15-LECIE FORUM STRATEGIE

Regulamin, ogłoszenia Administracji i ogólne informacje dotyczące forum.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: 15-LECIE FORUM STRATEGIE

Post autor: Raleen »

Darth Stalin pisze: poniedziałek, 5 października 2020, 18:13 Się trochę spóźniłem, ale a to praca, a to rodzina, a to dom i zwierzaki...
No i w miarę regularne spotkania nad planszą (w ostatni piątek dwukrotna rozgrywka w QMG WW I :D ).

Sobie tak spojrzałem na licznik... i zobaczyłem:
Joined:22 Dec 2005, o 18:58
No no... na "Ścieżkach Chwały" zaczynałem, potem doszedłem tutaj... i tak to się toczy powolutku...

Wszystkim obecnym, a zwłaszcza Starej Gwardii i Głównemu Sprawczemu ;) kolejnych 115 lat!
Datę rejestracji masz wcześniejszą, ale trudno powiedzieć dokładnie kiedy to było :). Październik albo listopad 2005 roku.

Począwszy od 22 grudnia 2005 forum było ręcznie przenoszone z darmowego serwera na płatny hosting i wtedy wszyscy, którzy byli zarejestrowani przed tą datą, włącznie ze mną, zostali ponownie zarejestrowani, a ich posty skopiowane z tego darmowego forum (nie mieliśmy możliwości zrobienia tak kopii bazy danych albo było to bardzo problematyczne). Pierwotnych dat rejestracji nie dało się przenieść, więc najwcześniejsza data rejestracji to 22 grudnia 2005, chociaż forum działało od 23 września 2005.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Hauptmann
Posty: 766
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 10:37
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 10 times
Been thanked: 31 times

Re: 15-LECIE FORUM STRATEGIE

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Generalnie internet jest potwornie zmienny i zupełnie nieobliczalny, gdyż kształtują go nie tylko wyrachowane wizje wielkich korporacji, ale także zwykłe trendy społeczeństwa. Jest miejscem niebezpiecznym dla przestrzeni intelektualnej czy hobbystycznej. Świetne i pożyteczne miejsca potrafią znikać z dnia na dzień, a dokopanie się do niektórych to też archeologia. Przeraża już chociażby zwykła kwestia zdjęć w dawnych recenzjach czy artykułach, które znajdowały się na nieistniejących dziś kontach fotosika, photobucketa itd. Chyba każdy, kto jest w internecie odrobinkę dłużej, doświadczył niepowetowanej straty jakiegoś miejsca i jego treści, które mogło zniknąć w ciągu chwili, wraz z daną stroną czy kontem.
Nie mówiąc już po prostu o śmierci platformy z braku aktywności. Posty jeszcze wiszą, ale ludzie się rozeszli.

W tym kontekście forum strategie to prawdziwe Lothlorien, które ostało się niewzruszenie wobec zawirowań cyberprzestrzeni. Jestem tutaj niby o wiele krócej niż średnia, ale i tak wydaje mi się, ze forum jest niezagrożone i nie ma masowego dopływu użytkowników na fejsa czy discorda. Tak, to zaprawdę imponujące i godne określenia "sukcesem". Ten sukces ma wielu ojców, którym serdecznie gratuluję: administracji, moderacji, wszystkim sponsorom imprez, a także (i czy nie przede wszystkim?) użytkownikom, którzy zaludnili tę przestrzeń.

Na swój sposób to niesamowite. I dziękuję też za danie mi wiele lat szansy jako publicyście i utrzymaniu miłej współpracy, która bardzo wiele mnie nauczyła. To chyba najmilsza współpraca spośród wszystkich moich angaży tego typu ;)
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: 15-LECIE FORUM STRATEGIE

Post autor: Przemos19 »

Wow, to już faktycznie 15 lat. Rejestrację mam wpisaną czerwiec 2006, niemniej jednak karierę forumową zacząłem w momencie przeniesienia całego forum dotyczącego systemu Alzo Zero (Operation Overlord, Operation Worl War 2) i pierwszych pokazów na Polach Chwały. Dlatego też wszelkie rocznice powstania forum kojarzą mi się z zapachem... piwnic zamku w Niepołomicach gdyż tam w pierwszych latach Operation World War 2 było pokazywane :)
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: 15-LECIE FORUM STRATEGIE

Post autor: Raleen »

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie komentarze, opinie i wspomnienia, którymi zechcieliście się podzielić.

Jeśli ktoś będzie miał jeszcze ochotę wpisać się w najbliższym czasie, temat pozostaje w dziale administracji.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
renald
Sous-lieutenant
Posty: 409
Rejestracja: czwartek, 4 stycznia 2007, 23:52
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: 15-LECIE FORUM STRATEGIE

Post autor: renald »

Dzięki! Gratulacje!
Awatar użytkownika
Ranger
Carabinier
Posty: 20
Rejestracja: czwartek, 19 lipca 2018, 13:49
Lokalizacja: Trójmiasto
Has thanked: 4 times
Been thanked: 22 times
Kontakt:

Re: 15-LECIE FORUM STRATEGIE

Post autor: Ranger »

Również gratuluję, 15 rocznica to już kawał czasu :) Trzymam kciuki za dalszy rozwój forum, bo w dzisiejszych czasach takich miejsc jak to jest już niestety niewiele. Wpisy na grupach społecznościowych mnie nie zastąpią dobrych, forumowych dyskusji, do których można szybko wrócić, także ze względu na większą przejrzystość i łatwość wyszukiwania. Swoją drogą - kiedy te wszystkie lata zleciały? Pozdrawiam :)
Kurier Kaledoński - Bolt Action, Kill Team, Infinity, A Song of Ice and Fire – co jest grane w wolnym czasie :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: 15-LECIE FORUM STRATEGIE

Post autor: Raleen »

Dzięki za gratulacje, faktycznie im dłużej... tym szybciej czas leci. Szczęśliwie działamy i nawet mamy ostatnio pewne plany zmian, dzięki którym mamy nadzieję, że jeszcze sporo przed nami, ale o tym innym razem i w innym miejscu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ważne ogłoszenia”