V Konwent Krakowski (24-26.04.2015)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

V Konwent Krakowski (24-26.04.2015)

Post autor: Samuel »

Zgodnie z życzeniem zakładam nowy wątek, zaczynając od podstawowych informacji:
termin konwentu: 24-26 kwietnia 2015 (piątek-niedziela)
godziny:
piątek 16.00-24.00
sobota 10.00-24.00
niedziela 10.00-16.00
Miejsce konwentu: Kraków, Reymonta 18, Młodzieżowy Dom Kultury "Dom Harcerza", sala 17 i rezerwowo dolny hol (tu też, jak zwykle, "kącik kawowy").
Z uwagi na sytuację rodzinną będę częściowo lub całkowicie wyłączony z organizacji tego spotkania, w zastępstwie "głównym organizatorem" będzie Pan Wojtek, który niebawem, mam nadzieję, objawi się na Forum. Z pomocą przychodzić mu będzie w sobotę zwłaszcza znana już uczestnikom spotkań krakowskich Pani Małgosia oraz harcerze 5 KDH "Piorun" im. Legionistów 1914, liczę też bardzo na pomoc Raleena, o ile uda mu się nawiedzić nasze skromne progi.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: V Konwent Krakowski 24-26 kwietnia

Post autor: Raleen »

Będę na pewno w sobotę i w niedzielę (co do piątku jeszcze nie zdecydowałem, ale tutaj moja obecność jest mniej prawdopodobna, bo muszę dojechać na miejsce). W sobotę, tak jak obiecałem Samuelowi, wspomogę organizacyjnie Wojtka i Małgosię.

Zapraszam do umawiania się na rozgrywki.

Jeśli o mnie chodzi, będę z "Ostrołęką 1831", a w razie potrzeby zabiorę także wersję napoleońską ("Ostrołęka 1807"). Jednak cały konwent prawdopodobnie nie zejdzie mi wyłącznie na tym, więc w coś jeszcze poza tym również chętnie zagram.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Saw11
Sergent
Posty: 100
Rejestracja: niedziela, 19 października 2014, 22:16
Lokalizacja: Katowice

Re: V Konwent Krakowski (24-26 kwietnia 2015)

Post autor: Saw11 »

Witam,
Ja również planuję pobyt od soboty (czyli dwa dni).

Z gier, które posiadam i bardzo chciałbym zagrać na Konwencie to:
- France '40 (GMT)
- EastFront II (Columbia Games)
- Fighting Formation: Grossdeutschland Motorized Infantry Division (GMT)
- Fuentes de Onoro 1811 (Vae Victis)
Gdyby byli chętni to mogę też zabrać Republic of Rome (min. 4 os.) i Le Retour de l'Empereur.

Co do Ostrołęki to słyszałem od Cadracha pozytywne opinie, więc też bym chciał spróbować. Pytanie tylko ile czasu zajmie gra (żebym zdążył zagrać w przynajmniej połowę z wyżej wymienionych :P)?
Zagrałbym też chętnie w Hannibal: Rome vs. Carthage lub Napoleon against Europe.

Jestem także otwarty na Wasze propozycje - najbardziej interesuje mnie okres II WŚ oraz okres napoleoński, ale coś ze strarożytności (np. SPQR) czy po II WŚ (np. Fire in the Lake) też może być.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: V Konwent Krakowski (24-26 kwietnia 2015)

Post autor: Silver »

Z gier wieloosobowych mogę przywieźć (najbardziej liczę na rozgrywki w takie właśnie gry):
Assyrian wars
Britannia,
Commands Color Epic
Crown of roses
Democracy under siege
Distant plain
Italia,
Kutuzov,
Onward Christian Soldiers,
Orzeł i Gwiazda,
Smuta,
Sword of Rome,
Wellington,

Z gier na 2 osoby:
1805 Sea of glory,
Caesar Great battles of Julius Caesar,
Eagles of the empire Eylau,
Espana 1936,
Fire in the sky,
Hammer of the scott,
Hannibal RvC,
Iron&Oak
Kircholm,
Rebel Raiders on the high seas
Tannenberg,
To the last man,
W imieniu ziemi,
Wiedeń 1683,
Wilderness war,

Oprócz tego może dla rozluźnienia przyniósłbym 1 z niemieckich eurogier Funny Friends.
Ze względu na bardzo kontrowersyjny temat niestety nie zagrałem w nią z eurograczami a najlepiej byłoby spróbować w towarzystwie damsko-męskim.
Może jakieś harcerki byłyby chętne? Tylko nie wiem czy nie powinny być pełnoletnie?
https://boardgamegeek.com/boardgame/16366/funny-friends
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: V Konwent Krakowski (24-26 kwietnia 2015)

Post autor: Khamul »

Planuję pojawić się w niedzielę na konwencie, gdyby ktoś chciał zagrać ze mną w jakieś heksy czekam na PW. Mam swoje typy, ale jestem też otwarty na propozycje.
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 844
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: V Konwent Krakowski (24-26 kwietnia 2015)

Post autor: dbj »

Jak się nic nie pozmienia, to planuję pojawić się w Krakowie. Przyjadę w piątek wieczorem i zostanę do niedzieli.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: V Konwent Krakowski (24-26 kwietnia 2015)

Post autor: Przemos19 »

Będę w sobotę przed 10 już z Battlegroup Kursk :)
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: V Konwent Krakowski (24-26 kwietnia 2015)

Post autor: Leliwa »

dbj pisze:Jak się nic nie pozmienia, to planuję pojawić się w Krakowie. Przyjadę w piątek wieczorem i zostanę do niedzieli.
Eviva Sądeckie!
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: V Konwent Krakowski (24-26 kwietnia 2015)

Post autor: Raleen »

dbj pisze:Jak się nic nie pozmienia, to planuję pojawić się w Krakowie. Przyjadę w piątek wieczorem i zostanę do niedzieli.
Debeju, chyba już z 10 lat Cię nie widziałem, więc co tu dużo mówić, liczę na jakąś partyjkę, obojętnie w co :).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: V Konwent Krakowski (24-26 kwietnia 2015)

Post autor: Leliwa »

Raleen pisze:
dbj pisze:Jak się nic nie pozmienia, to planuję pojawić się w Krakowie. Przyjadę w piątek wieczorem i zostanę do niedzieli.
Debeju, chyba już z 10 lat Cię nie widziałem, więc co tu dużo mówić, liczę na jakąś partyjkę, obojętnie w co :).
Bo nie przyjeżdżasz do Muszyny. Ot co.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: V Konwent Krakowski (24-26 kwietnia 2015)

Post autor: Raleen »

Bo daleko dla mnie - co poradzę, do tego mam dwie imprezy na głowie gdzie występuję w roli organizatora. A on też się do Niepołomic nie może wybrać, mimo że ma bliżej, tzn. próbował ostatnio, ale jakoś nie wyszło. Ale nic to, miejmy nadzieję, że tym razem się uda, może ja też w końcu zawitam do Muszyny po latach...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 844
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: V Konwent Krakowski (24-26 kwietnia 2015)

Post autor: dbj »

Raleen pisze:
dbj pisze:Jak się nic nie pozmienia, to planuję pojawić się w Krakowie. Przyjadę w piątek wieczorem i zostanę do niedzieli.
Debeju, chyba już z 10 lat Cię nie widziałem, więc co tu dużo mówić, liczę na jakąś partyjkę, obojętnie w co :).
Tak dawno nie byłem na żadnym konwencie, że zapomniałem jak to jest przyjemnie sobie pograć nie będąc organizatorem. A co do Twojej propozycji, Raleen, najchętniej zagrałbym w Twoją Ostrołękę, chociażby jakiś mały epizod.

Sam mam wielki problem co zabrać do Krakowa. Może CoH: Price of Honour, No Question of Surrender, Arnhem: The Farthest Bridge, Cywilizacja Poprzez wieki? Ktoś chętny? Nie grałem jeszcze w gry Adama dotyczące insurekcji.

Oczywiście otwarty jestem na wszelkie propozycje.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: V Konwent Krakowski (24-26 kwietnia 2015)

Post autor: Raleen »

Debeju bardzo chętnie Cię zapoznam z "Ostrołęką", a z "CoH Price of Honour" z kolei ja chętnie się zapoznam, jeśli masz całość gry z podstawką. Jakby co, też jestem otwarty na różne propozycje.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 844
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: V Konwent Krakowski (24-26 kwietnia 2015)

Post autor: dbj »

To postanowione, po pierwsze Ostrołęka, a po drugie wezmę CoH: AtB, PoH i może namówię kolegę z Krakowa, żeby przyniósł SoS, to mielibyśmy komplet, a co za tym idzie, można rozegrać dowolny scenariusz z Polskiego Września.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: V Konwent Krakowski (24-26 kwietnia 2015)

Post autor: Silver »

Może organizator napisałby ogłoszenie na forum G-P (tam masy graczy przewijają się) i wtedy może ktoś odważyłby się przybyć.
Tu taki mizerny odzew, że nie wiem czy jest sens pojawić się w piątek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”