VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Raubritter »

Leo pisze:Ja zabieram ze sobą coś mało historycznego, ale megafajnego - "Pana Lodowego Ogrodu".
Ja bym się na to pisał.
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Samuel »

Leo pisze:Ja zabieram ze sobą coś mało historycznego, ale megafajnego - "Pana Lodowego Ogrodu". Nielosowa i bardzo konfrontacyjna strategia fantasy dla 4 osób.
Leo, jestem zdruzgotany :( Chociaż, jeśli to strategia... można gdzieś zobaczyć instrukcję? (PS piszę serio, jeśli fajna strategia, to warto się zapoznać, choć pewnie na Pana Lodowego Ogrodu się nie zakwalifikuję)
Ostatnio zmieniony wtorek, 23 lutego 2016, 22:26 przez Samuel, łącznie zmieniany 2 razy.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Samuel »

mp_stilgar pisze:Ja z wieloosobówek mogę zaproponować Genesis Berga, może ktoś by chciał się zapoznać z tytułem?
Podejmujesz niebezpieczny temat ;)
Osobiście chętnie bym się zapoznał z "Genesis", ale na tym konwencie akurat bałbym się nieco napiętnowania ze strony zwolenników "Pana Lodowego Ogrodu". ;)
Jeśli się zbierze jakaś grupa chętnych na wieloosobówkę, to zachęcałbym albo do HISa (taka gra o Marcinie Lutrze i Koszmarnym Karolku, dawno temu grywało się w to na konwentach), albo - ponieważ jestem egoistą i narcyzem - do któregoś z moich prototypów (trudniejszy, mniej więcej na poziomie "Sukcesorów" "Orzeł, Lew i Lilie" i łatwiejsze "Krecie Wojny"). Będzie też inny prototyp wieloosobowy, tj. "Wazowie" Pędraka (będzie też Pędrak, a więc w razie czego będzie miał kto tłumaczyć niejasności). No i jest jeszcze jedno miejsce przy "A Distant Plain". Więc jest wybór, nieco większy niż między Antygonem a Demetriuszem. :evil:
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Namek »

Ja w HISa zawsze chętnie :).
Herman pisze:Co do grania.

W niedziele czasu nie będzie jakoś dużo - może ktoś chętny na Zimną Wojnę ?
Jeśli jakaś rozgrywka by się nie przeciągnęła z soboty na niedzielę to bym się pisał na Zimną Wojnę.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Samuel »

Namek pisze:Ja w HISa zawsze chętnie :).
Namku,
a kiedy się pojawisz? Mógłbym wybadać, czy piątek po południu wchodzi w grę.
Jeśli o sobotę chodzi, do poniedziałku powinienem mniej więcej wiedzieć, jak wygląda kwestia gości, którymi powinienem się zająć. Może by się dało wtedy ustawić rozgrywkę na sobotę.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Leliwa »

mp_stilgar pisze:Wszystko wskazuje, że uda mi się pojawić na konwencie. W związku z tym mam taką propozycję (wspólnie z Magnumem-KR) co do stworzenia stolika "dla początkujących" ;) . Ponieważ trudno nam zebrać większą ekipę w wieloosobówki, kiepsko u nas z doświadczeniem w tego typu gry. Proponujemy Sukcesorów: może ktoś kto również chciałby się nauczyć, lub zna grę, a nie ma z kim grać się dosiądzie? Chcielibyśmy jednak uniknąć zaorania przez wymiataczy, bo to średnia przyjemność na początek przygody z grą .

Ja z wieloosobówek mogę zaproponować Genesis Berga, może ktoś by chciał się zapoznać z tytułem? W Fires of Midway też można zagrać w 3-4 osoby.

Czy ktoś byłby chętny zagrać w coś z serii Jours de Gloire? Dysponuję obiema częściami Austerlitz, zasady znam, doświadczenia brak ;) byłbym wdzięczny za rozgrywkę nawet w jakiś krótszy scenariusz. No i mogę przytargać Fading Glory jakby ktoś miał ochotę na małe napoleońskie co-nieco.
Proponuję starcie pod Hanau 1813.

Sukcesorzy, to może ja. Może się nadam? ;) Mam lekki niedosyt, bo przez jeden błąd na Strategosie wypuściłem pewną prawie regencję na koniec 4 etapu z ręki.

Mam jeszcze propozycję Epic Command and Colors Ancients. Kto się pisze? Gra na 2 do 8 osób (w wersji ekstremalnej wódz naczelny i 3 dowódców skrzydeł na jedną stronę) więc chętni mile widziani, choć jak będzie tylko jeden to żaden problem. Bitwa do ustalenia, posiadam wszystkie bloczkowe dodatki wydane przez GMT.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Magnum-KR »

leliwa pisze: Sukcesorzy, to może ja. Może się nadam? ;) Mam lekki niedosyt, bo przez jeden błąd na Strategosie wypuściłem pewną prawie regencję na koniec 4 etapu z ręki.

Mam jeszcze propozycję Epic Command and Colors Ancients. Kto się pisze? Gra na 2 do 8 osób (w wersji ekstremalnej wódz naczelny i 3 dowódców skrzydeł na jedną stronę) więc chętni mile widziani, choć jak będzie tylko jeden to żaden problem. Bitwa do ustalenia, posiadam wszystkie bloczkowe dodatki wydane przez GMT.
Zapraszamy.
Co do Epic Command and Colors Ancients to grałem tylko jeden raz więc nie mam "obcykanej" gry ale jako nie głównodowodzący ale dowódca sektora bym się może nadał. mp_stilgar na pewno też jest chętny bo wiem, że w zeszłym tygodniu kupił mapę do Epic ;-)
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Magnum-KR »

Dajmiech pisze:Ponowię pytanie: byłby ktoś chętny na "A Distant Plain" lub "Wilderness War" (mam egzemplarze obu gier)?
Nie grałem w "Wilderness War" ale chętnie bym spróbował. Ktoś też pytał o U.S. Civil War - też bym spróbował... Ale jest problem - umawiam się na Sukcesorów, Napoleonic Wars, może Epic Command&Colors Ancient, a pewnie żona mi wyda przepustkę za dobre sprawowanie w domu na jeden dzień...Więc chciałbym ale chyba wszystkiego nie obskoczę. Dajmiech - podobnie jak Ty jestem z Krk, więc może się na to umówimy kiedyś poza Konwentem.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Leliwa »

Magnum-KR pisze:
leliwa pisze: Sukcesorzy, to może ja. Może się nadam? ;) Mam lekki niedosyt, bo przez jeden błąd na Strategosie wypuściłem pewną prawie regencję na koniec 4 etapu z ręki.

Mam jeszcze propozycję Epic Command and Colors Ancients. Kto się pisze? Gra na 2 do 8 osób (w wersji ekstremalnej wódz naczelny i 3 dowódców skrzydeł na jedną stronę) więc chętni mile widziani, choć jak będzie tylko jeden to żaden problem. Bitwa do ustalenia, posiadam wszystkie bloczkowe dodatki wydane przez GMT.
Zapraszamy.
Co do Epic Command and Colors Ancients to grałem tylko jeden raz więc nie mam "obcykanej" gry ale jako nie głównodowodzący ale dowódca sektora bym się może nadał. mp_stilgar na pewno też jest chętny bo wiem, że w zeszłym tygodniu kupił mapę do Epic ;-)
O fajnie, jakby przyniósł mapę, to ja mam drugą Mounted (dobrze jak pasują grubością), bloczki są, karty będę miał akurat w Krakowie (zamówione u Konrada). Możemy sobie dać radę spokojnie bez samoróbki Slilvera. Jak Silver będzie to jeszcze lepiej. byłaby czwórka.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Leliwa »

Samuel pisze:
mp_stilgar pisze:Ja z wieloosobówek mogę zaproponować Genesis Berga, może ktoś by chciał się zapoznać z tytułem?
Podejmujesz niebezpieczny temat ;)
Osobiście chętnie bym się zapoznał z "Genesis", ale na tym konwencie akurat bałbym się nieco napiętnowania ze strony zwolenników "Pana Lodowego Ogrodu". ;)
Jeśli się zbierze jakaś grupa chętnych na wieloosobówkę, to zachęcałbym albo do HISa (taka gra o Marcinie Lutrze i Koszmarnym Karolku, dawno temu grywało się w to na konwentach), albo - ponieważ jestem egoistą i narcyzem - do któregoś z moich prototypów (trudniejszy, mniej więcej na poziomie "Sukcesorów" "Orzeł, Lew i Lilie" i łatwiejsze "Krecie Wojny"). Będzie też inny prototyp wieloosobowy, tj. "Wazowie" Pędraka (będzie też Pędrak, a więc w razie czego będzie miał kto tłumaczyć niejasności). No i jest jeszcze jedno miejsce przy "A Distant Plain". Więc jest wybór, nieco większy niż między Antygonem a Demetriuszem. :evil:
Między Antygonem a Demetriuszem nie ma wyboru, bo obaj grają w jednej drużynie. Antygon i Seleukos bardziej pasują.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Silver »

Nie przyjadę niestety bo na dodatek jestem kontuzjowany i wprawdzie nie tak jak Hannibal lecz mnie to wystarcza.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Samuel »

Wiem już, że w sobotę przed południem pojawią się harcerze, więc wtedy z nimi odpalę "Krecie Wojny", no i może będą też jakieś "Sekigahary", "Zimne Wojny" itp. (to rozgarnięte dzieciaki, więc "dają radę" - jak to tradycyjnie w naszej Drużynie ;) ). Jeśli ktoś czuje choć odrobinę powołania misyjno-pedagogicznego, zachęcam. Zwłaszcza Krakusów, bo to Wasi przyszli potencjalni współgracze, jakoś brakuje takich w naszym pacyfistycznym mieście. Na razie nie mam sygnałów o innych gościach, jeśli się nie pojawią, mam nadzieję mieć pozostały czas do dyspozycji Forumowiczów. Mam wielką nadzieję, że odpali przynajmniej HIS, będę miał też parę miłych propozycji dwuosobowych dla graczy jeszcze niepoumawianych. ;)
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Namek »

Samuel pisze:
Namek pisze:Ja w HISa zawsze chętnie :).
Namku,
a kiedy się pojawisz? Mógłbym wybadać, czy piątek po południu wchodzi w grę.
Jeśli o sobotę chodzi, do poniedziałku powinienem mniej więcej wiedzieć, jak wygląda kwestia gości, którymi powinienem się zająć. Może by się dało wtedy ustawić rozgrywkę na sobotę.
Planuję być już od początku konwentu tak więc piątek wchodzi w grę :).
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Samuel »

To ja proponuję: HIS w piątek po południu (proszę o zgłoszenia), rezerwowo w sobotę po południu (proszę o zgłoszenia). Sobota popołudniu to też dobry czas na "A Distant Plain". Jeśli w piątek nie zbierze się towarzystwo do HISa, proponowałbym Namku jakąś dwuosobówkę - PoG już obiecałem innym, ale jest jeszcze NPwS, UKC, Sekigahara. Mógłbym Cię też zaznajomić z Raubritterowymi "Zdobywcami Italii", bardzo fajna gra.
mp_stilgar
Appointé
Posty: 42
Rejestracja: czwartek, 25 czerwca 2015, 20:36
Lokalizacja: Kraków

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: mp_stilgar »

leliwa pisze:
Magnum-KR pisze:
leliwa pisze: Sukcesorzy, to może ja. Może się nadam? ;) Mam lekki niedosyt, bo przez jeden błąd na Strategosie wypuściłem pewną prawie regencję na koniec 4 etapu z ręki.

Mam jeszcze propozycję Epic Command and Colors Ancients. Kto się pisze? Gra na 2 do 8 osób (w wersji ekstremalnej wódz naczelny i 3 dowódców skrzydeł na jedną stronę) więc chętni mile widziani, choć jak będzie tylko jeden to żaden problem. Bitwa do ustalenia, posiadam wszystkie bloczkowe dodatki wydane przez GMT.
Zapraszamy.
Co do Epic Command and Colors Ancients to grałem tylko jeden raz więc nie mam "obcykanej" gry ale jako nie głównodowodzący ale dowódca sektora bym się może nadał. mp_stilgar na pewno też jest chętny bo wiem, że w zeszłym tygodniu kupił mapę do Epic ;-)
O fajnie, jakby przyniósł mapę, to ja mam drugą Mounted (dobrze jak pasują grubością), bloczki są, karty będę miał akurat w Krakowie (zamówione u Konrada). Możemy sobie dać radę spokojnie bez samoróbki Slilvera. Jak Silver będzie to jeszcze lepiej. byłaby czwórka.
Przyniosę mapę do C&C, możemy wcześniej ustalić jaką bitwę rozegramy to jak trzeba będzie to bloczków też dostarczę. To jest dobra gra na konwent, bo myślę że komplet graczy znajdziemy

To ja chętnie pyknę w Hanau, poćwiczę solo Austerlitz żeby gra szła gładko i tanio skóry nie sprzedam ;)

To jeszcze jakiś dzień ustalmy na to wszystko ;)
No i w Sukcesorów widzę że się zbierzemy, to fajnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”