[Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Rozgrywki indywidualne i klubowe. Sprawy organizacyjne klubów graczy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Has thanked: 291 times
Been thanked: 192 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Raleen » piątek, 6 grudnia 2019, 08:23

Trwające od kilku tygodni ustalenia z władzami Wydziału dotyczące działalności klubu w tym roku akademickim i dalszej przyszłości nie zostały jeszcze formalnie zakończone, ale dobiegają końca. Generalnie działamy dalej, jak dotychczas. Najistotniejszą zmianą jest zmniejszenie liczby uprawnionych do pobierania kluczy do sal (kluczników) do 10, co w takiej formie zostało już zaakceptowane. W związku z tym, że toczyły się różne dyskusje na ten temat, chciałbym zaznaczyć, że początkowo proponowano mi, żeby to było 6 osób. Gdy nowe ustalenia wejdą w życie, co nastąpi zapewne w ciągu najbliższego tygodnia, dam znać. Osoby, które są klucznikami, poinformowałem o tym i będą dbać zwłaszcza o to, by o newralgicznych porach (główne spotkanie w piątek i spotkania grupy testowej Moonson w środę) klub działał bez zakłóceń. Z nowości, tak jak już swego czasu informowałem, będziemy mieli na stałe salę 520, z czego w piątek już od godz. 15. Poza tym minimalnie (o godzinę) zmieni się też w piątek dostępność sal 516 i 534.

W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować Michałowi Hermanowi za przekazanie klubowi 3 gier planszowych. Gry te przekazałem Wydziałowi na potrzeby studentów, czego od nas w tym roku oczekiwano. Ja od siebie dołożyłem 2, więc w sumie przekazaliśmy 5 gier. Wyrażane są też wobec klubu inne oczekiwania. Nie będę się o nich w tym miejscu rozwodził. Jeśli ktoś będzie chciał pomóc w działalności klubu, zapraszam do kontaktu przez prywatne wiadomości albo mailowo.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Post autor: Raleen » piątek, 6 grudnia 2019, 11:24

Dziś gramy w "Ostrołękę 16 lutego 1807". Tak piszę jak by ktoś chciał się przyjrzeć.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
SeeM
Sergent
Been thanked: 2 times

Post autor: SeeM » piątek, 6 grudnia 2019, 11:47

Raleen pisze:
środa, 4 grudnia 2019, 12:11
Powinno być spokojnie tylko musisz mi dać znać o której.
Przepraszam, że robimy zamieszanie. Nie będzie nas w sobotę o 12:00. Czy w niedzielę 8 XII o 12:00 będzie ktoś grał?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Post autor: Raleen » piątek, 6 grudnia 2019, 11:54

SeeM pisze:
piątek, 6 grudnia 2019, 11:47
Raleen pisze:
Przepraszam, że robimy zamieszanie. Nie będzie nas w sobotę o 12:00. Czy w niedzielę 8 XII o 12:00 będzie ktoś grał?
Mogę się zjawić i Ci otworzę salę. Chwilkę pogadamy przy okazji mam nadzieję.

Czy będzie ktoś grał nie wiem, natomiast w ten weekend bardziej mi pasuje niedziela, żeby się pojawić, niż sobota.

Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Post autor: Raleen » piątek, 6 grudnia 2019, 13:02

Informuję, że otrzymałem potwierdzenie, iż działalność Klubu „Agresor” została zatwierdzona przez Dziekana Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej na rok akademicki 2019/2020.

Rozkład zajęć

ŚRODA (grupa testowa gier „Monsoon”):
Sala K17 – godz. 16.00-22.00

PIĄTEK:
Sale: 520, 548 – godz. 15.00-23.00*
Sale: K17, 431, 516, 519, 639 – godz. 16.00-23.00*
Sala 534 – godz. 17.00-23.00*
* – w piątek do pobierania kluczy do godz. 23.00 uprawnione są wyłącznie następujące osoby: Sylwester Borkowski, Marcin Dąbała, Ryszard Kita. Pozostali uprawnieni są do pobierania kluczy do godz. 22.00.

SOBOTA i NIEDZIELA:
Sale: K17, 516, 519, 520, 548 – godz. 9.00-22.00

Osoby uprawnione do pobierania kluczy:
1. Sylwester B. "Silver" (planszówki wojenne)
2. Marcin D. "Kostyr" (eurogry)
3. Maciej D. "xardas12r" (gry bitewne)
4. Sebastian K. "Assaultmarine" (grupa „Star Wars: Przeznaczenie”)
5. Ryszard K. "Raleen" (planszówki wojenne & koordynacja całości)
6. Piotr M. "pioma11" (eurogry)
7. Kornel M. "korne" (eurogry)
8. Agata P.-K. "najata" (grupa testowa gier „Monsoon”)
9. Krzysztof W. (grupa testowa gier „Monsoon”)
10. Adam W. "Dopler" (RPG)

Co do osób uprawnionych do pobierania kluczy, jestem zwolennikiem podawania jak najmniejszej ilości danych w internecie, ale wobec ograniczenia liczby kluczników obecnie tego nie unikniemy. Z czasem, gdy wszyscy będą lepiej orientować się kto jest uprawniony do pobierania kluczy, mogę imiona i nazwiska zastąpić nickami forumowymi.

RAJ
Général de Brigade
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times

Post autor: RAJ » piątek, 6 grudnia 2019, 13:06

Nicki i tak by się przydały :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Post autor: Raleen » piątek, 6 grudnia 2019, 13:22

RAJ pisze:
piątek, 6 grudnia 2019, 13:06
Nicki i tak by się przydały :)
Zrobione, z wyjątkiem Grupy Monsoon, bo tam póki co nie kojarzę jakie oni mają nicki. Jak w najbliższym czasie się dowiem to uzupełnię.

Awatar użytkownika
SeeM
Sergent
Been thanked: 2 times

Post autor: SeeM » piątek, 6 grudnia 2019, 13:49

Raleen pisze:
piątek, 6 grudnia 2019, 11:54
SeeM pisze:
piątek, 6 grudnia 2019, 11:47
Raleen pisze:
Mogę się zjawić i Ci otworzę salę. Chwilkę pogadamy przy okazji mam nadzieję.
Bardzo dzięki. W ostatniej chwili zmieniły się plany.
Ogmios
Adjudant
Has thanked: 8 times
Been thanked: 18 times

Post autor: Ogmios » sobota, 7 grudnia 2019, 18:25

FrankGiovanni pisze:
wtorek, 3 grudnia 2019, 19:42
Jedyne co pozostało to rewanż. Postaram się wprowadzić modyfikacje do gry. Tym razem ja zagram Polakami kontra Ty Ogmiosie Niemcami.
Wątpię żebym dał radę w grudniu, ale chętnie spróbowałbym w styczniu na Memoriale. Chyba by się dało zostawić rozłożoną grę na noc, to sobota-niedziela może da się całe rozegrać? A przynajmniej tyle, by sprawdzić punktację i zdobywanie Warszawy (bo przypuszczam, że za szybko upadnie).
Awatar użytkownika
FrankGiovanni
Lieutenant
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: FrankGiovanni » niedziela, 8 grudnia 2019, 08:29

Ogmios pisze:
sobota, 7 grudnia 2019, 18:25
FrankGiovanni pisze:
wtorek, 3 grudnia 2019, 19:42
Jedyne co pozostało to rewanż. Postaram się wprowadzić modyfikacje do gry. Tym razem ja zagram Polakami kontra Ty Ogmiosie Niemcami.
Wątpię żebym dał radę w grudniu, ale chętnie spróbowałbym w styczniu na Memoriale. Chyba by się dało zostawić rozłożoną grę na noc, to sobota-niedziela może da się całe rozegrać? A przynajmniej tyle, by sprawdzić punktację i zdobywanie Warszawy (bo przypuszczam, że za szybko upadnie).
Dobrze umówmy się na styczeń, jestem w trakcie przebudowy atutów, będą częściej grały.
Karty bitwy tez są do zmiany, by były zrównoważone.
Warszawa ma swoje specjalne przepisy jeśli chodzi o obronę.
Fenix zawsze wraca nawet z popiołów
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Post autor: Raleen » niedziela, 8 grudnia 2019, 16:27

Może warto by założyć osobny wątek o Twojej grze Marku? Nawet szukałem czy już kiedyś takiego nie było, ale coś nie mogę znaleźć.

Ogmios
Adjudant
Has thanked: 8 times
Been thanked: 18 times

Post autor: Ogmios » poniedziałek, 9 grudnia 2019, 00:16

FrankGiovanni pisze:
niedziela, 8 grudnia 2019, 08:29
Dobrze umówmy się na styczeń, jestem w trakcie przebudowy atutów, będą częściej grały.
Ok, szczegóły ustalimy później, jak się trochę wyklaruje, co tam się będzie działo (być może turniej DBA?). Kontakt mam.

Szybka łatka do atutów to dobierać po jednym przy losowaniu nowych aktywacji. Trochę to stępi Niemców (tylko 1 atut na dwie aktywacje), ale też przy limicie kart na ręku nie będzie przesadne dla Polaków (nawet po samych aktywacjach niemieckich nie nagromadzą sobie za dużego zapasu na czas własnych).
Awatar użytkownika
FrankGiovanni
Lieutenant
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: FrankGiovanni » wtorek, 10 grudnia 2019, 21:54

Raleen pisze:
niedziela, 8 grudnia 2019, 16:27
Może warto by założyć osobny wątek o Twojej grze Marku? Nawet szukałem czy już kiedyś takiego nie było, ale coś nie mogę znaleźć.
Jest to jakaś opcja, ale nie w tym roku, po kolejnym teście myślę będzie dobry moment na podsumowanie i prezentacje.
Fenix zawsze wraca nawet z popiołów
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Post autor: Silver » czwartek, 12 grudnia 2019, 19:02

Ktoś chętny w piątek np. na: Battlestar Galactica, 878 Vikings, Blackbeard, Bogowie wikingów, Clash of Culture, Commands Color Epic, Europe in Turmoil, Democracy under Siege, Game of Thrones Oatbreaker, Last Night on the Earth, Manoeuvre, Rebel Raiders on the High Seas, Sword of Rome, Talon, Tsushima, W imieniu Ziemi.
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Post autor: xardas12r » piątek, 13 grudnia 2019, 23:48

Jutro od 11 będziemy z Epic'iem
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania, kluby”