II Konwent Krakowski (13-15 grudnia 2013)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Konwent w Krakowie 13-15 grudnia 2013

Post autor: Przemos19 »

Battlegroup Kursk został w programie ujęty, super!
Idę dalej kleić Niemców i Rosjan :)
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Konwent w Krakowie 13-15 grudnia 2013

Post autor: Przemos19 »

Przybyłem w sobotę, ekipa się znalazła szybko, kilka znanych twarzy. Lokalizacja super, stoły idealnej wielkości pod BGK (stół pingpongowy). Szybko rozegrana rozgrywka.
Dzięki jeszcze raz organizatorom za możliwość uczestnictwa w Konwencie.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Konwent w Krakowie 13-15 grudnia 2013

Post autor: Telamon »

Potwierdzam iż fajnie było. Szkoda mi tylko tego, że nie zdążyłem na partię "OiM". :( Ale zażarta bitwa złego ciężarowego Opla Blitz z hordą Synów Stalina w T-34 pochłonęła cały mój przewidziany na tamten dzień czas.
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: Konwent w Krakowie 13-15 grudnia 2013

Post autor: Namek »

Ja również dziękuję za udany konwent jak i zapoznanie z paroma tytułami. Wiosną liczę na kolejną odsłonę ;)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Konwent w Krakowie 13-15 grudnia 2013

Post autor: Samuel »

Przede wszystkim chciałbym serdecznie podziękować wszystkim przybyłym, zwłaszcza Gościom spoza Krakowa, którzy zdecydowali się na podróż w smutnej, zimowej aurze. ;) Było nas w porywach (sobotnich) pod trzydziestkę, wliczając w to uczestników najmłodszych, gorliwie oddających się grom fantasy i grom tradycyjnym, strategów - planszówkowców i strategów - figurkowców z dwoma systemami bitewnymi: Battlegroup Kursk i Ogniem i Mieczem. Gier planszowych nie będę tu wymieniał, bo też dłuższy raport zamieszczony będzie wkrótce na Portalu. Jeśli chodzi o przyszłe manewry, zastanawiam się nad terminem marcowym, najpewniej 28-30 marca. Dla studentów, których tym razem było niestety mniej niż na pierwszych manewrach, powinien to być termin bardziej dogodny. To, oczywiście, daleka niby przyszłość, ale z uwagi na rezerwację miejsca muszę już teraz zacząć ją rozważać. Jestem, oczywiście, otwarty na sugestie. :)
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Konwent w Krakowie 13-15 grudnia 2013

Post autor: Raubritter »

Jak po każdych manewrach, tradycyjnie dziękuję organizatorowi za podjęty trud. Było - jak zawsze - fajnie i jeśli czas pozwoli przyjadę przy kolejnej okazji.

Tym razem grałem w Clash of Monarchs, która potwierdziła, że nie wynagradza wystarczająco wysiłku włożonego w brnięcie przez żmudną mechanikę. Generalnie nie warto. Pomijając jednak CoM, grałem w gry bardzo udane - Sukcesorów, Unhappy King Charles oraz bardzo fajną, prostą i szybką grę familijną (eurogrę?) o potworach w Tokio.

Aha, za dobrą zabawę dziękuję również współuczestnikom, którzy ze mną grali - JB i Jackowi.
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Konwent w Krakowie 13-15 grudnia 2013

Post autor: Samuel »

Relacja z imprezy na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=123
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Konwent w Krakowie 13-15 grudnia 2013

Post autor: Samuel »

Projektowany termin kolejnych manewrów to 14-16 marca, w ciągu paru tygodni powinien być potwierdzony. :)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Konwent w Krakowie 13-15 grudnia 2013

Post autor: Leliwa »

Raubritter pisze:Jak po każdych manewrach, tradycyjnie dziękuję organizatorowi za podjęty trud. Było - jak zawsze - fajnie i jeśli czas pozwoli przyjadę przy kolejnej okazji.

Tym razem grałem w Clash of Monarchs, która potwierdziła, że nie wynagradza wystarczająco wysiłku włożonego w brnięcie przez żmudną mechanikę. Generalnie nie warto. Pomijając jednak CoM, grałem w gry bardzo udane - Sukcesorów, Unhappy King Charles oraz bardzo fajną, prostą i szybką grę familijną (eurogrę?) o potworach w Tokio.

Aha, za dobrą zabawę dziękuję również współuczestnikom, którzy ze mną grali - JB i Jackowi.
Sukcesorów chwali, ale dostarczycielowi to nie podziękuje. :( I to nie pierwszy raz.

Ja podziękuję wszystkim, którzy chcieli ze mną grać i Samuelowi, który pozwolił mi znów wcielić się w Filipa II. Jak też Przemkowi za Tokijskie Monstra.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Konwent w Krakowie 13-15 grudnia 2013

Post autor: Raubritter »

O matko i córko, faktycznie faux pas. Przepraszam za zaniedbanie i uprzejmie dziękuję za użyczenie gry :-) Nawet, pamiętam, chcieliśmy z właścicielem zagrać, ale wówczas ciskał już kostkami w Virgin Queen. Może będzie okazja w Przemyślu lub - wcześniej - w Krakowie.
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”