[Gdańsk] Gry wojenne i historyczne

Rozgrywki indywidualne i klubowe. Sprawy organizacyjne klubów graczy.
Awatar użytkownika
Highlander
Sergent-Major
Posty: 185
Rejestracja: wtorek, 1 lipca 2014, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk, Gdynia] Gry wojenne i historyczne pod egidą Muz

Post autor: Highlander »

DaRealOdi pisze:Tradycyjne, poweekendowe pytanie, kto się wybiera do Caffe Anioł we wtorek?
Jeśli będzie dużo osób, proponuję dwie z trzech: Triumph&Tragedy, Churchilla i/lub Wyścig do Renu. Czekam tez na Wasze propozycje :) Zamówienie na "coś taktycznego" w dalszym ciągu aktualne?
Ja się wybieram. Preferuję (1) T&T, ewentualnie (2) Churchill ale nie znajdę czasu na opanowanie zasad wcześniej. WdR średnio - gra po kilku partiach okazała się mieć optymalny zestaw ruchów i sprowadziła się do losowego ciągnięcia przeszkód w talii.
Początek jest o 17:00?
Moja kolekcja gier planszowych
Gdańskie wtorkowe spotkania z grami wojennymi i historycznymi w klubie Krolm - spis naszych gier
DaRealOdi
Sous-lieutenant
Posty: 437
Rejestracja: niedziela, 2 września 2007, 09:03
Lokalizacja: 3city
Has thanked: 1 time

Re: [Gdańsk, Gdynia] Gry wojenne i historyczne pod egidą Muz

Post autor: DaRealOdi »

Dzięki za spotkanie. Tym razem, oprócz stałego punktu naszych spotkań ostatnimi czasy, czyli Triumph&Tragedy, na stole pojawił się także CoH w scenariuszu trzyosobowym.
W T&T tym razem zaczęło się agresywnie, zgodnie z opisywaną strategia wygrywającą dla Niemiec. Szybkie przejęcie Low Countries i atak na Francję spowodował, że już w 1936 roku Wyspy Brytyjskie były zagrożone desantem niemieckim. Zwycięska bitwa Home Fleet z niemiecką eskadrą odsunęła widmo inwazji i pozwoliła spokojnie rozbudowywać siły powietrzne, sukcesywnie osłabiające niemieckie jednostki okupujące Francję.
Pojawiła się nawet możliwość inwazji na kontynent, gdy Niemcy przesunęli swoje siły na wschód. Atak na ZSRR ze Skandynawii był zaskoczeniem i - niestety - faszystom udało się zdobyć Leningrad, kończąc tym samym rozgrywkę. W sumie dobrze tak zdradzieckim Sowietom, bo zamiast bić Niemców wespół z Aliantami, połasili się na brytyjskie Indie :lol: :wink:

W CoH dobrze ustawieni Polacy nie mieli problemu z powstrzymaniem natarcia sowieckiego, ale taki wynik rozgrywki był w przeważającej mierze moją winą. Tym razem casus "Zapomniałem wam powiedzieć o pewnej bardzo ważnej zasadzie..." objawił się w katastrofalny sposób, bo nie doczytałem, że Objectivy powinny tworzyć osobną talię. Zamiast tego wrzuciłem je do talii ogólnej. Czyli Iwona i Tomek dostaliby w trakcie gry dwie drużyny strzelców, dwa samochody pancerne i moździerze, a do tego dwie karty wsparcia artyleryjskiego, które z pozycji polskich mogły zrobić miazgę. Zamiast tego nie dostali nic. Przepraszam :(

Za tydzień widzimy się w środę w Gdyni.
Awatar użytkownika
Jan1980
Lieutenant
Posty: 588
Rejestracja: sobota, 30 listopada 2013, 14:44

Re: [Gdańsk, Gdynia] Gry wojenne i historyczne pod egidą Muz

Post autor: Jan1980 »

Nie gniewamy się:
Obrazek

Za tydzień liczę na CoH na froncie wschodnim. Muszę w końcu zagrać Estończykami ;)
Ой дарожка доўгая да дому
За Вялікае Княства за Карону
Пераможам ворагаў спакусы
Мы ж Літвіны, Мы ж Беларусы
Awatar użytkownika
Highlander
Sergent-Major
Posty: 185
Rejestracja: wtorek, 1 lipca 2014, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk, Gdynia] Gry wojenne i historyczne pod egidą Muz

Post autor: Highlander »

DaRealOdi pisze: W T&T tym razem zaczęło się agresywnie, zgodnie z opisywaną strategia wygrywającą dla Niemiec. (...)
Nowe zasady do opanowania (przynajmniej dla mnie):
1) można stacjonować lotnictwo na morzu
2) podwodne mogą w zanurzeniu po walce wciąż blokować dostawy surowców
Plus do potwierdzenia czy autor planuje wprowadzić limit 6 jednostek na obszar i czy powinniśmy tak grać.
Moja kolekcja gier planszowych
Gdańskie wtorkowe spotkania z grami wojennymi i historycznymi w klubie Krolm - spis naszych gier
Awatar użytkownika
Highlander
Sergent-Major
Posty: 185
Rejestracja: wtorek, 1 lipca 2014, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk, Gdynia] Gry wojenne i historyczne pod egidą Muz

Post autor: Highlander »

Czy na środę znajdą się chętni na dalsze testowanie T&T?
Ewentualnie aby wprowadzić mnie w HoldFast Russia lub Churchill?

EDIT: Nieaktualne.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 kwietnia 2016, 22:04 przez Highlander, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja gier planszowych
Gdańskie wtorkowe spotkania z grami wojennymi i historycznymi w klubie Krolm - spis naszych gier
DaRealOdi
Sous-lieutenant
Posty: 437
Rejestracja: niedziela, 2 września 2007, 09:03
Lokalizacja: 3city
Has thanked: 1 time

Re: [Gdańsk, Gdynia] Gry wojenne i historyczne pod egidą Muz

Post autor: DaRealOdi »

Zobaczymy kto się zadeklaruje. Coś z tych trzech powinno być.
Awatar użytkownika
Highlander
Sergent-Major
Posty: 185
Rejestracja: wtorek, 1 lipca 2014, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk, Gdynia] Gry wojenne i historyczne pod egidą Muz

Post autor: Highlander »

Niestety nie pojawię się w środę.

Pytanie o chętnych do gry wciąż aktualne (T&T, HoldFast Russia, Churchill) tylko że na 19 kwietnia w Gdańsku.
Ostatnio zmieniony czwartek, 14 kwietnia 2016, 09:42 przez Highlander, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja gier planszowych
Gdańskie wtorkowe spotkania z grami wojennymi i historycznymi w klubie Krolm - spis naszych gier
DaRealOdi
Sous-lieutenant
Posty: 437
Rejestracja: niedziela, 2 września 2007, 09:03
Lokalizacja: 3city
Has thanked: 1 time

Re: [Gdańsk, Gdynia] Gry wojenne i historyczne pod egidą Muz

Post autor: DaRealOdi »

Ktoś jutro się zapowiada w Caffe?
Awatar użytkownika
Jan1980
Lieutenant
Posty: 588
Rejestracja: sobota, 30 listopada 2013, 14:44

Re: [Gdańsk, Gdynia] Gry wojenne i historyczne pod egidą Muz

Post autor: Jan1980 »

Niestety mnie nie będzie, widzimy się za tydzień, miłej zabawy!
Ой дарожка доўгая да дому
За Вялікае Княства за Карону
Пераможам ворагаў спакусы
Мы ж Літвіны, Мы ж Беларусы
DaRealOdi
Sous-lieutenant
Posty: 437
Rejestracja: niedziela, 2 września 2007, 09:03
Lokalizacja: 3city
Has thanked: 1 time

Re: [Gdańsk, Gdynia] Gry wojenne i historyczne pod egidą Muz

Post autor: DaRealOdi »

W kameralnym gronie odpaliliśmy Conflict of Heroes. Artur chyba jest kolejną osoba, która się do CoHa przekonała
(ku mojemu ubolewaniu, bo ja bym wolał, żeby wszyscy szaleli na punkcie Combat Commandera, ale od "wolenia" i "gadania" o tym tak się nie stanie, więc muszę wziąć się do roboty, przygotować egzemplarze do grania i próbować w ten sposób szerzyć kult CC ;)).

Tym razem niemiecka kolumna zmotoryzowana, wsparta plutonem pancernym, ścigała polską baterię artylerii. Skrzydła nacierającej kolumny szarpane były przez dwa plutony polskiej piechoty, które z ogromnymi stratami, ale jednak związały siły niemieckie z dala od dział. Pomimo ogromnych polskich strat, wynikających poniekąd z niefrasobliwego dowodzenia, wynik punktowy oscylował wokół remisu. Musieliśmy zakończyć rozgrywkę po 3 turze, ale z obliczeń wynikało, że zwycięzca pojedynku miałby przewagę zaledwie jednego punktu nad pokonanym. Tak naprawdę jeden dobry strzał mógłby decydować.

Grało się przyjemnie, losowość - jak zwykle w CoH - dawała o sobie znać. Co by nie mówić, jako wprowadzenie do taktycznych gier wojennych CoH jest chyba najlepszy.

Za tydzień widzimy się 19 kwietnia (wtorek) w Gdańsku.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Hauptmann
Posty: 766
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 10:37
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 10 times
Been thanked: 31 times

Re: [Gdańsk, Gdynia] Gry wojenne i historyczne pod egidą Muz

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Tym razem najprawdopdobnie będę, zrobię też wszystko, aby mieć dużo czasu. Co za tym idzie, bardzo bym chciał poznać T&T :)
Awatar użytkownika
Jan1980
Lieutenant
Posty: 588
Rejestracja: sobota, 30 listopada 2013, 14:44

Re: [Gdańsk, Gdynia] Gry wojenne i historyczne pod egidą Muz

Post autor: Jan1980 »

Będę na 75%, na 100% nie gram w nic ciężkiego i długiego.
pozdr
Ой дарожка доўгая да дому
За Вялікае Княства за Карону
Пераможам ворагаў спакусы
Мы ж Літвіны, Мы ж Беларусы
Awatar użytkownika
Highlander
Sergent-Major
Posty: 185
Rejestracja: wtorek, 1 lipca 2014, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk, Gdynia] Gry wojenne i historyczne pod egidą Muz

Post autor: Highlander »

Ja będę.

Pytanie o chętnych do gry wciąż aktualne (T&T, HoldFast Russia, Churchill). Może Janek zagrałbyś w HoldFasta? Czy to też za ciężkie?
Moja kolekcja gier planszowych
Gdańskie wtorkowe spotkania z grami wojennymi i historycznymi w klubie Krolm - spis naszych gier
DaRealOdi
Sous-lieutenant
Posty: 437
Rejestracja: niedziela, 2 września 2007, 09:03
Lokalizacja: 3city
Has thanked: 1 time

Re: [Gdańsk, Gdynia] Gry wojenne i historyczne pod egidą Muz

Post autor: DaRealOdi »

Kto się wybiera w najbliższy wtorek do Gdańska?

Zapraszam serdecznie tym bardziej, że przyszłość Muzeum II Wojny Światowej stanęła pod ogromnym znakiem zapytania, jeśli wręcz nie została już przesądzona...
Oświadczenie Dyrekcji MIIWS
informacja w portalu trojmiasto.pl
komentarz w serwisie histmag.org
Awatar użytkownika
Jan1980
Lieutenant
Posty: 588
Rejestracja: sobota, 30 listopada 2013, 14:44

Re: [Gdańsk, Gdynia] Gry wojenne i historyczne pod egidą Muz

Post autor: Jan1980 »

Zapraszam serdecznie tym bardziej, że przyszłość Muzeum II Wojny Światowej stanęła pod ogromnym znakiem zapytania, jeśli wręcz nie została już przesądzona...
No niestety poważnym państwem to byliśmy...pod zaborami. Teraz tylko narodowo bananowa republika.
Może Janek zagrałbyś w HoldFasta? Czy to też za ciężkie?
Ale żeś mi dowalił. W Holdfast mogę zagrać pijany, z zamkniętymi oczami i z jedną ręką za plecami. Jak nie znajdziesz chętnego to zagram sowietami (żebyś miał Niemcami więcej zabawy), będę potrzebował tylko 15 minut na przeczytanie instrukcji. O T&T i Churchill nie ma w ogóle mowy :)
Ой дарожка доўгая да дому
За Вялікае Княства за Карону
Пераможам ворагаў спакусы
Мы ж Літвіны, Мы ж Беларусы
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania, kluby”