[Warszawa] Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Rozgrywki indywidualne i klubowe. Sprawy organizacyjne klubów graczy.
prezestomek
Adjudant-Major
Posty: 275
Rejestracja: czwartek, 17 października 2013, 09:55
Has thanked: 19 times
Been thanked: 27 times

Re: [Warszawa] Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: prezestomek »

Jak rozgrywka w ZW poszła?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Raleen »

Dobrze, szkoleniowa była, więc się dużo nie rozpisuję o niej. Krzewię ZW jak mało kto ostatnio ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
prezestomek
Adjudant-Major
Posty: 275
Rejestracja: czwartek, 17 października 2013, 09:55
Has thanked: 19 times
Been thanked: 27 times

Re: [Warszawa] Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: prezestomek »

Raleen pisze: niedziela, 18 grudnia 2022, 11:50 Dobrze, szkoleniowa była, więc się dużo nie rozpisuję o niej. Krzewię ZW jak mało kto ostatnio ;)
Organizacja liczy właśnie na takich pionierów!
Awatar użytkownika
Cesarz
Caporal
Posty: 73
Rejestracja: sobota, 25 stycznia 2020, 21:19
Has thanked: 39 times
Been thanked: 45 times

Re: [Warszawa] Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Cesarz »

Chciałbym podziękować szanownym współgraczom za kolejne już spotkanie i za wspólne rozgrywki, szczególnie za ostatnią partię w "Here I Stand", w którą to grałem po raz pierwszy (pozostali gracze też, więc można powiedzieć, że była to rozgrywka szkoleniowa). Podczas rozgrywki kierowałem Papiestwem, które to na początku rozgrywki radziło sobie bardzo dobrze, ponieważ obóz heretyków pod przewodnictwem ekskomunikowanego potem Lutra miał pod kontrolą po 1 etapie tylko 4 pola w Rzeszy, lecz potem nie było już tak kolorowo. W późniejszych etapach Francuzi wzięli sobie za cel przejęcie wpływów we Włoszech (za co ich władca został ekskomunikowany, lecz na niewiele się to zdało), co im jednak się udało, na moje nieszczęście, co pozwoliło heretykom na skuteczne szerzenie swoich wpływów. Nie szły mi też niestety debaty teologiczne, z których dwóch moich teologów zostało ośmieszonych, a żaden heretyk nie został spalony na stosie.
Rozgrywkę wygrali ostatecznie heretycy, osiągając 25 PZ, choć inne potęgi deptały im po piętach.
Jak na pierwszy raz rozgrywka była żmudna, ze względu na konieczność wielokrotnego wertowania instrukcji i grania trochę na ślepo, ze względu na brak doświadczenia, lecz mam nadzieję na kolejne partie w tą zacną grę.
"Stu marnych żołnierzy znaczy mniej niż dwudziestu wyborowych, zjedzą zaś oni pięć razy więcej"

Maksyma generała Bonapartego, o której (na swoje nieszczęście) zapomniał cesarz Napoleon I
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Raleen »

Nagrałem się w HIS na przestrzeni lat, a do tej rozgrywki dołączyłem w końcówce, przejmując Anglię po jednym z kolegów, który musiał się zbierać. Na podstawie tego co widziałem mogę powiedzieć, że jak na pierwszy raz było naprawdę dobrze. Paradoksalnie to, że wszyscy byli zieloni okazało się korzystne, o tyle, że wyrównywało szanse.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Raleen »

Najbliższe spotkanie:

21 stycznia

Gramy od 9.30 do 21.00.

Zapraszam!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: RAJ »

"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Raleen »

Gdyby ktoś był zainteresowany, chętnie pokażę i zrobię rozgrywkę szkoleniową w "Ostrołękę 26 maja 1831".

Poza tym chętnie zagram w "The Napoleonic Wars". Gra jest dla 2-5 graczy, więc skład można dobrać dość elastycznie, najlepiej chodzi w 3-4. Jako że znam dobrze zasady, jestem w stanie wytłumaczyć przed grą.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
damian321
Caporal
Posty: 58
Rejestracja: niedziela, 20 października 2019, 16:36
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: [Warszawa] Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: damian321 »

Już do Raja pisałem o Times of War. Zostały 3 osoby do zebrania.
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 518
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 196 times
Been thanked: 122 times

Re: [Warszawa] Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Ja bym bardzo chętnie zagrał i w "Times of War" i w "Wojny Napoleońskie". Niestety, do końca stycznia nie dam rady się pojawić. Czy wiadomo już kiedy planowane jest spotkanie w lutym?
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Silver »

Akurat dziś rozmawiałem z Eryk Wiking i zastanawiał się czy byłaby ekipa do Times of war więc chyba będzie chętny (powiadomię go) i wtedy może i ja też (tylko jeszcze nie jestem do końca zdecydowany bo nie znam ni w ząb tej gry a moje możliwości co do przetłumaczenia sobie instrukcji tym razem zawiodą z powodu braku czasu) i mam nadzieje, że ktoś dobrze potłumaczy. Choć Eryk Wiking chyba bardziej liczył że będą chętni na Smutę.
Ostatnio zmieniony środa, 28 grudnia 2022, 23:08 przez Silver, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Raleen »

Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) pisze: środa, 28 grudnia 2022, 22:11 Ja bym bardzo chętnie zagrał i w "Times of War" i w "Wojny Napoleońskie". Niestety, do końca stycznia nie dam rady się pojawić. Czy wiadomo już kiedy planowane jest spotkanie w lutym?
Jeszcze nie, jakby co daj znać które terminy Ci pasują, ewentualnie które bardziej, a które mniej. Będę decydował pewnie w okolicach tego najbliższego spotkania. Jakoś w środku miesiąca najbardziej prawdopodobne.

Przy okazji jeszcze kwestia organizacyjna: jeśli ktoś jest zmotoryzowany chce parkować na terenie SGGW przy Bibliotece, a jeszcze nie podawał mi nr rejestracji, to proszę mi przesłać przez PW (bądź inną drogą). Muszę im podać najpóźniej 3 dni przed spotkaniem. Ci, którzy już podawali, są wpisani na listę z automatu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: RAJ »

O tak, wjazd na parking to błogosławieństwo, bo zaparkowanie w okolicy to koszmar.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: [Warszawa] Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Neoberger »

Silver pisze: środa, 28 grudnia 2022, 22:34 Akurat dziś rozmawiałem z Eryk Wiking i zastanawiał się czy byłaby ekipa do Times of war więc chyba będzie chętny (powiadomię go) i wtedy może i ja też (tylko jeszcze nie jestem do końca zdecydowany bo nie znam ni w ząb tej gry a moje możliwości co do przetłumaczenia sobie instrukcji tym razem zawiodą z powodu braku czasu) i mam nadzieje, że ktoś dobrze potłumaczy. Choć ErykWiking chyba bardziej liczył że będą chętni na Smutę.
Ja w Smutę chętnie.
Berger
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 518
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 196 times
Been thanked: 122 times

Re: [Warszawa] Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Raleen pisze: środa, 28 grudnia 2022, 22:48 Jeszcze nie, jakby co daj znać które terminy Ci pasują, ewentualnie które bardziej, a które mniej. Będę decydował pewnie w okolicach tego najbliższego spotkania. Jakoś w środku miesiąca najbardziej prawdopodobne.
Przepraszam, że z takim opóźnieniem, ale dopiero teraz mam jasność co do moich planów. Na tę chwilę preferowałbym pierwszy albo ostatni weekend lutego (4 albo 25).
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania, kluby”