III Konwent Krakowski (14-16 marca 2014)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: III Konwent Krakowski

Post autor: Przemos19 »

Z powodu egzaminu, o czym już pisałem wcześniej, ja odpadam na III edycję niestety.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: III Konwent Krakowski

Post autor: Samuel »

To parę propozycji z mojej strony: będę miał przygotowanego do rozgrywki testowej "Orła, Lwa i Lilię", potrzebowałbym czterech chętnych na jakieś 5 godzin. Jeśli nie, to mogę też zaproponować krótką wieloosobówkę, niby fantasy, ale jak w moim odczuciu najbardziej godną miana gry strategicznej, tj. "Grę o Tron" (druga edycja) - potrzebnych sześciu graczy i jakieś trzy godziny. Jeśli będzie czas na długie dwuosobówki, to chętnie rozegram świetną, moim zdaniem, grę typu "Ścieżkowego", jaką jest "Krucjata i Rewolucja". Oczywiście, jeśli Raubritter dośle lub dowiezie coś w rodzaju przynajmniej zarysu instrukcji swojej gry, tj. "Zdobywców Italii", to oni będą mieli pierwszeństwo. :)
Awatar użytkownika
gocho
Adjudant-Major
Posty: 343
Rejestracja: środa, 26 maja 2010, 11:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 28 times
Kontakt:

Re: III Konwent Krakowski

Post autor: gocho »

"Zdobywcy Italii"? A o czym/jakim okresie, tak z ciekawości?
"Znalazłem armię Waszej Wysokości podzieloną trojako. Część naziemna składa się z rabusiów i maruderów; druga znajduje się pod ziemią, a trzecia w szpitalach. Czy powinienem wycofać się z pierwszą, czy czekać, aż dołączę do którejś z pozostałych" Clermont w liście do Ludwika XV
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: III Konwent Krakowski

Post autor: Samuel »

gocho pisze:"Zdobywcy Italii"? A o czym/jakim okresie, tak z ciekawości?
To świetna gra Raubrittera o starciu francusko-cesarskim w północnej i środkowej Italii w latach 1519-1531, łącząca w bardzo udany sposób elementy mechaniki różnych popularnych CDG (przede wszystkim "Sukcesorów" i "Ścieżek Chwały") i dostosowująca je, w równie udatny sposób, do XVI-wiecznych realiów. Grałem dwa razy w sierpniu w Muszynie, jednak później Autor zdecydował się poprawić reguły i jak dotychczas czekam na ich nową wersję. Nie będę więc pisał tu o obserwacjach z testów, które mogą być już nieaktualne.
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: III Konwent Krakowski

Post autor: Raubritter »

Ech, Michale, jakże miło, że tak chwalisz moją grę :-) Będę w Krakowie i nawet przywiozę egzemplarz testowy i jaką skróconą wersję instrukcji, więc będziesz mógł się przekonać, że zmiany nie są drastyczne, nie dotyczą esencji gry, tylko raczej są odpowiedzią na Twoje i Pawła uwagi z Muszyny :-)
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: III Konwent Krakowski

Post autor: Leliwa »

No to ja w łapska być może z Samuelem ją wezmę (jak Autor-Michał pozwoli i Samuel-Michał nie będzie miał kompletu do Orła). Po ostatnim Here I Stand mam niedosyt bycia Francuzem-Michałem w Italii. :D
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: III Konwent Krakowski

Post autor: Raubritter »

Oczywiście, że pozwoli :-)
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: III Konwent Krakowski

Post autor: Samuel »

To cudownie, najważniejszy punkt programu ustalony :) (przynajmniej, jeśli chodzi o mnie). Przy okazji, hardware do gry Raubrittera posiadam, brakuje mi tylko softwaru :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43397
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: III Konwent Krakowski

Post autor: Raleen »

Koledzy, ja się zastanawiam nad wzięciem "Crown of Roses", głównie na niedzielę gdyby byli chętni to można by zagrać. Ja już grałem i jestem obeznany w miarę z zasadami.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: III Konwent Krakowski

Post autor: Leliwa »

Zagram w cokolwiek z serii COIN, choć nie ukrywam, że Andy byłyby najciekawsze.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: III Konwent Krakowski

Post autor: Raubritter »

Ja chętnie poznam Distant Plain.
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
Dajmiech
Adjudant-Major
Posty: 303
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2007, 21:50
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: III Konwent Krakowski

Post autor: Dajmiech »

Ja też byłbym chętny na Distant Plain.

Sam planuję zabrać następujące gry:
Richard III
Fields of Battle: Golan Heights
Sukcesorzy

Mogę też zabrać:
Labirynt
Infidel
Men of Iron
Grunwald (Dragon)
Szczekociny 1794
Ostatnio zmieniony niedziela, 9 marca 2014, 09:13 przez Dajmiech, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43397
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: III Konwent Krakowski

Post autor: Raleen »

Martwi mnie trochę brak bardziej szczegółowego rozplanowania rozgrywek, w każdym razie ja sobotę mam w zasadzie umówioną. Gdyby ktoś chciał rzucić okiem na "Ostrołękę 1831", zapraszam, aczkolwiek pełnej rozgrywki na chwilę obecną nie mam w planach ponieważ współgracze, na których liczyłem, mi odpadli. Co do niedzieli, mam nadzieję, że nie będę się nudził :).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: III Konwent Krakowski

Post autor: Samuel »

Z "rozplanowaniem rozgrywek" jest już tak, że jego brak wydaje się wręcz konwentową tradycją :) Ja osobiście pewnie będę musiał być dość dyspozycyjny dla niespodziewanych gości, więc na dłuższe rozgrywki - poza grą Raubrittera - póki co się nie umawiam :) - "Krucjatę i Rewolucję" zostawiam sobie na Przemyśl :) W inne dni myślę raczej o stosunkowo prostych i umiarkowanie czasochłonnych grach jak "Sekigahara", "No Peace without Spain", "Gra o Tron", może też dwie zakupione właśnie przez nasze Koło Studenckie gry "The Guns of Gettysbourg" i "Mr Madison's War". Oczywiście, jeśli zgłoszą się chętni (na razie tacy się nie zgłosili :( ) do przetestowania "Orła, Lwa i Lilii", poprowadzę taką testową rozgrywkę.
Islam Gerej III
Sergent-Major
Posty: 194
Rejestracja: środa, 24 maja 2006, 17:02
Lokalizacja: Kraków - Stare Miasto
Been thanked: 4 times

Re: III Konwent Krakowski

Post autor: Islam Gerej III »

My natomiast będziemy chcieli zakończyć właśnie na konwencie testy Piekła Okopów i rozpocząć pierwsze próby nad Walcem Parowym. Ta ostatnia gra oczywiście będzie poświęcona listopadowi-grudniowym walkom w Galicji w 1914 r. Robimy ją na zamówienie, ale oczywiście chcemy stworzyć wciągająca grę wojenną ;)

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”