POLCON 2013 (Warszawa)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Abigail
Enfant de troupe
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 22 sierpnia 2013, 14:01

POLCON 2013 (Warszawa)

Post autor: Abigail »

Witajcie,

Jak zapewne wiecie, w ostatni weekend tegorocznych wakacji odbędzie się Konwent Polcon http://www.polcon.waw.pl lub https://www.facebook.com/Polcon?fref=ts

Nie chcę Was spamować zbytnio skoro jesteście forum historyczno-wargamingowym więc wrzucę informacje tylko w skrócie.

W ramach Polconu odbędzie się Turniej Flames of War - wątek na forum wargamera.
Będą też Turnieje Warmachine&Hordes, Lotr/Hobbit, WFB, WH40K, Umbra Turris, Battletech - jeśli bylibyście konkretnie czymś zainteresowanie szukajcie informacji lub zadawajcie pytania na facebook.com/TwierdzaGier;

Oprócz tego jest przygotowane całe mnóstwo atrakcji niebitewniakowych, o czym możecie poczytać tu: http://www.program.ava.waw.pl/atrakcje.php

Zapraszam w imieniu organizatorów Polconu.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: POLCON - WARSZAWA - TURNIEJE BITEWNIAKOWE

Post autor: Sarmor »

To ja dorzucę, że w niedzielę o 10:00 mam prelekcję pt. "Jankeskie lasery, nazistowskie zombie - wstęp do 'weird war'", na którą zapraszam.
Pomysł świadomego łączenia historycznych konfliktów i elementów fantastycznych pojawił się co najmniej 70 lat temu, jednak do dziś - z nielicznymi wyjątkami - trend ten pozostaje na obrzeżach fantastyki. Podczas prelekcji zaproponuję definicję "weird war", przedstawię historię tego trendu i zaprezentuję przykłady z filmu, komiksu, literatury oraz gier.
:)
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: POLCON (Warszawa) - turnieje bitewniakowe (i nie tylko)

Post autor: Silver »

Okazuje się że mógłbym być w czwartek, piątek i niedzielę.
Oczywiście preferuje wieloosobówki planszowe i mam ich sporo.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: POLCON (Warszawa) - turnieje bitewniakowe (i nie tylko)

Post autor: Silver »

Wczoraj zagrałem tylko w Boże Igrzysko ale rozejrzałem się już po konwencie i dziś zamierzam zobaczyć inne atrakcje.
Jeszcze nie wiem co zabrać z planszówek.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: POLCON (Warszawa) - turnieje bitewniakowe (i nie tylko)

Post autor: Sarmor »

No i po tegorocznym Polconie.

Na początek łyżka dziegciu: organizacja odbierania akredytacji była fatalna. Tradycyjnie została otwarta później, niż zapowiedziano - ale na to byłem przygotowany mając w pamięci wejście na zeszłoroczny Polcon we Wrocławiu. Jednak w Warszawie popełniono inne błędy:
- nieoznakowanie stanowisk - był podział na stanowiska dla gości/mediów/prelegentów, uczestników, którzy opłacili akredytację z góry i tych, którzy musieli ją dopiero wykupić; tylko nikt ich nie oznakował, dopiero po pewnym czasie pojawiły się malusieńkie, improwizowane kartki, a i tak tylko dwie, dla opłaconych i kupujących,
- przeszkolenie ludzi wydających akredytacje miało miejsce w dniu ich rozdawania - stąd zresztą opóźnienie, po prostu się z nim nie wyrobili,
- stanowiska (całe 5, na 4000+ gości) były umieszczone w stosunkowo wąskim korytarzu (choć w zasadzie nie było innego miejsca), z którego trudno było wyjść,
- nie było żadnej próby ogarnięcia kolejki, np. dopuszczania osób pojedynczo do stanowisk (zrobili to dopiero drugiego czy trzeciego dnia, kiedy kolejka była znacznie mniejsza),
- wszystkim, którzy opłacili akredytację z góry, wydrukowano identyfikatory z imieniem, nazwiskiem i nickiem; fajna rzecz, tylko wydający akredytację musi taki identyfikator znaleźć wśród... tysiąca innych?

No ale żeby nie było tylko negatywnie, po wejściu wszystko zdawało się ok. Poza kontaktami z organizatorami, którzy szczególnie pomocni nie byli. Urzekła mnie obsługa techniczna, bowiem odpowiadała za nią 1 osoba, na dodatek pracownik Politechniki (gdzie konwent się odbywał).

Dobra, teraz już pozytywnie. W tym roku nie trafiłem na kiepską atrakcję, za wyjątkiem premiery systemu RPG, choć w tym przypadku winę ponosił nie tylko prezenter, ale i produkt. Reszta była na naprawdę niezłym poziomie, czasem wyższym (pojawiło się kilku wykładowców akademickich, zresztą mój wydział - Instytut Anglistyki UW - był nader silnie reprezentowany), czasem bardziej amatorskim, ale widać było, że prelegent zna i lubi temat.
Jednak w porównaniu do poprzedniego roku odniosłem wrażenie, że mniej było ciekawych prelekcji, w związku z czym tylko pierwszego dnia siedziałem na konwencie do końca.
Poznałem kilka ciekawych tytułów książek i gier elektronicznych do spróbowania, wreszcie zagrałem w Wojnację (jeśli macie jakiekolwiek figurki fantasy, bardzo polecam), pogadałem z chłopakami ze SpellCrowa i wreszcie kupiłem Cold City (RPG w klimatach weird war), na dodatek po niższej cenie.

Z rzeczy, które mogą zaciekawić forumowiczów, odwiedziłem prelekcję kolegi rekonstruktora nt. życia codziennego żołnierzy polskich w czasie kampanii wrześniowej. Zauważyłem także pokazy gry karcianej "Żołnierze Wyklęci", jednak ostatecznie w nią nie zagrałem.

Dowiedziałem się przy okazji, że stanowisko na Polconie jest droższe od stanowiska na targach w Essen...

Ogólnie zabawa była fajna, ale jak miałbym płacić za nią więcej, niż minimalną stawkę (40 zł), to chyba bym nie poszedł.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: POLCON 2013 (Warszawa)

Post autor: Raleen »

Miałem się wybrać, ale szczerze powiem, jak zobaczyłem ile miałbym płacić za wejściówkę, to jakoś mi się odechciało. Chyba już za bardzo przyzwyczaiłem się do tego, że konwenty są darmowe (jak Grenadier i Pola Chwały), a tu jak by policzyć za całość ile człowiek (niebędący prelegentem) musi zapłacić, to trzeba być zdeklarowanym fanem fantastyki.

Dzięki za uwagi co do organizacji (zwłaszcza te krytyczne). Tym bardziej, że z zewnątrz impreza wygląda bardzo profesjonalnie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Indar
Błędny rycerz
Posty: 1088
Rejestracja: piątek, 5 maja 2006, 20:08
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: POLCON 2013 (Warszawa)

Post autor: Indar »

Raleen pisze:Miałem się wybrać, ale szczerze powiem, jak zobaczyłem ile miałbym płacić za wejściówkę, to jakoś mi się odechciało
A ile, że tak zapytam. Miałem jechać ale ostatecznie dopadła mnie wapory i umierałem w łożnicy :)
Aaaa... znalazłem. Leń ze mnie.
http://www.freha.pl - Forum Rekreacji Historycznych
Darth Stalin
Censor
Posty: 6569
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: POLCON 2013 (Warszawa)

Post autor: Darth Stalin »

Nie było tak źle...akredytacja faktycznie zaliczyła wpadkę, ale program był na tyle fajny, że w sumie nawet nie było kiedy umówić się z Silverem na jakieś strategiczne granie...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: POLCON 2013 (Warszawa)

Post autor: Raleen »

Chyba dniowa wynosiła 30 zł w dwa środkowe dni (za dzień) i 20 zł (za dzień) w pierwszy i ostatni. Razem w przedsprzedaży jak się kupowało wcześniej, było taniej. Całość chyba ryczałtowo 70 zł (w dużo wcześniejszej przedsprzedaży też było taniej).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Re: POLCON 2013 (Warszawa)

Post autor: Andy »

To nie lepiej za te pieniądze grę kupić i pograć sobie? :shock:
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: POLCON 2013 (Warszawa)

Post autor: Silver »

A ja i byłem na różnych dziwnych wykładach i pograłem sobie ładnych parę godzin ale w strategie które przyniosłem oraz pozyskałem przy okazji, po rozgrywce: Bohaterów wyklętych oraz Rok 1863 (pierwsza jednak lepiej wydana z różnych względów i chyba będę z niej bardziej zadowolony ale drugiej nie potępiam w czambuł).
Była możliwość nabycia od Barda paru gier GMT 2 a nawet 4 krotnie przecenionych. Ja nie kupiłem bo mam już duży zapas nie granych i jeszcze nie do końca przetłumaczonych ale gry zeszły.
Byłem z synem też na pokazach komputerów "retro". Chyba zafunduję nam Amigę 600 i siądę z przyjemnością podłączywszy ją do telewizora.
Awatar użytkownika
Indar
Błędny rycerz
Posty: 1088
Rejestracja: piątek, 5 maja 2006, 20:08
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: POLCON 2013 (Warszawa)

Post autor: Indar »

I zagrasz w SuperFroga. Koniecznie!
Best platformówka ever!

Żeby nie było offtop - drogo, ale na jeden dzień można wpaść. Uwielbiam klimat konwentów, uwielbiam oglądać jak ludzie grają - nawet sam wtedy nie muszę.
http://www.freha.pl - Forum Rekreacji Historycznych
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: POLCON 2013 (Warszawa)

Post autor: Silver »

Komputerowe pokazy prowadziły "stare" wygi. Porozmawiałem z nimi o przeszłości bo sam też miałem stare Atari i Amigę i tyle wspomnień.
A gier miałem mnóstwo i w tym oczywiście najlepsze strategiczne.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: POLCON 2013 (Warszawa)

Post autor: Sarmor »

Andy pisze:To nie lepiej za te pieniądze grę kupić i pograć sobie? :shock:
Ale jak się ma szczęście bądź umie kombinować, to można to sobie zwrócić.
Jako prelegent zapłaciłem 40 zł, wyszedłem z darmowym komiksem (dodatek na wejściu, ale nie wiem, czy tylko dla prelegentów, czy dla wszystkich) i zbiorem opowiadań za walutę konwentową (której miałem za mało, ale dogadałem się z obsługą sklepiku konwentowego). Patrząc na cenę rynkową książki wyszedłem na zero, a jeszcze skorzystałem z okazji i kupiłem kilka rzeczy po zaniżonych cenach i oszczędzając koszt wysyłki.
Kolega z normalną akredytacją (ale chyba kupioną wcześniej, więc za mniej niż 70 zł) kupił 2 losy na loterię Q-workshop po 5 zł każdy i wygrał 2 zestawy kostek po 30-40 zł każdy. Jeśli gdzieś wygrał coś jeszcze, to nawet wyszedł na plus.
A do tego dochodzi możliwość posłuchania prelekcji, testowania świeżutkich gier i nawiązania kontaktów.
TheNode.pl – zapraszam!
Darth Stalin
Censor
Posty: 6569
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: POLCON 2013 (Warszawa)

Post autor: Darth Stalin »

Prelekcje były generalnie bardzo fajne, a IMHO hitem były panele z profesorem Edmundem Wnukiem-Lipińskim - pojawił się na Polconie żeby odebrać "zaległą" statuetkę Zajdla (za "Rozpad połowiczny"; wtedy dostał tylko dyplom), nb. razem z Markiem Baranieckim (tak, tym od "Głowy Kasandry" i "Gwiezdnego Kupca" ;) ).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”