Spisy wątków i polecanych wątków

Regulamin, ogłoszenia Administracji i ogólne informacje dotyczące forum.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 41793
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3001 times
Been thanked: 1800 times
Kontakt:

Spisy wątków i polecanych wątków

Post autor: Raleen »

W działach historycznych istnieją przyklejone u góry jako ogłoszenia spisy polecanych wątków. Każdy z takich wątków nosi nazwę "POLECANE WĄTKI I MODERACJA DZIAŁU". Jak jego nazwa wskazuje, poza spisem zawiera także informację o tym kto jest moderatorem działu i przeznaczony jest ogólnie na sprawy organizacyjne.

W działach planszówkowych istnieją przyklejone u góry jako ogłoszenia spisy wątków (co do zasady wszystkich). Każdy z takich wątków nosi nazwę "SPIS TREŚCI I MODERACJA DZIAŁU". Jak jego nazwa wskazuje, poza spisem zawiera także informację o tym kto jest moderatorem działu i przeznaczony jest ogólnie na sprawy organizacyjne.

Spisy znajdują się w pierwszych postach wspomnianych wyżej wątków, a także dalej jako posty w ramach wątków. W przypadku działów planszówkowych są w dwóch wersjach: stara - nazwy gier i linki, oraz nowa - podlinkowane nazwy gier (obie wersje nie różnią się między sobą, w pierwszym poście wątku jest nowa wersja).

Przykładowy spis polecanych wątków w dziale "Historia średniowieczna": viewtopic.php?f=78&t=4107
Przykładowy spis treści (zawierający wykaz wszystkich wątków) w dziale planszówkowym "XVI-XVIII wiek": viewtopic.php?f=43&t=14

Niektóre działy (np. działy "Konkursy historyczne" i "Forum autorów") nie zawierają spisów. Spisów nie ma także w poddziałach.

Mam nadzieję, że spisy ułatwią nawigację po forum i wyszukiwanie interesujących treści. Powinny także pomóc w utrzymaniu porządku i dać lepszą orientację co gdzie się znajduje.

***

Inicjatywa stworzenia spisów polecanych wątków (a w przypadku działów planszówkowych pełnych spisów wątków) pojawiła się w związku z 15-leciem forum. Cieszę się, że równolegle z innymi działaniami, jakie były ostatnimi czasy podejmowane, udało nam się doprowadzić sporządzanie spisów do końca. Chciałbym podziękować wszystkim moderatorom, którzy wzięli udział w przygotowywaniu spisów: dbj, farmer, Jarek, Ogmios, sgr, SPIDIvonMARDER, Torgill. Cieszę się, że i mnie udało się dołożyć do tego swoją cegiełkę. Najwięcej napracowali się dbj (dwa działy planszówkowe z pełnymi wykazani wątków) i Ogmios (jeden, ale bardzo obszerny i zróżnicowany dział z pełnym wyrazem wątków). Dziękuję również bardzo farmerowi za stworzenie nowej, lepiej wyglądającej wersji wykazów spisów planszówkowych z podlinkowanymi nazwami wątków.

W przyszłości będziemy sukcesywnie co jakiś czas aktualizować spisy. Sporządzenie spisów pozwoli nam także na dalsze porządki w działach.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ważne ogłoszenia”