Banowanie adresów boot-ów

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Banowanie adresów boot-ów

Post autor: Raleen »

W związku z tym, że coraz częściej nawiedzają nasze forum różne "roboty" samoczynnie rejestrujące się tutaj jedynie po to by wkleic swoją reklamę, będę banował adresy mailowe, z których do nas przychodzą, co powinno zapewnic, że nie będą się tutaj rejestrowac (a przynajmniej w mniejszych ilościach) i oszczędzi mi roboty przy kasowaniu takich kont.

Jednocześnie informuję o tym, bo banuję całe zakresy adresów, więc jak by ktoś miał adres na takim serwerze, to na niego się nie zarejestruje.

Dotychczas zbanowane są adresy o następujących końcówkach:

*@*.info

*@mail.ru
*@inmail24.com
*@please-email-me.info
*@alterego-net.info
*@meta.ua
*@freepochta.info
*@oidfgh02hg20.info
*@vbjq.com
*@whazzzup.org
*@newfin.biz
*@rqzs.com
*@hentra.com
*@znahov.org
*@mcn.com
*@japango.com
*@hzvf.com
*@zfhn.com
*@hot-and-free.com
*@bvhx.com
*@buy-24h.net.ru
*@me.by
*@alphaspace.org
*@pochta.ru
*@phpbbspam.org
*@incesttrade.com
*@lwqi.com
*@rex1.org
*@bluebottle.com
*@nryk.com
*@inbox.com
*@hip-h0p.ru
*@mail.zp.ua
*@ovkz.com
*@tut.by
*@dkblog.org
*@mintenda.com
*@zxc1.org
Ostatnio zmieniony środa, 28 marca 2007, 09:39 przez Raleen, łącznie zmieniany 30 razy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Banowanie adresów boot-ów

Post autor: Strategos »

Raleen pisze: Dotychczas zbanowane są adresy o następujących końcówkach:

*@mail.ru
Sądząc po końcówce "ru" (Russia?) włączyliśmy się w nurt lustracyjny :wink:
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

To też nie do końca wiadomo, bo większość czy nawet wszystkie te booty miały w profilu w rubryce "Skąd" wpisane USA :) .

Dodałem jeszcze jednego i będę sukcesywnie dodawał następne.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Gonzo
Podpułkownik
Posty: 974
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:20
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Post autor: Gonzo »

Jeśliby wpadło tutaj kilka capów z mailami op.pl , onet.pl , wp.pl , interia.pl to dalej osoby z tych adresów byłyby zarejestrowane czy coś by mogło się popieprzyć? (chodzi mi o normalne logowanie).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Przecież ja to robię ręcznie a nie z automatu i takich adresów nie będę banował tylko jakieś dziwne typu:

*@please-email-me.info
*@alterego-net.info

Wiem mniej więcej na jakich adresach żywi ludzie mają konta.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ważna informacja - zbanowałem ogólnie wszystkie adresy o rozszerzeniu na końcu ".info" - jest to najczęściej stosowane rozszerzenie przez booty, sprawdziłem statystycznie na jednym z for zalanych tego rodzaju spamem. Wydaje mi się, że nikt nie ma adresów tego rodzaju - jeśli jest inaczej i jeśli znacie jakiś serwer, który daje takie adresy użytkownikom, dajcie mi znać.

Czyli zbanowany jest adres:

*@*.info

gdzie gwiazdki oznaczają dowolny ciąg znaków.

Przy okazji także parę nowych adresów szczegółowych:

*@hentra.com
*@znahov.org
*@mcn.com
*@japango.com

Myślę, że to ogólne zbanowanie "info" powinno trochę więcej pomóc. Statystycznie wydaje mi się, że najczęściej u "robotów" występują takie właśnie adresy. 100% ochrony przez tym nigdy nie ma.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
HariMata
Rodzynek
Posty: 93
Rejestracja: wtorek, 17 października 2006, 17:46
Lokalizacja: Piastów/Warszawa

Post autor: HariMata »

W związku ze zmasowanym atakiem botów, mój znajomy postanowił wprowadzić do profilu rejestracyjnego na prowadzonym przez siebie forum captcha, czyli wymóg przepisania widocznego na obrazku ciągu liter/cyfr (taki, jak np. przy wysyłania smsów z gg), oraz krótkie pytanie kontrolne. System sprawdza się świetnie - dwie prościutkie czynności, które wydłużają proces rejestracji zaledwie o parę sekund, okazały się barierą nie do przejścia dla automatów :)

Może warto zastanowić się nad wprowadzeniem czegoś takiego tutaj?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Masz rację, nie mamy tej opcji z przepisywaniem liter, ale jest potwierdzenie rejestracji. Musimy zrobić upgrade forum, tylko ostatnio trudno mi kolegę informatyka zmobilizować, bo i tak narobił się przy niedawnych przenosinach i wokół tego.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Mysle ze propozycja HariMaty (jak to sie odmienia? :) ) jest bardzo dobra. W miare mozliwosci powinnismy sie o cos takiego starac.
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Słowiku jeśli znasz się na tym to możesz się tym zająć, ja niestety nie bardzo...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Postaram sie, zobaczymy czy sie uda ;)
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

slowik pisze:propozycja HariMaty (jak to sie odmienia? :) )
Właśnie tak. :)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

HariMata pisze:W związku ze zmasowanym atakiem botów, mój znajomy postanowił wprowadzić do profilu rejestracyjnego na prowadzonym przez siebie forum captcha, czyli wymóg przepisania widocznego na obrazku ciągu liter/cyfr (taki, jak np. przy wysyłania smsów z gg), oraz krótkie pytanie kontrolne. System sprawdza się świetnie - dwie prościutkie czynności, które wydłużają proces rejestracji zaledwie o parę sekund, okazały się barierą nie do przejścia dla automatów :)

Może warto zastanowić się nad wprowadzeniem czegoś takiego tutaj?
Genialne :) !

Jak z opowiadań SF.
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ostatnio rejestrują się z końcówkami yahoo.com a tego przecież nie zablokuję, bo wydaje mi się, że ludzie mogą tam mieć konta, chyba że się mylę?

Póki co jest też potwierdzenie rejestracji przez kliknięcie na swojego maila - co większość z nich zatrzymuje przynajmniej przed wysyłaniem postów.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Kochani, wprowadzmy to rozwiazanie proponowane przez HariMatę, blagam!
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”