Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest środa, 20 lutego 2019, 06:59

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: 10-LECIE FORUM STRATEGIE
PostNapisane: środa, 23 września 2015, 12:58 
Colonel Général
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 22 grudnia 2005, 15:40
Posty: 34453
Lokalizacja: Warszawa
Drodzy Użytkownicy!

Dziś mija 10 lat od powstania naszego forum. Mam w pamięci ten dzień, kiedy wraz z Itagakim je zakładaliśmy. Puste działy, w których pojawiały się pierwsze tematy, pierwsi użytkownicy, darmowy serwer z jego wszystkimi urokami… Takie były początki. Wiele się od tego czasu zmieniło. Tak wiele, że trudno byłoby nawet o wszystkim napisać. Najważniejsze jest jednak to, że po tylu latach nadal sprawnie działamy i rozwijamy się. Nie dotknęło nas zwyczajne w przypadku wielu for wypalenie i stagnacja, prowadzące do stopniowego zamierania aktywności.

Gdy dziś rozglądam się po sieci, klikając na linki różnych stron i for, które istniały w czasie, gdy zaczynaliśmy, wiele z nich już nie istnieje. Zdarzają się takie, które trwają niczym statki-widma, gdzie życie już dawno zamarło. Jeszcze inne co prawda istnieją i działają, ale wygląda to raczej na trwanie dla samego trwania. Taka jest natura rzeczy w przypadku wielu tego rodzaju przedsięwzięć hobbystycznych jak nasze. Proces ten w mniejszym stopniu dotyka stron i for komercyjnych, gdzie interes właściciela sprawia, że działają one zwykle dłużej, lepiej lub gorzej. Niestety, w przypadku gdy właściciel zaprzestaje działalności, również takie strony potrafią znikać nagle i niekiedy w sposób zaskakujący dla swoich użytkowników, nawet jeśli wcześniej sprawnie działały, udało im się coś stworzyć, zbudować wokół swojej działalności jakąś społeczność.

10 lat w Internecie to bardzo dużo, więcej niż 10 lat w niewirtualnej rzeczywistości. Nam się udało. I to mimo, że zajmujemy się niszową tematyką i nie wspierał nas bezpośrednio żaden sklep, żadne wydawnictwo, nie stała za nami żadna duża firma ani żaden podmiot publiczny, tak jak to bywa w przypadku innych stron czy for. Nie mieliśmy więc instytucjonalnego wsparcia, które często bardzo pomaga, ale potem bywa niekiedy balastem. Poszliśmy i nadal idziemy inną drogą niż wiele istniejących dziś witryn internetowych. Forum nie było nigdy traktowane jako dodatek do działalności jakiegoś wydawnictwa, sklepu czy innych podobnych podmiotów, mającym realizować ich potrzeby marketingowe. Traktowane było od początku jako byt sam w sobie. Było forum „dyskusyjnym” nie tylko z nazwy. Ta filozofia, zwłaszcza w początkowym okresie, przyczyniła się do jego sukcesu.

Przy całej kruchości for internetowych, przez tych 10 latach mam poczucie, że udało nam się zbudować coś trwałego, co mam nadzieję przetrwa dłużej niż wiele efemerycznych bytów istniejących w wirtualnej rzeczywistości tylko po to by po chwili zniknąć. Chciałbym za to podziękować w pierwszej kolejności osobom na tym forum piszącym, komentującym, zamieszczającym różnego rodzaju materiały. Osobne podziękowania należą się moderatorom forum, zarówno tym obecnym, jak i sprawującym tę funkcję w przeszłości, a także wszystkim, którzy przez ostatnie lata wspierali utrzymanie forum finansowo. O wartości forum decydują przede wszystkim jego użytkownicy. Mam wrażenie, że przez lata udaje nam się przyciągać wartościowe osoby, mające coś do powiedzenia w tematach, na które piszą, potrafiące się wypowiedzieć pełnym zdaniem, uzasadnić je, polemizować. Zawsze starałem się, by przede wszystkim tacy ludzie do nas dołączali i sądzę, że w większości się to udaje.

Cieszę się, że przed laty udało nam się w ramach tego forum zintegrować większość środowiska zajmującego się planszowymi grami wojennymi. Niektórzy nie pamiętają już tych czasów, ale warto je pokrótce przypomnieć. Połączyły się z nami wtedy trzy fora planszówkowe: Szczecińskie Forum Gier Wojennych, forum Res Publica i forum Ścieżek Chwały. Dzięki tym działaniom w jednym miejscu znaleźli się obok siebie ludzie z różnych środowisk, miłośnicy różnych gatunków planszowych gier wojennych (m.in. heksowych, card driven). Dość wspomnieć, że dwa spośród tych for (Res Publica i Ścieżki Chwały) były wcześniej forami wydawców – Grupy Diablos Polacos (obecnie wydawnictwo Phalanx) i nieistniejącego już dziś wydawnictwa Gołębiewski. Jesteśmy jedynym forum, spośród for o podobnej tematyce, któremu udało się przeprowadzić tego rodzaju operację, na taką skalę. Jedynym, które potrafiło łączyć fora i społeczności na tych forach działające, a nie tylko je dzielić. Integrację większości środowiska planszowych gier wojennych w ramach naszego forum uważam za jedno z jego najważniejszych osiągnięć.

Trzy fora planszówkowe, których ówcześni administratorzy wykazali dalekowzroczność, nie były jedynymi, które w początkowym okresie działalności połączyły się z Forum Strategie. Z czasem okazało się, że brzemienna w skutki stała się dla nas integracja z czwartym z kolei forum, najmniejszym ze wszystkich czterech, zajmującym się systemem bitewnym „Operation Overlord”. Tak na forum na dobre zagościły gry figurowe (bitewne), które co prawda były obecne od początku i miały u nas swój dział, ale gdy zaczynaliśmy znajdowały się obok głównego nurtu. Późniejszemu imponującemu rozwojowi w ramach forum tematyki gier bitewnych, wśród wielu innych czynników, sprzyjała także współpraca z organizatorami imprez historycznych Grenadier i Pola Chwały, którzy wywodzili się ze środowisk zajmujących się tą tematyką. To co my realizowaliśmy w Internecie, obie wspomniane imprezy realizowały w świecie rzeczywistym, tyle że imprezy odbywały się raz do roku, a my działamy przez cały rok 24 godziny na dobę.

Integracja w ramach jednego forum dwóch form wargamingu historycznego: gier planszowych i gier bitewnych (figurowych) jest drugim z naszych najważniejszych osiągnięć, kto wie czy nie najważniejszym. Ponoć na zachodzie niemal nigdzie się to nie udaje. Jeśli współistnieją obok siebie, prawie zawsze zdecydowanie dominuje jedna z form, a druga zazwyczaj stanowi nikły dodatek do niej. Nam udało się zebrać w jednym miejscu miłośników obu tych, pokrewnych sobie hobby historycznych i środowisk graczy nimi się zajmujących. Połączyć to w sposób w miarę optymalny, korzystny dla wszystkich. Za sprawą tej dwoistości nasze forum od dawna już przypomina Rzeczpospolitą Obojga Narodów, czerpiąc z jej najlepszych tradycji i łącząc w jedną całość dwa „narody wargamingowe”.

Jest jednak jeszcze trzeci człon, jaki stanowi część historyczna forum. Od początku w zamyśle traktowana była jako samodzielne forum historyczne. Miała być także miejscem, gdzie spotykać się będą ze sobą nie tylko miłośnicy różnych hobby historycznych, ale także ci, którzy po prostu chcą podyskutować o historii. Położenie tej części forum między częściami poświęconymi historycznym grom planszowym i historycznym grom bitewnym nie jest przypadkowe. Idea jaka przyświecała jej powołaniu była taka, że jako społeczność hobbystów zajmujących się historią w sposób niekonwencjonalny mamy do zaoferowania coś czego nie ma większość for historycznych, własne ujęcie, inne od dominującego na forach ujęcia akademickiego (często należałoby powiedzieć „pseudoakademickiego”) czy szkolnego (edukacyjnego). To myśl, że obok typowych for historycznych jest w Internecie miejsce na forum historyczne nieco innego rodzaju. Cieszę się, że coś z tego zostało i do dziś są na tym forum osoby, które bywają u nas głównie po to by dyskutować o historii i cenią nas za dyskusje historyczne, jakie się u nas toczą i toczyły. W Rzeczpospolitej Obojga Narodów obok dwóch narodów w rzeczywistości występował jeszcze trzeci – Rusini, z czego zdawano sobie sprawę już w czasach jej istnienia. Wiele lat później, podczas powstania styczniowego, znalazło to wyraz w trójdzielnym herbie używanym przez władze powstańcze. Przypomina to pod wieloma względami rolę jaką pełni na naszym forum część historyczna, jako trzeci człon, obok dwóch „narodów wargamingowych”.

Choć działalność forum skupia się na wspomnianych trzech dziedzinach: historycznych grach planszowych, historycznych grach bitewnych i historii, zawsze staraliśmy się być otwarci na pokrewne dziedziny i środowiska. Dotyczy to zwłaszcza rekonstrukcji historycznych czy gier komputerowych – tych historycznych, strategicznych, a najlepiej takich, które łączą w sobie obie te cechy. Potrafiliśmy też współpracować z miłośnikami eurogier, modelarzami, grającymi w gry bitewne fantasy oraz science-fiction i innymi bliskimi nam środowiskami. Często ta współpraca przybierała konkretny wymiar. Mało kto dziś już pamięta, że na naszym forum miało przez pewien czas swój dział nieistniejące już obecnie wydawnictwo Styks, zajmujące się lekkimi grami planszowymi, o tematyce luźno związanej z historią. Współpracowała też z nami przez dość długi czas grupa airsoftowo-rekonstrukcyjna, odtwarzająca żołnierzy amerykańskich z okresu wojny w Wietnamie, która również miała dużą wydzieloną część forum. Potrafiliśmy więc współpracować z różnymi środowiskami i osobami, zajmującymi się działalnością pod wieloma względami różną od naszej, ale mającą pewne punkty wspólne z tym co robiliśmy i robimy. Celowo wspomniałem te mniej znane, a zarazem z dzisiejszej perspektywy bardziej egzotyczne epizody.

Choć nasze forum nie ma charakteru komercyjnego, od wielu już lat potrafimy współpracować z różnymi firmami, wydawnictwami, producentami figurek, którym przy tej okazji chciałbym podziękować. Przede wszystkim chciałbym podziękować internetowej księgarni militarnej WOJENNA i osobiście Jarkowi Jabłońskiemu (jabu), który od wielu lat wspiera nas sponsorując nagrody książkowe (i inne) w konkursach. Serdeczne podziękowania należą się także Instytutowi Wydawniczemu Erica, również przez wiele lat sponsorującemu nagrody książkowe (a bywało, że nie tylko) w organizowanych przez nas konkursach. Pragnę również podziękować za konstruktywną współpracę i sponsorowanie konkursu modelarskiego Wargamerowi. Podobnie pragnę podziękować za współpracę firmie First to Fight, która również sponsoruje nasz konkurs modelarski i ma na naszym forum dział poświęcony tworzonemu przez nią systemowi "Wrzesień 1939".

Od wielu już lat działają u nas na forum producenci figurek i wydawcy, a więc w pierwszej kolejności Oddział Ósmy. Pamiętam jak przed laty nie do końca byli przekonani, czy angażowanie się w forum tego rodzaju co nasze ma w ogóle sens, ale chyba z czasem się przekonali. Kolejną firmą jest Assault Publishing, prowadzona przez świętującego co roku razem z forum urodziny Marcina Gerkowicza (MKG). Od niedawna wraz z nimi ma dział także sklep „Jama”. Od nie tak dawna współpracuje z nami także firma Tereny do Gier. Ostatnim wydawcą gier bitewnych (i zarazem planszowych) z nami współpracującym jest firma GM Boardgames i sklep Instytut Gier, którzy w ciągu ostatniego roku pobili wszelkie rekordy jeśli chodzi o rozkręcanie nowych działów na forum. Patrząc jak prężnie rozwija się system „Bogowie Wojny – Napoleon” przypominają mi się dawne czasy, gdy zaczynaliśmy tworzyć to forum. Dziękuję również za współpracę mającej u nas dział firmowy grupie Diablos Polacos (obecnie wydawnictwo Phalanx), a także posiadającemu również dział firmowy wydawnictwu Kordyt.

Ponieważ nasze forum przez pierwsze lata działalności było forum autorskim i jednym z jego celów było umożliwienie swobodnego prezentowania własnych projektów gier i rozwiązań ich dotyczących oraz dyskusji nad nimi, chciałbym podziękować wszystkim autorom, którzy prezentowali u nas swoje projekty, szczególnie zaś tym, którzy podjęli z nami bliższą współpracę w tym względzie, angażując się w działalność forum i tworząc tutaj swoje działy autorskie. Dotyczy to także wydanych gier. Spośród autorów szczególne podziękowania kieruję do:
- Leguna, autora gier „Rok 1920” (wydana przez wyd. Encore) i „Ostatnia wojna cesarzy” (wydana przez wyd. Novina)
- Samuela, autora gry „Orzeł, Lew i Lilie”
- Umpapy, autora gry „Maj 1926”
- Takeo Takagi, autora gry „Irak 2003”
- Teufla, który przygotowywał grę o wojnach domowych w starożytnym Rzymie
- Piotro, przygotowującego grę o wojnach Pyrrusa z Rzymem
- Zwierza, autora systemu bitewnego „Szwadron”
- Warchoła, autora systemu bitewnego „Prawem i Lewem”
- Warhammstera, opracowującego swój system bitewny „Gniazdo”
Znaczna część z tych projektów nie doczekała się finału (co nie znaczy, że się nie doczeka), ale myślę, że dużo o nas mówią i o naszych możliwościach.
Mnie samemu po latach udało się wydać swoją grę o bitwie pod Ostrołęką z 1831 r. pt. „Ostrołęka 26 maja 1831”. Jeszcze w tym roku ma wyjść gra Samuela „Orzeł, Lew i Lilie”, tak że i na polu wydawniczym radzimy sobie coraz lepiej.

Podziękowania za współpracę należą się także animatorom szeregu innych inicjatyw, zwłaszcza tym, które na trwałe zmieniły oblicze naszego forum i środowiska. Mam tu na myśli głównie Ogólnopolską Ligę DBA i jej niestrudzonego animatora, koordynatora i organizatora – Greebo. Inną instytucją działającą u nas nieprzerwanie od 10 lat jest Konkurs Strategosa. Przy tej okazji chciałem podziękować twórcy, patronowi i dobremu duchowi konkursu w jednej osobie, czyli Strategosowi.

Dziękuję również za wieloletnią współpracę z naszym forum głównym organizatorom wspomnianych już wcześniej imprez historycznych Grenadier i Pola ChwałyTomaszowi Kowalczykowi i Robertowi Kowalskiemu. Temu ostatniemu również za 4-letnią współpracę w ramach zarządu Stowarzyszenia Miłośników Historii Wojskowości „Pola Chwały”. Dziękuję za współpracę Sławomirowi Rakowieckiemu, szefowi Pracowni Mikromodelarstwa i Historii Wojskowej, w której nieraz mieliśmy okazję gościć i podziwiać jej budzące respekt zbiory oraz rozgrywać wspólne bitwy.

Podziękowania w tym dniu należą się również tym, bez których to forum nie mogłoby funkcjonować, a więc wszystkim informatykom, którzy kolejno nim się opiekowali. Wśród nich najwięcej dobrego zrobił bez wątpienia obecny administrator techniczny forum – Tomasz Nitecki (tnnn), dzięki któremu od niemal 5 lat działamy bezawaryjnie. Ci, którzy pamiętają dawne czasy, wiedzą co to znaczy. Czasem wystarczy spojrzeć na to jak działają obecnie inne fora z naszej branży by jeszcze bardziej to docenić. Dużo pomógł nam także w dawniejszym okresie Piotr Adamiak (apj), któremu przy tej okazji również chciałbym podziękować za wszystko dobre co uczynił dla forum, zwłaszcza za przenosiny forum w 2007 r., od których zaczęła się nasza współpraca.

Na sam koniec zostawiłem sobie szczególne podziękowania. Otóż wiele razy w historii tego forum było tak, że znajdowaliśmy się w różnego rodzaju trudnych sytuacjach. Często wiązało się to z awariami i przenosinami forum na kolejne serwery (w pierwszym 5-leciu działalności), ale nie tylko. Nieraz musiałem zmagać się z ludźmi i sytuacjami, które mogły doprowadzić do tego, że dziś nie mielibyśmy czego świętować. „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie” mówi stare przysłowie i jako administrator tego forum przez te wiele lat podczas różnych trudnych sytuacji, w jakich przyszło nam się znaleźć, miałem okazję poznać prawdziwych przyjaciół. Bardzo dobrze pamiętam te sytuacje. Wam wszystkim chciałbym po tych 10 latach szczególnie podziękować. Prawdopodobnie bez Waszego wsparcia nie dałbym rady i losy tego forum nie potoczyłyby się tak pomyślnie jak ostatecznie się potoczyły.

_________________
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10-LECIE FORUM STRATEGIE
PostNapisane: środa, 23 września 2015, 13:15 
Général de Brigade
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Posty: 2778
Lokalizacja: Warszawa
Gratulacje! :)

_________________
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10-LECIE FORUM STRATEGIE
PostNapisane: środa, 23 września 2015, 13:46 
Sergent-Major

Dołączył(a): czwartek, 2 września 2010, 08:55
Posty: 152
Lokalizacja: Księstwo Siewierskie
CHAPEAU BAS !!!

_________________
http://www.histogry.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10-LECIE FORUM STRATEGIE
PostNapisane: środa, 23 września 2015, 13:54 
Censor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 22 grudnia 2005, 18:53
Posty: 8363
Lokalizacja: Łódź
Wspaniałe osiągnięcie!
Gratulacje dla Ciebie Raleenie oraz dla innych Osób, bez których to Forum nie funkcjonowałoby tak sprawnie i nie trzymało wysokiego poziomu, i dla nas wszystkich użytkowników mających okazję codziennie czegoś ciekawego się dowiedzieć i porozmawiać o naszym elitarnym hobby!

Przy tej pięknej okazji chciałbym Ci jeszcze raz podziękować za ocalenie tysięcy postów z Forum Ścieżek Chwały, które - za zgodą Roberta Gołębiewskiego - tylko dzięki Twojej inicjatywie i wysiłkowi znajdują się tutaj.
Weterani tamtego Forum tego nie zapominają.

_________________
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10-LECIE FORUM STRATEGIE
PostNapisane: środa, 23 września 2015, 14:50 
Consul
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 22 grudnia 2005, 18:58
Posty: 5893
Lokalizacja: Płock
Oczywiście dołączam się do gratulacji i jako Consul Romanus, w imieniu obecnych tu innych przedstawicieli SPQR, ogłaszam, iż auspicja na kolejne lata dały dobre wyniki - krew z ofiarnego bydlęcia bez skazy spłynęła prosto do naczynia, dym ze spalonej ofiary poleciał prosto ku bogom, zaś boskie kury dziobały, aż miło :ugeek: :lol:

Koledze cenzorowi Strategosowi niniejszym dziękuję za dzielne wspieranie Senatu i Ludu Rzymskiego w zbożnym dziele niesienia kaganka z płomieniem Prawa Rzymskiego wśród wszystkich chętnych (i nie tylko ;) ).

Strategos napisał(a):
Przy tej pięknej okazji chciałbym Ci jeszcze raz podziękować za ocalenie tysięcy postów z Forum Ścieżek Chwały, które - za zgodą Roberta Gołębiewskiego - tylko dzięki Twojej inicjatywie i wysiłkowi znajdują się tutaj.
Weterani tamtego Forum tego nie zapominają .

Oj tak, tak! Pamiętamy! :geek:
To były czasy, heeej... :D

_________________
Darth Stalin - Lord Generalissimus Związku Socjalistycznych Republik Sithów

Główny potencjalny przeciwnik WP ma tradycje decydowania się na uzyskiwanie korzyści operacyjnych niezależnie od potencjalnych strat
https://militariaszmula.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10-LECIE FORUM STRATEGIE
PostNapisane: środa, 23 września 2015, 18:54 
Général en Chef
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 18 listopada 2008, 20:14
Posty: 5883
Lokalizacja: Kraków
W imieniu tych... no... Rusinów ( :twisted: ) gromkie: Banzai!
A już bardziej po naszemu to Alleluja i do przodu. Oby każda kolejna dekada była lepsza od poprzedniej.

_________________
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10-LECIE FORUM STRATEGIE
PostNapisane: środa, 23 września 2015, 19:46 
Colonel en second

Dołączył(a): środa, 23 listopada 2011, 00:27
Posty: 1385
Lokalizacja: Kraków
Przede wszystkim gratulacje, Raleenie - dla Ciebie i wszystkich Twoich współpracowników w tym dziele. Nie mam wątpliwości, że nasze Forum jest unikalne na skalę międzynarodową (takie w każdym razie było zdanie niemieckich Kolegów-graczy, kiedy porównali je z własnym doświadczeniem w Sieci). :)
Małe sprostowanie - ja właśnie na "Polach Chwały" mam się podogadywać co do kalendarza wydawania "Orła, Lwa i Lilii", szczerze wątpię, by ukazanie się gry w tym jeszcze roku kalendarzowym było realne. :( Ale po "Polach Chwały" zamelduję o wyniku rozmów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10-LECIE FORUM STRATEGIE
PostNapisane: środa, 23 września 2015, 20:33 
Chui
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 31 grudnia 2014, 18:40
Posty: 572
Lokalizacja: Warszawa
Serdeczne gratulacje.

_________________
Jak my tu przetrwaliśmy?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10-LECIE FORUM STRATEGIE
PostNapisane: środa, 23 września 2015, 21:11 
Sergent

Dołączył(a): środa, 23 września 2015, 20:38
Posty: 135
Lokalizacja: Warszawa
Przyłączam się do gratulacji.
(ale mi się trafiło, zarejestrowałem się na forum w 10 rocznicę :D )


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10-LECIE FORUM STRATEGIE
PostNapisane: środa, 23 września 2015, 21:13 
Porucznik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 1 lutego 2008, 17:00
Posty: 758
Lokalizacja: WWY
Życzę co najmniej kolejnych 10 lat owocnego funkcjonowania. Ryszard, gratulacje!
Bardzo ładna metafora z tym "ludem wargamingowym" ;)

_________________
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10-LECIE FORUM STRATEGIE
PostNapisane: środa, 23 września 2015, 21:28 
Adjudant-Major

Dołączył(a): środa, 26 lutego 2014, 21:16
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa
Moje gratulacje!
Muszę powiedzieć, że od dawna nie miałem szansy uczestniczyć w równie żywej sieciowej społeczności, a nigdy jeszcze w cieszącej się tak wielką kulturą i poziomem merytorycznym dyskusji.

Następnej dekady - tak na dobry początek! :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10-LECIE FORUM STRATEGIE
PostNapisane: środa, 23 września 2015, 21:39 
Major General
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 21 września 2010, 14:06
Posty: 3959
Lokalizacja: Warszawa
Moje gratulacje! :)
Życzę następnych 10 lat i dalszego rozwoju forum - ze szczególnym naciskiem na dział gier figurkowych. ;)

_________________
"For when countries are in conflict, then we find the soldier's part
Is to clean up all the troubles that the politicians start."

The Node / Sturmovik Commander PL Zapraszam!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10-LECIE FORUM STRATEGIE
PostNapisane: środa, 23 września 2015, 21:43 
General der Panzertruppen
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Posty: 4926
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
No i super, kawał historii :) I przeżyłem 2 systemy w 1/72 z II WŚ w tym czasie :)

_________________
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10-LECIE FORUM STRATEGIE
PostNapisane: środa, 23 września 2015, 22:38 
Generał Broni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 23 marca 2006, 10:23
Posty: 5662
Lokalizacja: Bydgoszcz
Gratulacje i podziękowania.

_________________
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10-LECIE FORUM STRATEGIE
PostNapisane: czwartek, 24 września 2015, 00:42 
Oberleutnant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 4 czerwca 2011, 10:37
Posty: 738
Lokalizacja: Gdańsk
Obrazek

Sądzę, że to zaszczyt móc współpracować z tym forum i coś dawać od siebie, mieć platformę do prezentowania swoich przemyśleń akurat tutaj.

Serdecznie gratuluję sukcesu. Doskonale zdaję sobie sprawę z wysiłku i ogromnej ilości serca, jaką trzeba wlać w dowolny internetowy twór, aby ten egzystował tak długo. Nie tylko w sferach jakkolwiek hobbystycznie-historycznych jest to wielkie osiagnięcie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group. Color scheme by ColorizeIt!
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL


Informacja o ciasteczkach
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji świadczonych usług. Jeśli nie akceptujesz tego faktu prosimy o opuszczenie tej strony.