[Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Rozgrywki indywidualne i klubowe. Sprawy organizacyjne klubów graczy.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: RAJ »

Nicki i tak by się przydały :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Raleen »

RAJ pisze: piątek, 6 grudnia 2019, 13:06 Nicki i tak by się przydały :)
Zrobione, z wyjątkiem Grupy Monsoon, bo tam póki co nie kojarzę jakie oni mają nicki. Jak w najbliższym czasie się dowiem to uzupełnię.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
SeeM
Adjudant
Posty: 214
Rejestracja: wtorek, 3 stycznia 2012, 13:55
Has thanked: 43 times
Been thanked: 39 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: SeeM »

Raleen pisze: piątek, 6 grudnia 2019, 11:54
SeeM pisze: piątek, 6 grudnia 2019, 11:47
Raleen pisze: środa, 4 grudnia 2019, 12:11Powinno być spokojnie tylko musisz mi dać znać o której.
Przepraszam, że robimy zamieszanie. Nie będzie nas w sobotę o 12:00. Czy w niedzielę 8 XII o 12:00 będzie ktoś grał?
Mogę się zjawić i Ci otworzę salę. Chwilkę pogadamy przy okazji mam nadzieję.
Bardzo dzięki. W ostatniej chwili zmieniły się plany.
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Ogmios »

FrankGiovanni pisze: wtorek, 3 grudnia 2019, 19:42 Jedyne co pozostało to rewanż. Postaram się wprowadzić modyfikacje do gry. Tym razem ja zagram Polakami kontra Ty Ogmiosie Niemcami.
Wątpię żebym dał radę w grudniu, ale chętnie spróbowałbym w styczniu na Memoriale. Chyba by się dało zostawić rozłożoną grę na noc, to sobota-niedziela może da się całe rozegrać? A przynajmniej tyle, by sprawdzić punktację i zdobywanie Warszawy (bo przypuszczam, że za szybko upadnie).
Awatar użytkownika
FrankGiovanni
Lieutenant
Posty: 527
Rejestracja: poniedziałek, 27 lutego 2006, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: FrankGiovanni »

Ogmios pisze: sobota, 7 grudnia 2019, 18:25
FrankGiovanni pisze: wtorek, 3 grudnia 2019, 19:42 Jedyne co pozostało to rewanż. Postaram się wprowadzić modyfikacje do gry. Tym razem ja zagram Polakami kontra Ty Ogmiosie Niemcami.
Wątpię żebym dał radę w grudniu, ale chętnie spróbowałbym w styczniu na Memoriale. Chyba by się dało zostawić rozłożoną grę na noc, to sobota-niedziela może da się całe rozegrać? A przynajmniej tyle, by sprawdzić punktację i zdobywanie Warszawy (bo przypuszczam, że za szybko upadnie).
Dobrze umówmy się na styczeń, jestem w trakcie przebudowy atutów, będą częściej grały.
Karty bitwy tez są do zmiany, by były zrównoważone.
Warszawa ma swoje specjalne przepisy jeśli chodzi o obronę.
Fenix zawsze wraca nawet z popiołów
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Raleen »

Może warto by założyć osobny wątek o Twojej grze Marku? Nawet szukałem czy już kiedyś takiego nie było, ale coś nie mogę znaleźć.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Ogmios »

FrankGiovanni pisze: niedziela, 8 grudnia 2019, 08:29 Dobrze umówmy się na styczeń, jestem w trakcie przebudowy atutów, będą częściej grały.
Ok, szczegóły ustalimy później, jak się trochę wyklaruje, co tam się będzie działo (być może turniej DBA?). Kontakt mam.

Szybka łatka do atutów to dobierać po jednym przy losowaniu nowych aktywacji. Trochę to stępi Niemców (tylko 1 atut na dwie aktywacje), ale też przy limicie kart na ręku nie będzie przesadne dla Polaków (nawet po samych aktywacjach niemieckich nie nagromadzą sobie za dużego zapasu na czas własnych).
Awatar użytkownika
FrankGiovanni
Lieutenant
Posty: 527
Rejestracja: poniedziałek, 27 lutego 2006, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: FrankGiovanni »

Raleen pisze: niedziela, 8 grudnia 2019, 16:27 Może warto by założyć osobny wątek o Twojej grze Marku? Nawet szukałem czy już kiedyś takiego nie było, ale coś nie mogę znaleźć.
Jest to jakaś opcja, ale nie w tym roku, po kolejnym teście myślę będzie dobry moment na podsumowanie i prezentacje.
Fenix zawsze wraca nawet z popiołów
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Silver »

Ktoś chętny w piątek np. na: Battlestar Galactica, 878 Vikings, Blackbeard, Bogowie wikingów, Clash of Culture, Commands Color Epic, Europe in Turmoil, Democracy under Siege, Game of Thrones Oatbreaker, Last Night on the Earth, Manoeuvre, Rebel Raiders on the High Seas, Sword of Rome, Talon, Tsushima, W imieniu Ziemi.
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: xardas12r »

Jutro od 11 będziemy z Epic'iem
Obrazek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Raleen »

Xardas wojował dziś w Epica czy jakieś inne figurki, a ja rozegrałem kolejną partyjkę w "Ostrołękę" (ostatnio graliśmy jakiś tydzień temu z okładem). Tym razem padło na "Ostrołękę 26 maja 1831" i scenariusz "Odwrót Łubieńskiego", a moim przeciwnikiem był Maciek. Niestety trochę słabo pilnował centrum i Rosjanie dość łatwo przedarli się tamtędy, a później było ciężko ich przyblokować. Rozgrywka okazała się bardzo dynamiczna, także na północy, gdzie Polacy bohatersko walczyli z napierającymi hordami Rosjan, potem musieli jednak zacząć w końcu odwrót, podczas którego w ich szeregi wkradło się sporo zamieszania. Z kolei poprzednio sprawdzaliśmy jak wypada w akcji "Ostrołęka 16 lutego 1807". Graliśmy scenariusz "Bitwa na wschodnim brzegu Narwi", przedstawiający końcową część bitwy. Duże, stosunkowo szybkie starcie na otwartej przestrzeni. Francuzi mają przewagę, ale scenariusz stawia przed nimi ambitne cele. Aby wygrać muszą je wszystkie zrealizować. Jak to najczęściej bywa, udało mi się przełamać północne skrzydło. Południowe na dość długo zostawiłem w spokoju, ale w pewnym momencie artyleria francuska wstrzeliła się, co było dla Francuzów sygnałem do rozpoczęcia ataku.

Jutro sporo RPG-owców ma się pojawić, ale ponoć są już poumawiani.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Bambrough »

Bardzo chętnie wpadnę w piątek i zagram w którąś z gier: Freedom! - świeżynkę od Phalanx, Gandhi: The Decolonization of British India, 1917 – 1947, Boże Igrzysko, Donning the Purple, Nemesis: Burma 1944, Nights of Fire: Battle for Budapest, Pax Pamir 2nd Ed., Wir Sind 2+2, Bleeding Kansas, Sola Fide. Ma ktoś ochotę zagrać w któryś z tych tytułów? Jeśli ktoś ma już Nevskiego i przyniesie to najchętniej to rozpoznam bojem.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Raleen »

Ja jestem wolny, więc może się na coś skuszę (tym razem powinienem być też bardziej wyspany ;)).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Raleen »

Dziś było, jak się okazało, ostatnie spotkanie klubowe w tym roku. Niestety kolega Bambrough się nie pojawił, mimo zapowiedzi, a liczyłem na jakąś partyjkę i byłem tego wieczoru otwarty na wszelkie nowości.

Za to mogłem się poprzyglądać trochę rozgrywce w "Vissenbourg 1870" wyd. Vae Victis. Z gier wojennych grano także w "Iron & Oak" wyd. GMT Games. Ponadto jak zawsze nie zabrakło eurogier i tradycyjnego piątkowego spotkania ekipy "Star Wars: Przeznaczenie". Co do wspomnianych rozgrywek, mam trochę własnych wrażeń, zwłaszcza odnośnie pierwszej, którą obejrzałem w całości (nie była zbyt długa), ale zostawiam komentowanie grającym.

Na koniec informacja organizacyjna:

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, począwszy od 21 grudnia 2019 do końca roku klub będzie zamknięty.
W pierwszy weekend nowego roku, czyli 3-5 stycznia 2020, działamy normalnie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Post autor: Bambrough »

Raleen pisze: piątek, 20 grudnia 2019, 21:24 Dziś było, jak się okazało, ostatnie spotkanie klubowe w tym roku. Niestety kolega Bambrough się nie pojawił, mimo zapowiedzi, a liczyłem na jakąś partyjkę i byłem tego wieczoru otwarty na wszelkie nowości.

Za to mogłem się poprzyglądać trochę rozgrywce w "Vissenbourg 1870" wyd. Vae Victis. Z gier wojennych grano także w "Iron & Oak" wyd. GMT Games. Ponadto jak zawsze nie zabrakło eurogier i tradycyjnego piątkowego spotkania ekipy "Star Wars: Przeznaczenie". Co do wspomnianych rozgrywek, mam trochę własnych wrażeń, zwłaszcza odnośnie pierwszej, którą obejrzałem w całości (nie była zbyt długa), ale zostawiam komentowanie grającym.

Na koniec informacja organizacyjna:

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, począwszy od 21 grudnia 2019 do końca roku klub będzie zamknięty.
W pierwszy weekend nowego roku, czyli 3-5 stycznia 2020, działamy normalnie.
Przepraszam, nie zrozumiałem intencji. Trzeba było wprost pisać co mam zabrać do grania, a tak pomyślałem, że nikt się nie zgłosił, ganie niepewne więc zostałem z synem w domu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania, kluby”