XII Galicyjskie Manewry Strategów (7-9 sierpnia 2015)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XII GMS (7-9 sierpnia 2015)

Post autor: Samuel »

Ponieważ jednak raczej gros czasu będę musiał poświęcić młodzieży, przywożę zatem zapewne tylko: GoT, OLL, The Gothic Invasion. Jeśli pojawiłaby się jakaś sugestia, mogę wziąć jeszcze jakiś jeden tytuł.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: XII GMS (7-9 sierpnia 2015)

Post autor: Raleen »

Ja będę ze swoją "Ostrołęką", może jeszcze w coś uda się zagrać.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 844
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: XII GMS (7-9 sierpnia 2015)

Post autor: dbj »

Zapowiedź imprezy na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=118
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: XII GMS (7-9 sierpnia 2015)

Post autor: Raleen »

Od siebie dodam, że w tym roku objęliśmy jako Portal patronat nad imprezą.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XII GMS (7-9 sierpnia 2015)

Post autor: Samuel »

Ponieważ Organizator zapewni GoT na miejscu, więc wezmę tylko "rozwinięcia". Ponadto OLL i "Gothic Invasion". Jak nikt nie będzie się chciał umówić na nic więcej, nie będę brał nic więcej. Jeśli chodzi o OLL, to czy będą chętni? Gotów jestem wysłać aktualną instrukcję i inne dane, jeśli ktoś sobie zażyczy. :)
Awatar użytkownika
duc de Fort
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2012, 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: XII GMS (7-9 sierpnia 2015)

Post autor: duc de Fort »

Na manewrach nie zabraknie także Fortu Gier, a dodatkowo nagrodami w turnieju gry "Wings of War" będą kupony rabatowe do mojego sklepu.

Oczywiście możliwe jest złożenie wcześniej zamówienia w Forcie z odbiorem osobistym w Muszynie w trakcie konwentu.

Serdecznie zapraszam i do zobaczenia!

Pozdrawiam
Konrad
FortGier.pl - najlepszy sklep z wojennymi grami planszowymi
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 844
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: XII GMS (7-9 sierpnia 2015)

Post autor: dbj »

Jeszcze kwestia noclegów.
Jeżeli ktoś tęskni za Jastrzębcem, to pojawił się nowy właściciel i mimo wcześniejszych zapowiedzi, że obiekt będzie zamknięty z powodu remontu, jest jednak możliwość rezerwacji noclegów w Jastrzębcu.
ul. Ogrodowa 10, 33-370 Muszyna
tel.: 661324820, (18)4714124
http://www.jastrzebiec.com
dawsta_96@o2.pl
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
duc de Fort
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2012, 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: XII GMS (7-9 sierpnia 2015)

Post autor: duc de Fort »

W ostatnim momencie zwolniło nam się miejsce w samochodzie do Muszyny (koszt paliwa dzielony na 4 osoby) oraz w pokoju na miejscu od piątku do niedzieli (2 doby po 40zł).
Wyjazd z Warszawy w piątek, godz. 7.15 rano spod stacji metra Marymont. Powrót w niedzielę na wieczór.
Jeśli ktoś chciałby skorzystać, to prośba o kontakt, najlepiej telefoniczny (606298256).

Pozdrawiam
Konrad
FortGier.pl - najlepszy sklep z wojennymi grami planszowymi
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XII GMS (7-9 sierpnia 2015)

Post autor: Samuel »

Hej - po ustaleniach z Debejem biorę "Gothic Invasion", "Sekigaharę", OLL i dodatki do GoT. Jeśli ktoś chciałby, żebym wziął też UKC lub NPwS, albo też może inną jeszcze grę z mojego zasobu, ostatnia chwila, żeby napisać. :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: XII GMS (7-9 sierpnia 2015)

Post autor: Raleen »

To ja korzystam z ostatniej chwili i miałbym prośbę o "2 de Mayo". Pudełko jest niewielkie i gra nie zajmuje dużo miejsca, więc mam nadzieję, że uda Ci się upchnąć. Na letnie upały, które się zapowiadają, może być jak znalazł.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XII GMS (7-9 sierpnia 2015)

Post autor: Samuel »

Dziękuję serdecznie Organizatorowi i wszystkim uczestnikom Manewrów. Dziękuję tym razem w imieniu swoim i Bratanka, a zatem podwójnie, z nadzieją, że nieco przygłośny entuzjazm mojego podopiecznego nie był zbyt srogim ćwiczeniem dla Waszej tolerancji. :oops: W przyszłym roku w każdym razie zamierzamy pojawić się w podobnym składzie, o ile okoliczności pozwolą :twisted: . Żałuję, że obie "Gry o Tron" pozostały niedokończone (mam nadzieję, że przynajmniej dzisiejsze, trzecie podejście się udało). Żałuję też, że z uwagi na opiekę nad Bratankiem nie udało mi się przysiąść do "rasowych strategii" typu "Zdobywców Italii" na przykład, ale mam nadzieję, że edukacja wyda jednak owoce i może za dwa-trzy lata będziemy mieli kolejnego zawodnika do HISa ;) . Do zobaczenia za półtora miesiąca w Niepołomicach, a miesiąc później zapewne w Krakowie, oczywiście jednak zapraszam też chętnych (zwłaszcza bliżej zamieszkujących) na testy OLL w sierpniu. :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: XII GMS (7-9 sierpnia 2015)

Post autor: Raleen »

Dołączam się do podziękowań za imprezę tak dla organizatora jak i współgraczy. Miło było zawitać do Muszyny po latach. Trochę się pozmieniało jak pamiętam swoją pierwszą bytność tam. Miło było mi zobaczyć się także z motylem - moim starym przeciwnikiem znad planszy do "Waterloo 1815". Miło było również pograć z Debejem w "Ostrołękę". Grało nam się bardzo sprawnie, było emocjonująco. Potem pograłem sobie w "Zimną wojnę" z Leliwą, z którym jakoś tak rzadko miałem okazję sobie pograć na konwentach. Niezapomnianych wrażeń dostarczał też konwentowy turniej "Wings of War", w którym mogłem sobie polatać. Na imprezie mam nadzieję pojawić się za rok. Dziękuję jeszcze raz wszystkim i do zobaczenia w Niepołomicach. W najbliższych dniach zamieszczę na portalu relację z imprezy ze zdjęciami.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 844
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: XII GMS (7-9 sierpnia 2015)

Post autor: dbj »

I ja bardzo dziękuję wszystkim za przybycie, tym z którymi grałem, i tym, z którymi zamieniłem choćby jedno słowo, za każdym razem było warto. Dziękuję za możliwość sprawnie przeprowadzonego turnieju, tu wielkie gratulacje dla Archanioła za zwycięstwo. Już niebawem umieszczę parę zdjęć.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: XII GMS (7-9 sierpnia 2015)

Post autor: Raubritter »

Przyznam, że miałem pewne obawy o frekwencję i o to, czy będzie w co i z mi grać, ale ostatecznie okazało się, że te obawy były nieuzasadnione. Jak zawsze i właściwie bez wyjątku, było bardzo fajnie - zarówno pod względem towarzyskim, jak i strategicznym. Za to należą się podziękowania organizatorowi oraz współuczestnikom.

Poza evergreenami typu Sukcesorzy czy Twilight Struggle (tu w bardzo przyzwoitej wersji polskiej) udało mi się poznać Gothic Invasion (wg mnie całkiem sympatyczna gra) i odświeżyć Grę o Tron. Nauczałem też o tym, jak dobrą grą jest Manoeuvre i wydaje się, że chyba skutecznie, szczególnie w przypadku Archanioła i Konrada (którym należą się też podziękowania za wspólną podróż tam i z powrotem).

To teraz Brańszczyk, Niepołomice, Kraków, a potem - kto wie - może Lublin wróci na mapę manewrową :-)
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: XII GMS (7-9 sierpnia 2015)

Post autor: Raleen »

Relacja z imprezy na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=123
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”