Muzeum Wojsk Lądowych

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Teufel »

Ja też bawiłem się bardzo dobrze. 4 gry rozegrane od początku do końca. Salerno '43, Men of Iron - scenariusz Towton, GBoA - scenariusz Tunis i Donnerschlag z Vuca.
Oprócz tych tytułów widziałem Absolute War, Sukcesorów, Commands Colors Napoleonic i kolorki z wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych, Ostrołękę 1807, Raszyn 1809, Aurea Auctoritas, Maide, Spartacus Blood Sands, bitwę z serii Blind Swords, jakiś system napoleoński, z gier TiS - Charków 1942, El Alamein 1942, Kaniów-Czerkasy, Ardeny 1940 i na pewno coś jeszcze. Pewnie w relacji będą szczegóły.
Dużo osób, świetna atmosfera i warunki lokalowe. Na pewno chętnie znów się spotkań w MWL.
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Raleen »

Relacja z imprezy na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=123
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Silver »

Ze swej strony dziękuję organizatorowi i przepraszam za swe miażdżące rzuty kośćmi przy rozgromieniu jego Lancasterów w Men of Iron na sam koniec imprezy.
Mam takie odczucie że konwent zleciał mi piorunem i mimo że nie dojadałem to i tak nie zdążyłem rozegrać wszystkiego co chciałem.
JohnAddison – wziąłem No Retreat Italy i wyłożyłem go na sali w formie spakowanej ale trochę widocznej (bo nie chciałem zajmować stołu na próżno) ale nie miałem okazji z tobą spotkać się przy tej grze – czy cię nie było?
Następnym razem, by skuteczniej umawiać się na rozgrywki, dobrze byłoby zamieścić internetowy arkusz kalkulacyjny zamiast tekstowego – byłoby to bardziej czytelne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Raleen »

Relacja pojawiła się już na portalu, ale niezależnie od niej jeszcze parę słów o imprezie z mojej perspektywy. Przede wszystkim chciałbym podziękować Ulyssesowi za zorganizowanie konwentu i za samą inicjatywę. Wszystko się udało, było miło i sympatycznie, a także było w co i z kim pograć. Myślę, że pomysł chwycił i dalej powinno być tylko lepiej. Mnie udało się zagrać w sumie sześć rozgrywek, w pięć różnych gier. Zaczęliśmy z Damianem na rozgrzewkę od "Zimnej wojny", potem była "Ostrołęka 16 lutego 1807" z Wujawem, następnie "Iganie 1831" i "Quatre Batailles en Espagne" z Jackiem, i wreszcie dwie rozgrywki w "Sukcesorów" w niedzielę, w cztero i pięcioosobowym składzie. Zatem jeśli chodzi o granie super. Podziękowania dla wszystkich przeciwników. Cieszę się, że mogłem pokazać dwie swoje gry i byli chętni by w nie zagrać. Obaj bardzo dzielnie sobie poczynali. Jacek był o włos od remisu, a nawet zwycięstwa w "Iganiach 1831", więc ta rozgrywka właściwie była remisowa. Wujaw jak na stawiającego pierwsze kroki w "Ostrołękę 16 lutego 1807" także nieźle sobie radził. Cieszę się, że pograłem z Jackiem w grę o bitwach napoleońskich w Hiszpanii. Nie bardzo miałem z kim porządnie jej przetestować, a on jest już doświadczonym graczem jeśli chodzi o ten tytuł. Cieszę się również z dwóch rozgrywek w "Sukcesorów". Wreszcie porządnie pograłem sobie w tą grę, w dużym składzie, a ostatnia rozgrywka naprawdę trzymała w napięciu, mimo że z początku wydawało się, że będzie pozamiatane. Z Silverem wylosowaliśmy bardzo słabych wodzów, a w końcówce w zasadzie walczyliśmy o hegemonię z Maciejem, który w międzyczasie dość nieopatrznie wysunął się na prowadzenie, zostając uzurpatorem. Na koniec również podziękowania dla tych, z którymi nie grałem, ale była okazja przynajmniej porozmawiać.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Raleen »

Dodatkowe zdjęcia z imprezy przesłane mi przez Bambrougha.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jest jeszcze trochę szczegółowych zdjęć, obrazujących poszczególne rozgrywki (Quatre Batailles en Espagne, Iganie 1831, Ostrołęka 16 lutego 1807, Charków 1942-1943). Wrzucam je w wątkach poświęconych poszczególnym grom. Będą jako materiał do dyskusji i analiz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Maciej94
Sergent
Posty: 129
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2018, 21:54
Has thanked: 67 times
Been thanked: 67 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Maciej94 »

Trochę pograłem na tym konwencie ;) Udało się zagrać mi pierwszego dnia w Iron and Oak z czego jestem bardzo zadowolony. W sobotę i niedzielę byłem skupiony na rozgrywkach w Sukcesorów. Świetnie się bawiłem i cieszę się, że udało się przyjechać liczną ekipą. Lokalizacja konwentu jest bardzo dobra i klimatyczna. Liczę na dalsze edycje w przyszłości.
bonzo89
Carabinier
Posty: 22
Rejestracja: czwartek, 1 września 2016, 11:00
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: bonzo89 »

Dopiero teraz się dowiedziałem, że takie wydarzenie odbyło się w moim mieście! Za rok na pewno zawitam :)
Ulysses
Sous-lieutenant
Posty: 385
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2017, 20:39
Has thanked: 38 times
Been thanked: 154 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Ulysses »

W dniach 23-25 czerwca 2023 roku Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy organizuje „II konwent wojennych gier planszowych.”
Tak jak w zeszłym roku impreza odbędzie się na terenie MWL, więc zapewniamy jej „militarny” klimat. W muzeum będzie można wykorzystać kilka pomieszczeń ze stołami, co umożliwi rozłożenie nawet dużych gier.
W czasie konwentu oferujemy drobny poczęstunek (kawa, herbata, napoje, ciasteczka). Nie zapewniamy noclegów, ani wyżywienia (obiadów itd.). W pobliżu MWL znajdują się dwa hotele: Maraton (Powstańców Warszawy 13, 85-683 Bydgoszcz) i Focus (Modrzewiowa 1, 85-631 Bydgoszcz).
Wstępny harmonogram konwentu:
23 czerwca 2022 r. (piątek)–godz. 12.00-22.00
24 czerwca 2022 r. (sobota)–godz. 10.00 – 22.00
25 czerwca 2022 r. (niedziela)–godz. 10.00 – 22.00

Wszystkie chętne osoby proszę o elektroniczne wypełnienie załączonej karty zgłoszeniowej (kiedy wygaśnie link proszę o kontakt na priv).

https://we.tl/t-MnsDieFQJu

- Bardzo proszę o przemyślane decyzje. Mamy ograniczoną ilość miejsc i nie chcemy sytuacji w której osoby wypełniają zgłoszenia, a potem nie pojawią się na konwencie. W przypadku wątpliwości proszę w uwagach umieścić informację, że nie ma pewności obecności na konwencie, z prośbą o wpisanie na listę zapasową. O udziale będzie decydowała kolejność zgłaszania.
- W uwagach proszę wpisać informację o chęci rozegrania gry z planszami większymi niż typowe (ok 56 cm na 86 cm).
Kartę zgłoszeniową proszę wysłać na adres: naukowy@muzeumwl.pl
Osoba do kontaktu: Łukasz Nadolski.
Awatar użytkownika
jacus1944
Lieutenant
Posty: 534
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2019, 22:41
Has thanked: 142 times
Been thanked: 191 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: jacus1944 »

Wspaniałe wieści :-)
Awatar użytkownika
PLama80
Oberfeldwebel
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2022, 19:31
Lokalizacja: Festung Thorn
Has thanked: 89 times
Been thanked: 48 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: PLama80 »

Przyjadę na pewno, mam blisko ;-)
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 192 times
Been thanked: 117 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Jeśli znajdą się chętni na "Złoty Środek" viewtopic.php?p=374617#p374617 przyjadę na pewno! W przeciwnym razie o tyle, o ile uda mi się na cos umówić.
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Raleen »

Ja też się wybieram, tak jak rok temu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Ulysses
Sous-lieutenant
Posty: 385
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2017, 20:39
Has thanked: 38 times
Been thanked: 154 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Ulysses »

Przypominam, zachęcam do udziału

W dniach 23-25 czerwca 2023 roku Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy organizuje „II konwent wojennych gier planszowych.”
Tak jak w zeszłym roku impreza odbędzie się na terenie MWL, więc zapewniamy jej „militarny” klimat. W muzeum będzie można wykorzystać kilka pomieszczeń ze stołami, co umożliwi rozłożenie nawet dużych gier.
W czasie konwentu oferujemy drobny poczęstunek (kawa, herbata, napoje, ciasteczka). Nie zapewniamy noclegów, ani wyżywienia (obiadów itd.). W pobliżu MWL znajdują się dwa hotele: Maraton (Powstańców Warszawy 13, 85-683 Bydgoszcz) i Focus (Modrzewiowa 1, 85-631 Bydgoszcz).
Wstępny harmonogram konwentu:
23 czerwca 2022 r. – godz. 12.00-22.00
24 czerwca 2022 r. – godz. 10.00 – 22.00
25 czerwca 2022 r. – godz. 10.00 – 22.00

Wszystkie chętne osoby proszę o elektroniczne wypełnienie załączonej karty zgłoszeniowej (kiedy wygaśnie link proszę o kontakt na priv).
- Bardzo proszę o przemyślane decyzje. Mamy ograniczoną ilość miejsc i nie chcemy sytuacji w której osoby wypełniają zgłoszenia, a potem nie pojawią się na konwencie. W przypadku wątpliwości proszę w uwagach umieścić informację, że nie ma pewności obecności na konwencie, z prośbą o wpisanie na listę zapasową. O udziale będzie decydowała kolejność zgłaszania.
- W uwagach proszę wpisać informację o chęci rozegrania gry z planszami większymi niż typowe (ok 56 cm na 86 cm).
Kartę zgłoszeniową proszę wysłać na adres: naukowy@muzeumwl.pl
Osoba do kontaktu: Łukasz Nadolski.

Karta zgłoszeniowa (jeśli wygaśnie link proszę o kontakt na priv)
https://we.tl/t-HqGnrNxMJJ
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 192 times
Been thanked: 117 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Ulysses pisze: środa, 17 maja 2023, 10:37 Wszystkie chętne osoby proszę o elektroniczne wypełnienie załączonej karty zgłoszeniowej (kiedy wygaśnie link proszę o kontakt na priv).
Karta zgłoszeniowa (jeśli wygaśnie link proszę o kontakt na priv)
https://we.tl/t-HqGnrNxMJJ
Czy jak wypełniłem kartę w marcu, to mam ją wypełnić jeszcze raz?
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Ulysses
Sous-lieutenant
Posty: 385
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2017, 20:39
Has thanked: 38 times
Been thanked: 154 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Ulysses »

Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) pisze: środa, 17 maja 2023, 10:39
Ulysses pisze: środa, 17 maja 2023, 10:37 Wszystkie chętne osoby proszę o elektroniczne wypełnienie załączonej karty zgłoszeniowej (kiedy wygaśnie link proszę o kontakt na priv).
Karta zgłoszeniowa (jeśli wygaśnie link proszę o kontakt na priv)
https://we.tl/t-HqGnrNxMJJ
Czy jak wypełniłem kartę w marcu, to mam ją wypełnić jeszcze raz?
Nie, nie trzeba. Jesteś już na liście :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”