Błędy na stronie SiS

Awatar użytkownika
Paweł Sulich
Podporucznik
Posty: 413
Rejestracja: wtorek, 7 listopada 2006, 10:16
Lokalizacja: Józefów
Been thanked: 3 times

Post autor: Paweł Sulich »

Gdy otwieram linki z forum do nowych recenzji na stroni SiS, Firefox pokazuje:

"Witryna zgłoszona jako dokonująca ataków!
Witryna www.sis.polebitwy.pl została zgłoszona jako witryna stanowiąca zagrożenie i została zablokowana zgodnie z ustawieniami bezpieczeństwa."

Czy wszystko w porządku?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43298
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3889 times
Been thanked: 2462 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Nie mam pojęcia skąd to się bierze. Mi wchodzi bez problemu, ale akurat nie wchodziłem przez Firefoxa.

Postaramy się zaradzić, ale teraz lato i wszystko się wlecze.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

Mam to samo :/
Awatar użytkownika
apj
Lieutenant
Posty: 564
Rejestracja: środa, 12 kwietnia 2006, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apj »

OK sprawdze to i zglosze Google do usuniecia
Awatar użytkownika
apj
Lieutenant
Posty: 564
Rejestracja: środa, 12 kwietnia 2006, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apj »

Mamy problem. Ktos z was ma zakazony komputer zapewne i mamy na sis trojana :/
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43298
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3889 times
Been thanked: 2462 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

apj pisze:Mamy problem. Ktos z was ma zakazony komputer zapewne i mamy na sis trojana :/
To nie da się go jakoś po prostu usunąć? Przecież od przeglądania strony przez kogoś z trojanem trojan chyba nie przechodzi na stronę?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
apj
Lieutenant
Posty: 564
Rejestracja: środa, 12 kwietnia 2006, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apj »

Niezupelnie - podczas ogladania strony, przegladarka pobiera wszelkie zalaczone pliki i moze je tez uruchomic - to zalezy od ustawien przegladarki. To jakies sowieckie g*, bo linki wskazuja na domene .ru
Co do usuniecia to pracuje nad tym, niestety nadal szukam skutecznej metody wyczyszczenia. Co gorsza czesc zainfekowanych plikow, jest uszkodzona.
Narazie wiecej nie dodam bo musze powalczyc. Jakbede mial efekty napisze. Narazie sugeruje kazdemu z adminow ktorzy mieli dostep do ftp itd, aby zapuscil i zweryfikowal swoje systemy / dyski kilkoma aplikacjami antywirusowymi. Sila wyzsza ;)
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Sprawdzone Avastem z dzisiejszą bazą danych - czysto. Zresztą jak codziennie.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43298
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3889 times
Been thanked: 2462 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Jeśli chodzi o Avasta to ja też mam, aktualnego i sprawdzałem gruntownie dwa dni temu. Od tego czasu raczej nic mi nie mogło przybyć, ale w przeszłości owszem trojany się zdarzały :/ .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
kot
Stabsfeldwebel
Posty: 301
Rejestracja: sobota, 2 grudnia 2006, 15:13
Lokalizacja: Chojnice/Wawa

Post autor: kot »

Polecam AVG Free 8.5... wcześniej też miałem avasta i niepokojące objawy na kompie, po przeleceniu AVG wykryło kilka trojanów.

A co do zarażonego kompa to jeszcze nie widziałem żeby od kogoś z kompa przy przeglądaniu strony coś przeszło... chyba że ktoś na stronkę plik wrzucił. Zresztą ja się tam nie znam ;)
Polska od morza do Watykanu :>

Działam też tu: http://www.fajka.net.pl/
Obecna przyjemność: G&H Ennerdale Flake i "Pół wieku w mundurze" Mierieckowa
Awatar użytkownika
apj
Lieutenant
Posty: 564
Rejestracja: środa, 12 kwietnia 2006, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apj »

Wiadomo ze od wgrywania plikow ;) bo jak inaczej. Co do 'wirusow' to nie zwyklym programem AV niestety raczej a czyms co zwalcza konie trojanskie i to w wersji javasricpt ;)
Zwykle programy w ogole nie widza problemu... o_O

Przypuszczam ze to sie bierze od trajanow na Worda, bo z takimi kiedys mielismy problemy.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Kiedy próbuję wejść na Strategię i Strategów, to NOD32 daje mi komunikat o wykryciu wirusa i przerywa połączenie.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Match
Captain
Posty: 1647
Rejestracja: poniedziałek, 30 stycznia 2006, 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Match »

Podobno NOD32, Avast, Avira i kilka innych darmowych antywirusów tak miewa (np. u mnie nieustannie oznacza Rome:TW jako keyloggera)

Ale ekspertem nie jestem, więc tylko powtarzam co mi mądrzejsi powiedzieli.
Moje gry
"Diplomats! The best diplomat I know is a fully activated phaser bank!" - Lt. Cmdr. Montgomery Scott
Obrazek
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

NOD32 bezpłatny? I po co moja firma płaci za ten program? ;)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Match
Captain
Posty: 1647
Rejestracja: poniedziałek, 30 stycznia 2006, 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Match »

NOD32 bezpłatny oczywiście nie jest, wrzuciłem go niepotrzebnie do tego samego worka :]
Moje gry
"Diplomats! The best diplomat I know is a fully activated phaser bank!" - Lt. Cmdr. Montgomery Scott
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Portal Strategie”