Guns of Gettysburg (Simmons Games)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XIX wieku.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Guns of Gettysburg (Simmons Games)

Post autor: clown »

Na razie jeszcze nie wiem czy zgrzyt, ale chyba lepiej jest, żeby przeciwnik nie widział ilości tokenów.
Oczywiście GoG jest, tak samo jak NT grą, która wymaga liczenia pewnych rzeczy. W NT liczyło się jakie jednostki poniosły straty, ze szczególnym uwzględnieniem "trójek". W GoG liczymy straty przeciwnika, ale także zużyte tokeny. Wiemy dzięki temu, który z korpusów/dywizji zużył artylerię, czyli możemy ocenić jego realną siłę ofensywną/defensywną.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
yanoo
Sergent
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2011, 00:15
Has thanked: 1 time

Re: Guns of Gettysburg (Simmons Games)

Post autor: yanoo »

Przed chwilą pojawił się nowy moduł Vassala do GoG - 0.92.
Awatar użytkownika
mensajero
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: środa, 12 czerwca 2013, 20:22

Re: Guns of Gettysburg (Simmons Games)

Post autor: mensajero »

Swietna nowina. Czy gdzies jest dostepny changelog z opisem zmian?
Awatar użytkownika
Palladinus
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 23:06
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Guns of Gettysburg (Simmons Games)

Post autor: Palladinus »

Zapraszam na unboxing na blogu CiekaweGry:
The Guns of Gettysburg – otwarcie pudełka
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: Guns of Gettysburg (Simmons Games)

Post autor: Raleen »

To jest taka rozmowa o gustach, ale nie macie wrażenia, że Południowcy powinni być na szaro? :)
Jakoś ten kolor, za sprawą mundurów, nieodparcie mi się z nimi kojarzy. Natomiast te niebieskie i czerwone bloczki wywołują bezpośrednie skojarzenie (może tak miało być) z "Napoleon's Triumph".
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Guns of Gettysburg (Simmons Games)

Post autor: clown »

"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Guns of Gettysburg (Simmons Games)

Post autor: Samuel »

Raleen pisze:To jest taka rozmowa o gustach, ale nie macie wrażenia, że Południowcy powinni być na szaro? :)
Jakoś ten kolor, za sprawą mundurów, nieodparcie mi się z nimi kojarzy. Natomiast te niebieskie i czerwone bloczki wywołują bezpośrednie skojarzenie (może tak miało być) z "Napoleon's Triumph".
Idąc tym tropem, w "Napoleon's Triumph" Ruscy powinni być na zielono, ewentualnie, jako ukłon w stronę Austriaków, na biało :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: Guns of Gettysburg (Simmons Games)

Post autor: Raleen »

Sęk właśnie w tym, że pod Austerlitz były dwie różne armie po stronie koalicji, a nie sami Rosjanie czy Austriacy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Guns of Gettysburg (Simmons Games)

Post autor: Neoberger »

clown - jak liczysz tokeny wroga? Grałem dzisiaj z Grześkiem i odkładaliśmy zużyte tokeny jako zakryte by nie widzieć ich treści. Każde. Odkładane bez użycia. Użyte w walce, w ruchu itp.

Nota bene w ogóle po pierwszej rozgrywce (połowa pierwszego dnia i jedna walka) nie wyobrażam sobie jeszcze tej gry.
Nie wiem czy ją kupić i czy jest dobra. Mimo, że jak żona zobaczyła egzemplarz Grzegorza to zapytała czy ja nie mam jeszcze swojego. Zazdrość Grześka była bezcenna.
Ale nie chcę nadużywać hojności małżonki.
W każdym razie mój mózg nie ogarnia jeszcze planszy i ustawień żetonów. Wręcz mi błędnik siadał, ale może to przez upał.
Berger
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Guns of Gettysburg (Simmons Games)

Post autor: clown »

clown - jak liczysz tokeny wroga? Grałem dzisiaj z Grześkiem i odkładaliśmy zużyte tokeny jako zakryte by nie widzieć ich treści. Każde. Odkładane bez użycia. Użyte w walce, w ruchu itp.
Powiem tak - dobre pytanie :) z jednej strony mamy te widoczne, użyte w walce, które musimy odsłaniać, więc te widać tak czy siak. Te dodające ruch też trzeba pokazywać. Te, których używamy tylko przy deklaracji ataku (jeden token za jednostkę atakującą) można moim zdaniem odkładać bez pokazywania (tak graliśmy). Podobnie jak te wymieniane na początku etapu/zrzucane za rozkaz Hold po wycofaniu albo po deklaracji Withdraw.
Rodzi się jednak pytanie niezwykle istotne, które już tutaj było (może trzeba Simmonsa spytać) - widać na listwie ILE mamy tokenów i ile ma przeciwnik - jest to istotne, żeby wiedzieć czy np. nie dać krótszego etapu, żeby nam przeciwnik nie dobrał zbyt wielu tokenów.
Nota bene w ogóle po pierwszej rozgrywce (połowa pierwszego dnia i jedna walka) nie wyobrażam sobie jeszcze tej gry.
Nie wiem czy ją kupić i czy jest dobra. Mimo, że jak żona zobaczyła egzemplarz Grzegorza to zapytała czy ja nie mam jeszcze swojego. Zazdrość Grześka była bezcenna.
Ale nie chcę nadużywać hojności małżonki.
W każdym razie mój mózg nie ogarnia jeszcze planszy i ustawień żetonów. Wręcz mi błędnik siadał, ale może to przez upał.
Ja uważam że warto, ale ja jestem fanboyem Simmonsa :) pamiętajcie jednak, żeby nie pokazywać gry Pejotlowi :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Palladinus
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 23:06
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Guns of Gettysburg (Simmons Games)

Post autor: Palladinus »

Czytając instrukcję przed pierwszą rozgrywką mam wątpliwość co do wejścia posiłków po drogach. Czy jeśli z różnych lokalizacji wchodzą po drogach, to te drogi nie mogą się przecinać czy tylko ich tory ruchu?
Awatar użytkownika
Palladinus
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 23:06
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Guns of Gettysburg (Simmons Games)

Post autor: Palladinus »

Tak podejrzewałem, ale w instrukcji zwrot road jest użyty w jednym zdaniu w znaczeniu droga i tor ruchu.
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Guns of Gettysburg (Simmons Games)

Post autor: Neoberger »

Czyli co? Zamawiać? Na pewno?
Muszę kupić najpierw regał. Bo na stole mam już 4 pudła i nie da się już mieszkać.
;-)
Berger
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Guns of Gettysburg (Simmons Games)

Post autor: clown »

Polecam to:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80134048/
:P
Zmieści się parę egzemplarzy GoG :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Pejotl
Major en second
Posty: 1131
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: Guns of Gettysburg (Simmons Games)

Post autor: Pejotl »

Mam taki! Kupiłem żeby mieć gdzie trzymać gry planszowe ;-)

Jeśli chodzi o drewno to znacznie lepsza inwestycja niż te wasze patyczki udające grę wojenną :twisted:
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
ODPOWIEDZ

Wróć do „XIX wiek”