Napoleon against Europe (Hexasim)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XIX wieku.
Awatar użytkownika
duc de Fort
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2012, 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Napoleon against Europe (Hexasim)

Post autor: duc de Fort »

Nie chcę studzić Waszego zapału, ale ja bym się jeszcze tak nie napalał. Znaczy to może potrwać...
Niestety, ale z tym wydawcą powiedzieć, że kontakt jest utrudniony to mało powiedziane. Permanentnie nie odpowiada na maile. Przysłał By Shot, Shock and Faith, ale Liberty/Victory Roads już nie. Pytania, czy i kiedy dośle pozostają bez odpowiedzi. Myślałem, że tylko mnie tak traktuje - mały sklepik w dalekiej, ubłoconej Polsce, ale właśnie się dowiedziałem, że dużych dystrybutorów w Niemczech też tak olewa. Ja rozumiem, że on z tego nie żyje i to takie dodatkowe hobby, ale po co bawić się w coś takiego? Pewnie w końcu odpowie i przyśle gry, ale ile czasu i nerwów to kosztuje, to szkoda gadać... A ludzie złożyli zamówienia i czekają na gry, a moja reputacja (znaczy mojego sklepu) cierpi.
FortGier.pl - najlepszy sklep z wojennymi grami planszowymi
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Napoleon against Europe (Hexasim)

Post autor: clown »

Konrad - spokojnie - ja tam na współpracę z Tobą nie narzekam :) gdyby można było przyznawać ordery za promocję wargamingu w Polsce, to dostałbyś największy i najbardziej świecący :)
A żabojady niech się wstydzą :idea:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Napoleon against Europe (Hexasim)

Post autor: Samuel »

I ja, i ja... Konradzie, nie zapomnij o mnie, jak będziesz rozważał zamawianie drugiego wydania NaE. :)
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Napoleon against Europe (Hexasim)

Post autor: Neoberger »

Konrad - I ja grzecznie czekam na twardą planszę do Karolka i zamienniki do Won by the Sword - wiedząc, że i GMT czasami przesyła i przesyła i przesyła. :D
A twój sklep jest w tej chwili jedynym wyspecjalizowanym w wargamingu. Reszta poszła w euro i takie tam mieszanki. Także: Ave!
Berger
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Napoleon against Europe (Hexasim)

Post autor: clown »

"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Napoleon against Europe (Hexasim)

Post autor: Herman »

W ramach ciekawostki historycznej zdradzę, że 1 edycja produkowana była w Grannie :) Do dziś się uchował jeden egzemplarz, na którym położyłem swoje plugawe łapska.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Napoleon against Europe (Hexasim)

Post autor: clown »

To może zagramy Hermanie w jakimś czasie wolnym przy okazji konwentu jakiegoś najbliższego?
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Napoleon against Europe (Hexasim)

Post autor: Herman »

Na myśl przychodzi mi tylko Brańszczyk. Będę też pewnie na Polach Chwały, ale czas na granie będę miał tylko wieczorami, więc jakieś duże tytuły siłą rzeczy odpadają.

Do Krakowa w październiku się raczej nie wybieram, bo to jest kilka dni po Essen, a tam spędzę tydzień pracowniczo i pewnie w domu będzie lament jeśli będę chciał jechać. Później to już chyba wiosenne spotkanie w Krakowie, gdzie planuje być, ale to jeszcze tak odległy termin, że wiele się może zmienić.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Napoleon against Europe (Hexasim)

Post autor: clown »

OK, to się zgadamy. Na razie NaE nie ma aż takiego priorytetu, bo trzeba będzie zainwestować 10 godzin na całą grę.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Napoleon against Europe (Hexasim)

Post autor: Neoberger »

Jako, że wydrukowana nowa instrukcja i komponenty nie pozwalały mi się skupić wszedłem na stronę Hexasim i dokonałem zakupu nowych przepisów.
Nie wiem czy mają błąd, ale wszystko kosztowało z przesyłką 6 euro.
Dziś, po 5 dniach doszła koperta (ze znaczkiem za 6,50) a w niej nowa instrukcja, trzy karty o kartach, dwa aidy i jakieś karty rozstawienia i legendy mapy.
Lekko pogięte, ale ujdzie w tłoku.
Porażony szybkością zwykłej poczty i bezproblemowym oraz tanim zakupem zabieram się do ponownego czytania.
Może wreszcie zrozumiem tę Hiszpanię. :D
Berger
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Napoleon against Europe (Hexasim)

Post autor: Samuel »

Dziś rozgrywka z Wallym, muszę uhonorować mojego Przeciwnika (Koalicję), bo poddałem się Napkiem na koniec 1809, mając już tylko 5 kart do pociągnięcia w następnym etapie. Zadecydował może trochę nieszczęśliwy układ: w 1805 pokonałem Austrię, która okazała się neutralna na jeden rok, w 1806 Prusy - też neutralne na jeden rok, w 1807 już nie udało się pokonać Austrii przed powtórnym wejściem do wojny Prus, na dodatek Anglik pozatapiał mi hiszpańskie floty i sprowokował Dos di Maio. I tak 1810 miał pełne szanse przypominać rok 1814 realnej historii... :( Trochę mojego pecha (zwłaszcza klęska poniesiona przez Cesarza Francuzów pod Tarnowem z rąk arcyksięcia Jana w 1807), ale Przeciwnik świetnie potrafił go wykorzystać. Jedno pytanie - czy "Admiralicja" aktywuje wszystkie floty brytyjskie i minorów do dowolnych działań (przy ograniczeniu do jednego desantu), czy tylko do transportów (przy tymże ograniczeniu)? Ja zawsze (też dziś) grałem z pierwszą interpretacją, ale Wally uważa, że na pewno nie tak, bo jest przegięta na korzyść Koalicji.
Awatar użytkownika
Wally
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: środa, 4 lutego 2015, 13:26
Lokalizacja: Kraków/Szczucin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: Napoleon against Europe (Hexasim)

Post autor: Wally »

Myślę że Francuzi trochę za mało aktywnie zagrali pierwsze dwie tury skupiając się w pierwszych dwóch turach tylko odpowiednio na Austrii i Prusach, a potem już nie było szans na złapanie kilku srok za ogon i kart brakło (np. Italia, Westfalia). Samuel nie zważał też na alianse, nawet nie spojrzał na turków gdy ja wciągnąłem do sojuszu nawet Egipcjan... Oczywiście jeden czy dwa dobre rzuty znacznie skróciły konanie Francji ;)

A co do karty "Permits the activation of all British and Minor allied Fleets with naval transport including 1 amphibious assault.", to przy możliwości uruchomienia wszystkich flot w dowolnym celu można w 2-3 lata można samą ta kartą wyczyścić wszystkie hiszpańskie i większość francuskich portów, co pozwala na otwarcia wojny w Hiszpanii w praktycznie od 1807 roku w dowolnym momencie. Dodatkowo, jest taka karta francuska za 3 punkty "Mutiny - Coalition Fleets that were to be activated this round do nothing". 3 punktowa karta za skasowanie jednej aktywacji? Przy "Admiralicji" to nie daje praktycznie nic - aktywacje deklarowane są po kolei a nie jednocześnie.
Dla gry wydaje się lepsza interpretacja z ograniczeniem do akcji transportowych, ale jaka jest bardziej odpowiadająca realiom - nie wiem, z historii XIX wieku jestem jeszcze słabszy niż z angielskiego ;)
buty pełne piasku
na zmęczonych nogach
w oczach noc bez brzasku
w ustach smak pieroga
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Napoleon against Europe (Hexasim)

Post autor: Samuel »

No, trochę się muszę bronić - gdybym nie zagrał "Talleyranda" na dobicie Prus, ale "zaoszczędził" go na wciągnięcie Turków, to grę zakończyłbym etap wcześniej, podobnie się rzecz miała w 1805 z "Erfurtem". ;) Nie przeczę przez to, że popełniałem błędy, ale decydujące były te z 1807: ani nie pobiłem Austrii, ani nie obroniłem Hiszpanii. Aha - bardzo fajną "pomoc" ściągniętą z BGG zostawił u mnie Wally (tabelka, kto za co ma karty, dużo lepsza niż ta w karcie gracza), oddam przy najbliższej okazji. :)
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Napoleon against Europe (Hexasim)

Post autor: clown »

Karta Admiralicji działa na wszystkie floty, nie tylko na transporty.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Napoleon against Europe (Hexasim)

Post autor: Samuel »

Dzięki, Clownie, tak też graliśmy, ale miło rozjaśnić wątpliwości zrodzone podczas rozgrywki :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „XIX wiek”