisze:
to przypomina mi o możliwości rewanżu w NaE, jeśli ktoś przywiezie i zechce odizolować się na 8-9 godzin od reszty konwentu
Nie kuś, bo jeśli to do mnie, to znając moją słabość do NaE, rzucę wszystko w cholerę i zagram :P
Och, Clownie - gra z Mistrzem trwałaby zapewne znacznie krócej, w dwa trzy lata wszedłbyś do Moskwy i tyle ze Starego Porządku ;)
Raubritter pisze:"Zdobywców Italii" zwyczajowo ze sobą przytargam, a jak się z kimś ustawię na "Pursuit of Glory", to i to mogę przywieźć.
Myślę, że na jednym konwencie, to albo "Pursuit", albo NaE :) W Krakowie też mam elementarz "Pursuita", tylko do Warszawy nie chciałbym przywozić ;)
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Herman »

Ja się ostatecznie potwierdzam :mrgreen:
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Namek »

Ja tradycyjnie również planuję zawitać na Konwent Krakowski.
Z propozycji Samuela głownie interesowała by mnie rozgrywka w HiS oraz Ucztę dla Wron, tak więc jak by się coś szykowało w związku z tymi tytułami to można na mnie liczyć ;). Ze swojej strony natomiast gdyby znaleźli się chętni to mogę ze sobą zabrać Orła i Gwiazdę lub Napoleonic Wars.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Samuel »

Bardzo się cieszę z kolejnych Gości! Być może będę miał dla Was jeszcze jedną propozycję-niespodziankę, ale o tym w przyszłym tygodniu :)
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Herman »

Moge zabrać Quartermaster General z dodatkiem. Wiem, że było kilku chętnych do sprawdzenia, a chyba nasza grupa jest w posiadaniu jednego z nielicznych egzemplarzy. Jako, że gra jest u kolegi, z którym widze się raz-dwa w miesiącu, zadaje pytanie - brać ?

W skrócie: IIWŚ na 6 osób (dwie drużyny po 3 osoby), abstrakcyjne, ale bardzo grywalne. Spokojnie w 2-2,5 h do zrobienia.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: clown »

Brać :!:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Monthion »

O ile nic się nie zmieni, pojawię się jedynie w niedzielę. Co oznacza pewno że będzie czas na jedną porządną rozgrywkę (może Hannibal: Rome vs. Carthage?) i może jakiś lajcik, w rodzaju mojego nowego nabytku 2 de Mayo.
Awatar użytkownika
duc de Fort
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2012, 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: duc de Fort »

Niestety na Strategosie w Warszawie nie mogę być, ale za to planuję dotrzeć do Krakowa. Oczywiście razem z mocną ekipą stołeczną :)
Nawet już jestem wstępnie umówiony na Wazów Krzyśka, TYW z Igorem i może jakiś Musket & Pike. O rany, sam XVII wiek, trzeba by do tego jakieś heksy II-wojenne dołożyć ;)
Jak zawsze, gdyby ktoś chciał coś zamówić u mnie z odbiorem osobistym w Krakowie, to istnieje taka możliwość.

Pozdrawiam
Konrad
FortGier.pl - najlepszy sklep z wojennymi grami planszowymi
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Samuel »

Bardzo rad jestem Waści, luboż i całej warszawskiej kompanii (że tak się wyrażę XVII-wiecznie). Mam nadzieję, że wejdziemy w ten klimat głębiej, bo i ja mam dwie XVII-wieczne propozycje. :) Z drugiej strony, może z kolei ja pograłbym w "Wazów", zwłaszcza, jeśli pojawi się Autor... Zamówień na razie nie mam, bo jak na złość wszystkie gry, które mam na oku, akurat w marcu mają dopiero wychodzić ;)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Samuel »

Podsumuję tylko
na dzień obecny gotowość odwiedzenia Grodu Kraka wyraziło 9 strategów: Raubritter, Kapitan Bomba, Khamul, Leo, clown, Namek, funkyherman, FortGier, a także Piotr W. z Płocka. Nie liczę osób zdeklarowanych na poniżej 50%. Pojawi się też 4 strategów krakowskich: Monthion, RyTo, Islam Gerej III i niżej podpisany. Mam nadzieję, że to jeszcze nie pełna lista, w trakcie konwentu warszawskiego będę prowadził szeptaną propagandę. :)
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Herman »

Co z JB ? :mrgreen:
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Magnum-KR »

Jak żona zwolni mnie warunkowo za dobre sprawowanie i podbije mi przepustkę to też zamierzam się pojawić.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Samuel »

Magnum-KR pisze:Jak żona zwolni mnie warunkowo za dobre sprawowanie i podbije mi przepustkę to też zamierzam się pojawić.
Wspaniale, mogę wystawić świadectwo dobrego sprawowania się na konwencie ;)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Leliwa »

Wystaw także i mi.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Magnum-KR »

Namek pisze:Ze swojej strony natomiast gdyby znaleźli się chętni to mogę ze sobą zabrać Orła i Gwiazdę lub Napoleonic Wars.
Ja bym się pisał na The Napoleonic Wars. Nie grałem jeszcze ale studiowałem już przepisy, więc po parominutowym wprowadzeniu jakoś to ogarnę. Z tego co wiem to gra ma sens na 4-5 osób, więc trzeba by było jeszcze zanęcić i złowić kogoś. Może Monthion? Jak się ma nick nawiązujacy do zastępcy marszałka Berthier w sztabie Napoleona to nie wypada się migać od rozgrywki w TNW.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”