Krwawe Stepy Krymu - zasady wersja 2.0

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XIX wieku.
Clarin
Chasseur
Has thanked: 7 times
Been thanked: 11 times

Re: Krwawe Stepy Krymu - zasady wersja 2.0

Post autor: Clarin »

Mógłbym to zrobić po końcówka aktualnej rozgrywka Bałakławy. Zacząłem dwa dni temu.
Clarin
Chasseur

Mam pytanie dotyczące modyfikatorów walki. Zawsze, gdy mam pytanie, sprawdzam polskie zasady, ale tabele w polskim nie są dostępne online, a mam angielską wersję gry. Myślę, że może być problem z tłumaczeniem. Czasami zasady są bardziej jasne w polskim.

W części "modyfikator formacji" nie całkiem rozumiem pierwsze dwa rzędy. Pierwsza daje -1 za "Attack/Defense of Infantry Column". Więc, jeśli kolumna piechoty atakuje lub broni się, ma -1. Myślę, że rozumiem.

W następnym rzędzie jest napisane -2 dla "Column/line attacking infantry". Wydaje mi się że modyfikator z pierwszym rzędzie też dotyczy tutaj. Więc jeśli kolumna piechoty (myslę, że może być kolumna szturmowa lub kompanii) atakuje inną kolumnę piechoty, czy muszę dodać wszystkie modyfikatory, aby zrobić -3?

---------------------------------------------------

I have a question about the melee combat modifiers. I always check the Polish rules when I have a question, but the Polish tables are not available online and I have the English version of the game. I think there might be a translation issue. Sometimes the rules are more clear in Polish.

Under the "formation modifier" part, I'm confused by the first two rows. The first gives a -1 for "Attack/Defense of infantry column". So if an infantry column attacks or defends, there's a -1. I understand.

The next row says -2 for "column/line attacking infantry". But this situation seems to have been at least partially covered by the previous row. So if an infantry column(I assume either assault or company column) attacks another infantry column, do I add all the modifiers to get -3?

Obrazek
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Has thanked: 2339 times
Been thanked: 3035 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Angielska wersja zawiera błąd.

Po poprawkach powinno być tak:

Obrazek

Modyfikatory uwzględnia się równocześnie:
czyli atak piechoty w kolumnie na tyralierę to:
- 2 od rzutu dla atakującej kolumny oraz
+2 dla broniącej się tyraliery.

Bardzo przepraszam za kłopot, czasem człowiekowi się wydaje, że jest dobrze.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Clarin
Chasseur

Karel W.F.M. Doorman pisze: wtorek, 2 lipca 2024, 18:01 Angielska wersja zawiera błąd.

Po poprawkach powinno być tak:

Obrazek
Nie powinna być "Defender" po prawej?

Bardzo przepraszam za kłopot, czasem człowiekowi się wydaje, że jest dobrze.
Nie ma problemu. W preszłości tłumaczyłem zasady gry z hiszpańskiego na angielskiego. Było bardzo trudne, zmieniesz jakieś słowo i zasady teraz mają błedy. Myślę, że tłumaczenie z polskiego na angielskiego jest jeszcze trudniejsze.

Kolejna rzecz, o którym chciałem zapytać(też dotyczający tabele), czy było umyślny że w tabeli terenu ma +2 dla ostrzał artyleryjski na dół(jeśli ostrzał przechodzi 2-3 poziomy).

Obrazek
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot

Tak, tak, Na szybko przerobiłem tabelę. Po prawej Defender.
Co do artylerii było to umyślnie.
Artyleria z góry strzela szrapnelami nad głowami celu. Już wtedy używano szrapneli.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Clarin
Chasseur

Karel W.F.M. Doorman pisze: wtorek, 2 lipca 2024, 21:21 Co do artylerii było to umyślnie.
Artyleria z góry strzela szrapnelami nad głowami celu. Już wtedy używano szrapneli.
Z modyfikator +2, jest trudniejsze trafić cel.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot

Ano tak. Z tego co pamiętam to było umyślne, być może z uwagi na możliwości obniżania luf.
Follow me!
Clarin
Chasseur

Karel W.F.M. Doorman pisze: wtorek, 2 lipca 2024, 22:16 Ano tak. Z tego co pamiętam to było umyślne, być może z uwagi na możliwości obniżania luf.
Ma sensu. To nie jest problemą na skarpie, który ma modyfikator ujemny (także na Magersfonteinie). Jeszcze mam koszmary o ostrzał pompoma pochodzi z skarpie. :D
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot

1898 to artyleria jak w Wielkiej Wojnie. Trudno przyrównywać do tej z 1854 roku.
Follow me!
Clarin
Chasseur

Karel W.F.M. Doorman pisze: środa, 3 lipca 2024, 00:50 1898 to artyleria jak w Wielkiej Wojnie. Trudno przyrównywać do tej z 1854 roku.
Oczywiście.
ODPOWIEDZ

Wróć do „XIX wiek”