Moderacja działu

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XIX wieku.
Awatar użytkownika
Chevau-léger
Sous-lieutenant

Post autor: Chevau-léger » piątek, 1 czerwca 2007, 15:50

Owszem mieszkam tu, choć nie z tych stron ród mój pochodzi...

"O Warmio moja miła
rodzinna ziemio ma
(...)"

Stamtąd też nie chociaż się tam rodziłem...
Awatar użytkownika
Chevau-léger
Sous-lieutenant

Post autor: Chevau-léger » piątek, 1 czerwca 2007, 16:08

Grenadyer pisze:Rany ale larum :shock:

W momencie wydzielania tematu, taki tytuł moim zdaniem najlepiej pasował. Jak już wspomniałem, nie mam zamiaru na bieżąco zmieniać tytuły, gdy tylko temat zmieni wątek. Raz - wprowadza to zamęt, gdy się czegoś szuka na forum, a dwa - wykonalność takiego przedsięwzięcia jest mocno wątpliwa.

Następnym razem wyraźnie zaznaczę w pierwszym poście, że temat został wydzielony.

-------------

Edit: I nie śmiecić mi tu :!: PW macie.
Wielce szanowny cny Grenadyerze,

Nareszcie mam przyjemność wymienić parę zdań z legendarną dla mnie osobą, która zamieściła tyle ciekawych uwag w niegdysiejszej dyskusji waterlowskiej.

Co do meritum-racyę skłonny jestem przyznać Tobie co do zasadności onego larum. Zważ jednak, że jedyny to sposób by osiągnąć móc promocyję na forum-trzeba nam żwawymi byc w dyskusji. To jeno konsekwencyja Waszej, forumowej administracyji i moderacyji zarządzeń :D
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade

Post autor: Itagaki » piątek, 1 czerwca 2007, 16:17

Jeżeli tylko o awansy idzie to są dwie opcje - zupełnie jak za Pierwszego Cesarstwa:
- Piszemy dużo i merytorycznie
- Nawiązujemy kontakt z administratorem i przesyłamy prośbę o nominację na wybrany stopień wraz z uzasadnieniem.

A teraz do meritum.
Na dniach posprzątam w temacie więc i degradacje mogą się zdarzyć :cool:
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Has thanked: 240 times
Been thanked: 152 times
Kontakt:

Post autor: Raleen » środa, 14 października 2009, 12:22

Niniejszym informuję, że dokonałem poważnej zmiany w sferze formalno-ideologicznej, usuwając z opisu działu passus o "przewodniej" roli Waterloo Dragona. Niegdysiejsze wnioski co poniektórych doczekały się tym samym realizacji.

A tak naprawdę, wzmianka ta odgrywała głównie rolę praktyczną, o tyle, że dla fanów tych gier byliśmy łatwiej "wyszukiwalni". Zobaczymy jak będzie teraz, mam nadzieję, że nie ulegnie to jakimś niepożądanym zmianom.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Re: Do moderatorów pytania i odpowiedzi tychże

Post autor: Raleen » środa, 7 stycznia 2015, 19:13

Informuję, że pojawił się pomysł podzielenia działu na 2 albo 3 poddziały, m.in. poddział poświęcony wojnie secesyjnej. Co do dzielenia działów na poddziały to praktyka wskazuje, że w wielu przypadkach prowadzi to do zmniejszenia aktywności, czyli mówiąc prościej jest mniej postów. Dotychczas szukałem złotego środka. Punktem odniesienia było z jednej strony forum G-P, gdzie w jednym głównym dziale jest powrzucane większość postów jak groch z kapustą, ale dużo się dzieje. Na przeciwnym biegunie są fora historyczne, gdzie często jest tyle działów, że poruszanie się w tym labiryncie wymaga specjalnych umiejętności, a gdzie w wielu nic się nie dzieje.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Charles de Warnery
Carabinier

Post autor: Charles de Warnery » środa, 7 stycznia 2015, 23:27

Podział na dwa działy jest znaczącym uproszczeniem, a żadnego okresu nie powinno się traktować po macoszemu.
Kimże byłby de Gribeauval bez de Valliere'a?
Kim byłby Guibert bez Folarda czy Maurycego?
Kim byłby Napoleon bez Guiberta?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Post autor: Raleen » czwartek, 8 stycznia 2015, 11:08

Panowie, nie ruszajmy tego, jeśli będzie naprawdę duży ruch, można rozdzielać, ale raczej troszczmy się o to, żeby pojawiało się jak najwięcej postów i żeby trzymały poziom. Duchy wspomnianych tu wyżej wspaniałych postaci nie ucierpią na tym, że będziemy dyskutować o grach z epoki w jednym dziale.

Charles de Warnery
Carabinier

Post autor: Charles de Warnery » czwartek, 8 stycznia 2015, 14:37

Panowie, nie ruszajmy tego, jeśli będzie naprawdę duży ruch, można rozdzielać, ale raczej troszczmy się o to, żeby pojawiało się jak najwięcej postów i żeby trzymały poziom. Duchy wspomnianych tu wyżej wspaniałych postaci nie ucierpią na tym, że będziemy dyskutować o grach z epoki w jednym dziale.
Pod tym się należy tylko podpisać. Dlaczego gracze zainteresowani np. Epoką Oświecenia mają wydłubywać tematy z działu wspólnego z Wojną Secesyjną (nota bene także w warstwie taktycznej mocno oświeceniową)?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Post autor: Raleen » czwartek, 8 stycznia 2015, 14:41

Charles de Warnery pisze:
Raleen pisze:Panowie, nie ruszajmy tego, jeśli będzie naprawdę duży ruch, można rozdzielać, ale raczej troszczmy się o to, żeby pojawiało się jak najwięcej postów i żeby trzymały poziom. Duchy wspomnianych tu wyżej wspaniałych postaci nie ucierpią na tym, że będziemy dyskutować o grach z epoki w jednym dziale.
Pod tym się nalezy tylko podpisać. Dlaczego gracze zainteresowani np. Epoką Oświecenia mają wydłubywać tematy z działu o Wojnie Secesyjnej (nota bene takze w warstwie taktycznej mocno oświeceniowej)?
Gry o wojnach epoki oświecenia są w dziale "XVI-XVIII wiek", więc nic nie trzeba będzie stąd wydłubywać.

Charles de Warnery
Carabinier

Post autor: Charles de Warnery » czwartek, 8 stycznia 2015, 14:49

Z jednej strony racja, a z drugiej co zrobić np. z grami dotyczącymi Suworowa?
Jak definiujecie wiek XIX?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Post autor: Raleen » czwartek, 8 stycznia 2015, 16:12

Tak jak jest ogólnie przyjmowane. Gdzieś granicę musimy postawić, nie da się tego uniknąć.
Z Suworowem faktycznie jest pewien problem, cóż ostatecznie zawsze zainteresowani mogą sobie wybrać, który dział wolą do umieszczenia w nim danej gry i to wydaje mi się optymalne. Mam nadzieję, że nie będzie to dla nikogo powód do kłótni - ja nie przypominam sobie by u nas odkąd to forum istnieje ktoś miał z tego typu sprawami większe problemy. Nie warto podchodzić do periodyzacji historycznej ideologicznie.

Charles de Warnery
Carabinier

Post autor: Charles de Warnery » piątek, 9 stycznia 2015, 08:19

Zgadzam się. W sumie nawet podział na trzy części też nie byłby zły. Można byłoby łatwiej znaleźć coś, skoro większość gier to gry o temacie napoleońskim. Aczkolwiek wtedy temat napoleoński ograniczyłbym bo Napoleona. Wszak właśnie Suworow z Napoleonem nie miał nic wspólnego.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Re: Moderacja działu

Post autor: Raleen » czwartek, 7 czerwca 2018, 08:52

Jako że i tak zajmuję się stale tematyką planszówek XIX-wiecznych, przejmuję moderację działu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „XIX wiek”