XVI Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna (9-11.08.2019)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Wally
Sergent-Major

Re: XVI Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna (9-11.08.2019)

Post autor: Wally » poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 15:07

Gdyby ktoś chciał dołączyć to ja samotnie jadę z Krakowa w piątek koło 13 i wracam tą samą ekipą w niedzielę o 14.
Może rzeczywiście na miejscu się wyklaruje skład na Angolę, moje plany na sobotni wieczór i niedzielę nie są jeszcze rozstrzygnięte, zobaczymy na miejscu.
buty pełne piasku
na zmęczonych nogach
w oczach noc bez brzasku
w ustach smak pieroga
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Brigade

Post autor: Anomander Rake » poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 15:52

Będę w Muszynie, transport już mam, za to do Angoli chętnie się piszę.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: Raleen » czwartek, 8 sierpnia 2019, 20:27

Konwent już jutro. Poza "Ostrołęką" zabieram także "Guelphs & Ghibellines" jak ktoś będzie chętny. Dbj ma spore zasoby na miejscu, więc nie ma sensu taszczyć zbyt wielu gier.
Kristo też zabiera co nieco, w tym stary "Grunwald 1410". Można pograć choćby w ramach oderwania się od innych tytułów.
Z ciekawszych rzeczy, szykuję się na rozgrywkę w "Kingdom of Heaven".

Poza "Ostrołęką 1807" przygotowałem mały scenariusz na 2 etapy. Potestujemy jak to wyjdzie przed szykowanym turniejem na Polach Chwały. Na oko stwarza duże możliwości. Może być ciekawie :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Been thanked: 1 time

Post autor: Samuel » niedziela, 11 sierpnia 2019, 19:50

Korzystając z przywileju bliskiego zamieszkania i wczesnego powrotu chciałem zainaugurować podziękowania dla Organizatora, Współgraczy i wszystkich Uczestników. Konwent bardzo udany, nowe miejsce świetne (ta kawa donoszona na miejsce przez miłe panie to jak dotąd szczyt konwentowych standardów ;) ) , największa frekwencja, jaką widziałem w Muszynie - jedyne, co żal, to możliwości pozostania na dogrywki po weekendzie, no, ale tym razem to i z mojej strony w grę by nie wchodziło. Z rozegranych gier przede wszystkim "Perykles", szkoda jednak, że ze względu na parę niewątpliwych ułomności skazany na ostracyzm (może oznacza to, że wróci po upłynięciu obowiązującego czasu banicji? :P ), ponadto QG 1914 i 3 x "Sekigahara". Do zobaczenia w roku przyszłym!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Post autor: Raleen » niedziela, 11 sierpnia 2019, 23:15

Podziękowania dla organizatora, który jak zwykle świetnie się spisał, oraz współgraczy i wszystkich, z którymi miałem okazję zamienić choćby kilka słów. Udało się zagrać w "Hannibala", dwa razy w "Zimną wojnę", w "Kingdom of Heaven" oraz w "Serpents of the Seas". Miło było popatrzeć na rozgrywkę w "Ostrołękę". Zmiana lokalizacji rzeczywiście na wielki plus. To chyba pierwszy konwent, który ma obecnie klimatyzowaną salę, co w upały (co prawda umiarkowane tego roku, ale jednak) dawało się pozytywnie odczuć. Do tego samo zabytkowe miejsce jest niezwykle klimatyczne i ekskluzywnie wyposażone (pod tym względem może się równać jedynie z zamkiem w Niepołomicach). Miejscowa kawiarnia i cukiernia rzeczywiście pierwsza klasa. Jedyna z tradycji pochodzących z czasów Franciszka Józefa, którą naprawdę cenię. Nie nagrałem się tyle ile chciałem, ale na koniec spotkała mnie niespodzianka, bowiem na konwent trafili zupełnie nowi ludzie, którzy wypytywali o gry wojenne dla siebie i dla swoich pociech, z czego jeden z panów miał pewne doświadczenia z grami Dragona. Wywiązała się bardzo ciekawa rozmowa, z której mam nadzieję coś wyniknie. W najbliższym czasie zamieszczę na portalu relację z imprezy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Been thanked: 2 times

Post autor: Monthion » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 21:39

Świetna, choć w moim wypadku krótka impreza. Zagrałem emocjonujące partie w Kingdom of Heaven (I krucjata, krzyżowcy Ryśka zdobyli Antiochię i Trypolis, ale mordercza epidemia, brak kart do oblężeń i nękające ataki Kerbogi uniemożliwiły im zdobycie Jerozolimy i choćby remis), Race to Berlin (mało agresywna rozgrywka z Dominikiem, pod nadzorem mistrza gry, zakończona moim zwycięstwem o włos jako Sowieta i jednocześnie dowódca Westheer - 3 do 2) i nieukończoną w Empires: Age of Discovery (Jako Portugalczyk byłem gdzieś daleko w tyle grę zdominował Włoch-leliwa, potem długo długo nic i następny Hiszpan-Anomander Rake który jako chyba jedyny miał szansę go dogonić). Zająłem 2 miejsce w konkursie growo-historycznym i interesująco pogawędziłem z Raleenem, leliwą, Dominikiem D., a w drodze powrotnej do Krakowa także z Samuelem. Tylko pstrąga w legendarnym przybytku przy torach nie zaliczyłem :lol:
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place

Post autor: clown » wtorek, 13 sierpnia 2019, 10:02

Wróciłem do domu ( :lol: ), więc mogę skrobnąć kilka słów. Cieszę się, że w końcu mogłem zawitać na najstarszą imprezę wargamingową w Polsce. Podziękowania dla Organizatora, wszystkich współgraczy i uczestników. Serce rośnie widząc w jakich lokalizacjach mamy możliwość uganiania się za kartonowymi żetonami, czy bloczkami, czy figurkami. Cieszy również obecność zdolnej młodzieży.
Z rozgrywek zaliczony East Front 2, gdzie pokazywałem Wally'emu jak ucieka dzielna Armia Czerwona, by na koniec wygrać, standardowe konwentowe "badziewiaki", czyli QG 1914, Maneouvre i nowy tytuł, czyli Pandemia: Upadek Rzymu.
Towarzyska i wesoła atmosfera. Śmiechom i dokazywaniom nie było końca :D pośmialiśmy się i pożartowaliśmy w zacnym gronie. Do zobaczenia w Brańszczyku :!:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik

Post autor: Raubritter » wtorek, 13 sierpnia 2019, 10:52

Karuzela uśmiechu, filharmonia dowcipu, żarty i dokazywania oraz - oczywiście - gry mniej i bardziej wojenne :D Gry grami, ale do zapamiętania przede wszystkim 70-procentowy wspomagacz dobrego nastroju zapewniony przez nieocenionego Organizatora oraz sobotni powrót do pensjonatu w strugach deszczu i workach na śmieci robiących za prowizoryczną osłonę.

Dziękuję Organizatorowi i współgraczom. Kto wie, może za rok znowu uda się przyjechać, a tymczasem - do zobaczenia w Brańszczyku!
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Post autor: Raleen » wtorek, 13 sierpnia 2019, 12:29

Relacja z imprezy na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=123

Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Post autor: Raleen » środa, 14 sierpnia 2019, 09:00

Relacja z rozgrywki w "Kingdom of Heaven" na XVI Galicyjskich Manewrach Strategów:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=123

Awatar użytkownika
Kristo.kk
Lieutenant

Post autor: Kristo.kk » środa, 14 sierpnia 2019, 22:17

Stara chata, duża sala, stoły i luźna atmosfera w przyjemnym klimacie zapewniły dobrą zabawę.
Dbj dziękuję za spotkanie. :)
Do tego turniej Osadników z Catanu znacznie poprawił mi nastrój. :)
Poznałem też świetną grę. Neuroshima hex 3.0. Z takim tytułem radośnie wraca się do domu. :D
Konwent zaliczony na 5.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Post autor: Raleen » niedziela, 18 sierpnia 2019, 13:48

Ostrołęka 26 maja 1831 - scenariusz turniejowy z XVI GMS (Muszyna 2019) do ściągnięcia na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=217

ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”