Integracja środowiska, połączenie z forum PoG

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43393
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3965 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Integracja środowiska, połączenie z forum PoG

Post autor: Raleen »

Witam

Ważne mam wieści tym razem, jak sądzę.

Jak część osób już wie, porozumieliśmy się z administratorem forum Ścieżek chwały Andrzejem (Andreasem von Breslau) co do połączenia w obrębie jednego forum osób bywających i piszących do tej pory na naszych dwóch forach i jednoczenia środowiska, zwłaszcza graczy skupionych wokół klubu przy Smolnej. Po forum szczecińskim i forum Res Publica to kolejne forum, które się do nas przyłącza. Jak sądzę przyczyni się to z czasem do stworzenia jednego środowiska graczy i do stworzenia forum, które będzie przyjazne dla wszystkich, na którym będą reprezentowane różne poglądy i będą dyskusje o wszystkich grach. Ta idea przyświecała także mi i comandante przy poprzednim połączeniu i podobnie jest też i teraz.

Mam nadzieję, że wszyscy nowi przybysze szybko się u nas zaaklimatyzują. Mam też nadzieję, że starzy użytkownicy nie poczytają mi za złe tego, że ostatnio zająłem się trochę bardziej sprawami gier zachodnich. Zapewniam, że moje sympatie pozostały niezmienne, a jedynie do dawniejszych doszły nowe.

Proponuję też zostawić trochę na boku dawne hierarchie, mniej patrzyć na to ile kto ma postów i ile miał na innych forach, czy kto jest moderatorem, a po prostu brać udział w życiu forum. Co do moderacji mogę zapewnić, że dla aktywnych forumowiczów miejsca nie zabraknie - wyznaję zasadę, że tutaj trzeba postępować, jak w armii napoleońskiej, premiując ludzi, którzy się po prostu do tego nadają i wykazują chęć i inicjatywę, bardziej angażując się w działalność forum.

Jesteśmy i pozostaniemy też otwarci na współpracę z innymi grupami zajmującymi się tym samym hobby czy też zbliżonymi. Staram się także utrzymywać bliskie stosunki z wielu innymi forami, co jak sądzę powinno być dla nas korzystne.

Implementujemy (to chyba dobre słowo :wink: ) jeszcze pewne materiały i teksty, ale w zasadzie to co było najważniejsze do zrobienia zostało zrobione. Zawsze wolę najpierw coś zrobić, a potem ogłaszać, stąd też dotychczas nie zamieszczałem żadnych ogłoszeń, czego mam nadzieję nie poczytacie mi za złe.

Myślę, że duże, sprawnie działające forum przyczyni się do lepszej popularyzacji naszego hobby i zjednoczenia środowiska, niejednokrotnie podzielonego wskutek różnych zdarzeń. Jesteśmy też jedynym forum spośród for zajmujących się planszówkami wojennymi, które jak do tej pory w ten sposób się poszerzało, póki co mieliśmy same podziały. Tak, że mimo różnych gustów i preferencji co do gier, jesteśmy się w stanie dogadać, i to mam nadzieję będzie nam przyświecać na przyszłość.


Ale się opisałem... :wink:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Ryśku, kiedy TiS przyłączasz ;) ?
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43393
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3965 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Wszystko przed nami :wink:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: ozy »

Nie, nie, konkurencja jakaś powinna być, żeby poziom nie zaczął spadać ;)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43393
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3965 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Zauważyłem, że ostatnio mniej pisaliście tylko wszyscy rozglądali się co też nowego się implementuje (coraz bardziej lubię to słowo :wink: ).

Swoją drogą też chciałbym zająć się już bardziej nowymi rzeczami i swoimi projektami.

Myślę, że jak Andreas się trochę wciągnie to z czasem mnie też wspomoże w tej czy w innej formie w kierowaniu naszym okrętem. W końcu forumowicze ze Ścieżek są do niego przyzwyczajeni, więc nie ma co rezygnować z tego co dobrze działało do tej pory.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: ozy »

Nooo do czytania jest sporo, szczególnie dla osób które nie były na Ścieżkach. Z drugiej strony szkoda że tak wiele wątków się powtarza - trzeba by poblokować niektóre żeby nie było chaosu.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43393
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3965 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Tym bardziej widać teraz skutki podzielenia graczy na kilka for - wiele podobnych dyskusji i ludzi dyskutujących o tym samym, spośród których wielu ze sobą nie rozmawiało tylko dlatego, że byli na różnych forach.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43393
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3965 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Zakończyłem sprawy związane z połączeniem for od strony włączania dyskusji i materiałów z forum PoGa, co do elementu ludzkiego - zgłaszają się do mnie czasem jeszcze jakieś niedobitki - ludzie, którzy tam byli, ale tak, że prawie ich nie było. Wychodzi na to, że środowisko wcale nie było takie małe tylko przez załamanie się forum wiele osób odpłynęło gdzie indziej.

W każdym razie chciałem ogłosić, że trwająca od jesieni epopeja integracyjna dobiega końca :cool: Pozostaną zawsze pewne zaszłości, ale te stopniowo będą, jak sądzę, zanikać.

Kończą się czasy przybywających stadami postów i zawrotnych karier :twisted: przynajmniej dla niektórych :wink:

Mam nadzieję, że starzy użytkownicy, których na PoGu nie było, nie będą patrzeć na te procesy z jakimiś negatywnymi emocjami. To kto ile ma postów czy jakie są tematy na forum nie powinno przesłaniać tego, że za tym wszystkim stoją ludzie, którzy interesują się tym samym bądź zbliżonym hobby do Waszego. Mam nadzieję, że integracja środowiska będzie nadal postępować i że nasze forum będzie miało jeszcze nie raz okazję się ku temu walnie przyczynić. Akurat święta idą, więc szczęśliwie wyszło - ot mamy wszyscy prezent! :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”