Dane osobowe a forum

Regulamin, ogłoszenia Administracji i ogólne informacje dotyczące forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 36535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 232 times
Been thanked: 150 times
Kontakt:

Dane osobowe a forum

Post autor: Raleen » czwartek, 24 maja 2018, 09:01

Ta wiadomość ma wyłącznie charakter informacyjny i związana jest z nowymi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych – rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i aktami prawnymi z nim związanymi.

Forum Strategie ma charakter wyłącznie hobbystyczny. Główny administrator forum nie prowadzi działalności gospodarczej. Przy rejestracji nowi użytkownicy forum zobowiązani są jedynie podać adres e-mail oraz pseudonim (nick) pod jakim będą występowali na forum. Inne dane zamieszczane w profilu użytkownika nie są wymagane i może on je swobodnie dodawać, zmieniać i usuwać. Ponadto skrypt, w oparciu który funkcjonuje forum, w sposób zautomatyzowany zbiera i gromadzi dane informatyczne, w szczególności IP i dane logowania (rodzaj przeglądarki, czas zalogowania, działania podejmowane na forum przez użytkownika), standardowe dla tego rodzaju skryptu. Rodzaj i charakter gromadzonych danych nie zmienił się od czasu powstania forum, a więc także od czasu, gdy poszczególni użytkownicy się na nim rejestrowali.

Od początku swojego istnienia informacje stanowiące dane osobowe forum przetwarza wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym od strony technicznej do prowadzenia swojej działalności i wymaganym przez przepisy prawa. Nie wykorzystujemy tych informacji w celach marketingowych i analitycznych ani nie udostępniamy ich żadnym osobom trzecim, w szczególności:
- nie rozsyłamy mailingu ani newslettera
- nie profilujemy użytkowników na potrzeby reklam bądź na inne potrzeby
- nie wykorzystujemy Google Analytics (urządzenie do analizowania ruchu na stronie) i innych podobnych urządzeń
- nie wykorzystujemy Google Adsense (urządzenie wyświetlające reklamy) i innych podobnych urządzeń.
Nie planujemy wprowadzać w powyższym zakresie żadnych zmian, jednak jeśli by do tego doszło, poinformujemy o tym wszystkich użytkowników w osobnej korespondencji, która będzie wymagała zaakceptowania zmian w sposób dobrowolny, konkretny, świadomy i jednoznaczny.

Użytkownicy mają prawo dostępu oraz poprawienia podanych przez siebie informacji stanowiących dane osobowe, a ponadto zgodnie z nowymi przepisami mają prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przeniesienia danych. We wszystkich powyższych sprawach należy kontaktować się z nami przez adres: ryszard.kita@strategie.net.pl

Użytkownicy w wieku poniżej 16 lat, aby korzystać z forum zobowiązani są do przedstawienia zgody rodziców bądź opiekunów prawnych. Zgodę należy przesłać w formie elektronicznej na adres: ryszard.kita@strategie.net.pl W razie wątpliwości zastrzegamy sobie możliwość jej weryfikacji.

Użytkownicy, którzy od zarejestrowania nie zamieścili na forum żadnego posta (wpisu) i nie logowali się na nim w ciągu ostatnich 3 miesięcy (licząc od 25 maja 2018) proszeni są o zamieszczenie na forum przynajmniej jednego posta bądź zalogowanie się. Po 25 lipca konta użytkowników, którzy nie zamieścili od zarejestrowania żadnego posta ani nie logowali się w ciągu ostatnich 5 miesięcy (licząc od 25 lipca 2018) będą usuwane.

Forum Strategie zlokalizowane jest na serwerach firmy IQ PL Sp. z o.o., ul. Geodetów 16, 80-298 Gdańsk, NIP: 583-27-36-211, która przechowuje wszystkie przetwarzane przez forum dane osobowe. We wszelkich sprawach dotyczących danych osobowych bądź innych kwestii z tym związanych należy kontaktować się z nami przez adres: ryszard.kita@strategie.net.pl

Ryszard Kita
Główny Administrator Forum Strategie
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ważne Ogłoszenia”