Konwent w Krakowie 26-28 kwietnia 2013

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Konwent w Krakowie 26-28 kwietnia 2013

Post autor: Samuel »

Chciałbym uroczyście ogłosić, że finalizowane są rozmowy na temat organizacji konwentu gier historycznych i strategicznych w Krakowie w dniach 26-28 kwietnia 2013 roku, pod roboczą na razie nazwą "Strategemata". Odbycie się imprezy jest właściwie już przesądzone, rozmowy dotyczą już tylko lokalizacji, czasu trwania oraz drobniejszych szczegółów. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału strategów spoza Krakowa, którzy szukaliby noclegu, proszę o sygnał - mamy na oku kilka niedrogich możliwości. Wszystkich chętnych spoza i z Krakowa także proszę o sygnał - największym problemem w rodzącym się środowisku jest zapewnienie bogatej oferty tytułów, której zebranie nawet pełnych kolekcji mojej, Antka, RyTo i Andersa może jednak nie zapewnić.
Mamy nadzieję, że impreza w ciekawy sposób uzupełni dotychczasową ofertę konwentów i zajmie stałe miejsce w kalendarzu strategicznych wydarzeń w kolejnych latach. :)
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Konwent w Krakowie 26-28 kwietnia 2013

Post autor: Raubritter »

W tym samym miesiącu, co Manewry w Przemyślu. No ale nic, imprezy integracyjne trzeba wspierać, więc postaram się przybyć, tym bardziej, że do Krakowa nie jest tak daleko.
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Konwent w Krakowie 26-28 kwietnia 2013

Post autor: Samuel »

O tak - ale starałem się celować dokładnie w połowie między Przemyślem a Grenadierem :) W październiku byłoby w połowie między Polami a Lublinem, w zimie pociągi utknęłyby w zaspach, a w lecie absolwenci kierunków ścisłych rozjadą się na podróże dookoła świata, a absolwenci kierunków humanistycznych na truskawki :) Ale na pewno warto pogadać w gronie strategów o najwłaściwszym terminie imprezy, która dopiero szuka swojego miejsca w kalendarzu. Zapraszam serdecznie, Raubritterze, mam nadzieję, że mimo globalnego ocieplenia Kraków w końcu kwietnia przywita Cię mniej zimową aurą niż ta, którą dziś mamy za oknem. ;)
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: Konwent w Krakowie 26-28 kwietnia 2013

Post autor: maciunia »

Samuel pisze:O tak - ale starałem się celować dokładnie w połowie między Przemyślem a Grenadierem :) W październiku byłoby w połowie między Polami a Lublinem, w zimie pociągi utknęłyby w zaspach, a w lecie absolwenci kierunków ścisłych rozjadą się na podróże dookoła świata, a absolwenci kierunków humanistycznych na truskawki :) Ale na pewno warto pogadać w gronie strategów o najwłaściwszym terminie imprezy, która dopiero szuka swojego miejsca w kalendarzu. Zapraszam serdecznie, Raubritterze, mam nadzieję, że mimo globalnego ocieplenia Kraków w końcu kwietnia przywita Cię mniej zimową aurą niż ta, którą dziś mamy za oknem. ;)
Samuelu, jeśli chcecie coś robić na dłużej - celujcie między Lublinem a Przemyślem, przecież zima to wymarzony czas do grania! Bez żartów z tymi pociągami, zimowy Lublin w zeszłym roku wypadł bardzo fajnie. Zimą zbieramy się chętniej przy stole, łatwiej zostawić żonę z dzieckiem w domu, nie trzeba jechać z kumplami na łódkę, ryby, rekonstrukcje itp czy wyjazdowy mecz swojej drużyny sportowej :D . Zresztą można zapytać graczy, wydaje mi się że czasy kiedy większość strategów konwentowych stanowili studenci zakuwający do sesji już za nami. Proponuję przemyśleć styczeń.
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Konwent w Krakowie 26-28 kwietnia 2013

Post autor: Raleen »

Ja też się wybieram. Uważam, że termin jest dobry, a i tak na wszystkie konwenty wszyscy nie jeżdżą, najwyżej koledzy z Przemyśla przestawią się lekko do przodu na marzec, żeby był miesiąc odstępu i powinno wszystkim dogodzić.

A co do tej imprezy - tam akurat są studenci na UJ i trzeba ich brać pod uwagę.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Konwent w Krakowie 26-28 kwietnia 2013

Post autor: Samuel »

Maciuniu,
ale nasz problem polega na tym, że u nas to właśnie studenci zakuwający do sesji stanowią główny target, gdybym miał gromadzić krakowskich graczy starego pokolenia, którzy znajdują jeszcze czas na takie imprezy, bez problemu mógłbym służyć swoim mieszkaniem :evil: I mam nadzieję, że uda się przez jakiś czas zachować ten "akademicki charakter" ;) - którego kosztem, jak słusznie zauważyłeś, jest wyeliminowanie okresu sesyjnego (styczeń-luty). Tak, że jeśli, raczej myślę jeszcze o grudniu lub marcu.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Konwent w Krakowie 26-28 kwietnia 2013

Post autor: Samuel »

Impreza pewna jest już na 100 procent (w porządku, wiem, że logicznie to tautologia, ale jako forma stylistyczna chyba dopuszczalne ;) ). Jutro podam dokładne godziny i miejsce. Doradzałbym jednak jak najszybszą rezerwację miejsc noclegowych, ze względu na obłożenie krakowskich hosteli w tym terminie. Zainteresowanym podamy listę adresów w pobliżu miejsca rozgrywek (proszę pisać do mnie na priva). :)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Konwent w Krakowie 26-28 kwietnia 2013

Post autor: Samuel »

W porządku, mamy potwierdzenie. :)
Mogę więc ogłosić, że impreza odbędzie się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej na ul. Rajskiej 1, w godzinach:
piątek 26.04 godz. 16.00-22.00
sobota 27.04 godz. 10.00-22.00
niedziela 28.04 godz. 10.00-16.00
Pełne informacje wkrótce w formie plakatu.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Konwent w Krakowie 26-28 kwietnia 2013

Post autor: Raleen »

Ja mam pytanie do wybierających się na konwent kto w co będzie grać, bo sam muszę się rozplanować (szczęśliwie tym razem niczego nie organizuję, więc mam nadzieję sobie pograć solidnie :D ).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Konwent w Krakowie 26-28 kwietnia 2013

Post autor: Samuel »

Na pytanie Raleena odpowiem nie wprost: ;)
- zasadniczo bazą dla rozgrywek planszowych będzie zbiór gier moich i Antka (Daniela), więc jeśli ktoś ma jakieś egzotyczne marzenia (w dziedzinie gier strategicznych i nie tylko) powinien je przywieźć ze sobą albo przynajmniej zapytać, czy takowe cuda dotarły na naszą galicyjską prowincję
- dodatkową atrakcją będzie obecność Pospolitego Ruszenia Szlachty Ziemi Krakowskiej, prezentującego gry karciane Folwark, Konsensus i najnowszą grę o Powstaniu Styczniowym
- dodając do tego pokazy "Ogniem i Mieczem" można już powiedzieć, że impreza przybierze charakter nieomal eklektyczny :)
- a na tym nie koniec, bo Nasz Kolega Konrad obiecuje przynieść i demonstrować gry historyczne w innym nieco znaczeniu, a mianowicie gry planszowe rozgrywane w starożytnym Egipcie, Grecji i Rzymie
- wracając zaś do najbardziej tradycyjnej tradycji, zamierzamy zorganizować turniej Twilight Struggle w wersji polskojęzycznej, bo ile można bawić się samolotami
- i ostatnia drobna pokusa, a mianowicie obecność sklepu "Fort Gier", która, mam nadzieję, niejednemu z Gości pozwoli wrócić do domu z cięższą walizką i lżejszym portfelem ;)
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Konwent w Krakowie 26-28 kwietnia 2013

Post autor: Khamul »

A jakiś dokładniejszy program, w które dni będą te dodatkowe atrakcje w programie poza graniem?
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Konwent w Krakowie 26-28 kwietnia 2013

Post autor: Raleen »

I Podwawelskie Spotkania Otwarte z Grą Historyczną i Strategiczną - zapowiedź na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=118
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
duc de Fort
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2012, 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Konwent w Krakowie 26-28 kwietnia 2013

Post autor: duc de Fort »

Potwierdzam z radością swoje przybycie ze stoiskiem. Niestety nie dam rady zabrać całego asortymentu, więc jeśli ktoś już jest zdecydowany na zakup jakiegoś konkretnego tytułu, to proszę o zamówienie z odbiorem osobistym plus informacja do mnie i wtedy taką grę spakuję i przekażę do rąk własnych. :)
Przypomnę tylko, że gry dostępne od ręki, to takie z terminem wysyłki 2 dni, plus przy cenie produktu znajduje się dopisek "(w magazynie)".

Pozdrawiam
Konrad
FortGier.pl - najlepszy sklep z wojennymi grami planszowymi
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Konwent w Krakowie 26-28 kwietnia 2013

Post autor: Samuel »

Khamul pisze:A jakiś dokładniejszy program, w które dni będą te dodatkowe atrakcje w programie poza graniem?
Słusznie, rozmowy są w toku i do poniedziałku podam rozkład imprez, choć raczej bez dokładnych godzin.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Konwent w Krakowie 26-28 kwietnia 2013

Post autor: Raleen »

Ja liczę na jakąś wieloosobówkę w sobotę, najlepiej Virgin Queen. Sądzę, że to może być najbezpieczniejsze rozwiązanie, tak żeby w miarę dużo osób zdążyło zagrać. HIS i Sukcesorzy sądzę, że są kolejnymi typami, ale VQ jest najświeższe z tych tytułów. Poza tym jestem się w stanie naszykować na "Kingdom of Heaven" gdyby ktoś był zainteresowany, będę też na pewno przygotowany na "Infidela" i system M&P.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”