[Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Rozgrywki indywidualne i klubowe. Sprawy organizacyjne klubów graczy.
Awatar użytkownika
FortGier.pl
Sous-lieutenant
Posty: 357
Rejestracja: niedziela, 29 października 2006, 10:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 17 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: FortGier.pl »

Dziękuję, mi też jest miło, pomijając korki.

Nie mam jeszcze nic zaplanowanego na przykład na ten piątek, weekend też jest na razie wolny.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: Raleen »

W sobotę gramy w "Tannenberg 1914" we trzech z Xardasem i Warhammsterem, ale jeśli byłbyś zdeterminowany, mogę Ci odstąpić miejscówkę. Dwaj koledzy będą stawiać pierwsze kroki, więc mogę odegrać rolę sędziego/podpowiadacza/nadzorcy rozgrywki.

W niedzielę będzie rozgrywka figurkowa w "Field of Glory" (starożytność).

Trochę mam natłok zajęć, więc nie wiem czy w ten weekend dam radę coś jeszcze, ale jestem chętny jakby co.

A w co masz ochotę pograć czmielonie?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
FortGier.pl
Sous-lieutenant
Posty: 357
Rejestracja: niedziela, 29 października 2006, 10:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 17 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: FortGier.pl »

Dzieki za zaproszenie do Tannenberg ale nie będę Cię pozbawiał tej przyjemności.

Lista gier które posiadam jest tutaj: http://boardgamegeek.com/collection/use ... dgame&ff=1

Mógłbym zagrać bez potrzeby czytania zasad w:ASL/SL, Blackbeard, Conquest of Paradise, Kaizer's Pirates, Labyrinth, Pacific Typhoon, PoG, Rok1920, Washington's War, Wilderness War. Do pozostalych musiałbym przeczytać instrukcję.

Tutaj inne gry w które grałem i znam zasady: http://boardgamegeek.com/collection/use ... dgame&ff=1
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: Raleen »

Ładna kolekcja. Z wieloosobówek dość często grywamy w Napoleonic Wars i Orła i Gwiazdę, a tak to z rzeczy, których instrukcji nie czytałeś, chętnie bym pograł w "Gustawa Adolfa" za jakiś czas, ale jestem też w miarę otwarty na różne propozycje :) . Z Vae Victis też widzę, że masz różne średniowieczne bitewki, co też by mnie ciekawiło, a to pewnie krótkie i raczej takie, żeby zobaczyć bitwę i się pobawić. W ten weekend już raczej nie dam rady, ale w przyszłości bardzo chętnie (nie wiem jak z następnym weekendem, bo zaraz potem są święta). Pewnie Kpt. Bomba będzie chętny na ASL i inne podobne tytuły, jak tylko złapie oddech w pracy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: Telamon »

W niedzielę będzie rozgrywka figurkowa w "Field of Glory" (starożytność).

Tylko zróbcie dużo ładnych zdjęć, ze zbliżeniami etc. ;)
Awatar użytkownika
FortGier.pl
Sous-lieutenant
Posty: 357
Rejestracja: niedziela, 29 października 2006, 10:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 17 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: FortGier.pl »

Raleen pisze:Ładna kolekcja. Z wieloosobówek dość często grywamy w Napoleonic Wars i Orła i Gwiazdę, a tak to z rzeczy, których instrukcji nie czytałeś, chętnie bym pograł w "Gustawa Adolfa" za jakiś czas, ale jestem też w miarę otwarty na różne propozycje :) . Z Vae Victis też widzę, że masz różne średniowieczne bitewki, co też by mnie ciekawiło, a to pewnie krótkie i raczej takie, żeby zobaczyć bitwę i się pobawić. W ten weekend już raczej nie dam rady, ale w przyszłości bardzo chętnie (nie wiem jak z następnym weekendem, bo zaraz potem są święta). Pewnie Kpt. Bomba będzie chętny na ASL i inne podobne tytuły, jak tylko złapie oddech w pracy.
Ok, no to jak nic się nie zmieni przed tym weekendem to do zobaczenia w nowym roku, odezwę się jeszcze przed pierwszym weekendem stycznia.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: Silver »

Z tego co masz to znam oczywiście Napoleonic Wars, tylko mam nowszą wersję. Ty masz starszą a do tego ja dorobiłem dodatek gdzie akcja gry zaczyna się wcześniej, gdy Napoleon nie był jeszcze cesarzem.
W tą sobotę wyjątkowo mam czas i zaproponowałbym może Kutuzova - to starszy z trójcy zapoczątkowanej przez Napoleonic Wars.
Być może znajdą się chętni.
Ja chętny na wieloosobówki.
Na Politechnikę ale i w inne miejsca też trzeba się umawiać.
Jak nie znajdą się chętni to pójdę na całodzienny „Rzut Kostką” organizowany na Pradze na Białostockiej 4, a tam przeważnie przychodzą eurogracze ale też jest szansa na spotkanie tych chcących zagrać w coś cięższego (chyba przynajmniej jeden z dalszych growych znajomych tam będzie i może w Kutuzova da się zagrać).
Ja mogę tez przynieść np.: Britannia, Hannibal Barkas, Here I Stand, Imperium Romanum, Kutuzov, Napoleonic Wars, Onward Christian Soldiers, SPQR, Sukcesorzy Aleksandra Wielkiego 2 wer, Sword of Rome, Wellington.
Na 2 osoby też mam sporo (mogę wymienić niektóre) ale na to już mniej chętnie.
Awatar użytkownika
FortGier.pl
Sous-lieutenant
Posty: 357
Rejestracja: niedziela, 29 października 2006, 10:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 17 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: FortGier.pl »

Kutuzov moze byc tylko nie znam zasad. Da sie to to wyjasnic przed gra czy trzeba koniecznie przeczytac?
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: Silver »

Jak przeczytasz wspaniałe recenzje najpierw do Napoleonic Wars:
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119
a potem do Kutuzova:
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119
to ci się nieźle przejaśni.
Dodatkowo jak podasz na priva maila to prześle ci moje materiały i tłumaczenia (miedzy innymi kart).
Tylko dobrze byłoby gdyby z tobą w drużynie był ktoś kto tą grę zna.
Awatar użytkownika
FortGier.pl
Sous-lieutenant
Posty: 357
Rejestracja: niedziela, 29 października 2006, 10:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 17 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: FortGier.pl »

Sprobuje zapoznac sie z instrukcja, tylko na razie nie mamy jeszcze kompletu graczy? na razie nie przysylaj dodatkowych materialow bo nie dam rady sie z nimi zapoznac, zajrze tylko do instrukcji GMT.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: Raleen »

Niestety jutrzejszy FoG został odwołany. Odbędzie się pewnie na kolejnym spotkaniu, już po świętach, a w zasadzie trzeba liczyć, że po nowym roku.

Za to dzisiejsza rozgrywka w "Tannenberg 1914", odbywa się zgodnie z planem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: Raleen »

Rozgrywka w "Tannenberg 1914" doszła do skutku. 8 armią niemiecką dowodził Xardas, broniąc swojego olsztyńskiego heimatu ;) . Warhammster wziął komendę nad 2 armią rosyjską Samsonowa, zaś ja nad 1 armią rosyjską Rennenkampfa. 1 armia maszerowała na zachód wzdłuż linii kolejowej. Niestety w 1 etapie został unieruchomiony II Korpus gen. Scheidemanna, który nie mógł się ruszyć z Augustowa bodaj przez 4 dni. Tym samym 1 armia początkowo nacierała trzema korpusami, przeciwko dwóm niemieckim. Rosjanie posiadali tu także sporo kawalerii, jednak jej użycie było z początku ograniczone ze względu na poważne problemy z dowodzeniem i zaopatrzeniem. Niemcy postanowili stawić opór, nieopodal granicy. Z początku szło im całkiem dobrze. Z czasem nadciągnął jednak na plac boju II Korpus, co stworzyło po stronie rosyjskiej taką przewagę, że Niemcy zaczęli mieć problemy. W pewnym momencie spore zgrupowanie niemieckie znalazło się w częściowym okrążeniu. Niemcy usiłowali się wybić rzucając kartę "Szturm". Ostatecznie skończyło się stratami. W międzyczasie Xardas ściągnął jeszcze rezerwowe oddziały z Królewca.

Na południu 2 armia dzielnie zbierała z początku swoje siły przesuwając się na zachód, w kierunku linii kolejowej kończącej się w okolicach Mławy. Ofensywa ruszyła po pojawieniu się na planszy czwartego korpusu i nadejściu taborów. W pewnym momencie główne zgrupowanie ruszyło w stronę pozycji XX Korpusu niemieckiego i tu natarło frontalnie, ale tylko jednym korpusem, szturmując pozycje niemieckie. Rosjanie ponieśli tu znaczącą porażkę. Duże sukcesy zaczęła w pewnym momencie odnosić na południu rosyjska kawaleria, przedzierając się dzielnie na zaplecze armii niemieckiej i starając się tu i ówdzie rozkręcać tory. Xardas ściągał i tutaj spore siły i miał dwa korpusy, przeciwko początkowo trzem, a potem czterem. Taki podział sił zapewniał mu do pewnego stopnia efektywną obronę, nie pozwalało to jednak pokusić się o sukces, bo siły na obu kierunkach działania armii rosyjskich były rozłożone niemal po równo.

Cała rozgrywka była jednak szkoleniowa. Ostatecznie dociągnęliśmy do 10 etapu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Sergent-Major
Posty: 152
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: Franek Strzała »

Zbieram ekipe na "Strike of the Eagle"na najblizsza niedziele 23.12. Potrzeba łącznie 4 osoby no i klucznika :)
pozdrawiam
Franek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: Raleen »

Gdyby klucznika brakowało, postaram się pomóc :). Z graniem też chętnie, ale zobaczymy jak z czasem będzie przed świętami.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Sergent-Major
Posty: 152
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: Franek Strzała »

Raleen pisze:Gdyby klucznika brakowało, postaram się pomóc :). Z graniem też chętnie, ale zobaczymy jak z czasem będzie przed świętami.
Super jakbys zawital. Zobacz na instrukcje bo sa lekkie zmiany moim zdaniem na plus w wersji angielskiej. Mam kolejnego chetnego wstepnie. Okresli sie w piatek na 100%.
pozdrawiam
Franek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania, kluby”