VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1596
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 16 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Leo »

Aha. No to rzeczywiście skromnie. Wsparcie silnej grupy z Warszawy wydaje się niezbędne...
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Namek »

Podsumowując temat Napoleonic Wars to mamy zamiar wystartować z rozgrywką w sobotę o 10:00. Obecny skład to ja, Magnum-KR, mp_stilgar. Monthion również chciałby zagrać razem z nami ale będzie mógł potwierdzić swoją obecność dopiero w środę. Tak więc na razie mamy jedno pewne wolne miejsce gdyby ktoś jeszcze chciał dołączyć do rozgrywki.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Samuel »

Namku,
ja w sobotę raczej odpadam - przed południem zajmuję się grupą przybyłych harcerzy, a po południu mam kolejną porcję gości, nawet do 10-ciu. Ale może któryś z bardziej rozgarniętych harcerzy zostawałby na dłużej, wtedy mógłby dołączyć do Waszej rozgrywki. Ponadto jest spora liczba gości forumowych, którzy jeszcze nie są poumawiani, więc myślę, że nie będziecie mieć problemu z zebraniem kompletu (zresztą w NW chyba można grać też w mniejszą liczbę graczy). Pozostaje pytanie o piątek, czy w ogóle rozważać "Ścieżki Chwały", skoro na pewno musimy skończyć w ten sam dzień, a preferujemy i tak jakąś wieloosobówkę. Tzn. może nie ma co obciążać niepotrzebnie Hermana?
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Magnum-KR »

Czy jest ktoś chętny by dołączyć do mp_stilgar i mnie w Sukcesorów (3 ed.) w "podstoliku nisko-zaawansowanym"? Ja grałem raz, Marek jeszcze ani razu, więc wymiatacze, co zagrali dziesiątki razy to raczej nie całkiem nasza grupa docelowa ale takich bardziej na naszym poziomie zapraszamy.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Samuel »

Magnum - zapewne macie na myśli piątek? Zaapelujcie do Leliwy, on zawsze jest na to chętny. :evil:
Ja deklaruję, że przywożę następujące gry: "Paths of Glory", "Pursuit of Glory", "Here I Stand", "Sekigahara", "The Gothic Invasion", "1989", "Game of Thrones" oraz własnego wyrobu "Orzeł, Lew i Lilie" i "Krecie Wojny". Jeśli ktoś chciałby coś jeszcze, proszę pisać. W grę wchodzą m.in. "Unhappy King Charles", "No Peace without Spain", "Crusade and Revolution", "Leuthen: Fredericks Greatest Victory", "Hell's Gate", "Virgin Queen", "Triumph of Chaos", "Piekło Okopów". Ponadto mogę spróbować namówić Bratanka na przyniesienie czegoś z "Axis and Allies", "The First World War", "Zimna Wojna".
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Namek »

Samuel pisze: Pozostaje pytanie o piątek, czy w ogóle rozważać "Ścieżki Chwały", skoro na pewno musimy skończyć w ten sam dzień, a preferujemy i tak jakąś wieloosobówkę. Tzn. może nie ma co obciążać niepotrzebnie Hermana?

Faktycznie, jeśli przebieg rozgrywki byłby wyrównany to istnieje ryzyko że w sam piątek może nam nie starczyć czasu na ukończenie partii Ścieżek. W przypadku długiej rozgrywki w ŚCH jest zawsze możliwość zapisać stan kilkoma zdjęciami pod koniec którejś tury, tylko właśnie problem w tym że trudno powiedzieć kiedy nadarzyła by się okazja na dokończenie :).
Lepiej było by zagrać w coś na więcej osób, natomiast w kategorii gier dwuosobowych to bezpieczniejsza czasowo była by Zimna Wojna. Ja się przy Ścieżkach Chwały nie upieram tak wiec spokojnie możemy zagrać w coś innego.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Samuel »

W porządku, Namku. A więc, Hermanie, nie musisz przywozić "Ścieżek", jeśli zadowolisz się moim wyświechtanym egzemplarzem. Natomiast jeślibyś gdzieś dorwał "Churchilla"... :)
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Herman »

Czy na sobotnie popołudnie planowana jest jakaś multi rozgrywka, do której można się podłączyć?
Ja jestem jedynie na sztywno ustawiony z clownem na Ściezki w piątek. Zakładając, że nie skończą się jakoś nagle przed czasem,to w sobotnie popołudnie pewnie skończymy.

No i sam już nie wiem czy mam zabierać Quatermastra, bo nie wiem czy skład się zbierze. Dla mnie to o tyle ważne, że musze w tygodniu po niego podjechać do kolegi.

W niedzielę z tego co pamiętam mamy pociąg jakoś przed 16 więc raczej nastawiam się na cos mniejszego w stylu Zimna Wojna (gdby ktoś z Krk zabrał to byłoby dobrze), Sekigaharę etc.
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Herman »

Samuel - co do Churchilla to mam na stanie, ale nie wiem czy mi się zmieści do plecaka (w zależności co innego będę brał). Niestety to jest spora gierka, a ja chciałbym uniknąć zabierania dodatkowych toreb, bo w piątek mam spotkania w Krakowie i będę się trochę przemieszczał po mieście.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Leliwa »

Magnum-KR pisze:Czy jest ktoś chętny by dołączyć do mp_stilgar i mnie w Sukcesorów (3 ed.) w "podstoliku nisko-zaawansowanym"? Ja grałem raz, Marek jeszcze ani razu, więc wymiatacze, co zagrali dziesiątki razy to raczej nie całkiem nasza grupa docelowa ale takich bardziej na naszym poziomie zapraszamy.
Toć przecie pisałem, czytajcie ludzie moje posty i to nie tylko o Sukcesorach. A kiedy chcecie zagrać? Bo Herman to chciałby też w popołudnie sobotnie. A i jeszcze jedno. Jaką macie wersję? (polska II czy angielska III)?
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Herman »

Gdyby się nie udało jakiegoś godnego multi odpalić to mogę zawsze zasiąść do Crusade & Revolution :mrgreen:
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: clown »

Tylko nie C&R :!:
A QG zabieracie tawariszcz?
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Herman »

Spokojnie, nasza rozgrywka w Ścieżki jest zaplanowana i niezachwiana ;)

Co do Qatermastera to właśnie zadałem publiczne pytanie do ogółu. Ja zabrać mogę, tylko muszę podjechać do kolegi i przechwycić.
Tylko wtedy po naszych Ścieżkach zapewne odpadnie granie w multi po południu jeśli mielibyśmy w QG zagrać.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: clown »

Ale QG to nie jest coś krótkiego do wódy i czipsów? Tak w sam raz na sobotni wieczór?
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Herman »

Hmmm nie jest to nic ciężkiego, ale też nie party game. Dobra wezmę, obczaimy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”