IV Konwent Krakowski (24-26 października 2014)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

IV Konwent Krakowski (24-26 października 2014)

Post autor: Samuel »

Otrzymałem właśnie potwierdzenie dostępności lokalu, tak więc pragnę oficjalnie zawiadomić, że kolejne (Czwarte) Podwawelskie Spotkanie z Grami odbędzie się w stałym miejscu na Reymonta 18, w dniach 24-26 października 2014 (a więc w ostatni weekend tegoż miesiąca). Szczegóły wkrótce.
Termin wiosennego (Piątego) Spotkania też jest już wstępnie wyznaczony na 24-26 kwietnia (także ostatni weekend). Mam nadzieję, że nie będzie kolidował z innymi imprezami, jeśli by tak się stało, będę próbował przesunąć Spotkanie na marzec, zasadniczo jednak manewr jest ograniczony możliwościami Gospodarzy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: IV Konwent Krakowski (24-26 października 2014)

Post autor: Raleen »

Co prawda to niedługo po Polach Chwały, ale się wybieram. Powoli Konwent Krakowski wchodzi na stałe do kalendarza imprez.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: IV Konwent Krakowski (24-26 października 2014)

Post autor: Telamon »

Osobiście uważam iż grudniowy, świąteczny termin był przystępniejszy, ale niech będzie.
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: IV Konwent Krakowski (24-26 października 2014)

Post autor: Przemos19 »

Jeśli można to będę chciał się zgłosić z Battlegroup Kursk :)
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: IV Konwent Krakowski (24-26 października 2014)

Post autor: Samuel »

Przemos19 pisze:Jeśli można to będę chciał się zgłosić z Battlegroup Kursk :)
Oczywiście, serdecznie zapraszam :)
Ogłaszam także niniejszym, że zarówno miejsce, jak i czas będą circa about takie jak dotychczasowych spotkań:
piątek 16.00-24.30
sobota 10.00-24.30
niedziela 10.00-16.30
Wszelkie pytania proszę kierować do mnie, jestem na nie otwarty :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: IV Konwent Krakowski (24-26 października 2014)

Post autor: Raleen »

Zapowiada się kolejna dobra impreza. Można już zacząć się umawiać na rozgrywki.
Mam nadzieję, że pozbawiony wszelkich obowiązków organizacyjnych (coraz bardziej lubię ten stan ;)) zagram we wszystko, w co nie zdążyłem zagrać na Polach Chwały :).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: IV Konwent Krakowski (24-26 października 2014)

Post autor: Samuel »

To ja zacznę to umawianie się :) Stęskniony jestem intymnych, dwuosobowych "epickich rozgrywek", ale raczej wolałbym ich sprawny przebieg, np. w "Zdobywców Italii" chętnie bym zagrał, ale z kimś, kto nie musi poznawać gry od zera, podobne odczucia mam wobec UKC, "Ścieżek" itd. Z wieloosobówek na pewno znów zaoferuję OLL, "Grę o Tron" chciałbym spróbować w wersji z dodatkami, piszę się też na HISa lub VQ, jeśli nie znajdę partnera/partnerki do wspomnianej dwuosobówki. :)
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: IV Konwent Krakowski (24-26 października 2014)

Post autor: Namek »

Tak jak pisałem w wątku Pól Chwały na Krakowski Konwent się wybieram i mam nadzieje że odrobię zaległości przy grach wieloosobowych :). Planuję być już od piątku, rozgrywki w HIS i VQ głownie mnie interesują tak więc jak by się coś szykowało w tym temacie to prosiłbym mieć moją osobę na uwadze ;).
Samuel pisze:"Grę o Tron" chciałbym spróbować w wersji z dodatkami,
Widzę że wyłamując się z konwencji gier historycznych jest i propozycja zagrania w Grę o Tron :) w którą w sumie też bym chętnie zagrał. A mowa tu o pierwszej czy drugiej edycji? Bo o ile podstawka się zbytnio w obu nie różni to dodatki już znacznie :).
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: IV Konwent Krakowski (24-26 października 2014)

Post autor: Leliwa »

Jak Khamul się zjawi, to możemy zagrać w kolejne gry francuskie. Np. Arsouf 1191, Bouvines 1214, Worrigen 1288 i Canope 1801 w (w wersji z Menou, albo z Kleberem tym razem Francuzi zmierzyć się mogą z Czerwonymi Kurtkami).
A z innych to się okaże. Ponieważ mam niedosyt Sukcesorów (nasza partia skończyła się po 3 etapach "podarowanym" zwycięstwem) to chętnie zagrałbym jeszcze raz na 4 albo 5 osób, z tym że wolałbym, żeby gracze nie opuszczali za często gry.
Mogę też przywieźć gry AtO: Kulikowe Pole 1380 i Mohacz 1526 (obie w systemie MoI).
Namek pisze:Tak jak pisałem w wątku Pól Chwały na Krakowski Konwent się wybieram i mam nadzieje że odrobię zaległości przy grach wieloosobowych :). Planuję być już od piątku, rozgrywki w HIS i VQ głownie mnie interesują tak więc jak by się coś szykowało w tym temacie to prosiłbym mieć moją osobę na uwadze ;).
Samuel pisze:"Grę o Tron" chciałbym spróbować w wersji z dodatkami,
Widzę że wyłamując się z konwencji gier historycznych jest i propozycja zagrania w Grę o Tron :) w którą w sumie też bym chętnie zagrał. A mowa tu o pierwszej czy drugiej edycji? Bo o ile podstawka się zbytnio w obu nie różni to dodatki już znacznie :).
O ile wiem to Anders, który jest wielbicielem tego tytułu, posiada drugą edycję. Graliśmy w nią w Muszynie.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: IV Konwent Krakowski (24-26 października 2014)

Post autor: Raleen »

Leliwa pisze:Mogę też przywieźć gry AtO: Kulikowe Pole 1380 i Mohacz 1526 (obie w systemie MoI).
Ja bym się skusił. Z Tobą też sobie nigdy nie zdążyłem porządnie pograć na konwentach (podobnie jak z Samuelem), więc byłaby okazja coś z tym zrobić ;).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: IV Konwent Krakowski (24-26 października 2014)

Post autor: Samuel »

Namek pisze:Widzę że wyłamując się z konwencji gier historycznych jest i propozycja zagrania w Grę o Tron :) w którą w sumie też bym chętnie zagrał. A mowa tu o pierwszej czy drugiej edycji? Bo o ile podstawka się zbytnio w obu nie różni to dodatki już znacznie :).
Uważam, że "Gra o Tron", pozbawiona elementów fantasy (poza mamutami) jest fajnym systemem pokazującym średniowieczne realia - i jako taka może być uważana za bliską krewna gier historyczno-strategicznych ;) Wersję mam drugą, z dodatkami "Uczta dla Wron" i "Taniec ze Smokami".
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: IV Konwent Krakowski (24-26 października 2014)

Post autor: Silver »

To zainteresujcie się też grą Warriors Knights z dodatkiem - mnie się o wiele bardziej podoba.
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: IV Konwent Krakowski (24-26 października 2014)

Post autor: Khamul »

leliwa pisze:Jak Khamul się zjawi, to możemy zagrać w kolejne gry francuskie. Np. Arsouf 1191, Bouvines 1214, Worrigen 1288 i Canope 1801 w (w wersji z Menou, albo z Kleberem tym razem Francuzi zmierzyć się mogą z Czerwonymi Kurtkami).
Niestety szanse, że się pojawię są znikome :(
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: IV Konwent Krakowski (24-26 października 2014)

Post autor: Samuel »

Kapitanie Bomba,
o może zagramy w zjawiskową grę równie zjawiskowego Raubrittera? :) Albo też w WbtS, o ile coś z tej gry zostanie po Waszych mazowieckich testach? :)
Takie parę późnowieczornych pomysłów :)
Awatar użytkownika
duc de Fort
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2012, 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: IV Konwent Krakowski (24-26 października 2014)

Post autor: duc de Fort »

Ja jednak przybędę, jako załogant pojazdu kpt. Bomby :)
Jeśli testy wypadną zadowalająco, to ja Samuelu bardzo chętnie w WbtS zagram.

W tym roku nie planuję brać stoiska jako takiego, natomiast gdyby ktoś chciał coś zakupić, książkę czy grę, z odbiorem osobistym na konwencie, to oczywiście nie ma problemu. Zapakuję i przywiozę.

Pozdrawiam
Konrad
FortGier.pl - najlepszy sklep z wojennymi grami planszowymi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”